Třetí polovička

Když ji její přítel Burke požádá o ruku, Skye Starlingová se vznáší na obláčku štěstí. Je chytrá, krásná a pochází ze zámožné rodiny, a tak to na první pohled vypadá, že jí leží celý svět u nohou. Ve skutečnosti však bojuje s obsedantně kompulzivní poruchou, která jí zabraňuje navazovat milostné vztahy. Ale Burke – pohledný, starší a emocionálně vyzrálý muž – tvrdí, že ji chce… navždy! Akorát že Burke není tím, za koho se vydává. Je šťastně ženatý a Skye jen využívá pro své vlastní záměry. Aniž by postřehla, že se řítí do záhuby, začne Skye plánovat svatbu a Burke zatím svůj plán vypracovává k naprosté dokonalosti. Jenže dokonalý plán prostě neexistuje a neexistuje ani jedna pravda....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480508/big_treti-polovicka-pNH-480508.jpg 4.523

Vydáno: , Metafora, Cosmopolis

Too Good to Be True, 2021

Kniha Třetí polovička

bupilla
předevčírem

Toto bolo naozaj výborné. :)
Skvelý psychologický román pre ženy, napísaný neskutočne pútavo, logicky, všetko do seba krásne zapadá.
Sympatie a antipatie sa v čitateľovi melú, striedajú... nič nie je také, ako sa môže zdať.
Síce som odhalila pointu pomerne skoro, ale vôbec mi to nevadilo, nechala som sa viesť autorkou a jej spôsobom rozprávania a užila si každý riadok.
Dúfam, že od tejto pani autorky sa dočkáme aj ďalších kníh preložených a vydaných u nás/v Česku :)
Odporúčam všetkými desiatimi.
Príbeh je skvostný, spletitý a krásne vyrozprávaný.
Obálka je nádherná :)

Knižnítoulky
30. listopadu

Třetí polovička Caroly Loveringové je její druhou knihou. O bigamii již bylo napsáno více příběhů. Ovšem zde autorka toto téma ztvárnila a popsala ve zcela neobvyklém pojetí. Kniha nekončí typickým bouřlivým happy endem, ale spíš skromněji – skutečností , že vřelost, upřímnost a síla lidských citů je stále  velkou nadějí. Mohu ji jen doporučit.

Kizuizi
22. listopadu

Skvěle popsané postavy, výborně vystavěný příběh. Rozhodně to je psychologický román, který by Vás neměl minout. Kapitoly jsou perfektně rozdělené, vůbec není problém s přeskakováním doby. Čte se lehce a určitě si najde mnoho nadšených čtenářů, kterým se líbí napínavé příběhy se zajímavým rozuzlením.

Kočička911
22. listopadu

Tak tohle mě hodně bavilo :)
Vyprávění z pohledu všech zúčastněných bylo super
Jen ten konec bych čekala trochu jinej..

agatha2
16. listopadu

Musím přiznat, že autorka to měla skvěle promyšlené do posledního detailu a vodila si mě na vodítku přesně tak, jak potřebovala. Ani mé sympatie nebyly úplně stálé. Chvíli byly tam, chvíli zase úplně na jiné straně. Zhruba od druhé poloviny knihy jsem už byla podezíravá naprosto vůči všemu a všem zainteresovaným, bylo to úplně boží. Tyto psychohrátky mě neskutečným způsobem baví a pokud u nás vyjdou další knihy autorky, určitě neuniknou mé pozornosti.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Lenísek
15. listopadu

Ráda bych napsala, že jsem byla v šoku a překvapená z toho, jak se vše později vyvinulo, ale já tu záhadu odhadla poměrně brzy a autorka mi pak mou teorii jen potvrdila. Nicméně to neznamená, že bych vám Třetí polovičku nedoporučovala.

Od začátku to bylo velice čtivé a vůbec se mi nepletly kapitoly vyprávěné ze tří různých pohledů. Číst tři odlišné verze příběhu bylo skvělé a než mi to docvaklo, bylo vzrušující nevědět, na čí straně je pravda.

Třetí polovička je pro mě spíše napínavý román pro ženy než thriller, ale za to vážně strhující. Psychologie postav a manipulace s nimi byla neskutečná. Pokud u nás vyjdou i další knihy Caroly Loveringové, rozhodně si je nenechám ujít.

nada3314
10. listopadu

Tak tohle byla jízda! Skvěle namíchaný koktejl, přesně tak jak ho mám ráda. Nic mu nechybělo ani nic nepřebývalo….
Když jsem si knihu brala do rukou, tak strašně jsem byla zaslepena přenádhernou obálkou, že jsem si tak trochu víc vsugerovala, že tento příběh bude více romantický, ona ta obálka k tomu opravdu svádí, ale NEVĚŘTE JI ! :-)

Příběh je rozdělen na dvě části a je vyprávěn třemi osobami (Heather, Burke a Skye). V první části se hlavně podíváme do minulosti hlavních hrdinů a pak se vezeme dál do současnosti….
Něco tak napínavého a propracovaného jsem dlouho nečetla, do ¾ knihy jsem si nebyla jistá vůbec ničím ani nikým. Mé sympatie přeskakovaly z jednoho na druhého, nevěděla jsem, komu věřit můžu a kdo si s námi jen hraje… a nebo si to vše jen namlouvám a mám příliš bujnou fantazii :-)

První polovinu knihy jsem přečetla snad na jeden zátah, s tou druhou už to bylo takové, že jsem měla oči otevřené a čekala jsem, kde na mě vykoukne nějaké překvapení a pořád jsem byla ve střehu… Neměla jsem žádného oblíbence a ani jsem nikomu nefandila, celou knihu se mé sympatie přelévaly z jedné strany na druhou. Tohle čtení bych opravdu přirovnala k jízdě na horské dráze a to do slova!

Autorka si mě získala, píše opravdu krásně, čtivě - v knize nenajdete ani jedno hluché místo. Já jsem si čtení moc užila a mohu všem čtenářkám jen a jen doporučit!

Danago
07. listopadu

I když se knížka z počátku tváří, jako běžný manželský trojúhelník, i když se může zdát, že toto tu už bylo mnohokrát, opak je pravdou. Příběh čtenáře šokuje nejedním zvratem a překvapením. Samotný děj je vypracován k dokonalosti a autorka si dává velký pozor , aby vše důkladně a logicky vysvětlila. Tři hlavní postavy Skye, Burke a Heather se střídají ve vyprávění ze svého úhlu pohledu. S každou postavou můžete někdy sympatizovat a jindy zase ne. Postavy ani příběh nejsou černobílé, vše se postupně mění a vyvíjí.
Knížku velice ráda doporučuji každému, kdo má rád spletité vztahy a komu nevadí, že dlouho neví, kde je vlastně pravda.