Smrt na druhém břehu

Smrt na druhém břehu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335548/bmid_smrt-na-druhem-brehu-mgf-335548.jpg 4 458 107

Začátek devadesátých let byl hektickým obdobím nejen na oddělení vražd, ale v celé společnosti. Ze zelenáče Richarda Krauze je samostatně pracující detektiv a s parťákem Jozefem Fischerem zvaným Chosé řeší jeden případ za druhým. Tenhle se stal na jaře 1994: Na břehu řeky Moravy našli dva výrostci polozahrabanou rozkládající se mrtvolu muže. Na tom by nebylo nic zvláštního, klidně mohla skončit v krematoriu a mohli jí na státní útraty zatopit. To by ale nesměla mít v zátylku pravidelný kulatý otvor s průměrem 9 mm. Stačil jeden pohled, a dvojici detektivů bylo hned jasné, že ho nezpůsobil vrták, ale olovo odlité do tvaru kulky. Ovšem z jaké pistole byla vystřelena a čí ruka ji v ten moment držela, to se dozví až po dlouhém vyšetřování. Chlapci z mordparty se řádně zapotí, protože nevědí nic ani o vrahovi, ani o oběti. Mrtvý chlap nikomu nechybí. Nevědí ani to, že kulatý otvor v lebce se zanedlouho stane symbolem vyřizování účtů v podsvětí, které se právě začíná formovat.... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Smrť na druhom brehu , 2016

dikobraz
18.02.2017 4 z 5

Davam klasicke 4 hviezdy, ako pri vsetkych Danoch. Domino opat nesklamal, ma to spad, dobre citatelne, taka dobra jednohubka do postele, ked dcera zaspi. Mam rad tuto particku a dve knihy za rok su idealne. Takze vedel som, co dostanem a aj som to dostal. Pohodicka.

pobijecmuch
17.02.2017 5 z 5

Další vynikající kriminální případ od Dominika Dána. Dokonce bych řekl, že jeden z těch lepších. Autor do knihy vrátil humor, napětí, akci a samozřejmě trocha té vulgarity, která v tomto případě není vulgarita, ale osvěžení knihy. Bez těchto hlášek to prostě není ono.
Někdo tady napsal, že "chyba napatie". Napětí je tam právě hodně. Musíte totiž knihy Dána brát, že jsou psáné podle skutečných případů, které se staly. To není vymyšlená severská detektivka, kde je kopa zavražděných, znásilněných a unesených obětí.

Macek58
17.01.2017 5 z 5

Dá se k Dánovi něco dodat? .... ne, jen to, že netrpělivě budeme čekat na další knížku.

jana277
15.01.2017 5 z 5

Dobre čítavé, typický dánovský štýl.

astroweb
13.01.2017 5 z 5

Nejnovější knih D.Dána, parádní, velmi čtivé.

Jaruš7
09.01.2017 5 z 5

Zvolněný styl a opět realita příběhu je pro nás , co zde žijeme , lehce uvěřitelná, takže se dá říct, že autor je průvodcem přerodu novodobých dějin zločinnosti v našich zemí. Dokonalý trik s úplatky byl překvapivě perfektní .

skocka
22.12.2016 3 z 5

Prijemna "povinna jazda", ale akosi tomu chyba napatie...

detektivní a krimi romány

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Smrt na druhém břehu je v