luckomar - Komentáře


Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaE. Boček

Odpočinková a zábavná kniha. Když jsem začala číst, tak jsem u prvních stránek brečela smíchy nad autorovým humorem. Upozorňuji, že ještě nikdy jsem u knihy nebrečela smíchy!!
Autor ale podle mého názoru v prvních kapitolách vystřílel všechny své špeky a ke konci se kniha už trošku vlekla. I tak mě ale bavila a doporučuji ji kde můžu ;) Za mě 4 hvězdičky z 5
Těším se na další knihy tohoto autora.

10.09.2016


HanaHanaA. Mornštajnová

Dlouho jsem nečetla tak rychle... Hrozně mě tato kniha překvapila... Autorka je vážně výborná vypravecka. Příběh mne několikrát dojal a knihu DOPORUČUJI!

01. ledna


P.S.P.S.A. Geislerová

Takhle kniha není ani tak zajímavá, proto že jí píše právě Aňa, ale proto že jí krásně ilustruje její sestra. Upřímně a trošku zklamaně se musím přiznat, že jsem některé kapitoly ani nedočetla. Ilustrace jsem si prohlídla ale detailně všechny a musím říct, že některé jsou dokonce trošku brutálně hezké :)
Jinak knihu ale nemůžu doporučit.

16.05.2016


Aristokratka na koniAristokratka na koniE. Boček

Prostě dobrý :) Prostě vtipný a prostě je to perfektní příběh. Je jasné, že to bude trochu slabší než první díl, který člověka překvapí stylem autorova psaní a donutí Vás se zasmát i nahlas, ale spíš než slabší si myslím, že si člověk prostě už zvykne na ten styl a ví, že může čekat srandu a když není na každé stránce alespoň jedna vtipnost, tak tu knihu odsoudí. Pro mě to bylo zase dobré a jsem ráda, že jí mám doma.

24.01.2017


Továrna na snyTovárna na snyA. Songe (pseudonym)

Knížka, která zahřeje na srdci, a pokud jste alespoň trošku kreativní a zasnění a máte rádi klid, přírodu a vůbec přítomnost, tak Vás kniha dokonce sebere. Našla sem se v ní a mimo jiné jsem v ní taky našla spoustu krásných mouder, které jsou jednoduše pravda!! Tahle slečna by si zasloužila nějakého pořádného nakladatele a výstavku svých knížek na prostředku v Neoluxoru, protože tam patří!

24.01.2017


Všemi dary obdarovanáVšemi dary obdarovanáM. Carey

Začátek knihy mě hrozně zaujal a bavil... po chvíli a asi za polovinu knihy už mé nadšení vyprchávalo. Příběh je zajímavý, ale čekala jsem toho asi víc než jen takovou obyčejnou zombie mlátičku. Konec už jsem četla vážně z donucení. Asi to není žánr pro mě.

18.05.2017


Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

Musím říct, že pro mě po Oliverovi Twistovi ta nejhezčí kniha.

26.04.2016


Stavitelé mostůStavitelé mostůJ. Guillou

Pro mě skoro 600 stránek, které se dají přečíst jedině, když na Vás doma na poličce nečekají jiné knihy. Třeba kdybych si jí vzala na dovolenou tak to přečtu, ale takhle? S pravdou ven - KNIHU JSEM NEDOČETLA. Nemůžu říct, že by tato kniha nebyla hezky napsaná, jen mi tam chybí ta pointa. Čekat skoro celou knihu, jestli oba bratři postaví most, mě vážně neoslovilo.

21.09.2016


Chlapec v pruhovaném pyžamuChlapec v pruhovaném pyžamuJ. Boyne

Byla to rychlovka, ale za to kvalitní! Její konec mě dojal a ještě chviličku jsem nad ním přemýšlela. Dokonce jen mé převyprávění mojí rodině, dohnalo maminku k pláči. Klidně bych si přečetla ještě jednou! :)

21.09.2016


Aristokratka ve varuAristokratka ve varuE. Boček

Četla jsme knihy postupně za sebou a musím říct, že jsem byla nadšená .. dokonce sem si je přála všechny k narozeninám, protože mít trochu humoru v knihovně se vždy vyplatí ... Za mě sranda a odpočinek od reality.

24.01.2017


Dalajlamova kočka a umění přístDalajlamova kočka a umění přístD. Michie

Oproti prvnímu dílu je tato kniha více semknutá dohromady. Provází jí několik dějů, na jejichž rozuzlení si musí čtenář počkat do konce. Rychleji se mi četl první díl, ale druhý mi taky přinesl něco nového a konec mě dojal, i když vlastně ani nevím proč. Cítila jsem najednou hrozně zvláštní a krásný pocit, když jsem se vžila do děje a představila si přítomnost Dalajlámy. Určitě doporučuji přečíst.

