Proč máma pije

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Máma slaví devětatřicáté narozeniny. Před sebou má vidinu hrozivé budoucnosti plnou lidí, kteří ji zvou na kurzy jógy a večírky, kde každý prohlašuje, že se „líznul“ po skleničce vína. Ale máma nechce trávit čas tam, kde dobrou noc dávají ženy, které žijí JEN pro své děti a snaží se jedna druhou trumfnout mimoškolními aktivitami svých potomků. Místo toho svírá sklenici vína a mumlá: „Život je na h…“ Pořád dokola. Dokud si nevzpomene na ten výborný nápad…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381903/big_proc-mama-pije-MJ8-381903.jpg 3.5233
Série:

Deník rozčilené matky 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Motto
Originální název:

Why Mummy Drinks, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (98)

Kniha Proč máma pije

Madelisi
02. října

Pěkná oddychovka. Ellen si proplouvá životem, sama je napůl šílená případně má ještě šílené okolí. Manžel je navysost tolerantní, ona vypadá, že je na něj naštvaná jen tak, aby se neřeklo. I když kolikrát byla v právu - kterak ji nadával po Vánocích kvůli velké útratě. Dětičky jsou hrozné, Ellen vůbec nemá vztah k penězům. A ke konci jsem ji rozuměla, taky by mi byla zatěžko vzdát se svého domku kvůli takové osobě.

Palec nahoru za to, čím se Ellen živí. Žena v IT oboru není moc častá hrdinka (přestože u mne je to Po jak hacknout zlomené srdce již druhá ajťačka). Taky se mi moc líbilo propojení jména knihy s dějem.

LooneyCZ
05. září

Potřebovala jsem si pro změnu přečíst něco nenáročného a oddechového. A přesně taková tahle kniha je. K souznění s hlavní hrdinkou sice nedošlo (na můj vkus příliš bot, kabelek a málo finanční gramotnosti), ale v několika pasážích jsem se přece jen našla. Ačkoli britský způsob života se od toho mého dost liší. Nějaký ten humor se tu objevil, pár kapitol naopak bylo dost o ničem. Takový průměr: neurazilo, nenadchlo. Až si zase budu potřebovat odpočinout od závažných témat, možná sáhnu po druhém dílu.


Surikata369
12. srpna

Jéé, to byla fajnová oddechovka. Humor sice prvoplánový, ale mně se to moc líbilo. Připomínalo mi to knihy ze svý puberty, ten styl humoru :D Ač nejsem matkou, knihu jsem si ve chvílích nudy četla moc ráda.

KaMal
30. července

A kdo tvrdí, že se v knížce nenašel, ten kecá!

LenkaKa
19. dubna

Skvěle jsem se pobavila a občas se smála nahlas. Možná to leckteré mladé mamince může pomoct zvládat pocit, že není dobrá matka.

sandratea
15. dubna

Oddechovka o situacích, které všechny mámy známe.

ela1972
11. dubna

Na začátku čtení této knihy jsem si myslela, že ji asi odložím. Pak se mi tato kniha začala malinko líbit a ke konci jsem se na Ellen fakt těšila. Dokonce jsem začala hledat ostatní díly. Za mě fajn oddechovka.

Renatka11
04. dubna

Fajn oddechovka, která je o moc lepší, než by se podle názvu mohlo zdát. Několikrát jsem se v Ellen poznávala a několikrát jsem se opravdu nahlas smála.

1