Třetí polovička

Třetí polovička https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480508/bmid_treti-polovicka-pNH-480508.jpg 4 194 62

Když ji její přítel Burke požádá o ruku, Skye Starlingová se vznáší na obláčku štěstí. Je chytrá, krásná a pochází ze zámožné rodiny, a tak to na první pohled vypadá, že jí leží celý svět u nohou. Ve skutečnosti však bojuje s obsedantně kompulzivní poruchou, která jí zabraňuje navazovat milostné vztahy. Ale Burke – pohledný, starší a emocionálně vyzrálý muž – tvrdí, že ji chce… navždy! Akorát že Burke není tím, za koho se vydává. Je šťastně ženatý a Skye jen využívá pro své vlastní záměry. Aniž by postřehla, že se řítí do záhuby, začne Skye plánovat svatbu a Burke zatím svůj plán vypracovává k naprosté dokonalosti. Jenže dokonalý plán prostě neexistuje a neexistuje ani jedna pravda.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Too Good to Be True , 2021

perpe2a
12.08.2022 5 z 5

Hodně zamotané a hodně super.

Alena1957
06.08.2022 4 z 5

Oddychový roman, letní čtení, zajímavá zápletka.

kackahracka
06.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Já vám nevim. Mě na tom něco děsně vadilo. Chybu spatřuju v tom, že jsem knížku nemohla číst na jeden zátah, a tak jsem se neustále vracela o stránky zpátky a nějak mi do sebe nezapadaly souvislosti. Asi jsem to nepochopila úplně správně, protože jestli jo, přijde mi to HODNĚ přitažené za vlasy. No uznejte: mlaďounké maso (dědička velkého jmění) a pupkáč před důchodem (s dluhy a švorc. Navíc má manželku a děti) se do sebe děsně zamilujou. Už od začátku víme, že pupkáč je pěknej prevít, co balamutí jak manželku, tak milenku. Klasická odrůda příživníka, co si z života vyzobává jen to super, a to už od střední, kdy z něj byl povaleč s cígem v koutku. Vzal si před lety za manželku holku, co se snažila něco dokázat a tuhle holku (teď už ženskou v letech), podvádí, páč se nudí. Píše si deník, abychom to všechno pochopili. Ač stále ženat, vyjde mu svatba s naivní husičkou a peníze ze zámožné rodiny mu spadnou do klína. Tady započala má nespokojenost. Jak jako-to si může člověk někoho vzít až takhle jednoduše? To se někde na matrice nekontroluje? Doklady a tak? Rodina, co má miliony, dá úplně s klidem svou jedinou princeznu nějakému pochybnému týpkovi? Na to, jak hloupě ten chlap působil, tam nebylo vůbec vysvětlené, jak obešel všechnu byrokracii. Jediné, co se řešilo byl fakt, že si ten chlap týden před svatbou s hrůzou uvědomil, že musí splašit nějaké "věrohodné příbuzné", aby na svatbě vypadal "normálně". A tak podplatil ožraly ze zapadákova, kde vyrostl, aby mu na svatbě hráli kompars....Prostě-mě přišlo, že co scéna, to bizár. Deník, ve kterém se zpovídá ze všech svých hříchů i z důvodu, proč se žení za dědičku pohádkového jmění (prachy), pak "omylem" pošle její nejlepší kamarádce...(???-tak to určitě). Pak vyjde najevo, že deník nepsal (a neodeslal na špatnou adresu) on, ale zhrzená manželka...(??? Jak, proboha? Vždyť v těch dopisech bylo spousta momentů, o kterých nemohla mít manželka ani páru (pokud si jí teda mažel na své výlety za milenkou nepřibalil do batohu a ona nevykukovala šperhýrkou, co zrovna dělaj sami v pokoji). Takhle dokonalý přehled o rozhovorech, které se udály v soukromí, mohla mít přeci buď jen ta milenka, nebo manžel...). A takových podivných momentů a náhod byla plná knížka. Přišlo mi to úplně absurdní. Navíc ZASE trauma z dětství, ZASE mrtvé dítě...
Závěr už jsem jen přeskákala, takže jsem to možná nepochopila dobře-ale to opravdu skončilo tak, že plánem bylo "fingovat" zamilovanost, "uvolit se "dostat tu mladičkou naivní dědičku" do postele (och, ten nebohý pupkáč, taková strašlivá oběť!), oženit se s ní, ukrást milion dolarů, a pak od ní utéct? Jako trest za to, co v minulosti udělala její matka (která zemřela na rakovinu - scéna s umíráním mi přišla mimořádně nepříjemná a ještě víc to, že se v ní autorka hnípala opakovaně při každé příležitosti). Vyvrcholením knížky bylo sdělení, se ten "chudák" SKUTEČNĚ a OPRAVDOVĚ zamiloval do té překrásné, mladé holky. Ne! Fakt?
Bože, to byla blbost!
Proč dávám tři hvězdy? Za styl psaní, ten se mi líbil. Ale ten zbytek. Proč????