04.03.2017


Pamatuji si vás všechnyPamatuji si vás všechnyY. Sigurðardóttir

Moc pěkná kniha. Je to asi první kniha tohoto žánru kterou jsem četla a musím říct, že vážně palec hore!! Neholduji moc nadpřirozenu, ale tohle mě bavilo a rozuzlení mě vážně posadilo na zadek. Tolik spojitostí a takových těch ... ,, NO NEKECEJ!" jsem u knihy už dlouho nezažila. Nádherně popsané, že vaše fantazie pracuje na plné obrátky a musím říct, že večer to číst byl vážně hrozný kotel strachu. Nemohla jsem jít ani na WC. :)

29.08.2016


Dalajlamova kočkaDalajlamova kočkaD. Michie

Je to krásná kniha nejen o kočce (což samo sebou pohladí po duši milovníky koček), ale také kniha o všemožných pocitech a buddhistickém pohledu na věc (na pocit). V mém případě mi přišla kniha do cesty v pravý okamžik, kdy jsem opravdu potřebovala oddych a pochopit určité věci, které se mi míchaly jak vajíčka v hlavě. Zajímavé až kouzelné bylo, jak se člověk vcítil do problému daného Dalajlámovo návštěvníka a současně i malé přítelkyně kočky a dokázal si sám přidat nějaký příklad ze své sbírky pocitů. Já jsem z knihy nadšená a četla se velmi rychle. ;)

29.01.2017


Deník fejsbukové matkyDeník fejsbukové matkyL. Nachtigallová

Kniha se četla rychle, ale několikrát jsem úplně ztratila pozornost a některé statusy měla problém dočíst. Občas to bylo vtipné, občas jsem si říkala že je to přehnané, občas mi přišlo, že se autorka snaží udělat jen dobrý dojem na okolí... Já nevím.. Trošku bych to prirovnala ke knize od Geislerové.

26.02.2017


SaeculumSaeculumU. Poznanski

Kniha se četla hezky. Nedocházelo k žádnému odbihani od děje, a tak člověk stále jen polykal a polykal. Rozuzlení a celkový příběh byl zajímavý a napínavý.

10.07.2017


Na zvířatech záležíNa zvířatech záležíM. Bekoff

Kniha která donutí přemýšlet. Přemýšlet nad tím, že zvířata chápou a cítí ...jen to bohužel nedokážou zdělit lidskou řečí.

25.08.2017


PětPětU. Poznanski

Jde o klasickou zajímavou detektivku. Není tolik žhavá jako jina například severska díla ale zabaví.

07.10.2017


Sofiin světSofiin světJ. Gaarder

Za mě tedy NE! Vůbec jsem se nemohla zacist a hrozně mě rozcilovala myšlenka může, který posílá malé holce dopisy... Ikdyz vzdělávací. Je to plne myšlenek a dějin filozofie, ale já se nebyla vůbec schopna soustředit a něco si z toho odnést.

27.12.2017


ŽízeňŽízeňJ. Nesbø

Mám knihy od Nesba vážně ráda, ale tento díl se mi zdál vážně zdlouhavý. Možná to bylo proto, že navazoval na díl Policie. Trošku mě nudilo, že jsme od 1/3 věděli kdo vraždí. Každopádně rozuzlení opět super.

21. ledna


NavždyNavždyL. Jánská

Knížku jsem přečetla zejména proto, že autorka je moje bývalá učitelka na právo. Knížka mě zaujala a především asi proto, že jsem nečetla žádné Stmívání a podobné žánry, a proto to bylo pro mě něco nového. Líbil se mi popis prostředí, do kterého byly hlavní postavy zasazeny a člověk si mohl jen krásně přestavovat. :)
Za mě 5 hvězd, protože autorka je plně vytížená žena, která si splnila svůj sen a podpořila českou tvorbu. ;)

10.09.2016


V tomto domě strašíV tomto domě strašíJ. Boyne

Koupila jsem si jí na základě příznivé recenze jedné vlogerky, která tvrdila, že se jí zdály i ošklivé sny. Těšila jsem se na podobnou knihu jako byla mnou přečtená kráska - Pamatuji si Vás všechny od Yrsi, ale bohužel. Četlo se to hezky, o tom žádná, ale zmiňovaný strach nepřišel.. Musím ale ocenit ten konec!! Po přečtení poslední věty, ze mě vylétlo ,,HUSTÝÝ" :D

01.11.2016


Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJ. Austen

Knížka je podle mé maličkosti krásná ...

02.02.2017


Na západní frontě klidNa západní frontě klidE. M. Remarque

Jo, tak vzhledem k tomu, že to bylo čtené jako povinná četba dobrý ... Byla to jedna z knížek, kterou jsem si chtěla u maturity vytáhnout, protože ten příběh mě zaujal.

