A jak se vám líbím teď?

Lžeme si navzájem, ale především lžeme sami sobě. Tori je ve svém životě nadmíru úspěšná. Její autobiografie se vyhřívá na knihkupeckých pultech mezi bestsellery, navíc patří mezi oblíbené motivační řečníky — a to je jí teprve třicet. Dny tráví posíláním inspirativních zpráv zástupům svých obdivovatelek a nabádá je, aby „žily takový život, jaký chtějí“. Její fanynky už ale nevědí, že Tori samotné se podle těchto rad žít příliš nedaří. S mužem, o němž básnila na konci své knihy, už půl roku nespala. Většinu nocí tráví na sociálních sítích, zatímco Tom vedle ní spí jako zabitý. Vypadá to, že všichni kolem se vdávají a žení, mají děti a říkají, jak je svět úžasný… Ale Tori jim na to nemíní skočit. Naštěstí má Dee — jediného člověka, který nad vším tím blázněním taky kroutí hlavou. Jenže pak se Dee zamiluje a otěhotní a Tori najedou začne pochybovat o každém rozhodnutí, které v životě udělala… ---- Autentická a vtipná kniha, se kterou se určitě ztotožníte. Já jsem to taky všechno prožila. Bridget Jonesová nové generace! - Carmel Harringtonová, spisovatelka V této knížce se najde každý, kdo se musel projít po emočním minovém poli, jakým je život po třicítce. - Redonline.co.uk Tento román pozorně sleduje problémy v životě dnešních mladých žen — feminismus, vztahy, duševní zdraví a mateřství —, a navíc je velice, velice zábavný. - The Bookseller...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400779/a-jak-se-vam-libim-ted-ELq-400779.jpg 3.775
Vydáno, Host

How Do You Like Me Now?, 2018

Kniha A jak se vám líbím teď?

Kristy.Seb
19.11.2020

On někdo napsal knihu o mě a ani o tom nevím? Bylo mi 30, mám 6letý vztah a pocity mám naprosto stejné jako Tori. Kamkoliv se kouknu, všichni se vdávají, žení a rodí děti. A samozřejmě lidé okolo mě mají potřebu neustále nadhazovat téma děti a svatbu.
Kniha je perfektní. Je smutná a při tom skvělá, že Tori ten krok udělá.

Život přece není spojovačka podle čísel.
Žij svůj život tak, jak sakra potřebuješ.
Život začíná tam, kde končí strach.
Všichni poznáme, když se něco pokazí. Cítíme to v kostech. Jenže někdy nejsme schopni svým kostem naslouchat. Nebo nám možná život "nedovolí" svým kostem naslouchat.
Můžeš být komplikovaná, a přesto bude pro někoho snadné tě milovat.
Vztek není ani pozitivní, ani negativní emoce. Je to jen signál, že tvoje hranice byla překročena.
Nebuď nikým jiným než sama sebou.
Tím, že neřekneš nic, můžeš udělat stejnou škodu, jako když promluvíš.
Skutečný úspěch je žít život tak, jak ho žít chcete, bez ohledu na to, co si myslí ostatní.

Market-k-a
21.09.2020

Úplně náhodně vybraná knížka. Moc jsem od ní nečekala, ale už při prvních stránkách jsem překvapeně zjistila, že mě hrozně baví. Doporučuji pro věkovou kategorii kolem třiceti :-) A na co se můžete těšit? Tak máme tu vztah s narcistou a citovým vyděračem, dále tikající biologické hodiny, společenské normy - přece už v tomhle věku musíš to a to ne? A tak podobně. Jako bych se vrátila do puberty, protože autorka přesně tak psala. Každé věkové kategorii bych přála takový román, kde se probírají strasti dané generace.

