Kosmonaut z Čech

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Jakub Procházka jako malý chlapec osiřel a vyrůstal na venkově u prarodičů. Jeho dětské sny o hrdinství se zcela nečekaně naplnily, když byl vyvolen jako muž, který bude tvořit jednočlennou posádku rakety, již vyšle na nebezpečnou misi k Venuši nevelká země uprostřed Evropy. Ale jak se Jakub noří do hlubin neprozkoumaného vesmíru, postupně ztrácí kontakt se svou ženou Lenkou, kterou opustil na Zemi, a až příliš pozdě mu začne docházet, že její lásku obětoval své vlastní ambici. Osamělý v nesmírnosti kosmu pohlíží Jakub na řadu věcí jinak než dřív, až se v raketě jako jeho nepravděpodobný společník objeví (snad jen imaginární) mimozemský pavouk. Zatímco spolu vedou filosofické debaty o povaze lásky, života a smrti, ale také lahodné chuti špeku, vytvoří se mezi nimi silné emocionální pouto. Bude to ale stačit, až se Jakub dostane do střetu s utajenými ruskými rivaly ve vesmírném závodu na cestě k Venuši? Podaří se mu vrátit zpátky na Zem, aby dostal druhou šanci a zkusil si znovu získat Lenčinu lásku? Kosmonaut z Čech je hluboce originální kniha, plná lidské vřelosti a humoru. Čtivý a napínavý příběh skýtá řadu překvapení a zvratů. A kdo se spolu s ním vydá na cestu do hlubin kosmonautovy duše, možná se ani nebude chtít vracet. Jaroslav Kalfař v patnácti letech emigroval do USA, nyní se díky knize, která patří mezi nejočekávanější události letošního roku, do Česka vrací....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341712/kosmounaut-z-cech-d61-341712.jpg 3.4514
Žánr
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Plus
Orig. název

Spaceman of Bohemia, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (159)

Kniha Kosmonaut z Čech

Přidat komentář
ZuzaP
12. května

Proč dočítám něco, co mě od začátku štve, nevíme.

vendulanovotna
20. dubna

Nejdříve poznámka k žánru, očekávala jsem sci-fi, dostala jsem filosoficko-psychologický román s historickými vsuvkami převalující se na povrchu mělkého sci-fi. Pokud pominu očekávání, je hezké si připomenout základní smysl života při plutí vesmírem a pomíjivost okamžiků minulých i současných. Stejně tak pro mě kniha vyjadřuje hodnotu svobody, ať už v podobě volby v životě nebo té v historii omezené. Co se mi líbilo, tak ten závěrečný návrat domů - smutný, ale zároveň nadějný... Hodnotím 70 %.


Artinka
16. dubna

Kniha o mezilidských vztazích, rodině a démonech minulosti. O hledání sebe a hledání lidství. A o nalezení místa na světě. O jedné velké metafoře, kterou si každý z nás může přebrat podle svého. Je filozofická a trochu smutně opravdová. Je krásná.

kiddlinka
04. dubna

Vyprázdněný, banální, do sebe zahleděný žvást bez myšlenky, obsahu i vtipu, jehož standardní český Chcípák-Protagonista ™ ze sebe valí jednu stylisticky načinanou kudrlinku za druhou, aniž by měl co říct. Což by nebyl zas takový problém, kdyby mi to všichni ve vydavatelském marketingu necpali do chřtánu jako údajnou spásu právě od těchhle věcí, jež plus minus tvoří totalitu (olol) současné české literatury.

Ola-la
07. března

Vyborne!!! Nejdriv jsem malinko tapala, ale zahy mne pribeh zcela pohltil.... zustal me vezet v hlave a jeste nekolik dni mne Hanus provazel...

IHT
06. ledna

Na knihu jsem narazil nahodou, zde v diskuzi zminovana medialni kampan me minula. Behem cteni jsem mel pocity rozporuplne (stejne jako z Kafky ci Murakamiho ;)), ale pribeh po navratu na Zemi velmi prijemne pokracoval. Celkove hezky dojem, i pres nevyhraneny charakter prvni casti.

hellena1523
05. ledna

Zajímavé setkání. Na zadek jsem si tedy určitě nesedla, ale byla jsem zvědavá na autora, který je přirovnáván k mému oblíbenému Čapkovi. Pravda, píše /na svůj věk/ dost vyzrále, inteligence se románu upřít nedá, ale můj šálek čaje to není. Znovu už bych se ke knize nevrátila.
Místy mě kniha bavila, místy byla poněkud nudnější.
Jde o prvotinu, v autorovi vidím potenciál, proto dávám lepší hodnocení, než jaké bych asi za jiných okolností dala.

Lexand
08.08.2019

Místy to bylo takové nepříjemé čtení. Takové - jak je to slovo - vazké?

1 ...

Doporučujeme

Čas mrtvých
Čas mrtvých
Led pod kůží
Led pod kůží
Dům o tisíci patrech
Dům o tisíci patrech
Predátoři
Predátoři