Smrt na druhém břehu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Začátek devadesátých let byl hektickým obdobím nejen na oddělení vražd, ale v celé společnosti. Ze zelenáče Richarda Krauze je samostatně pracující detektiv a s parťákem Jozefem Fischerem zvaným Chosé řeší jeden případ za druhým. Tenhle se stal na jaře 1994: Na břehu řeky Moravy našli dva výrostci polozahrabanou rozkládající se mrtvolu muže. Na tom by nebylo nic zvláštního, klidně mohla skončit v krematoriu a mohli jí na státní útraty zatopit. To by ale nesměla mít v zátylku pravidelný kulatý otvor s průměrem 9 mm. Stačil jeden pohled, a dvojici detektivů bylo hned jasné, že ho nezpůsobil vrták, ale olovo odlité do tvaru kulky. Ovšem z jaké pistole byla vystřelena a čí ruka ji v ten moment držela, to se dozví až po dlouhém vyšetřování. Chlapci z mordparty se řádně zapotí, protože nevědí nic ani o vrahovi, ani o oběti. Mrtvý chlap nikomu nechybí. Nevědí ani to, že kulatý otvor v lebce se zanedlouho stane symbolem vyřizování účtů v podsvětí, které se právě začíná formovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335548/smrt-na-druhem-brehu-mgf-335548.jpg 4.4320
Série

Naše Mesto 23.

Žánr
Detektivky, krimi, Literatura slovenská
Vydáno, Slovart (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (80)

Kniha Smrt na druhém břehu

Přidat komentář
edith79
02. dubna

Ach ta parta z kancelárie 141. Ta mě nikdy neomrzí. Zajímavý příběh neznámého mrtvého muže. Richard a Chosé a mafiánská partička Ríšových kámošů z mládí. Opět protkané vtipnými momenty a hláškami, opět za plný počet hvězd.

Kočičáci
22. února

Z krabice vyndal skutečnou lidskou lebku... Prohlédl si ji a jednou rukou ji zdvihl. Zahleděl se jí do očí.
"Znáš starou shakespearovskou otázku?" zamachroval Krauz.
"Jak se jmenuješ?" vypálil pohotově Chosé, nespouštěje z lebky zrak.
Krauz musel uznat, že ta Chosého je pro ně mnohem důležitější než Williamova...

Tentokrát si mordýři z kanceláře sto čtyřicet jedna rozdělí práci pěkně fifty fifty. Krauz s Chosém pátrají po totožnosti uleželé mrtvoly ze břehu Moravy a Burger s Hanzelem zase zjišťují, jak moc se zapletla sousedčina dcera Anička, když začala dělat krupiérku v jednom nově vzniklém "privat clubu."
Jak překvapivé, když se všichni srazí v podsvětí "Nášho Mesta", které je ovládáno Ríšovými kámoši ze sídliště. Potkáte všechny - Bosse Mira, Viktora Prajse, Tibora Hakla - a nudit se teda rozhodně nebudete!
Skvělé, vtipné a čtivé - jako vždy! Ráda doporučuji.


kačenka80
18. února

Dán jako vždy super.

viweb
17.12.2020

Stará dobrá klasika. Jediný moment se mi nelíbil a to lehce odhalena identita zcela neznámé mrtvoly. Určitě ale stojí za přečtení.

hanzmb
10.11.2020

Fantazie. Asi nemá cenu se zase rozplývat nad chováním party a popisu jejich práce. O zápletce nemluvě. Chtěl bych ale vyzdvihnout jednu věc. To, jak do této "idylky" dokáže autor najednou "hodit vidle". Rázem je dusno, nedůvěra, konec srandy. A tohle odlišuje dobrého autora od vynikajícího. A tím pan Dán už určitě je.

Česneksmedem
24.10.2020

Tak nějak už snad patřím mezi polykače jeho knih a tato byla také fešná. Mám pouze dvě výhrady. Váňa se ukázal až nakonec a jen v takovém malém štěku (tlačenka ale byla) a Krauz se pohyboval už na hodně tenkém ledu. Byla to holt taková hraniční doba. Doporučuji!

jindriskamalovc
25.09.2020

První část knihy nebyla tak zajímavá, ale pak se vše převážilo v zajímavé čtení.

klokan.1905
01.09.2020

Smrt na druhém břehu...
Chronologicky se jedná o v pořadí desátý díl ze série Naše Město, v případě, že byste četli díly tak, jak je postupně napsal autor, tak již dvacátý třetí... Já čtu díly tak, aby mi na sebe hezky časově navazovaly, nyní jsem se s autorem dostal do roku 1994...
Richard Krauz je společně se svým parťákem Chosém poslán k břehu řeky Moravy, kde objevili dva chlapci mrtvolu ve značném stádiu rozkladu... Při ohledání těla je v zátylku objeven kulatý otvor o průměru 9 mm... Pátrat po vrahovi, když neznáte totožnost oběti je i pro Richarda Krauze a jeho parťáky pořádně tvrdý oříšek...
Zda se jim podaří vyřešit i tento složitý případ se dovíte, když se začtete do stránek této knihy...
Mně nezbývá, než knihu, vlastně celou sérii, doporučit k přečtení... Celou sérii si neskutečně užívám...

1