Něžná náruč rodičů

kniha od:

Něžná náruč rodičů https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56378/bmid_nezna-naruc-rodicu-HxA-56378.jpg 3.7 168

Tato publikace s filmem je určena všem, kteří chtějí porozumět nejmenším dětem a nabídnout jim kvalitní péči. Vzhledem k tomu, že největší vliv na rozvoj dítěte v nejranějším věku mají rodiče, je kniha věnována zejména jim. Čerpat z ní ale mohou také dětské a ženské sestry, které se věnují předporodním kurzům, novorozenecké sestry, které po narození dítěte pravidelně poskytují informace rodičům, zdravotní sestry, které pracují s kojenci v nemocnicích nebo kojeneckých ústavech, dětští lékaři soustavně sledující vývoj dětí v poradnách, rehabilitační pracovníci zabývající se rehabilitací kojenců a batolat, ale také pracovnice mateřských center a instruktorky baby klubů, které se věnují programům pro nejmenší děti.... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Rodina

Vydáno: , Grada
více info...

Komentáře (43)

Komentáře 43 Recenze 1

EliskaD
EliskaD
13.10.2022 4 z 5

Z počátku mě u knihy neustále napadalo, že by mohla být skvělým podkladem pro nějakou chlastací hru. Kdykoliv padne spojení “péřová peřinka”, je potřeba dát si panáka. Myslím, že moc lidí by nedalo více než prvních pár stran (no možná by stačilo i pár odstavců).
Část knihy o manipulaci s miminkem mi přišla nadmíru užitečná. Vítala jsem spoustu fotonávodů a ukázek správných i špatných úchopů. Získala jsem do začátku klid a různé tipy, jak dítě nosit, přenášet, koupat, zvedat z kočárku nebo autosedačky apod. Nemám rozhodně úzkosti, že pokud dítě chytím špatně, nevhodně, nebo třeba úplně jinak, ublížím mu.

Guepp
Guepp
06.04.2022 1 z 5

Z knihy nemám moc dobrý pocit.
Kdybych byla nezkušenou prvorodičkou, asi bych se dostala jednoduše do úzkosti, že raději dítě nebudu brát do ruky, abych mu náhodou špatnou manipulací neublížila. Což je největší chyba!
Samozřejmě že jsou některé způsoby nošení méně vhodné než jiné, ale v reálném světě při běžném provozu to je neaplikovatelné...
Jednou rukou držíte, druhou děláte něco jiného.
Tento způsob ničí záda dítěte - hned při jednom nošení? Po hodině nošení? Po půl roce?
Zbytečně intenzivní strašení...
Ať je miminko co nejblíž u maminky a bude spokojenější - dle mého názoru.
Nerozumím, proč je tak oblíbená... 100% návody prostě nefungují...


Knižnítoulky
Knižnítoulky
20.03.2022 4 z 5

Tato kniha mi byla doporučena jako jedna z těch, kterou bych doma měla mít jako novopečená matka. A myslím, že si velká většina maminek v knize najde to, co ji zaujme. Já si knihu přečetla a nechám. Věřím, že do ní i občas nahlédnu a něco si zopakuji.

Lucienka
Lucienka
19.11.2021 5 z 5

Doporučuji všem prvorodičkám. Dá se s mimčem zvládnout se naučit manipulaci i za pochodu, ale před porodem by to bylo samozřejmě lepší a více v klidu. Nejsou zde jen techniky držení a předávání miminka, ale i obecné rady, co se týká postýlky, autosedačky, spánku, krmení atd.

Guepp
Guepp
21.10.2021 1 z 5

Něco děláte instinktivně, o něčem je potřeba získat informace. V knize jsem si listovala až pár dnů po příjezdu z porodnice, našla jsem tam přesně ty informace, které jsem v daném období potřebovala vědět.
Trochu mě štve už poměrně retro ladění knihy, ale obsahově je to skvělá kniha.

