Prsa a vajíčka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Co byste dělali, kdyby vám rodiče jednoho dne řekli, že nejste jejich syn, že jste byl počat ve zkumavce a donošen v cizí děloze? Srovnáte se s identitou člověka bez minulosti? A co když jste stále mladá, ale už zdaleka ne nejmladší žena – bez partnera, bez vidiny rodinného štěstí, o mateřství ani nemluvě? A jako na potvoru jste sice šťastně single, ale také bez chuti na sex a zmítaná nezvladatelnou touhou po dítěti… Po celosvětovém úspěchu románu Prsa a vajíčka se i k českým čtenářům dostává příběh, který vypráví nejen o etických dilematech a rozčarováních, rodinných poutech a rozkolech, ale také o (ne)porozumění vlastnímu tělu, jeho potřebám a smyslu. Haruki Murakami o knize řekl: Nikdy nezapomenu na pocit naprostého úžasu, když jsem dílo poprvé četl....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446857/big_prsa-a-vajicka-rJb-446857.png 3.7126
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

夏物語 / Nacumonogatari, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (34)

Kniha Prsa a vajíčka

SynD
19. května

tohle není čokoládový dort ani řízná limetková zmrzlina. spíš rýžová kaše, na pohled docela nenápadná. užít si její jemnou a vybranou chuť žádá jistý díl čtenářské trpělivosti a přizpůsobení se pozvolnému tempu vyprávění.

oceňuju téma nedotekovosti a touhy po dítěti z úhlu, který jsem jinde asi nečetla.

Pernice
11. května

Díky atraktivnímu tématu jsem se dostala k japonské literatuře. A byla to zajímavá exkurze. Nejvíc mě překvapily podmínky, ve kterých postavy žijí. Japonsko jsem považovala za bohatou zemi, hlavní hrdinka, její rodina a řada dalších postav ovšem pocházela z velmi chudých poměrů. Popis nuzného života byl velmi sugestivní, stejně tak jako opakující se motiv totálně nefunkčních vztahů a nemožnosti jejich navázání.
Zpočátku jsem se nechala unášet pozvolným tempem vyprávění, první část s úryvky s deníku dospívající neteře se mi moc líbila. Druhé části by klidně slušel podobný rozsah. Takhle už to po čase začalo být trochu únavné. I tak jsem knihu zhltla během několika dní.


Vendis
08. května

Za mne knížka, která se mi četla hůř. Nejsem zvyklá na japonskou literaturu, a přišlo mi, že vyprávění se dost vleklo a nekteré odbočky a omáčky byly v knížce navíc. Ale vzhledem k tomu, že jsem si sama prošla umelým oplodněním tak to pro mne byl zajímavý vhled do problematiky v jiné kultuře.

Treperenda321
17. dubna

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Oslovilo mne téma ženství, samoty, "sobecké touhy být matkou", fascinoval vhled do japonské kultury a naprosto odlišného vnímání jazyka...

Ternem
14. dubna

Přiznávám, že jsem se trochu bála. Přeci jen i japonské filmy a seriály ne všem sednou. Nakonec jsem ale nadšená. Můj první japonský román! Nečetl se tedy svižně, moje tempo se rovnalo slimákovi. :-D
Poskytl mi pohled na současné Japonsko, tamní kulturu, hodnoty, sociální poměry. Hlavně pak na životy žen různých věkových kategorií, z různých sociálních vrstev a s odlišnými touhami. A co mi přišlo hodně podstatné, jejich vnímání mužů v rodině a ve společnosti.
Hvězdičku strhávám za první část knihy, z nekončící mánie kolem prsou jsem byla rozpačitá. Druhá mě naopak velmi bavila.

Market-k-a
05. dubna

Tak tohle mě hodně bavilo. Asi to není čtení pro všechny, ale jestli váháte, zkuste pár stránek a budete mít jasno, jestli je to knížka pro vás. Mužům nedoporučuji, tohle je knížka přímo nasáklá ženskostí a ženskými tématy a pozor, vše bez příkras :)) Jsem nadšená!

Amazonka72
01. března

Tak já nevím.... nemyslím si, že to byla špatná kniha ani ztráta času si ji přečíst. Určitě jsem stejného názoru jako většina komentujících přede mnou, že jde o téma, které asi snadněji pochopí a přijmou ženy. A dodala bych, že ženy, které již mají děti a prošly celou tou anabází kolem početí, těhotenství a porodu.
Věřím tomu a dokážu se vžít do pocitů a myšlení ženy, které utíkají roky a stále nemá potomka. A rozumím i tomu, že v tuto chvíli přemýšlí o jakékoli alternativě, jak k vytouženému dítěti dospět. Dokonce si i dovedu představit, že se rozhodne pro anonymního dárce... Jak bych v dané situaci přemýšlela já, netuším. Je to silné téma, určitě je potřeba zvážit etiku a možné následky tohoto kroku do neznáma.
Mně se líbila více asi ta druhá část, která se právě "točila" kolem dárcovství spermatu a mateřství. První část věnovaná "prsům" mě zas tak nezaujala. Asi proto, že mám k danému tématu ryze rezervovaný postoj.
Líbil se my styl psaní autorky. To je asi dáno i tím, že jsem čtenářkou Murakamiho knih a současná japonská literatura je opravdu velmi specifická a je potřeba se ji naučit číst.

robotto
25. února

Nuda, nuda, trvalo mi dva měsíce, než jsem knihu dočetl. Dalo se to zkrátit na dvě krátké, možná čtivé povídky - jednu o zvětšování prsou a druhou o dárcovství spermatu..

1