Třetí polovička

Když ji její přítel Burke požádá o ruku, Skye Starlingová se vznáší na obláčku štěstí. Je chytrá, krásná a pochází ze zámožné rodiny, a tak to na první pohled vypadá, že jí leží celý svět u nohou. Ve skutečnosti však bojuje s obsedantně kompulzivní poruchou, která jí zabraňuje navazovat milostné vztahy. Ale Burke – pohledný, starší a emocionálně vyzrálý muž – tvrdí, že ji chce… navždy! Akorát že Burke není tím, za koho se vydává. Je šťastně ženatý a Skye jen využívá pro své vlastní záměry. Aniž by postřehla, že se řítí do záhuby, začne Skye plánovat svatbu a Burke zatím svůj plán vypracovává k naprosté dokonalosti. Jenže dokonalý plán prostě neexistuje a neexistuje ani jedna pravda....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480508/big_treti-polovicka-pNH-480508.jpg 4153

Vydáno: , Cosmopolis

Too Good to Be True, 2021

Kniha Třetí polovička

Biba_with_Book

Nic moc musim rict. Ani jedna postava mi nebyla sympaticka, dej dost pritazeny za vlasy a z toho zaveru se mi slusne rozjela cukrovka.

Nika.

Fajn oddechovka. Bavil mě spád děje i hlavní postavy, určitě doporučuji přečíst.

čef
10.12.2022

Něco na té knize určitě je. V zápletce rafinovaná, zrovna tak v motivech, celkově však těžko uvěřitelná. Také vadí stálé opakování faktů, i když z různých pohledů. Typické čtení pro ženy, které musí slzet nad romantickou láskou a kompulzivní poruchou hrdinky, jejími důsledky a utrpením.

L.Helena
18.10.2022

Bylo to takové pozvolné čtení, tím, že velkou část tvořily deníkové zápisky, tak ani nebylo moc prostoru pro dialogy, které jsou většinou oživením děje. Mám raději, když vyprávění běží svižnějším tempem, ale tady mě to i tak dokázalo hodně zaujmout a nutilo číst dál a dál. Konec vzhledem k tomu předchozímu byl takový nijaký, očekávala jsem nějaký zvrat či ještě jedno překvapivé odhalení..., ale i tak se mi kniha celkově líbila.

MarNe
16.09.2022

Knížka se mi líbila, i když popravdě mohla mít méně stran. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Začtete se a v půlce knížky zjistíte, že ono je to celé jinak. Jakto? Jaké jsou tedy ve skutečnosti Burkovy motivy a je Skye opravdu tak slepě zamilovaná? A jakou roli v celém příběhu hraje Burkova žena? Zkrátka musíte číst dál a dál. Bohužel trochu mě zklamal konec.

veruptackova
28.08.2022

Upřímně nechápu, jak je možné, že tato kniha není více vidět. Bylo to totiž perfektní čtení!
Někdo by možná Třetí polovičku označil za přitaženou za vlasy a možná trochu překombinovanou, já však nejsem fanda jednoduchých thrillerů a naopak miluju, když je příběh složitější, mohu sledovat nějaké náznaky autora a vše do sebe nakonec skvěle zapadne. A přesně taková Třetí polovička je!
Kapitoly jsou rozdělené z pohledů tří postav (Skye, Burkea a jeho ženy Heather). Čtenáři jsou poskytnuty tři verze pravdy. Co musím vyzdvihnout je psychologie postav, kterou autorka zvládla na jedničku. Navíc čtenáři připravila nejeden šok a ukázala, že každý v životě může dělat chyby a nic není jen černé nebo bílé. To vše v jednom neodložitelném příběhu! Tleskám! Takhle nadšená ze vztahového thrilleru/psychothrilleru jsem byla naposledy u Poslední paní Parrishové a to už bude nějaký pátek.

bábuška
20.08.2022

Měla jsem trochu jinou představu, ale bohužel mě příběh příliš neoslovil. Ale dočetla jsem.

perpe2a
12.08.2022

Hodně zamotané a hodně super.