Síla ženy - Průvodce úspěšným životem pro každou ženu

Louise L. Hay ve své knize Síla ženy ukazuje, že největší změnou, kterou budeme v nadcházejícím období společně prožívat, bude naše vnitřní proměna. Louise L. Hay přesvědčivě vysvětluje ženám, jakým způsobem se mohou naučit vážit si sebe samých, získat sebevědomí a respekt, které jim po právu náleží, a dosáhnout pevného postavení ve společnosti. Slavná autorka se obrací na všechny ženy bez ohledu na jejich věk či společenské zázemí. Její knihy pomáhají tisícům žen na celém světě objevovat a rozvíjet nevyužité tvůrčí síly, najít sebe samé a žít plným, autentickým životem. Autorka svým vlastním životem dokázala, že s pevným odhodláním, láskou a především silou ducha lze překonávat i ty největší překážky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/8845/sila-zeny-pruvodce-uspesnym-zivotem-pro-kazdou-zenu-8845.jpg 4.275
Literatura světová, Osobní rozvoj a styl, Zdraví

Vydáno: , Pragma

Empowering Women, 1995

Kniha Síla ženy - Průvodce úspěšným životem pro každou ženu

kosilka
05.11.2020

Kniha je velice moudrá, psána s láskou, citlivostí, respektem a úctou k ženám a životu jako takovému, podporující vše hodnotné, dobré a pozitivní, ovšem z mého pohledu je příliš stručná a nevyužívá naplno svůj potenciál, což mi přijde jako škoda, proto ponechávám průměrné hodnocení.

mauvais-ange
25.09.2020

Na knize se mi líbilo, že obsahuje mnoho myšlenek, se kterými souzním a tyto myšlenky jsou na rozdíl od mnohých jiných knížek o osobním rozvoji podávány poměrně stručně a jasně. Dobré jsou i příklady prohlášení a afirmací, které mohou člověku pomoci k větší sebelásce a sebehodnotě. Pak jsou tu věci, které se mě úplně netýkají, jako např. víra v anděly, ta je ale zmíněna pouze stručně a bez vnucování. Naopak u některých dalších situací je použita forma, že se něco „MUSÍ, MUSÍME“…to mi úplně nesedí. Dost mě mrzelo, že kapitola o sexualitě byla shrnuta do tří stránek, a ještě k tomu se vlastně týkala jen sexuální orientace. A to je na toto téma jako vše? Autorka si tuto stručnost pak vynahradila v kapitole věnované přechodu a stáří. Chápu, že už byla starší, ale přišlo mi, jako by se tématu sexuality naschvál vyhnula. Co se týká toho stáří, tak tam mi zas vadilo její idylické vidění soužití mladé a staré generace pod jednou střechou. A poslední věcí, co mi nesedla, byl protimluv v tom, že je pouze na ženě, zda bude ve vztahu nebo bude mít jen milence a bude bez dětí, ale přitom si má podle autorky vybírat muže, který bude starostlivým otcem. Stejně jako striktní odmítání kosmetických úprav kvůli tomu, že sebevědomí ženy nezlepší. Podle mě to tak není u všech. Převažovaly ale názory, se kterými jsem souhlasila.
Musím říct, že na dobu kdy kniha vyšla poprvé, to bylo jistě převratné dílo a dost myšlenek jsem si z ní vypsala, z toho pár jich považuji za opravdu skvělé a univerzálně platné. Celkově patří kniha k těm lepším, co jsem v rámci osobního rozvoje četla.

Kristyne3789
13.09.2020

Kniha hezká, určitě na zamyšlení. Není od věci, aby si ji přečetla každá žena. Ale spíše bych ji doporučila pro ty, jež mají problém se sebevědomím a přijmutím sebe sama. Pro mě ne moc obohacující, ale v závěru velmi hezká kniha. Každý si z toho veme to, co chce.

sinamona
21.02.2020

Průvodce úspěšným životem pro každou ženu. Příjemné, obohacující čtení na jeden večer. Psáno v té době 70ti letou autorkou, což se na první pohled může zdát pro moji věkovou skupinu (30+) kontraproduktivní, ale tady je to právě naopak. Přiznám se, že byla část knihy, kterou jsem přeskočila, nesouviselo to však s tím, že by ta část nebyla určená pro mě, ale pro to, že mi kouření nic neříká a rakovina prsu mě děsí. Jinak zkušennosti a moudrost autorky obohacuje čtenáře v jakémkoli věku. Mnohé myšlenky jsou rozhodně přínosem. Sebeúcta a sebeláska je poměrně vzácná životní komodita, což je škoda. Jak by se nám všem lépe žilo :)
V záloze mám od autorky ještě knihu Vděčnost, tak jsem zvědavá, knihy tohoto typu si musím dávkovat a ne se jimi předávkovat :)

RendyaDav
14.01.2020

Zase pěkná knížka na klidné čtení ...

li-li-nka
18.06.2019

Knizka me moc nezaujala. Ocekavala jsem od ni vice.

Ttammarra
12.03.2019

Hezká kniha, i když Miluj svůj život se mi líbila více.

helkol
03.03.2019

Knížka je to sice moc milá, avšak měla jsem od ní trochu větší očekávání. Možná jsem čekala že bude více obsáhlejší a přitom je to spíše jen takové shrnutí myšlenek od Louise L. Hay... nicméně mám v plánu si v ní občas prolistovat, protože některé myšlenky si moc ráda připomenu.