Proč máma pije

Máma slaví devětatřicáté narozeniny. Před sebou má vidinu hrozivé budoucnosti plnou lidí, kteří ji zvou na kurzy jógy a večírky, kde každý prohlašuje, že se „líznul“ po skleničce vína. Ale máma nechce trávit čas tam, kde dobrou noc dávají ženy, které žijí JEN pro své děti a snaží se jedna druhou trumfnout mimoškolními aktivitami svých potomků. Místo toho svírá sklenici vína a mumlá: „Život je na h…“ Pořád dokola. Dokud si nevzpomene na ten výborný nápad…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381903/big_proc-mama-pije-MJ8-381903.jpg 3.4270

Deník rozčilené matky 1.

Vydáno: , Motto

Why Mummy Drinks, 2017

Kniha Proč máma pije

SuperSojka
02. listopadu

Tato kniha má omezený zájem vhodných čtenářů, což ji dost limituje. Doporučuji pro pracující matky s minimálně pětiletým dítětem, nejlépe dvěma, a lehkou vyhořelostí. V některých aspektech jsem se s hrdinkou velmi identifikovala. Pro všechny ostatní je to ztráta času, protože kniha sama o sobě zas tak vtipná není.

Janizoun

Tak tato kniha mě nijak zvlášť nenadchla. Trochu mě sice i pobavila, ale jinak nic moc. Sama mám čtyři děti, ale asi kniha není určena pro matky již dospělých dětí a k tomu ještě malých dětí :-) Kdybych si pokaždé měla dát "skleničku" , teď skoro v padesáti letech bych byla dávno alkoholičkou :-) Kniha je pravděpodobně určena mladším maminkám, těm se třeba bude líbit víc :-)

slawa.cap

Poslouchal jsem jako audioknihu.
Takže můj život je vlastně skoro stejný jako u Ellen. Jasně, nejsem ženská. Moje setra nemá tolik dětí. Nejsem programátor. A taky nemám milióny bot. Ale to ostatní sedí.
Chia semínka bych do huby nestrčil a poměrně často si opakuju "Život je na hovno". A nakonec jsem, škodolibě, rád když to tak mají vlastně všichni. Dlouho mi nic nezvedlo náladu tak jako tato kniha.
Dost jsem váhal jestli je autor muž nebo žena, ze jména to vlastně nejde poznat. Humor mi přijde na ženu trochu ostřejší, ale to z ženské možná udělá rodičovství. Rozhodně o moc lepší než stejný pokus Dominika Landsmana.
A doufám že do čtyřicítky taky dostanu spásný nápad který ze mně udělá milionáře.

zdazilek

To nejde číst. Už to mám rozečtené snad rok. Dávám kapitolu pokaždé když otevřu čtečku ale musím se přemáhat. Čekala jsem vtipnou knihu ale přijde mi hodně depresivní. Vše je podle hlavní hrdinky špatně a navíc pořád pije. Taky jsme máma dvou dětí, zlobí, neposlouchají ale takovou potřebu pít teda nemám. No snad to dočtu. Těším se na to. Další díl číst nehodlám.

Nikusha
12. červenceodpad!

Naprostá ztráta času. Nevkusný vyblitek zamindrákované "matky". Čekala jsem humor, nadsázku a nějaké vtipné, klidně i dojemné situace. Dostala jsem kolotoč chlastu, závisti, nechuti k čemukoliv, parchantu a život stojí za hovno. Přišlo mi to smutné až zoufalé.

majdulína13

Jako audiokniha je při práci na zahradě fajn.

elsch

Nenáročná a oddechová knížka, která pobavila a to i když vůbec nezapadám mezi sortu "věčně nestíhajících matek". Navazující knížky už jsem nečetla, trochu jsem se obávala, že první knížku nepředčí..

Aknel26

Nemohu říct, že bych se nezasmála. Nemohu ani říct, že bych nenašla žádné paralely s tím, co na mateřské dovolené prožívám já. Bylo toho ale mnohem méně, než jsem čekala - jednak je to dáno tím, že Ellen má děti o něco starší než já a už pracuje na zkrácený úvazek, problémy s dětmi byly často odsunuty na vedlejší kolej. Hlavně ale Anglie není Česko a opravdu platí rčení jiný kraj, jiný mrav. Nahlas jsem se smála jen při líčení návštěvy Elleniny švagrové s rodinou, to byli dobří exoti. Líbil se mi postřeh, že každému připadají ti druzí dokonaleší, ale často tak působí jen navenek a ve skutečnosti se s něčím perou stejně jako vy. Na konci mi Ellen přišlo líto, na jejím místě bych v tom dotyčnou nechala trochu plácat, takhle vyšla příliš lacino, když za ni potíže vyřešil někdo jiný.