A jak se vám líbím teď?

Lžeme si navzájem, ale především lžeme sami sobě. Tori je ve svém životě nadmíru úspěšná. Její autobiografie se vyhřívá na knihkupeckých pultech mezi bestsellery, navíc patří mezi oblíbené motivační řečníky — a to je jí teprve třicet. Dny tráví posíláním inspirativních zpráv zástupům svých obdivovatelek a nabádá je, aby „žily takový život, jaký chtějí“. Její fanynky už ale nevědí, že Tori samotné se podle těchto rad žít příliš nedaří. S mužem, o němž básnila na konci své knihy, už půl roku nespala. Většinu nocí tráví na sociálních sítích, zatímco Tom vedle ní spí jako zabitý. Vypadá to, že všichni kolem se vdávají a žení, mají děti a říkají, jak je svět úžasný… Ale Tori jim na to nemíní skočit. Naštěstí má Dee — jediného člověka, který nad vším tím blázněním taky kroutí hlavou. Jenže pak se Dee zamiluje a otěhotní a Tori najedou začne pochybovat o každém rozhodnutí, které v životě udělala… ---- Autentická a vtipná kniha, se kterou se určitě ztotožníte. Já jsem to taky všechno prožila. Bridget Jonesová nové generace! - Carmel Harringtonová, spisovatelka V této knížce se najde každý, kdo se musel projít po emočním minovém poli, jakým je život po třicítce. - Redonline.co.uk Tento román pozorně sleduje problémy v životě dnešních mladých žen — feminismus, vztahy, duševní zdraví a mateřství —, a navíc je velice, velice zábavný. - The Bookseller...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400779/big_a-jak-se-vam-libim-ted-ELq-400779.jpg 3.793

Vydáno: , Host

How Do You Like Me Now?, 2018

Kniha A jak se vám líbím teď?

kačka567

Nejdřív jsem knize dala jen 3 hvězdy, ale jak plynuly dny, musela jsem o ní pořád přemýšlet a nakonec jsem své hodnocení upravila.
Kniha je na začátku taková nemastná neslaná, ale postupně se v ní rozvíjí myšlenka, která je podle mě spoustě lidí velmi dobře známá - opustit partnera a riskovat, že zůstanu navždy sama a nebo se raději dál trápit v nešťastném vztahu?
I když to není zrovna můj oblíbený žánr, jsem ráda, že jsem knihu přečetla a doporučuji ji svým kamarádkám. :)

MilackovaN
07.09.2021

,,Nevím, co to sakra dělám!"
Skvěle napsaná knížka, která vás donutí se zamyslet nad tím, zda jste nejen ve vztahu, ale i v životě šťastný. Přináší také pohled na to, jak v dnešní době fungují sociální sítě, kde všichni působíme zamilovaně, šťastně a úspěšně, ale nikdo nevidí, že je to jen naše představa toho, jak bychom skutečně chtěli žít. Tori je jasnou ukázkou toho, že pokud jste šťastní na fotkách, neznamená to, že ve skutečnosti se tak opravdu cítíte. Za tím vším úsměvem, úspěchy a touze po zalíbení u ostatních přátel může být ve skutečnosti pravý opak, kdy si nejste jistí ničím, ani sami sebou. Někdy je lepší nezajímat se o to, jak to bude působit na ostatní, ale o to, co opravdu chcete a cítíte vy sami.

spencer
27.08.2021

Knížka ve mně vyvolala dost smíšené pocity. Byl to můj první román pro dospělé od této autorky. Předtím jsem od ní četla jen tituly z žánru Young Adult, takže jsem byla zvědavá, jak si s ním poradí.
Tori byla rozhodně zajímavou postavou, která si procházela tím, čím asi většina lidí po třicítce. I když jsem jí rozuměla, neoblíbila jsem si ji tolik, jako jiné postavy z autorčina pera. V některých momentech mi přišla až moc dětinská, ale obdivuju ji za to, k čemu se na konci přece jen odhodlala. Konec se mi líbil z celé knihy nejvíc, ale to asi z toho důvodu, že mě nejvíce tato část bolela číst.
Titul vřele doporučuji každému po dvacítce, jehož život se úplně nepodobá lidem kolem něj.

kris.docekalova
12.08.2021

Z téhle knihy mám takový rozpolcený pocit. Na jednu stranu mi byla hlavní postava velmi blízká svými vnitřními problémy a myšlenkovými spirálami, neboli právě 'overthinking', ale na druhou stranu jsem většinu knihy četla s odporem. Bylo mi nepříjemné, někdy jsem cítila až odpor k tomu, co se tam děje. Jak se k sobě postavy chovají. Tím ale autorka perfektně vystihla toxic vztahy, ze kterých není snadné utéct, a právě jaký může mít tato toxicita dopad na psychiku člověka. Konec byl částečně předvídatelný a uspokojivý, zároveň jsem ale čekala něco trochu víc..

heliiinka
28.07.2021

Takhle vztahovačnou hlavní postavu jsem už dlouho neviděla. Spíš mě otravovalo, jak se ve všem šťourá, ale je fain, že popisuje, jak odsouzené se cítí "kariérní nevdané ženy".
Druhou hvězdičku dávám za to, že na konci není americký happyend.

skalek
19.07.2021

Nic mi kniha nedala ani nevzala......Konce už jsem se nemohla dočkat .....

Booksaddict
13.06.2021

Od knížky jsem toho moc nečekala, ale nakonec..proč ne? Téma víc než aktuální, hlavní hrdinka se zachová správně a film by z toho byl fajn.

Kristy.Seb
19.11.2020

On někdo napsal knihu o mě a ani o tom nevím? Bylo mi 30, mám 6letý vztah a pocity mám naprosto stejné jako Tori. Kamkoliv se kouknu, všichni se vdávají, žení a rodí děti. A samozřejmě lidé okolo mě mají potřebu neustále nadhazovat téma děti a svatbu.
Kniha je perfektní. Je smutná a při tom skvělá, že Tori ten krok udělá.

Život přece není spojovačka podle čísel.
Žij svůj život tak, jak sakra potřebuješ.
Život začíná tam, kde končí strach.
Všichni poznáme, když se něco pokazí. Cítíme to v kostech. Jenže někdy nejsme schopni svým kostem naslouchat. Nebo nám možná život "nedovolí" svým kostem naslouchat.
Můžeš být komplikovaná, a přesto bude pro někoho snadné tě milovat.
Vztek není ani pozitivní, ani negativní emoce. Je to jen signál, že tvoje hranice byla překročena.
Nebuď nikým jiným než sama sebou.
Tím, že neřekneš nic, můžeš udělat stejnou škodu, jako když promluvíš.
Skutečný úspěch je žít život tak, jak ho žít chcete, bez ohledu na to, co si myslí ostatní.