Lenourt
Lenourt
17.08.2021 odpad!

Otřesna kniha, která ženám podrývá mateřské kompetence a nabádá ke spartanské studené výchově. Úplně opomíjí základ, a to lásku k dítěti a ženskou intuici. Doufám, že se jejími radami moc žen neřídí....

D.-e.-e.-
D.-e.-e.-
01.08.2021 5 z 5

Jediná kniha o mateřství, kterou jsem si v době těhotenství přečetla. Musím říci, že mi velmi pomohla. "Já a dítě? Co?! Jak jako? Vždyť já ho nezvládnu ani chytit?!" To byly myšlenky, co mi kolem třicítky běžely hlavou. Tato kniha mě zachránila. Řídím se podle ní téměř ve všem a její autorce paní Evě Kiedroňové jsem za takovou "příručku na dítě" :-) i za publikovaná videa velmi vděčná.
Ne vše jsem si ale vzala za své. Například množství různých podložek, igelitů a plen pod dítětem před a po koupání mě celkem dostávalo do kolen a samozřejmě jsem si to udělala po svém a jednodušší. Uvedený text jsem přisoudila době, ve které kniha byla psaná. Dnes už existují lepší vychytávky než igelit apod. že? :-) Nosítko jsem pro své miminko původně chtěla dokonce už od narození. Výrobci a spol. hlásají, že pokud je ergonomické se správným podsazením, nožičkami do písmene M a zády do písmene C, neškodí. Po přečtení knihy a zhlédnutí velkého množství obrázků jsem ale opravdu uvěřila, že vzpřímená poloha není pro mimčo vhodná a raději jsem jí tedy zcela vynechala a nákup jakékoli pomůcky na nošení odpískala úplně. Nevím, co je ve skutečnosti správně, ale říkala jsem si, že cesta bez svislé polohy bude sázka na jistotu, zatímco naopak to s určitostí nevím. Znovu děkuji autorce, že se snaží rodičům pomoci a o poznatky ze své profese se veřejně dělí.

terinkha
terinkha
18.04.2021 4 z 5

Kdybychom všechny rady, které nám publikace nabízejí, jako rodiče používali, tak od rána do večera neděláme nic jiného než že si dáváme pozor na to, jak na dítě saháme, co mu říkáme, co jíme (jako kojící matky) nebo co dáváme jíst už větším dětem a brzo bychom si uvařily mozky :-D
Doporučuju přečíst, ale vzít si z toho to, s čím souzníte a co vám dává smysl. My naši dcerku hodně nosíme na tygra a v klubíčku, snažíme se s ní manipulovat co nejopatrněji, ale jsou věci, které striktně nedodržujeme.
Dělejte to tak, abyste se z toho nezbláznili ;-)

Ajrad1981
Ajrad1981
03.03.2021 3 z 5

Těžko hodnotit. Tak hlavně jsem ji měla mít přečtenou s předstihem a ne ji začít číst až po porodu. Vyvarovala bych se tak některých chybiček. V některých případech manipuluji s dítětem podle knihy tak nějak automaticky, aniž bych potřebovala radu, některé popsané obraty a úchopy bych si potřebovala natrénovat na nějakém kurzu, přijdou mi neohrabané - ale možná by stačilo nebát se a zkusit to.

ZůzaSomolka
ZůzaSomolka
16.12.2020 3 z 5

Moje 1. přečtená kniha na téma dítě, takže nemůžu moc porovnávat. Ale přijde mi užitečná, teoreticky se dá přečíst velice rychle, protože je plná obrázků, jak dítě uchopovat a manipulovat s ním. Logicky kniha dává smysl. Samozřejmě si to pak každý rodič musí uspůsobit, jak mu to vyhovuje, ale myslím si, že tato kniha dokáže dát smyslu plný základ, zvláště novým rodičům. Navíc mě osobně se stalo, že mě na ni odkazovala i doktorka. Doporučuju přečíst ještě před porodem, po se to špatně dohání a je lepší si přečíst dopředu na co si dát pozor než se to dozvědět až zpětně. Ale i po to má smysl (já to před nestihla). Kniha nás jako prvorodiče upozornila, co s dítětem dělat (a nedělat) a na co si dát bacha, takže i když jsme nic moc dopředu nezjišťovali, nakonec jsme se k potřebným informacím díky knížce dostali (např. že se má dávat na bříško už od začátkou nebo že se má dávat pozor na symetričnost pohybů a kdyžtak to řešit).