02.02.2017


Pěšky mezi buddhisty a komunistyPěšky mezi buddhisty a komunistyL. Zibura

Kniha není špatná. Autor popisuje svou cestu Nepálem a Čínou velmi vtipně. Básničky použité jako oživení knihy považuji za vkusné a zábavné. Ilustrace knihy jsou hezké a knížce dodají šmrnc. Navíc se člověk dozví i něco zajímavého, ale ke konci knihy jsem měla pocit, že se pořád dokola opakuje to samé.
(dostane najíst, najde si místo ke spaní, dostane najíst, najde si místo ke spaní ...atd..)
Toto dílo jsem četla opravdu hrozně dlouho a mnohdy jsem se přemlouvala k tomu, abych si na knížku udělala čas, ale šlo taky o to, že knížka neobsahuje žádnou zápletku.
I tak, slušná práce a za mě 3 hvězdičky. :)

13.02.2017


Šok z bohůŠok z bohůE. v. Däniken

Daniken je super, ale tato kniha mě zase až tak nepřesvědčila. I přesto se to četlo rychle a bavily mě obrázky. :)

16.02.2017


Zákeřná EbolaZákeřná EbolaR. Preston

Kniha nebyla špatná. Ze začátku jsem byla omracena tim, jak je to strhující a nechutné. V druhé polovině mě zaujalo, jak je kniha smutná a vážně jsem v jednu chvíli měla na krajicku, protože mi bylo líto opic, na kterých se testovalo. Konec už mě ale nudil. Měla jsem trošku problém dočíst.

26.02.2017


V lese visí andělV lese visí andělS. Bjørk (pseudonym)

Detektivka pěkná,ale nevím proč se mi k ni špatně dostávalo. Vůbec se mi to nechtělo číst. Asi je to tím, že jsem si sama v sobě udělala averzi na zlo a věděla jsem, že mě v té knize nic hezkého nečeká. Překvapil mě zvrat na konci knihy, proto 3 hvězdičky ;)

30.03.2017


Spi sladceSpi sladceR. Abbott

Napínavá četba. Na posledních listech jsem dýchala za hrdinku.

17.05.2017


Prsatý muž a zloděj příběhůPrsatý muž a zloděj příběhůJ. Formánek

Nemohu dát víc hvězdiček, a to přesto, že tato kniha donutila moji osobu k mnoha pocitům. K pláči, zlosti, lítosti i soucitu.

05.07.2017


Citový život zvířatCitový život zvířatP. Wohlleben

Kniha není špatná, ale měla jsem dojem,že se pořád dokola bavíme o těch samých zvířatech. Celkové shrnutí je pozitivní, protože jsem se dozvěděla nové věci a kniha je sympaticky rozdělená do krátkých kapitol.

15.08.2017


Já a pan DarcyJá a pan DarcyA. Potter

Nevím no, ze začátku jsem si říkala... Hlavně neotevitej databázi a nečti názor ostatních. Nenech se stáhnout! Třeba se ti to bude líbit. Navíc jsem knihu získala na doporučení me kamarádky. Nenapadlo mě, že to bude takove. V posledních kapitolách mě otravovalo číst cokoli jiného než přímou řeč. Za mě divný!

29.08.2017


Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJ. Moyes

Kniha je prostě zajímavá a stojí za přečtení. Člověka strhne a konec překvapí. Musím ale říct, (a nestává se to často) že film se mi líbil více

24.09.2017


Léčebný kódLéčebný kódA. Loyd

Kniha by nemusela být tak dlouhá, ale je pravda, že tady jde především o přesvědčení a víru. Víru v to, že si můžeme sami pomoci. Mě se kniha líbila ale ne vždy si dokážu ihned podle návodu pomoci.

11.10.2017


Není co závidět: Obyčejné životy v Severní KorejiNení co závidět: Obyčejné životy v Severní KorejiB. Demick

Perfektní kniha .. nevím co víc dodat

17.10.2017


Kocour Fiškus a vánoční skřítekKocour Fiškus a vánoční skřítekS. Nordqvist

Miluji knihy o všetečném kocourovi Fiškusovi a především krásné kresby kreslíře Svena. Doporučuji

08.11.2017


Smrt je mým řemeslemSmrt je mým řemeslemR. Merle

Mne kniha nezaujala a jednoduše jsem jí nebyla schopná dočíst. Asi jsem divný tvor, když vidím to hodnocení.

22.11.2017


Kladivo na čarodějniceKladivo na čarodějniceV. Kaplický

Kniha je psaná hezky. Je to úplně jiný styl ale mě prostě přišlo, že se v ději nic moc neděje. Stále dokola zajimali ženy a soudili. Měla jsem problém knihu dočíst.

03. března


Nová doba porodníNová doba porodníV. Marek

Jsem toho názoru, že je to kniha dobrá pro ženy v těhotenství, které se chtějí uklidnit a upřesnit si co vlastně chtějí absolvovat u porodu. Čte se hezky.. Je tam mnoho AHA a Wau informací. Na druhou stranu je z knihy trochu cítit odpor k porodům v porodnicich. Jinak pěkná kniha!

07. března


Slepá mapaSlepá mapaA. Mornštajnová

Kniha čtivá.. zvolila jsem ji jako druhou po tak fascinující Haně. Byla to trošku chyba, protože Hanu nemůže jen tak něco strčit do kapsy. I tak se mi příběh líbil, několikrát překvapil a bavil. Znovu bych ale nečetla.

18. března