Psychoterapie našich prababiček

Psychoterapie našich prababiček https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366699/bmid_psychoterapie-nasich-prababicek-quL-366699.jpg 3 12 4

V dnešní době jsou v oblibě knížky zaměřené na to, jak se cítit lépe. Současně se zajímáme, jak žili naši předkové. Tato kniha se snaží spojit moderní psychohygienu a další oblasti psychologie s tím, co měla autorka příležitost naučit se od starých lidí. První část je zaměřena na práci s tělem a na to, jak využít působení našeho okolí na nás. Druhá se věnuje různým způsobům sebepoznání, jež byly ke zlepšování vlastního života používány v minulosti a které lidé využívají i dnes. Třetí část popisuje účinné zacházení s vlastními myšlenkami. Ve čtvrté se ukazuje, jak lze tuto knížku prakticky využívat k další práci na sobě, abychom měli pohodovější život. Při práci s lidmi trpícími neurotickými obtížemi a některými druhy deprese si autorka ověřila, že často mohou výrazně pomoci i zdánlivě drobné změny. Potkala také spoustu lidí, kteří nikdy nebyli v psychologické ambulanci – a přitom s velkým úsilím hledají cestu k větší pohodě. Pro ně všechny je určena její kniha, jež se snaží racionálně popsat různé tradiční postupy a úkony a nalézt jejich využití v dnešním životě.... celý text

Carlito
05.12.2021 2 z 5

Velké zklamání, inu, už ten název mi měl napovědět, že nepůjde o nic světoborného :)

bigbabe
07.03.2021 2 z 5

Možná, že i proto, že už jsem životem zkušenější mi to připadalo jako stále se opakující rady, které snad všichni vědí.
A pokud ne, tak pro ně, tam možná nějaké rady jsou.
A jak to začalo věštěním a modlitbami, tak to už jsem nedávala.

Market-k-a
09.07.2020 4 z 5

Mým záměrem nebylo číst knížku celou a tak jsem přečetla jen některé kapitoly, které mě zajímaly. Nebylo to špatné, některé rady se dají lehce aplikovat v životě a můžou určitě pomoci. Na konci každé kapitoly je shrnutí, což může být dobré i pokud nechcete danou kapitolu číst :-)

burbot
31.05.2018 3 z 5

Kniha na mě působila psaná "šup, šup". Jak kdyby se autorka nudila na mateřské, když jí zrovna dítě spalo. Obsah i docela zajímavý je, ale při čtení mi vadilo použití bezpatkového písma a spíš hovorový styl. Také bych u částečně odborné knihy čekala odkaz na nějakou použitou literaturu.

2020  75%Léčivý rodokmen
2018  50%Psychoterapie našich prababiček