Kate84
Kate84
12.12.2020 4 z 5

Kniha je inspirujici, je to navod, jak zacit s manipulaci. Tigrik a klokanek mi vzdy miminko uklidni i z toho nejvetsiho place a na odrihnuti a koliku je to nejlepsi. Za to by mela byt Nobelovka pro autorku. Kolik deti si to musi odtrpet a to nase se vzdy krasne uklidni a odrihne. Doporucuji! Samozrejme vzdy je co zlepsovat, satky a nositka bych uvitala v modernejsim pojeti a fotky a uvodni obalku take. Dost to mlade lidi odrazuje a ja byla taky na pochybach, kdyz jsem to prvne zhledla.

Adelen
Adelen
16.07.2020 4 z 5

Jako prvorodičce mi kniha poskytla mnoho užitečných rad. V praxi si teď už spoustu věcí dělám podle sebe, ale zezačátku mi informace z knihy velmi pomohly.

veronika9761
veronika9761
02.07.2020 2 z 5

'Moderni' kniha o chovani k diteti. Ocenuju, ze autorka sama v dile uvadi, ze sto lidi, sto chuti, ale muj salek to teda neni. I kdyz je knizka velmi ctiva, na cemz maji spis zásluhu velky font a mnozstvi fotek, a da se prelouskat za dve odpoledne, tak moc velka stopa v srdci čtenáře nezůstane. Ale knizce se neda uprit obsahlost dila, bavime li se o fyzické manipulaci s miminky. Jako jo, prectu si, a knížku poslu dal. Ale teda oceňuji informace o vývoji dítěte, pro prvorodice velká pomoc.

Luskounek
Luskounek
07.05.2020 4 z 5

Celkem svižně se čte a obsahuje hodně obrázků pro představu, jak s miminkem zacházet. Nicméně i tak, je to v reálu ze začátku docela boj a je lepší instruktáž od někoho zkušenějšího. Rozhodně ale lepší než nic. Osobně se mi líbí více kniha Rozvíjej se děťátko, od stejné autorky.

majuska88
majuska88
07.05.2020 3 z 5

Od knihy jsem očekávala více. Chválím četnost fotek, člověk hned vidí, jak úchop vypadá. Informace v knize se často opakují.

PavlineCZka
PavlineCZka
05.05.2020 3 z 5

Do knihy jsem vkladala velke ocekavani. Dostala jsem se k ni az s ocekavanim druheho ditete, nicmene myslim, ze i tak jsem ke spravnym pristupum dospela vlastni iniciativou a zvidavosti jiz driv.
Kazdopadne informace se hodne opakuji, zezacatku se opakuji snad 20× ty same fotky stale dokola, az je to ubijejici... urcite neuskodi si knihu precist a nastavit se na ty spravne principy manipulace atd.
Bohuzel i pres to preze vsechno vidam spousty rodicu, kteri svym detem naprosto zjevne ublizuji. Bohuzel nemam v dnesni dobe jiz zadnou mechaniku na CD/DVD, tak si budu muset vystacit s knihou a youtube.
Kapitola noseni je hodne odbyta a nejspis i zastarala bych rekla.

Gabi13
Gabi13
09.02.2020 3 z 5

Knihu jsem si pořídila až 12 let po svých vlastních dětech a to z důvodu mé profese. Své děti jsem nosila a opečovávala intuitivně. Moje lektorska praxe si žádá, aby manipulace s dětmi byla profesionální.

