Dominika na cestě Japonskem

Dominika na cestě Japonskem https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463634/bmid_dominika-na-ceste-japonskem-czo-463634.jpg 4 157 34

Na motorce do duše Japonska. Dominika putuje Japonskem. Z Tokia na venkov, od formalit k přátelství a z klidu samoty do zájmu médií. Ať už se octne opilá s mikrofonem v ruce nebo zamčená v hodinovém hotelu, o legraci není nouze. Koupe se spolu s babičkami, ujíždí před tajfuny, jí syrové chobotnice a neustále se klaní. Ze svobodného sedla motorky se rozhlíží po světě plném pravidel a tradic a přemýšlí. Kým by byla, kdyby se narodila v Japonsku?... celý text

Marketplace
Marketplace
29.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Zajímavý pohled do Japonska z pohledu cestovatelky na motorce. Knížka se čte docela dobře. Je zde spousta krásných fotografií. Konec knihy je ale viditelně velmi rychle dopsaný a zhruba polovina cesty je na cca15 stránkách, což je docela škoda a ubírá to na kvalitě knížky.

vlkove
vlkove
20.02.2023 4 z 5

Moc hezké a uklidňující čtení. Dominika je sympatická holka. Kniha je milá, nenáročká a přečtená za pár chvil. Oceňuji množství fotografií, skvěle knihu doplňují. V knize bych chtěla více popisu cesty samotné, ale to je jen taková drobnost. Ráda se vrhnu i na ostatní knihy autorky.

Elézka
Elézka
12.02.2023 4 z 5

Milá a vtipná kniha jako dělaná do šedých dnů. Rozjasní a rozveselí. Obdivuji autorku za její otevřenost a spontánost.

durinka
durinka
11.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Velice čtivá kniha plná krásných fotografii. Chybělo mi ale více popisu, což bych od cestopisné knihy očekávala. Konci cesty byl v knize věnován moc malý prostor…Škoda!

bigbabe
bigbabe
08.02.2023 4 z 5

Výborné vyprávění jako vždy a zajímavá kultura, to Japonsko.
Jen, co mi občas v těchto knihách chybí, je víc map, aby člověk věděl, kudy kam.

knihveru
knihveru
26.01.2023 4 z 5

Po knize jsem sáhla kvůli destinaci. Je to moje první kniha od autorky a byla jsem příjemně překvapena. Čtivé, dobrý poměr textu a fotek, styl mi seděl. Co bych uvítala, je popis toho, co se autorce v Japonsku nelíbilo. Několikrát to téma naťukne, ale nerozvede to. Škoda.

PPardinio
PPardinio
16.01.2023 3 z 5

Opět graficky zdařile zpracovaná kniha s dostatečným množstvím pěkných fotek. Z tohoto hlediska jsem byl spojený. Fandím všem cestovatelům, také Dominika Gawliczková má můj veliký obdiv, bohužel mi ale nesedí její forma psaní. Je to asi tím, že obě její knížky, které jsem přečetl, jsou velmi orientované na Dominiku a její časté nemoci, předsudky z lidí a návštěvu shopů.
Nejsem asi jednoduše naladěný na stejnou vlnu. Od cestopisu očekávám trochu jiné podněty a lepší pozorování světa kolem sebe. Průměrný cestopis, který byl závěrem z nějakého důvodu dost zkrácený.

esfinge
esfinge
16.01.2023 4 z 5

Kniha mě překvapila svou čtivostí a krásnými fotografiemi. Akorát jsem čekala více cestopisnych popisů. Dominice fandim a určitě si přečtu i díly předchozí.

