Třetí polovička

Třetí polovička https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480508/bmid_treti-polovicka-pNH-480508.jpg 4 194 62

Když ji její přítel Burke požádá o ruku, Skye Starlingová se vznáší na obláčku štěstí. Je chytrá, krásná a pochází ze zámožné rodiny, a tak to na první pohled vypadá, že jí leží celý svět u nohou. Ve skutečnosti však bojuje s obsedantně kompulzivní poruchou, která jí zabraňuje navazovat milostné vztahy. Ale Burke – pohledný, starší a emocionálně vyzrálý muž – tvrdí, že ji chce… navždy! Akorát že Burke není tím, za koho se vydává. Je šťastně ženatý a Skye jen využívá pro své vlastní záměry. Aniž by postřehla, že se řítí do záhuby, začne Skye plánovat svatbu a Burke zatím svůj plán vypracovává k naprosté dokonalosti. Jenže dokonalý plán prostě neexistuje a neexistuje ani jedna pravda.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Too Good to Be True , 2021

nada3314
10.11.2021 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Skvěle namíchaný koktejl, přesně tak jak ho mám ráda. Nic mu nechybělo ani nic nepřebývalo….
Když jsem si knihu brala do rukou, tak strašně jsem byla zaslepena přenádhernou obálkou, že jsem si tak trochu víc vsugerovala, že tento příběh bude více romantický, ona ta obálka k tomu opravdu svádí, ale NEVĚŘTE JI ! :-)

Příběh je rozdělen na dvě části a je vyprávěn třemi osobami (Heather, Burke a Skye). V první části se hlavně podíváme do minulosti hlavních hrdinů a pak se vezeme dál do současnosti….
Něco tak napínavého a propracovaného jsem dlouho nečetla, do ¾ knihy jsem si nebyla jistá vůbec ničím ani nikým. Mé sympatie přeskakovaly z jednoho na druhého, nevěděla jsem, komu věřit můžu a kdo si s námi jen hraje… a nebo si to vše jen namlouvám a mám příliš bujnou fantazii :-)

První polovinu knihy jsem přečetla snad na jeden zátah, s tou druhou už to bylo takové, že jsem měla oči otevřené a čekala jsem, kde na mě vykoukne nějaké překvapení a pořád jsem byla ve střehu… Neměla jsem žádného oblíbence a ani jsem nikomu nefandila, celou knihu se mé sympatie přelévaly z jedné strany na druhou. Tohle čtení bych opravdu přirovnala k jízdě na horské dráze a to do slova!

Autorka si mě získala, píše opravdu krásně, čtivě - v knize nenajdete ani jedno hluché místo. Já jsem si čtení moc užila a mohu všem čtenářkám jen a jen doporučit!

Danago
07.11.2021 5 z 5

I když se knížka z počátku tváří, jako běžný manželský trojúhelník, i když se může zdát, že toto tu už bylo mnohokrát, opak je pravdou. Příběh čtenáře šokuje nejedním zvratem a překvapením. Samotný děj je vypracován k dokonalosti a autorka si dává velký pozor , aby vše důkladně a logicky vysvětlila. Tři hlavní postavy Skye, Burke a Heather se střídají ve vyprávění ze svého úhlu pohledu. S každou postavou můžete někdy sympatizovat a jindy zase ne. Postavy ani příběh nejsou černobílé, vše se postupně mění a vyvíjí.
Knížku velice ráda doporučuji každému, kdo má rád spletité vztahy a komu nevadí, že dlouho neví, kde je vlastně pravda.