Miluj svůj život

Miluj svůj život

Klíčové poselství v této jedinečné knize je: Vydáte-li pozitivní energii při práci se svou myslí, můžete uzdravíte své tělo. Vysvětluje, že tím, jak limitujeme své myšlení a názory, vytváříme ve své mysli zárodky a příčiny nemocí. Autorka nás vede k pozitivním změnám v našem myšlení a vytváří prostředí, které nás vede k prožití kvalitnějšího a hodnotnějšího života. Myšlenky a slova, která vyslovíme, tvoří náš život.
V roce 2012 na motivy této knihy vyšel inspirační kalendář pro rok 2013. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/88_/8841/miluj-svuj-zivot-8841.jpg 4.2373

You Can Heal Your Life (1988)

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Votobia

Kattyna

Knihu jsem dostala jako dar, bohužel jsem nebyla schopná ji dočíst. Věřím tomu, že trénováním mysli dokážeme začít opravdu přemýšlet jinak. Mně buď chyběl ten správný důvod, nebo jsem se svým dosavadním životem spokojená :). Zatím nebudu hodnotit počtem hvězd, určitě se k ní jednou vrátím.

M100

Kniha se k vám dostane v pravý čas- kdy jste schopni ji správně pochopit:-)

verca2247

Skvělá kniha!

JosefHorák

Tato kniha příjde ve správný čas. A pak je velmi významná.

Maichalka

děkuji za tu knihu :-) v počátcích mi hodně pomohla - sáhnu po ní i dnes, když si potřebuji cokoli připomenout

Doporučuji!

Ivetaa

Kniha je skvěle napsaná, hodně mi dala k zamyšlení se nad sebou.

YA-girl

Doporučuji!!! Úžasná kniha...

AbigailBC

Chvíli mi trvalo, než jsem si trochu zvykla na autorčin styl (dosud jsem četla spíše Doreen Virtue, kterou zbožňuju) a více jsem se do knihy dostala až ke konci, kdy začala přidávat trochu i příklady ze svého života. Do té doby mi to přišlo příliš... neosobní? Těžce se mi četla. Ale někomu určitě sedne lépe.

TheLamerek

Vážně užitečné čtení, které může ukázat cestu těm, kteří se cítí být ztraceni. Četla se skoro sama, ale důvodem mého nízkého hodnocení je až příliš velký důraz na duchovno a náboženství.

Marieta

Zajímavé čtení, které mě posunulo v žitově o krok dál....

blankaa89
28.12.2016

Hodně užitečná a moudrá kniha. Určitě se k ní budu vracet častěji.

lumik21
26.11.2016

tak a toto je třetí z mých vánočních přání. děkuji za tuto knihu

Samsullka
06.11.2016

Kdo potřebuje změnu a chce se sebou něco udělat, určitě je tato kniha dobrou volbou.

Gwendelína
12.10.2016

Miluj svůj život. A pokud tak činíš, proč mu děláš takové věci...? Po přečtení této knihy, abych nalezla sama sebe, jsem od základů svůj život změnila. Právě proto, že jsem si uvědomila, že jsem to především já, o koho jde, a ne ti ostatní. Kniha byla průvodcem mé "přeměny". Kniha, která Vám ukáže alternativy a především se Vás pokusí naladit na vlnu, na které budete sami se sebou spokojeni. Alespoň na mě tak působila a byla jsem nakonec vděčná, že jsem ji dostala. Ačkoliv dárce nejspíše spokojený nebyl... Ale to už je jiný příběh:-) Knihu Miluj svůj život vřele doporučuji!