Turmee
Turmee
19.01.2020 2 z 5

Spousta obrázků, spousta tipů. Také několik špatných/zastaralých informací.
Jako úvodní brožura fajn.

L_Into
L_Into
03.01.2020 3 z 5

Jak píše Osice, pro někoho, kdo před porodem nedržel ani cizí miminko, je to skvělá příručka. V prvních týdnech jsem se k ní vracela, abych se ujistila, že malému neubližuji nevhodnou manipulací - sám si jaksi neřekl :D později se do toho člověk dostane a s knížkou pod polštářem spát určitě nemusí. Pro prvorodiče ale užitečná publikace.

Osice
Osice
16.10.2019 4 z 5

Něžnou náruč rodičů jsem poprvé prolistovala v těhotenství a pak se k ní vracela u obou dětí. Byla jsem úplně mimo, vůbec jsem netušila, jak miminko chovat, zvedat atd. Nikdy jsem netoužila pochovat si cizí miminko a ani v tomhle směru nejsem zrovna intuitivní, tak jsem byla moc vděčná, že tahle kniha existuje. Fakt mi pomohla zvládnout manipulaci s miminkem. Klubíčko, zajíček, klokánek, tygřík, nenatřásat, ... nebyl problém:-)

Jinak jsem se ale knihy nedržela a další rady mi k srdci nepřirostly. Nosím v šátku, kočárek nemáme, kojím, kdy dítě chce, spíme společně a o pravidelném režimu se taky u nás nedá mluvit:-)

Daenerys.Tar
Daenerys.Tar
10.05.2019 4 z 5

Nejlépe si knihu projít ještě před narozením miminka. Nebo co nejdříve poté, protože jak sama autorka zmiňuje nejdůležitější je správně zacházet s dítětem od narození do 4 měsíců. Já už jsem předtím četla knihu "Rozvíjej se, děťátko...", tak takhle byla spíš jen na takové doplnění. Hodně věcí se opakuje.
Souhlasím s tím, že se ale nesmí brát jako nějaké dogma. Například nošení dětí v šátku nebo ergonomickém nosítku je podle mého názoru prospěšné, ale to ať už si každý dělá podle sebe.

Edeltruda
Edeltruda
27.11.2018 4 z 5

Hodnotím vysoko, protože mi kniha pomohla být si jistější při manipulaci s novorozencem - hlavně při zvedání z podložky, inspirovala mě k pořízení klokanky, když mi přišlo běžné nosítko pro miminko ještě příliš velké. Jinak jsem ji ale nebrala nijak dogmaticky, chovat v klubíčku se nikdy nenaučila, peřinku ani náhodou nepořizovala a koupala jen dvakrát týdně, Nejčastější chyby v držení dětí jsem už naštěstí znala. Je bohužel pravda, že kniha se tváří odborněji a přesvědčivěji a prezentuje jediný možný přístup víc než by bylo adekvátní.

KlaraBa
KlaraBa
08.11.2018 3 z 5

Čtení před porodem: oddechovka, hodně obrázků, ale stejně jsem absolvovala kurz. Myslela jsem si jak bude vše super. Po narození miminka jsem byla vyplašená přemýšlela jsem jak to tam bylo a knihu otevírala stále dokola, abych neudělala chybu a neublížila miminku. Následně jsem se rozhodla řídit se mateřským instinktem a bylo to nejlepší. Od té doby jsem knihu neotevřela a užívala jsem si to vše jinak. Čtenář musí brát knihu s rezervou.

estrellka
estrellka
20.07.2018 3 z 5

Jako základní přehled o správné manipulaci s dítětem je kniha užitečná, ale nic se nemá přehánět - spoustu věcí předkládá jako dogma a spíše prvorodiče dokáže vystresovat, co všechno dělají špatně. Samozřejmě většina rodičů se snaží pro své dítě udělat to nejlepší a neublížit mu právě třeba nevhodnou manipulací, ale podle této knihy bych se dítě skoro i bála vzít do ruky, předat někomu jinému. Knihu jsem přečetla, nicméně stejně jsem se řídila a řídím mateřským instinktem.

