Třetí polovička

Třetí polovička https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480508/bmid_treti-polovicka-pNH-480508.jpg 4 194 62

Když ji její přítel Burke požádá o ruku, Skye Starlingová se vznáší na obláčku štěstí. Je chytrá, krásná a pochází ze zámožné rodiny, a tak to na první pohled vypadá, že jí leží celý svět u nohou. Ve skutečnosti však bojuje s obsedantně kompulzivní poruchou, která jí zabraňuje navazovat milostné vztahy. Ale Burke – pohledný, starší a emocionálně vyzrálý muž – tvrdí, že ji chce… navždy! Akorát že Burke není tím, za koho se vydává. Je šťastně ženatý a Skye jen využívá pro své vlastní záměry. Aniž by postřehla, že se řítí do záhuby, začne Skye plánovat svatbu a Burke zatím svůj plán vypracovává k naprosté dokonalosti. Jenže dokonalý plán prostě neexistuje a neexistuje ani jedna pravda.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Too Good to Be True , 2021

karaliene
25.01.2024 3 z 5

Po psychothrillerech jsem si přála něco romantického a místy jsem trnula, zda jsem nevědomky nesáhla zase po thrilleru, ale ne...za mě jde o čtivou a nenáročnou oddechovku. A letos navíc i do výzvy.

Dresia
25.01.2024 1 z 5

nebavilo

Aiden888
19.09.2023 4 z 5

To vůbec nebylo špatné na to, že jsem si knihu koupila v Levných knihách bez jakéhokoliv očekávání. Sice to začalo tak jako všelijak, až jsem si skoro říkala, že mě to určitě nebude bavit (prostě najednou víte, kdo je záporák a tušíte, kudy se bude příběh ubírat), ale brzy se všechno otočí a najednou už nevíte, kdo je teda ten špatný. Jedna hvězdička dolů za poslední část knihy a rozuzlení, které sice bylo moc hezké a uvěřitelné, ale zároveň mi taky přišlo celkem zdlouhavé.

Pavlína2019
11.09.2023 5 z 5

Výborná kniha!

Mám ráda příběhy, kde se střídá minulost se současností, vypráví je různí hrdinové a kniha má příjemný formát - to zde všechno bylo.

Kniha je navíc velice napínavá. A nakonec se vše krásně pospojuje, takže si člověk řekne aha a to je právě super.

Takže jsem nemohla přestat číst, je nápaditá, děj rychle plyne - nemám co vytknout, závěr je překvapivý. rozhodně doporučuji!

MirrorIsis
01.09.2023 odpad!

Kniha psaná formou deníku se mi četla špatně, navíc příběh mi přijde naprosto nereálný i jako Harlequinka. V poslední době, pokud v knize není někdo odlišný, nemá jinou orientaci, postižení ať psychické či fyzické, jako kdyby příběh neměl šanci....

Rosse
22.08.2023 5 z 5

Autorka vynikajícím způsobem udržuje čtenáře po celou dobu v napětí.
Ráda bych také vyzdvihla skvěle propracované postavy, se kterými si autorka dost nemilosrdně pohrála. - Což samozřejmě bylo smyslem celého příběhu.

Za mě se rozhodně jedná o knihu, která stojí za přečtení a troufám si říct, že s podobným dějovým spádem jsem ještě u žádné knihy nesetkala. A možná právě proto si mě získala.

Pokud máte rádi psychologické thrillery, za mě velké doporučení.

Buchtičkajani
29.06.2023 4 z 5

Začátek je trochu pomalejší. V půlce zjistíte, že je to jinak, než si myslíte.. Zajímavá zápletka. Jen ten konec je trošku přesazený. Ale jako odychovka fajn.

Anie94
22.06.2023 4 z 5

Treti polovicka je bravurne napsany roman,kdy si s vami autorka hraje - tedy hlavne s vasi mysli. Pribeh vypravi hned tri osoby, cimz mate hodne prilezitosti prokouknout jak to bylo. Zapletka je opravdu dobre vystavena a me trvalo opravdu dlouho, nez jsem ji rozpletla. Co bych oznacila jako minus bylo to, ze kniha byla ponekud rozvlacna a chybel ji vetsi spad. Presto kniha nebyla chuda na zvraty a prekvapeni.

Co bylo super bylo vykresleni toho, jak muze vypadat zivot s obsedantne kompulzivni poruchou a jak moc dokaze tato nemoc ovlivnit kazdodenni zivot jedince, jeho praci a vztahy s okolim. A to nejen ty partnerske.

