Markéta137 Markéta137 komentáře u knih

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

"Pro mnoho lidí je večer nejpříjemnější částí dne. Neměl bych se tolik utápět v minulosti a měl bych naopak zaujmout pozitivnější přístup a snažit se co nejvíc vytěžit ze svého soumraku dne." Co dodat...

28.11.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tohle je ještě větší blbost, než jsme doufali.:-) Nepřišlo mi to ani vtipné, ani jinak zajímavé.

23.01.2017 1 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Překvapivě dobrá detektivka, od které jsem se nemohla odtrhnout. Mám chuť si přečíst dalšího Bryndzu, což se mi u těchto "bestsellerů" často nestává.

14.03.2018 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Vynikající kniha, která se zařadila do mých top10 a z které jsem si musela poznamenat některé věty, jak moc mě zaujaly. Např. "Ušlechtilí lidé jsou ti, co nejlépe naloží s tím, co mají v hlavě" nebo "Statečnost začíná tehdy, když víš, že jsi poražen, ještě než se do něčeho dáš, a přesto se do toho dáš a dovedeš to až do konce, ať se děje co se děje".

14.11.2017 5 z 5

Tahle paní je sice případ pro Chocholouška, ale je obdivuhodné, jak si dokázala jít za svým dětským snem a proměnit ho v prosperující podnikání. Kniha nenabízí téměř žádné konkrétní rady k uklízení a celé je to o "vyhoďte všechno, co vás nečiní šťastnými". Lepší je podívat se na její videa na YouTube.

17.03.2017 2 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Jestli ten pan Robert nemá nějaké rodinné problémy... Opět podobný námět (četla jsem po Temných hlubinách), ale kniha mi nedovolila ji přestat číst a líbila se mi. Množství Slováků a gayů mě nijak neznepokojovalo. :-)

26.03.2018 5 z 5

Platforma Platforma Michel Houellebecq

Můj první Houellebecq a....bylo to super. Čekala jsem něco těžkého a byl to svižný román se zajímavým námětem. Mělo to hloubku a mělo to smysl. Erotické scény fajn, ale nějak podezřele to byl vždycky success... :-)

05.03.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Vynikající kniha. Výborně napsáno. Skvělý příběh.

04.01.2018 5 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Mě se to hodně líbilo. Je to ujetý, je to vlastenecký, je to zábava a má to i hlubší myšlenky. Na debut fakt dobrý.

26.10.2017 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Nádherné, jednoduché, uklidňující a geniální jako celý pan Svěrák.

07.08.2017 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Silný tragický příběh o to tragičtější, že je podle skutečné události. Nutí k zamyšlení, jak dřív lidé žili a čemu byli schopni uvěřit. Ale nemůžu se zbavit paralely s dnešním honem na "čarodějnice" v důsledku nevzdělanosti, strachu a manipulovatelnosti...

07.08.2017 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Pasáže s vlky byly zajímavé, ale ta omáčka okolo mi přišla přitažená za vlasy.

09.05.2017 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Některé lidské osudy jsou bohužel neveselé, ale je dobré to vědět, nezapomenout na to a poučit se z toho...Moc dobře napsáno.

20.04.2017 5 z 5

Skořápka Skořápka Ian McEwan

Námět mi přišel velmi originální a styl vytříbený, přesto mě to, nevím proč, úplně nepohltilo.

03.04.2018 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Výborná kniha, která je skvěle napsaná a má zajímavý, napínavý příběh a končí přesně tak, jak má.

17.10.2017 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Přečetla jsem za půl dne v nemocnici a není na tom nic děsivého ani skandálního. Přišlo mi to vlastně docela milé. Ti čtyři měli mezi sebou hezký vztah a incest šel jen tak okolo.

20.04.2017 4 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Ne, tohle mě nebavilo. Celé mi to přišlo jako parodie na mužské myšlení a vidění světa, takže je dobře, že Radka přesedlala na ženské hrdinky.

20.03.2017 2 z 5

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Dobře napsaná a zajímavá kniha. Na začátku jsem si musela zvyknout na střídaní postav, ale postupně se mi, právě to střídání,velmi líbilo. Také oceňuji ticho, i když malinko jinak, než píše autor. Jedna mínus za kritiku mnou nekriticky milované Prahy. Souhlasím pouze s Žižkovskou věží.

15.01.2017 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Za mě zatím nejlepší díl série. Robert mě opravdu chytnul, jak psaním, tak stylem, jakým se prezentuje.

22.05.2018 5 z 5

Smrt na druhém břehu Smrt na druhém břehu Dominik Dán

Přesně takhle si představuju, že to na policii chodí. Zajímavý detektivní příběh a krásný popis začátku devadesátých let.

05.02.2018 4 z 5