TheMelorry
02.07.2022 3 z 5

Zhruba prvních 100 stran jsem měla docela problém se začíst a pořád jsem nějak nechápala, co je na knize tak zajímavého. Po tomto pomyslném zlomu jsem si ale k příběhu našla cestu a už se nemohla odtrhnout. Hlavní hrdinka Skye mi přirostla k srdci a (přesně tak, jak je napsáno v komentáři níže) Burke, kladná nebo záporná postava? Přistihla jsem se, že ho vlastně omlouvám a cítím jistou sounáležitost...
Celkově můžu říct, že i přes pomalejší začátek jsem si knihu užila a v mnohém mě překvapila.
(3,5)

Mandlevest
15.06.2022 4 z 5

Zajímavá kniha, trochu něco jiného v té záplavě ženských thrillerů, které vycházejí. Je v ní docela dost vzpomínání co bylo a proč to tak bylo, ale dramatických zvratů moc nečekejte. Přesto mě příběh zaujal, pomalejší tempo nevadilo a závěr příliš nepřekvapil, ale ani nezklamal. Jedna z hrdinek knihy, Skye, mě opravdu bavila, bylo to dojemné a opravdové. No a potom Burke, kladná nebo záporná postava? Jo, jo, život nás někdy dovede překvapit :-). Dobře napsáno, bavilo mě to. A obálka knihy je opravdu překrásná.

Termaap
13.06.2022 3 z 5

Kdyby po mně někdo chtěl tip na dobrou knížku, nejsem si jistá, zda bych doporučila právě “TŘETÍ POLOVIČKU”. Určitě jsem během čtení nepřemýšlela nad tím, že bych ji odložila; to ne, to mě opravdu nenapadlo. Ale četla jsem ji na můj vkus hrozně dlouho a nemám dojem, že by to bylo způsobeno absencí volných chvil.

Svůj komentář shrnu asi takto: nebylo to vůbec špatné, ale přijde mi, že se tam toho vlastně nedělo tolik, aby to nemohlo mít o sto stran méně. V tom případě bych nejspíš přidala ještě jednu hvězdičku.

martenkaaa
02.06.2022 2 z 5

Neeee, toto se nepovedlo. Od začátku předvídatelné, zdlouhavé a konec jedno velké klišé.

dee7
16.05.2022 4 z 5

Sky trpí obsedantně kompulzivní poruchou, žije sama, bojí se navázat vztah. Vše se změní ve chvíli, kdy na dovolené potká staršího muže. Začnou se scházet, a Sky se proti své vůli zamiluje.
Následuje žádost o ruku, chystá se velkolepá svatba. Ovšem Burke má tajemství….

Příběh je vyprávěn nezávisle třemi osobami, děj pěkně šlape na plyn.
Tajemství vyplouvají na povrch, a prozření bude kruté..

Kniha mě moc bavila, moc pěkné čtení, ale škoda toho přesladkého konce, ještě chvíli a celá jsem zkaramelizovala.

“I když je to nejtěžší rozhodnutí, i když ti to připadá absolutně nemožné, musíš se rozhodnout pro lásku. Vždycky si musíš vybrat lásku a bojovat za ni pořád dál, ať to stojí cokoli“.

Kenan
14.05.2022 4 z 5

Zpočátku jsem nebyla moc nadšená. Bála jsem se opakujícího se tématu, ale začetla jsem se a nakonec mohu knihu celkově hodnotit kladně. Skye, trpící obsedantně kompulzivní poruchou, která se jí projevila po smrti matky, potká Burka. Muže sice o dost staršího, ale kterému její někdy zvláštní chování nevadí, vnímá ho jako svou spřízněnou duši a zamiluje se. Burke s ní ovšem tyto čisté úmysly nemá a vlastně od začátku se dozvídáme formou jeho deníku a dopisů jeho plány. V průběhu čtení jsem Burka nenáviděla, nechápala jsem, jak se někdo může takto chovat, bylo mi líto dobromyslné Skye. Jak se věci mají jsem pochopila brzy, ale i tak byl pro mně závěr a epilog knihy překvapivý. Jde o psychologické drama se skvěle vykreslenými postavami, k přečtení doporučuji.

sestricka1
05.05.2022 5 z 5

Kniha se mi velmi libila, skoda toho konce, mohl byt vice prekvapivy. I tak plny pocet hvezd. Moc dobre:-)

micha-ella
30.04.2022 4 z 5

Tahle knížka se mi líbila.
Je velmi dobře napsaná, chtěla jsem dát pět hvězdiček celou dobu, co jsem jí četla, ale zdlouhavý konec navíc do růžova mě zklamal - tak by to v životě rozhodně nekončilo! Ono by to tak samozřejmě ani neprobíhalo, na mnoha místech ty plány postav dost drhly, ovšem je to zdařilá fikce, zábavná a zamotaná.