Turiel11
02.10.2016

Myslím si, že tato kniha je jedna ze základních, když na sobě chceme začít "pracovat". :-)

popelka595
01.09.2016

S Louise Hay jsem začínala už před lety co se týče esoterické literatury. Je to taková velká máma pro všechny lidi, kteří ji potřebují. Nemůžu říct, že bych s ní ve všem souhlasila, ale to nic nemění na faktu, že je to silná žena, které si vážím a která toho udělala pro druhé opravdu hodně. Louise Hay píše moc hezky, a tak si nejen v této knížce najde každý to, co potřebuje.

lucatr
31.08.2016

Moc hezká, hluboká a moudrá kniha. Pořídím ji do rodinné knihovny.

LucKub
25.08.2016

Nevim proc, ale asi na tuhle knizku nejsem jeste spravne naladena. Po precteni asi deseti stranek jsem ji zklamane odlozila. Nicim me nezaujala, dokonce jsem se prichytla, jak u cteni myslim na to, co udelam k veceri. Zkusim ji znovu vytahnout za rok, dva, mozna tri, pak mozna jeji obsah ocenim vic. Hold na nektere knizky musi byt clovek "pripraveny"

Manyna
15.08.2016

Podívejte se do zrcadla a řekněte sami sobě několikrát a upřímně "miluji tě, miluji tě, miluji tě...", pokud to dokážete máte vyhráno a svět bude krásnější.

Tatsume
27.07.2016

Kupovala jsem tuto knihu původně jako dárek, nakonec zůstala u mně, asi jsem ji potřebovala hlavně já...

eva198
25.05.2016

k přemýšlení a zamyšlení... za mě palec nahoru :-)

klarka61
15.04.2016

Já bych chtěla jen pár slov k "Antis" (dole).Pán vědátor (zřejmě) nevěří ničemu, co nelze vědecky dokázat...Můj nebohý otec, též vědec se rád chlubíval tím, že je ateista, aj ouha, přibyli léta i nějaké ty nemoci.. a stal se z něho silně věřící člověk.
Věříte tomu, že jsou mezi zemí a nebem věcí, které se nedají změřit? Třeba existence duše, která je nesmrtelná. Na to Vám můžu jen napsat"naschle na onom světě"

Třeba tam ledacos pochopíte.

Pietradi
15.02.2016

Ačkoliv mám knihy s tematikou osobního rozvoje celkem ráda, tuhle jsem nedokázala číst dál než do 40. strany, zbytek jsem spíš "prolítla". Nevím, jestli je to tím, že jsou podle mého názoru na trhu daleko lepší a propracovanější knihy na podobné téma, nebo jestli mě odradilo docela časté generalizování a opakování některých vět. Za mě bohužel nic moc, ale věřím, že se najdou tací, kterým knížka může pomoci.

evionka
12.02.2016

Inspirativní kniha na celý život.

Viky007
28.01.2016

V určitém období jsem hltala jednu esoterickou a motivační knihu za druhou. Asi jsem se snažila najít nějaký ten smysl života. Ten jsem jen tak mimochodem nenašla doteď, ale už vím, že člověk nemůže pořád hledat návody, jak žít. Jediné, co musí, je prostě ŽÍT. No jo, pořád se to učím.

Miluj svůj život je krásná kniha. Osobně si myslím, že každý člověk by se měl občas věnovat sám sobě. Poznat sám sebe, své kvality i chyby. Takhle kniha vám může určitým způsobem pomoci, ale pokud čekáte, že po dočtení budete nový člověk, tak ji radši nečtěte. Stále je potřeba na sobě pracovat. Jak se říká, bez práce nejsou koláče.

Klarinet
15.01.2016

Moudrý návod na život, kdy se buď začnete měnit nebo se ujistíte, že vám žít jde. Mějte rádi sami sebe, vše, co potřebujete, se dostaví v pravém čase, co dáváme, to se nám vrací...prosté pravdy, které stojí za přečtení!"Stojí- li před námi problém, není třeba něco dělat, je třeba něco pochopit."