Taufa
Taufa
23.10.2022 4 z 5

Pěkné a příjemné čtení. Bohužel oproti knize Dominika na cestě Jižní Amerikou se mi zdálo, že text byl psán stručněji. Více převažují dojmy a pocity, než detaily a zajímavosti z navštívených míst. Těším se na další knihu, snad posune laťku zase výš! 4/5

jan.para
jan.para
11.09.2022 4 z 5

Příjemné a milé čtení o cestě po Japonsku doplněné o řadu úžasných fotografií. Jen jsem chvílemi měl pocit, že zážitků nebylo tolik, jako při cestě po Jižní Americe.

Báryčtení
Báryčtení
06.07.2022 4 z 5

Japonsko mě moc neláká, ale předchozí kniha Dominiky mě dost bavila, proto jsem si pořídila i tuto. Je moc pěkně graficky zpracovaná, má pěkné fotky. Textu je tu méně (aspoň mám ten pocit) než v Jižní Americe. Dominika nám přiblížila japonskou náturu a tamní lidi. Bylo to fajn čtení.

MildeZ
MildeZ
04.07.2022 4 z 5

Bavilo a jen škoda, že jsem před nedávnem nestihnul Dominičinu přednášku právě o této cestě, protože stejně jako předchozí po Jižní Americe určitě musela být super ;-)

xxtom
xxtom
02.07.2022 4 z 5

Trošku jiný cestopis. Myslel jsem, že se dozvím víc o Japonsku a cestě skrz něj. Více jsem se ale dozvěděl o lidech, zvycích a zvláštnostech. A ve finále vlastně nevím kudy Dominika jela. Určitě mě ale kniha bavila.

Haduwig
Haduwig
16.06.2022 3 z 5

Já mám z knihy trochu rozporuplné pocity. Je to fajn čtivo, rychle to utíká (poslední část cesty se spíš rovnou přeskočila), je tu vtip a pěkné fotky, a to je asi tak všechno. A teď to ALE - s Dominikou jsem slyšela několik rozhovorů a ty mě bavily opravdu hodně. Má skvělý nadhled, smysl pro humor, otevřenou mysl a její vyprávění je prostě super jízda, jenže tuhle energii a zápal z knihy prostě necítím. A je to škoda, protože Dominika má rozhodně o čem vyprávět.

LittleRebelle6
LittleRebelle6
29.05.2022 5 z 5

Tuhle knihu jsem mēla vyhlídnutou už dlouho. Prostē jsem jí musela mít. Je to lokalita co mē zajíma. Parádní fotky i jak to bylo napsáno. Rozhodnē se tēším na další.

marky2558
marky2558
11.04.2022 5 z 5

Dominika má fakt dar. Jednak je fakt vtipná a pak taky dokáže napsat super čtivou a zajímavou knížku, že mi to nedá a chystám se na její přednášku :-) díky ní mě Japonsko začalo zajímat daleko více.

Ronnie68
Ronnie68
07.04.2022 4 z 5

Kniha se mi četla skvěle ... Japonsko je zajímavá země ... některé postřehy autorky mě zarazily jiné zase slušně pobavily ... plus doplněno o krásné fotografie z cest ..

marciana
marciana
30.01.2022 4 z 5

Kniha vypadá krásně, skvěle se čte a člověk se u ní pobaví. Jediné mínus je její stručnost. Přišlo mi, jako by kus knihy chyběl.
Ale i tak vřele doporučuji. Budu se těšit na autorčinu další knihu.

rumova_kulicka
rumova_kulicka
26.01.2022 4 z 5

Konec vzala Dominika fakt hopem, ale jinak oproti Jižní Americe vidím velký posun. Milá či komická setkání s Japonci jsou doplněná opět krásnými fotografiemi, kterých je opravdu hodně. Jen bych klidně zvládla dvojnásobnou porci textu. Čte se to moc dobře, Dominika má vypravěčský talent.

Gurus
Gurus
13.01.2022 4 z 5

Příjemný cestopis o zemi, kterou bych si přál jednou navštívit. Jak už tu někdo psal konec je trošku uspěchaný. To je asi tak jediná výtka, kterou bych měl.

Japonsko

2015  84%Dominika na cestě