Makůvka
27.04.2022 3 z 5

Tak dočteno, uf. Nebylo to špatný, zápletka docela zajímavá, ale na mě zbytečně zdlouhavé, bez jakéhokoliv napětí. Ale musím říct, jak už tady bylo několikrát zmíněno, obálka se moc povedla.

xena2711
13.04.2022 3 z 5

Nalákala mě krásná obálka, ta se opravdu povedla. Příběh byl bohužel předvídatelný skoro od začátku. Chtělo to více napětí. Za mě maximálně tři hvězdy.

Petronela16
08.04.2022 2 z 5

(SPOILER) Tento roman som zacala čítať,lebo som si myslela, že tam bude minimalne 1 vraždička a ono nikde nič .Napriek tomu musim skonštatovať, ze sa to citalo veľmi ľahko, krátke kapitoly a rozprávanie z 3 rôznych uhlov pohľadov ma bavilo .V podstate mi nevadilo ani rychle odhalenie Burka a jeho zámerov,ktore vlastne neboli ani tak jeho, ako manzelkine, len mi tam vadili ine veci ako napr.to,ze dnes v dobe dátovej existuje taka hlupucka naivka ako bola Sky... tiež som nebola celkom stotožnená s tým, že napriek do neba volajúcemu podvodu na nej od Burka ho nadalej miluje do bezvedomia...No a ten záver čistá červená knižnica.Ako vravim,potencial to mozno malo, len ja som čakala od Sky, že sa trošku zmobilizuje a Heather alebo Burkovi to da dobre vyžrat.Takto to len vyznelo ako , že Burke je nesvojpravny blbeček,ktoreho manipuluje . Takže na zaver dodávam , čítať sa to dalo, ale nič svetoborné to nebolo.Nenadchlo, ani neurazilo.Zajtra uz zabudnem, ze som to citala...asi tak.

Ivuska.09
27.03.2022 3 z 5

Úplně nevím, jak mám knihu hodnotit. Nebyla špatná, zápletka by byla zajímavá, ale autorka některé věci prozradila příliš brzo. A veškeré napětí se tak vytratilo. Mně by vyhovovalo, aby vše bylo zakryto závojem tajemství o něco déle. To by byl ten hnací motor, který by mě nutil pokračovat ve čtení. A rozečtený příběh vůbec neodkládat.

MiskaMa
25.03.2022 5 z 5

Za mě zajímavá a čtivá knížka. Střídá se vyprávění tří hlavních postav: Skye, Burke a Heather. Líbilo se mi i prolínání současnosti s minulostí. Díky tomu jsem si vcelku rychle dala dohromady, kdo za vším stojí. I když v reálném životě je děj těžko uvěřitelný, nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Obálka je taky povedená.

jasmína
20.03.2022 5 z 5

Za mě skvělá kniha, a i když jsem začala později tušit, kdo za tím vším stojí, stejně jsem se od knihy nemohla odtrhnout.....

stesti.s.knihou
01.03.2022 5 z 5

Tohle je knížka, o které se tady poměrně málo mluví, ale přitom je tak skvělá!
Třetí polovička je příběhem, jehož hlavní naplní je vztah jednoho muže a dvou žen. Mladá Skye se zamiluje do pohledného, staršího Burka. Ten jako jeden z mála miluje Skye takovou, jaká je, se všemi jejími plusy a mínusy (mezi něž patří Skyina obsedantně kompulzivní porucha). Skye věří, že ji potkalo štěstí, ve které už si zakázala doufat. Vše se ale náhle změní po svatbě, od které byla Skye většinou lidí odrazována. Na povrch vyjdou nepříjemné skutečnosti, které Skye zasáhnou v těch nejcitlivějších místech: Burke už jednu ženu má, má s ní tři děti a lásku ke Skye předstíral jen kvůli získání jejího majetku. Byla Burkova láska a pochopení k její nemoci jen nástrojem k penězům? Opravdu Skye nedokáže rozlišit, co je pravda a co lež? Byla do celého plánu zahrnuta i Burkova žena Heather?
Skvělý příběh, hltala jsem jednu stranu za druhou! Kniha měla spád, nechyběla romantika, napětí, dějové zvraty, propojení minulosti a současnosti… Skvělý!

Market-k-a
22.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Já nevím, jsem z této knížky trošku v rozpacích. Líbí se mi obálka, román má originální námět. Ve vyprávění se střídají tři hlavní postavy - manžel, manželka a milenka. Je to zajímavé, ale alespoň pro mě ne-uvěřitelné. Nebo odpustili byste muži, který by vám tajil, že je ženatý, má tři děti a ještě by vám kradl peníze...? A jehož cílem bylo od začátku si pouze finančně přilepšit? Přesto všechno však hodnotím slabšími 4 hvězdičkami.

Zuzulinka
19.02.2022 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Obsahuje napětí, lásku, i život jako takový. Těšila jsem se na rozuzlení knihy a neuměla se od knihy odtrhnout. Vřele doporučuji!