Pistácie
20.11.2015

Opravdu zajímavá kniha, která stojí za přečtení a hlubší zamyšlení o našich životech. O tom, jak existujeme, prožíváme spoustu věcí, jaké máme vztahy, jak se chováme k druhým, ale i k sobě samotným. Dost mě zasáhl samotný příběh autorky. Pokud je skutečně pravdivý, tak klobouk dolů před tím, co si prožila a přesto dokáže žít a psát tak moc pozitivně. Neskutečná síla.

luciefeix
16.11.2015

skvělá kniha která vás obohatí a kdyz se nad tim zamyslíte tak opravdu všechno funguje ! sekce s nemocemi se až neuveritelně na mě schoduje :D

Ankavi
07.11.2015

Až po velmi pomalém a důkladném pročtení jsem pochopila, proč je tato kniha bestsellerem. Nejde jen o motivační podtext, ale i o řadu dalších zajímavých souvislostí, které si člověk v rychloběhu životem moc neuvědomuje. Co vysíláš, to se ti vrací - jak jednoduché, ale přitom pravdivé a hluboké. Někdo to jistě nazve nevědeckým pojednáním, ale moudrý se jen usmívá.

Antis
18.10.2015

Tato kniha bohužel dělá to, co dělá spousta dalších ezoterických knih: míchá jablka s hruškami. A jako obyčejně, i zde jsou jablka shnilá.

Na jedné straně tu máte obecné filozofování o tom, že se máte mít rádi, že máte brát život pozitivně, a že se nemáte utápět v depresích. Proti tomu se nic říct nedá. Je to filozofie autorky, je to názor.

Na straně druhé je ovšem kniha protkána tvrzeními o síle myšlenek měnit realitu, o duchovní energii a povaze nemoci, které se nebojím označit za naprosté hovadiny. Proč? Protože v těchto případech paní Hay začíná tvrdit konkrétní věci o světě kolem nás. A mýlí se. Ze dvou důvodů:

1) Mýlí se, protože vychází z představ a přesvědčení, které nejsou ničím podložené, případně jsou natolik neurčité, že si pod nimi může kdokoli představit cokoli.
2) Mýlí se, protože její tvrzení odporují vědeckým poznatkům.

Pár příkladů:
"Síla se vždy ukrývá v přítomném okamžiku." - Nemám nejmenší ponětí, co si pod tímto mám představit.
"Vytváříme každou takzvanou nemoc ve svém těle." - Jak? Jak do vaší teorie zapadají choroboplodné zárodky? Radiace? Úrazy?
"Zbavení se zloby odstraní i rakovinu." - Co to znamená? Jak to funguje? Jak to víte?
"Mnozí lidé zabývající se alternativními léčebnými terapiemi (čti hlupáci a/nebo podvodníci) a používající při práci s klienty mou knihu Miluj své tělo potvrzují, že mentální příčiny, které uvádím, platí u devadesáti až devadesáti pěti procent případů." - Testy: máme. Statistika: máme. Jak jsem kdy mohl pochybovat? /sarkasmus

A jak nám autorka odpoví? Všechna svoje tvrzení obalí slovy "Já věřím". Fajn. Já ne. Co tam máte dál?

Příloha pro ty, kteří říkají "Každý má svou pravdu.":

Za prvé, zaměňujete slova "pravda" a "názor". Pravda je jedna. Když po vás někdo hodí kámen, žádné množství usilovných myšlenek ani afirmací vás nezachrání před bolestivou zkušeností. Takže je to "Každý má svůj názor."
A to je v pořádku, pokud se bavíme o něčem, NA CO DOSUD NEMÁME JEDNOZNAČNOU ODPOVĚĎ. Politika, detaily lidských práv, zákony, to vše je "fair game".
Pokud je ovšem vaším názorem, že Země je 6000 let stará, že homeopatie a astrologie jsou vědní obory nebo že slunce obíhá kolem Země, je váš názor prostě a jednoduše hloupý a zasloužíte si veškerý výsměch, který za něj nevyhnutelně sklidíte.