Hanuja
19.06.2023 4 z 5

Takové lehké prázdninové odpočinkové čtení. Jsou zde propletené různé partnerské vztahy a nakonec do sebe všechno krásně zapadne jako puzzle. Celkově je to pohádka pro dospělé, ale dobře se čte.

Heli20
12.06.2023

Krásně propojený příběh, tak nějak se vžijete do všech zúčastněných. Líbilo se mi, jak spisovatelka dokonale popsala psychologickou stránku hrdinů příběhu.

Kalima206
14.05.2023 5 z 5

Vždycky mě fascinuje, jak jedna "chyba" dokáže změnit život tolika lidem a přesně tady v té knize to jde krásně vidět.
Příběh se mi moc líbil. I jak je zpracovaný, hodně zamotaný a propletený, ale určitě jej můžu vřele doporučit :)

kosátkoo
03.03.2023 5 z 5

Pěkná skládanka vztahů a příběhů jednotlivých postav. S hrdiny se těžko člověk ztotožní, ale to asi nevadí. Je to lehké oddechové čtení.

Januli
16.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Tak určitě bych knihu nenazývala thrillerem, ale román se závěrem z červené knihovny. Když nad knihou nebudete zase tak přemýšlet, ta by se i Vám mohla líbit.

Biba_with_Book
21.01.2023 2 z 5

Nic moc musim rict. Ani jedna postava mi nebyla sympaticka, dej dost pritazeny za vlasy a z toho zaveru se mi slusne rozjela cukrovka.

Nika.
09.01.2023 4 z 5

Fajn oddechovka. Bavil mě spád děje i hlavní postavy, určitě doporučuji přečíst.

čef
10.12.2022 4 z 5

Něco na té knize určitě je. V zápletce rafinovaná, zrovna tak v motivech, celkově však těžko uvěřitelná. Také vadí stálé opakování faktů, i když z různých pohledů. Typické čtení pro ženy, které musí slzet nad romantickou láskou a kompulzivní poruchou hrdinky, jejími důsledky a utrpením.

L.Helena
18.10.2022 4 z 5

Bylo to takové pozvolné čtení, tím, že velkou část tvořily deníkové zápisky, tak ani nebylo moc prostoru pro dialogy, které jsou většinou oživením děje. Mám raději, když vyprávění běží svižnějším tempem, ale tady mě to i tak dokázalo hodně zaujmout a nutilo číst dál a dál. Konec vzhledem k tomu předchozímu byl takový nijaký, očekávala jsem nějaký zvrat či ještě jedno překvapivé odhalení..., ale i tak se mi kniha celkově líbila.

MarNe
16.09.2022 4 z 5

Knížka se mi líbila, i když popravdě mohla mít méně stran. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Začtete se a v půlce knížky zjistíte, že ono je to celé jinak. Jakto? Jaké jsou tedy ve skutečnosti Burkovy motivy a je Skye opravdu tak slepě zamilovaná? A jakou roli v celém příběhu hraje Burkova žena? Zkrátka musíte číst dál a dál. Bohužel trochu mě zklamal konec.

veruptackova
28.08.2022 5 z 5

Upřímně nechápu, jak je možné, že tato kniha není více vidět. Bylo to totiž perfektní čtení!
Někdo by možná Třetí polovičku označil za přitaženou za vlasy a možná trochu překombinovanou, já však nejsem fanda jednoduchých thrillerů a naopak miluju, když je příběh složitější, mohu sledovat nějaké náznaky autora a vše do sebe nakonec skvěle zapadne. A přesně taková Třetí polovička je!
Kapitoly jsou rozdělené z pohledů tří postav (Skye, Burkea a jeho ženy Heather). Čtenáři jsou poskytnuty tři verze pravdy. Co musím vyzdvihnout je psychologie postav, kterou autorka zvládla na jedničku. Navíc čtenáři připravila nejeden šok a ukázala, že každý v životě může dělat chyby a nic není jen černé nebo bílé. To vše v jednom neodložitelném příběhu! Tleskám! Takhle nadšená ze vztahového thrilleru/psychothrilleru jsem byla naposledy u Poslední paní Parrishové a to už bude nějaký pátek.

bábuška
20.08.2022 2 z 5

Měla jsem trochu jinou představu, ale bohužel mě příběh příliš neoslovil. Ale dočetla jsem.