Johanaop
10.01.2020

Za mě super kniha, která určitě stojí za přečtení. Tentokrát Holly rozebírá sociální sítě a jejich vliv.
Jediné, co mě na knize opravdu iritovalo, byl Toriin naprosto šílený vztah s Tomem.

slecnapeta
06.11.2019

Cekala jsem, ze kniha nebude literarnim skvostem a moje ocekavani se splnilo. Postavy byly takove prumerne, Tori obcas protivna, vadilo mi, jak casto zminovala znacky produktu, ktere pouziva (znacky drogerie, kosmetiky, obleceni..). Knihu jsem chtela docist jen, abych zjistila, zda se ten prsten do krabicky "naloaduje". Nastesti se kniha cetla docela rychle.

magdicz_
21.10.2019

Výborná knížka pro nás, co se blížíme k hranici třicítky a čas od času upadáme do depek, když otevřeme na sociálních sítích fotky známých i těch, které vlastně vůbec neznáme a tiše jim závidíme úžasné životy a to, jak už mají vše vyřešené (od bydlení přes pravidelné exotické dovolené až po dokonalého manžela a roztomilé dětičky) a mnohdy si neuvědomíme, že není všechno zlato, co se na instagramových či jiných fotkách třpytí. :)
Kombinace tohoto tématu a čtivého stylu psaní autorky způsobil, že jsem knížku přečetla jedním dechem.
Takže pokud hledáte nějakou dobrou oddechovku, pak je tato knížka ideální.

Kishidlo
24.09.2019

K něčemu se přiznám. Já si často vybírám knihy i podle obálky a podle názvu, abych se nemusela stydět za to, co čtu na veřejnosti. A taky sama před sebou. A nikdy, nikdy, nikdy bych si nevzala do ruky takovou tu knížku, která má na obálce líbající se pár nebo polonahého muže. Nebo ženu. Takže jsem trochu bojovala s obálkou knihy. Prázdná krabička, kde místo prstenu je takové to kolečko "načítání".
Já jsem tak ráda, že jsem si tu knížku vzala a přečetla jí! Sedla mi jako zadnice na rendlík.
Shodou okolností je mi třicet a jsem nedávno rozešlá po dlouhém, nikam nevedoucím vztahu. Hlavou se mi honí jedna černá myšlenka za druhou. Absolutně nechápu, jak je možné, že se mi na facebooku téměř denně ukazuje něčí svatba. Já tolik přátel ani nemám!
Potřebovala jsem nějakou takovouhle knihu. Nějakou, na jejímž konci je happyend, ale ne v podobě prince.
Ta kniha řeší mnohem víc, než jen příběh nějaké nespokojené holky. A mě se hrozně líbí. Pořád si nejsem jistá, co si myslet o tom, že se mi tolik líbí. Ale vážně se mi líbí. Nemáte někdo tip na podobnou knížku? Knihu o lásce, lehkou, oddechovou, ale takovou, na jejímž konci nemám za á naprosto zkreslenou představu o romantickém vztahu a za bé depresi z toho, že to neprožívám já a že můj život není takový. Moc bych si chtěla přečíst ještě nějakou takovou knížku.

sakyvanity
21.09.2019

Tento komentář bude pravděpodobně ovlivněn tím, že Holly Bourne a její knihy začínám zbožňovat, ale tohle bylo skvělé. Kniha není cílena na mou věkovou kategorii, ale i přesto jsem v ní částečně viděla sebe a celkem dost i dnešní společnost - ženy opravdu mnohdy mívají strach, že zůstanou po třicítce samy/nikdo lepší než stávající patrně už se nenajde/nebude dostatek času se seznamovat s někým dalším, pokud chci dítě do čtyřiceti. K sociálním sítím se ani není třeba zmiňovat, všichni chceme vypadat šťastně a tvořit dojem, že náš život je záviděníhodný. Mně se kniha moc líbila, četla se velmi rychle a i tématika mi perfektně sedla. Mohu s klidem doporučit.

Simstr
22.08.2019

Kniha se velice dobře četla, vtipně napsána, realita vztahu mi přišla hodně přitažená za vlasy. Nechápu, může někdo vydržet v takovém vztahu??? :-) Jsem uživatel soc.sítí, trošku jsem se nad tím zamyslela, co tam vkládám a co hodnotím a maličko jsem se v tom i našla, bohužel :-) Taková oddychovka !