marky2558 marky2558 komentáře u knih

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

I když se mi to velice často nestává, abych druhý díl hodnotila lépe než první - ale je to tak. Přišlo mi, že děj je v tomto díle svižnější než v prvním, líbil se mi celý příběh. Nebyla tady tolik řešena politika tak jako v prvním - což na jednu stranu chápu že první díl byl více úvodní a vysvětlující.

Jediné co mě občas zarazilo, byla Saša. Že by holka, která skoro celý život víceméně žila ve vyhnanství, bez lidí, v chudobě, tak v pohodě zvládla putování metrem a k tomu ještě měla kapacity filozofovat?

02.06.2022 4 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Vážně jsem si koupila hororovou knihu? Já, která nesnáším horory a jsem největší strašpytel na světě?

Moje první kniha tohoto žánru a přečteno za den a půl. První polovinu knihy jsem četla a skoro jsem ani nedýchala, jak mě mrazilo. Pak už jsem si tak nějak zvykla a opravdu jsem se do celého příběhu ponořila. Za mě velmi čtivě napsáno jen postava Mary mě strašně štvala - tak jako více lidi, co tak čtu níže v komentářích :)

13.05.2022 3 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

(SPOILER) Vlastně vůbec nevím co o této knize mám napsat. Nemůžu říct že by mě nebavila, naopak, měla jsem ji přečtenou za dva dny. Celkem zajímavá ale předvídatelná zápletka. Nad čím jsem se musela ale pozastavovat byly ty klišé úseky a věty a za mě to zabil závěr a dialog:
" Řekl jsem ti, že se pro tebe vrátím a už tě nikdy neopoustím"
"A já ti to nikdy nedovolím" odpověděla..
Prostě to na mě občas působilo malinko lacině.

Některé komentáře níže vypichují, že je kniha historicky nepřesná, to bohužel nemůžu posoudit.

Čtivé to bylo ale že bych knihu zařadila mezi světové Bestsellery?..

12.05.2022 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Moje první apokalyptická kniha. Ze všech stran jsem slyšela samou chválu. Přítel byl zažraný do počítačové hry Metro a tak mi to nedalo. Rozhodně mě moc zaujal celý námět. Život v metru, jednotlivá společenství, divnolidi a celkový systém, jak to v metru funguje. Za mě velký palec nahoru autorovi.
Trošku mi ale vadilo, že v knize bylo věnováno až moc prostoru politice. Myslela jsem si, že se budu trošku bát ale to se úplně nestalo. Nicméně pro mě vydařená startovní kniha v této kategorii, mám v plánu i druhý díl.

09.05.2022 4 z 5

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Kniha nejspíš nebude sedět úplně každému. Autora jsem neznala a očekávala jsem spíš malý cestopis. Jedná se však o dosti filozoficky zaměřenou knihu, která se ale kupodivu četla poměrně snadno. Souzním s autorem a jeho lásce k horám a k přírodě. Bavil mě popis Alp a vnitřní progress hlavního hrdiny. Kniha se táhne víceméně pořád na stejné notě, nejsou zde nějaké akce či větší dynamika. Zařadila bych mezi pohodovější četbu. Nenadchne ale neurazí.

28.04.2022 3 z 5

Až na kostní dřeň Až na kostní dřeň Věra Nykodýmová

Knihu jsem přečetla jedním dechem a naprosto bych ji doporučila KAŽDÉ ženě!

19.04.2022 4 z 5

Knihu jsem měla napsanou na seznamu knih, které si chci koupit ale nijak zvlášť jsem ji nepřikládala prioritu. Při návštěvě knihkupectví si mě sama přitáhla. Velmi mě zaujal obal a zpracování knihy, nemohla jsem ji pustit z rukou.
Čekala jsem spíše román ale nejsem schopna přesně zařadit, něco jako literatura faktu. Všechny události jsou zasazeny do časové osy a fakta sem tam protkne jakoby příběh, jak se to událo.
U těchto typů knih velmi oceňují reálné fotografie lidí a událostí.
Pro mě je to první kniha od paní Lednická a určitě ne poslední. Klobouk dolů před určitě náročnou práci, shromáždit veškeré informace, vyhledat pamětník atd.

19.04.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Přiznám se bez mučení, do knihy jsem se musela strašně nutit. Možná jsem knihu nečetla správně naladěná.
Neznám autora, toto je první kniha, kterou jsem od něj četla. Musím říct, že je určitě velmi sympaticky člověk ale pro mě knížka nebyla dostatečně zajímavá.
Občas mi přišlo že se autor snaží být vtipný za každou cenu ale jsou i chvíle, kdy jsem se fakt pobavila.
Knihu doplňují hezké ilustrace.

19.04.2022 3 z 5

Skvěle napsaný cestopis pro ty, které je Pacifická hřebenovka moc daleko. Nechybí Lucčin humor a hlavně Marvel! Skvělá inspirace na výlety.

13.04.2022

Knížka, která asi nenadchne úplně každého. Miluji turistiku a přírodu a tohle mi sedlo jako prdel na hrnec :-) Lucka je navíc fakt vtipná - samozřejmě, každý má ten humor trošku jiný ale mě velmi seděl a dost jsem se u knížky pobavila. Ideální odpočinkové čtení, člověk nemusí nad ničím velice přemýšlet a jen se unášet putováním. Knihu skvěle doplňují fotky. Asi bych kecala, kdybych řekla, že jsem ani trošku nezáviděla :-)

13.04.2022

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

Za mě skvělé literární dílo. Dotýká se mě více, protože pocházím kousek od Ploštiny. Vazba je tedy i lehce citová.

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Knihu jsem četla asi 2-3x v rozmezí 10let. Moc mě bavila. Strašně jsem si užívala Skotsko, tu dobu a celkovou atmosféru té doby.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Pro mě první kniha od paní Mornštajnové. Od přečtení Hany si postupně pořizuju všechny její knížky :-) Hana mě opravdu mile překvapila. Byla to moje první kniha po velké čtecí pauze a neskutečně mě nakopla opět trávit čas u knížek. Děkuji.

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Dominika má fakt dar. Jednak je fakt vtipná a pak taky dokáže napsat super čtivou a zajímavou knížku, že mi to nedá a chystám se na její přednášku :-) díky ní mě Japonsko začalo zajímat daleko více.

11.04.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Více mě nadchlo Heřmánkové údolí ale nemůžu říct, že by se mi Hlas Kukačky nelíbil. Právě naopak! Opět velmi čtivá záležitost.

11.04.2022 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Paní spisovatelka se touto knihou zařadila do mých oblíbených autorů. Knihu hodnotím lépe než Kukaččí hnízdo přestože i to je velmi podařená kniha.

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Jediné slovo - tak zvláštní a neobyčejné až naprosto boží. Knihu jsem četla několikrát v rozmezí 13let a pokaždé jsem si našla něco pro mě nového. Za mě velmi netradiční příběh jedné lásky.

Žítkovské čarování Žítkovské čarování Jiří Jilík

Ačkoliv miluju Žítkovou. Přečetla jsem Žítkovské bohyně, byla na tom i v divadle, tak mě tato knížka vůbec nevzala.

11.04.2022 2 z 5

De(bil)níček De(bil)níček Veronika Lechnerová

Vtipná knížka, přečtena za chvilku. Ideálka, když člověk nechce nad ničím přemýšlet

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Jako čtení na odlehčení asi fajn..nejde to brát ale moc vážně.

11.04.2022 2 z 5