Market-k-a Market-k-a komentáře u knih

Zatracená svatozář Zatracená svatozář Alessandra Torre

Líbí se mi obálka, líbí se mi nápad, ale knížka jako taková mě až tak moc nebavila. Nejvíc mě rozesmívalo domácí prasátko hlavní hrdinky, s ním byla fakt sranda :)

25.11.2021 3 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Úplně mě to nalákalo udělat si někdy výlet do Švýcarska a ochutnat nějakou tabulku jejich vyhlášené čokolády... :)

09.11.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Šikmý kostel je prostě kniha, jejíž hrdinové se vám vryjí pod kůži. Prožíváte s nimi všechny radosti i pády, jako by to byli vaši blízcí přátelé. Část z války se četla špatně, odpočítávala jsem si v duchu: vydržte ještě dva roky, už jenom rok... I přesto, že to není příliš optimistické čtení, objevují se v ději sem tam i malé radosti, které všechno nakonec kupodivu převáží - alespoň u mě. Zkrátka všechny špatné věci v knížce jsem se zatajeným dechem přelouskala, ale o to více mě pak těšily ty malé radosti obyčejného života :)

01.06.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Pokud hledáte oddechové čtení, tak s touto autorkou nešlápnete vedle. Navíc se člověk dozví spoustu zajímavostí z různých koutů světa.

10.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Pro nás, kteří jsme komunismus nezažili, jistě přínosné. Více jsem pochopila, na jakých principech funguje a kam až může toto smýšlení dojít. Přiznám se, že si ani nejsem příliš jistá, co byla fikce a co se před rokem 1989 skutečně dělo... Každopádně jsem teď zase o něco vděčnější za dobu, kterou máme - i když je momentálně všelijaká - a děkuji ze srdce všem, kteří šli tenkrát cinkat a máme díky tomu nyní demokracii a možnost normálně žít.

07.05.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Čtivé, poučné. Člověk si uvědomí, že se v dnešní době nemá vůbec špatně.

19.10.2020 5 z 5

Léky z kuchyně Léky z kuchyně kolektiv autorů

Knížka je opravdu všestranná co se týče různých zdravotních obtíží. Za mě bych vynechala historii používání jednotlivých "léků" a zmiňování experimentů kdysi a kdesi. Pokud se zajímáte o alternativní pomoc při zdravotních potížích nebo o zdravé stravování a vaření, tak tohoto přehledného pomocníka doporučuji.

01.10.2020 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Originální příběh. Střídání kapitol z pohledu vnučky a její babičky, která byla z velké části příběhu již v nebi. A tam se autorka vyřádila, pojala nebe opravdu netradičně. Trošku těžko uvěřitelné, taková pohádka pro dospělé, ale proč ne...?

29.09.2020 4 z 5

A jak se vám líbím teď? A jak se vám líbím teď? Holly Bourne

Úplně náhodně vybraná knížka. Moc jsem od ní nečekala, ale už při prvních stránkách jsem překvapeně zjistila, že mě hrozně baví. Doporučuji pro věkovou kategorii kolem třiceti :-) A na co se můžete těšit? Tak máme tu vztah s narcistou a citovým vyděračem, dále tikající biologické hodiny, společenské normy - přece už v tomhle věku musíš to a to ne? A tak podobně. Jako bych se vrátila do puberty, protože autorka přesně tak psala. Každé věkové kategorii bych přála takový román, kde se probírají strasti dané generace.

21.09.2020 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Oddechový román ideální na léto. U této autorky se mi líbí popisy míst, ve kterých se příběh odehrává. Člověk má hned chuť tam vyrazit. A tady Chorvatsko... krása. Trošku klišé konec, ale to se dá odpustit :-)

07.09.2020 5 z 5

Co říkají hvězdy ženám Co říkají hvězdy ženám Antonín Hrbek

Mě prostě horoskopy baví. Tady bylo i spoustu věcí navíc, například něco z numerologie, z toho, jak na nás působí Měsíc, informace o polodrahokamech... Jako oddechovka a pro zpestření (a zajímavost, jací vlastně máte být podle znamení) dobrý. A dozvěděla jsem se, jaký jsem ascendent, takže pro mě přínosné :-D

22.07.2020 5 z 5

Google poezie: Psáno našeptávačem Google poezie: Psáno našeptávačem Tomáš Miklica

„ ... záznam toho, o čem lidé přemýšlí, když si myslí, že se nikdo nedívá." Super (původem finský) nápad. Malinko mě některé "básně" zklamaly, hodně to byla slova písniček apod. Ale určitě zajímavé a originální.

