Market-k-a Market-k-a komentáře u knih

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Skvěle popsané niterné pocity, které asi každý zná (a možná raději nepřizná) a rodinná (mini)dramata. Na mě už trochu moc depka, proto jedna hvězdička dolů.

01.03.2023 4 z 5

Nesmíš všechno vidět tak černě (a jiné hloupé řeči) Nesmíš všechno vidět tak černě (a jiné hloupé řeči) * antologie

Mě to bavilo moc. Nejsem člověk, který by bagatelizoval psychické nemoci a problémy a tahle knížka mě v tom ještě více utvrdila. Zjistila jsem, že vlastně vůbec nemám šajn, jak těžké musí být žít s něčím takovým. Všichni máme dny a nálady jednou dobré, pak zase horší, a tyto povídky a zkušenosti ostatních jsou prostě fajn slyšet/číst, že v tom nejsme sami a je to normální. Ráda bych vyzdvihla povídku české autorky Karolíny Meixnerové, která celou publikaci krásně uzavřela a dotkla se tématu, které je blízké snad každé ženě.

25.01.2023 5 z 5

Kdepak jsi, krásný světe Kdepak jsi, krásný světe Sally Rooney

Byla jsem zvědavá na jednu prý z nejvlivnějších autorek mé generace, tak jsem vzala rovnou její nejnovější román s nejvyšším hodnocením. A vlastně nevím, co si mám myslet... Místy se mnou příběh hodně rezonoval, místy vůbec (taková místa převažovala). Takže bohužel velké nadšení se z mé strany nekonalo, doufala jsem v nějaké souznění, které neproběhlo.

22.12.2022 4 z 5

Evina iluze Evina iluze Tom Fletcher

Až na tu představu šestnáctileté holky, která, zdá se, přepere kdejakého muže... se mi to líbilo, bylo to napínavé, těším se na další díl. Úplně to vidím ve filmovém zpracování :)

25.11.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Holka z bažiny, vlčí dítě, záhadná vražda... Nic, co by mě nějak extra lákalo ke čtení. Přesto však si knížka stále a stále přitahovala moji pozornost a když jsem uviděla trailer na filmové zpracování, zvědavost mi už nedala. A jsem nadšená. I přesto, že román se odehrává asi v tom nejvíce odlišném prostředí, než ve kterém žijeme my, vtáhne vás to ohromnou silou do děje a vše prožíváte s hlavní hrdinkou. Kdyby mi někdo řekl, že jde vlastně o love story, tak bych s přečtením tolik neváhala :) Nejsem vůbec fanoušek detektivních zápletek ani sáhodlouhých popisů přírody, ale tady mi to vůbec nevadilo, moc se těším na film a hodnotím bez váhání 5 hvězdičkami.

11.10.2022 5 z 5

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

První knížka byla super, ale malinko mi tam "něco" chybělo. Druhý díl už si mě získal :)

12.09.2022 5 z 5

Nejdražší suvenýr Nejdražší suvenýr Petra Jirglová

Super odpočinková knížka, u které jsem se nasmála :-)

17.08.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Krásná knížka s hlubokými myšlenkami.

28.04.2022 5 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Tohle bylo taaak milý... A nostalgický... Krásný.

22.04.2022 5 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Tahle knížka je úlet. Ale čtivý a napínavý úlet, který vám nedovolí přestat číst :) Jedná se vlastně o milostný příběh v nepříliš vzdálené budoucnosti ovládané "velkým bratrem" Centrálním systémem planety. A jak tato diktátorská myšlenka začala, mi vyrazilo dech...

14.04.2022 5 z 5

Prsa a vajíčka Prsa a vajíčka Mieko Kawakami

Tak tohle mě hodně bavilo. Asi to není čtení pro všechny, ale jestli váháte, zkuste pár stránek a budete mít jasno, jestli je to knížka pro vás. Mužům nedoporučuji, tohle je knížka přímo nasáklá ženskostí a ženskými tématy a pozor, vše bez příkras :)) Jsem nadšená!

05.04.2022 5 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Knížka s nádechem magična. Ztracená holčička, která tvrdí, že je z jiné planety. Jsem jediná, kdo jí to bez zaváhání uvěřil...? :-D

21.03.2022 4 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Je to knížka, která vám i po přečtení zůstane v hlavě. Je to příjemná oddychovka, i přesto, že se v ní odehrávají rodinná a soukromá dramata. Co se mi líbí, že téma nevěry je popisováno jak z pohledu mužského (otec od rodiny), tak z pohledu ženského (jeho milenka). A je to nevěra, která se - jak už to tak asi bývá - vymkne z rukou. Román by podle mého mohl z fleku posloužit jako odstrašující příklad pro ženaté muže, kteří mají chuť na nějaké milostné zpestření, protože takhle by určitě dopadnout nechtěli :)

14.03.2022 5 z 5

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

(SPOILER) Já nevím, jsem z této knížky trošku v rozpacích. Líbí se mi obálka, román má originální námět. Ve vyprávění se střídají tři hlavní postavy - manžel, manželka a milenka. Je to zajímavé, ale alespoň pro mě ne-uvěřitelné. Nebo odpustili byste muži, který by vám tajil, že je ženatý, má tři děti a ještě by vám kradl peníze...? A jehož cílem bylo od začátku si pouze finančně přilepšit? Přesto všechno však hodnotím slabšími 4 hvězdičkami.

22.02.2022 4 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Nejdřív jsem viděla seriál, který mě úplně nadchnul. A knížka je taky skvělá, moc mě to bavilo, a to i přesto, že se vlastně v knize nic navíc nedozvíte.

08.02.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Okénko do chlapského světa, mě to bavilo a klobouk dolů před takovou otcovskou láskou :)

24.01.2022 5 z 5

Život na uzdě Život na uzdě Marian Jelínek

Knížka je rozdělená do několika sekcí - Hokejové roky, Z trenéra koučem, Svět, ve kterém žijeme, Sebepoznání, Zóna komfortu, Smysl života, Výchova dětí a Vzdělávání. Myslím, že každý si najde to svoje, nečetla jsem vše. Zároveň je to zajímavé přiblížení profese mentálního kouče.

20.01.2022

Nevěsty s.r.o. Nevěsty s.r.o. Kathy Smith

Většinou hodnotím velice štědře, ale tady nemůžu jinak než jedna hvězdička. Ne-uvěřitelný děj a postavy, opakování se... Za mě tedy nee.

07.01.2022 1 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Oddechová knížka, která vede k zamyšlení, jak málo toho vlastně víme o minulosti našich nejbližších. Jak začala láska rodičů / prarodičů? Jak se postupem času proměňovala? Případně jak skončila? Zatím druhá přečtená knížka od autorky a myslím, že mě přesvědčila, abych zkusila i ty další...

03.01.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Ač scifi nečtu často, tohle bylo skvělý. Sympatický hlavní hrdina, zajímavé vyprávění s retrospektivními kapitolami, napínavost, originální námět. Ani spousta vědeckých pasáží mě nijak nerušilo. A co tedy na mě "dýchlo" asi nejvíce, byla až dojemná síla přátelství nade vše. Oceňuji i nečekaný konec :)

21.12.2021 5 z 5