JessieEx
JessieEx
06.04.2018 4 z 5

Užitečná publikace pro novopečené rodiče! Pomocí fotografií a návodů učí jak s dítětem manipulovat, v jaké pozici nosit, jak zvedat. Co je pro dítě dobré v jakém věku a to od narození až do jednoho roku.
I přesto, že jsem se většinu těch praktik naučila v porodnici, kde jsem se svým nedonošeným děťátkem strávila celý měsíc, a později i na rehabilitacích, byla pro mě kniha prospěšná a dozvěděla jsem se i něco nového.
Video na DVD přiloženém ke knize vlastně defacto obsahuje stejné informace jako kniha, takže je zbytečné číst a ještě se na to dívat. Pokud máte málo času, bude vám stačit shlédnutí 40min. videa :)

zazvorek
zazvorek
13.03.2018 2 z 5

Byla bych snad radši, kdybych tu knihu vůbec neotevřela. Jako vyjukané prvorodiče, kteří předtím nikdy nedrželi mimino v náručí, nás dokázala akorát vystresovat a potlačit intuitivní zacházení s vlastním dítětem. Místo citlivého zacházení se pak snažíte mrně naštelovat do krkolomných pozic, ve kterých - jak očekáváte - vám má zůstat spořádaně ležet (v ose, haha). Jako inspirace fajn, upozorňuje taky na různé nešvary, v tomhle směru cenné. Pro nejisté rodiče ale cesta do pekel :-)

Anya636
Anya636
12.02.2018 4 z 5

S manželem jsme navštívili kurz, četla jsem knihu i viděla CD. Speciálně díky videu se můžete vše perfektně naučit. Paní je velmi sympatická a fundovaná žena a jejími doporučeními o manipulaci se řídím, protože věřím, že mají hlavu a patu a ráda si nechám poradit. Pomohla nám zejména z počátku, kdy jsme si s tím novorozencem nevěděli úplně rady, například při předávání dítka z náruče do náruče. Ušetřila nám hodně nervů. Určitě doporučuji. Nicméně nejužitečnější byla dvě videa na youtube, kde je manipulace s miminkem krásně vidět (Záznam semináře Manipulace s kojencem).

Knihomolová
Knihomolová
06.02.2018 4 z 5

Oceňuji obrazový doprovod knihy. Vše je krásně vysvětleno a popsáno, pro nastávající rodiče jde určitě o velmi užitečný teoretický ,,návod k použití". Myslím, že je rozumné držet se doporučení a postupů v knize. Jak budou fungovat v praxi se ovšem teprve ukáže v budoucích měsících, takže své hodnocení možná ještě upřesním.

Alar
Alar
10.10.2017 4 z 5

Určitě užitečná kniha, ale jako všechny rady týkající se dětí se musí brát s vlastním rozumem. V mnohém mi instrukce hodně pomohly ale něco u nás nefunguje.

Nicméně kopřivka mi vyskočila z rady dávat do autosedačky dítě v peřince. Snad každý aspoň trochu rozumný rodič ví, že při jízdě v autě musí být dítě především PŔIPOUTANÉ, rozhodně ne jako na třech obrázcích v knize označovaných za "správně". Snad to autorka myslela tak, že může být v peřince, když dítě do autosedačky jen odložíme a nikam nejedeme, ale z textu to patrné není, spíš to vyzní naopak.

petra7210
petra7210
04.07.2017 2 z 5

Kniha vás sice naučí, jak s miminkem správně manipulovat, ale novopečené maminky a tatínky umí taky pěkně vystrašit a vystresovat. Kdyby byla psaná trochu jinou formou, určitě bych dala více hvězdiček. Takto moc nedoporučuji.