22.07.2020 4 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Tahle anglická ilustrátorka / spisovatelka mě baví. S mnohými věcmi v knize souzním. Doporučuji hlavně introvertům, protože věřím tomu, že tahle knížka jim může dopomoci mít lehčí život a netrápit se, jestli nejsou "divní". A ostatní by si to také mohli přečíst, aby alespoň trošku pochopili. V mnohém jsem se našla, mám dobrý pocit z toho, že nejsem jediná :-)

22.07.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Knížka, která se mi vryla pod kůži. V dobrém slova smyslu, ani se mi nechce číst něco dalšího. Za mě úplně super, nebude pokračování? :-D Příběh vtáhne do děje, zajímavé je střídání kapitol psaných z pohledu dcery a matky. Holčičky mi bylo neskutečně líto. Rodiče vlastně docela "normální", ale ve skutečnosti matka nespravedlivá teroristka a otec primitivní násilník. Doporučuji (i jako ponaučení, jak se jako rodiče NEchovat).

14.07.2020 5 z 5

Psychoterapie našich prababiček Psychoterapie našich prababiček Lenka Šnajdrová

Mým záměrem nebylo číst knížku celou a tak jsem přečetla jen některé kapitoly, které mě zajímaly. Nebylo to špatné, některé rady se dají lehce aplikovat v životě a můžou určitě pomoci. Na konci každé kapitoly je shrnutí, což může být dobré i pokud nechcete danou kapitolu číst :-)

09.07.2020 4 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Základním kamenem tohoto rodinného dramatu jsou dvě matky, chránící své děti stůj co stůj. Dvě ženy, které staví své děti vysoko nad své partnery i nejlepší kamarádky. Dcera (13) jedné obviní syna (16) druhé ze znásilnění. Každá svému dítěti bezmezně věří, ale jedno musí logicky lhát... Z knížky sálá ponurá atmosféra, každá z postav ukáže ve vypjaté situaci své nejhorší já. Čím dál člověk čte, tím více zvratů se objeví. Doporučuji pro milovníky psychologických thrillerů.

26.06.2020 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Velmi čtivá knížka, opravdu mě chytla a byla jsem zvědavá, jak vše dopadne. Trošku taková romantická pohádka :-) Řeší se dilema hlavní hrdinky - roky "mrtvý" manžel, nebo nová láska - snoubenec? Co mi přišlo trošku zvláštní: slečna už byla rozhodnutá, koho si vybere, a přesto oběma říkala neustále "miluji tě", a dokonce i s oběma spala? No, nevím. A jak už tady někdo psal, "miluji tě" opravdu všude, říkali si to pomalu od rána do večera, bylo to otravný. Ale jako oddechovku pro romantické duše doporučuji. A vybrala si mého favorita, takže spoko :-D

08.06.2020 5 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Když napíšu, že knížka mě bavila, bude to znít asi divně, ale je to tak. Bylo to zajímavé a určitě poučné, hlavně pro rodiče. Uvědomila jsem si, jako moc je důležité mluvit s dětmi o tomto riziku internetu. Zajímavá byla také koncepce knížky - rozhovory byly s různými lidmi, ať už s "těmi zlými", s oběťmi, s odborníky... Zkrátka rozebírání stejného tématu z různých úhlů pohledu. Film jsem neviděla, ale určitě ho zvážím.

22.05.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

V tomto románu už autorka nepoužila er-formu, jak jsem očekávala. Ale to je tak asi jediná anomálie v jinak podobně psaných knížkách této spisovatelky - zejména zamilování se do nějakého (zpočátku) bručouna. Nejsem nějaká velká znalkyně Dánska a hygge, ale při čtení jsem úplně dostala chuť se tam někdy podívat :-) Co mě ale zamrzelo, byly občasné překlepy v knížce, to by asi být nemělo a působí to rušivě. Ale jinak příjemná oddychovka. Ale v porovnání z Cukrárnou a Pekárnou třetí místo.

15.05.2020

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Román přenese své čtenáře (spíše čtenářky) do prostředí Paříže. Sladkosti, které se pečou v tamní cukrárně, máte potřebu si googlit a někdy vyzkoušet doma nebo někde na cestách, protože zní prostě neodolatelně. Milá oddychovka, co milá, jsem z ní nadšená!

29.04.2020 5 z 5