Něžná náruč rodičů

Tato publikace s filmem je určena všem, kteří chtějí porozumět nejmenším dětem a nabídnout jim kvalitní péči. Vzhledem k tomu, že největší vliv na rozvoj dítěte v nejranějším věku mají rodiče, je kniha věnována zejména jim. Čerpat z ní ale mohou také dětské a ženské sestry, které se věnují předporodním kurzům, novorozenecké sestry, které po narození dítěte pravidelně poskytují informace rodičům, zdravotní sestry, které pracují s kojenci v nemocnicích nebo kojeneckých ústavech, dětští lékaři soustavně sledující vývoj dětí v poradnách, rehabilitační pracovníci zabývající se rehabilitací kojenců a batolat, ale také pracovnice mateřských center a instruktorky baby klubů, které se věnují programům pro nejmenší děti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56378/nezna-naruc-rodicu-HxA-56378.jpg 3.986
Literatura naučná, Rodina
Vydáno:

Kniha Něžná náruč rodičů

Daenerys.Tar

Nejlépe si knihu projít ještě před narozením miminka. Nebo co nejdříve poté, protože jak sama autorka zmiňuje nejdůležitější je správně zacházet s dítětem od narození do 4 měsíců. Já už jsem předtím četla knihu "Rozvíjej se, děťátko...", tak takhle byla spíš jen na takové doplnění. Hodně věcí se opakuje.
Souhlasím s tím, že se ale nesmí brát jako nějaké dogma. Například nošení dětí v šátku nebo ergonomickém nosítku je podle mého názoru prospěšné, ale to ať už si každý dělá podle sebe.

Edeltruda
27.11.2018

Hodnotím vysoko, protože mi kniha pomohla být si jistější při manipulaci s novorozencem - hlavně při zvedání z podložky, inspirovala mě k pořízení klokanky, když mi přišlo běžné nosítko pro miminko ještě příliš velké. Jinak jsem ji ale nebrala nijak dogmaticky, chovat v klubíčku se nikdy nenaučila, peřinku ani náhodou nepořizovala a koupala jen dvakrát týdně, Nejčastější chyby v držení dětí jsem už naštěstí znala. Je bohužel pravda, že kniha se tváří odborněji a přesvědčivěji a prezentuje jediný možný přístup víc než by bylo adekvátní.

KlaraBa
08.11.2018

Čtení před porodem: oddechovka, hodně obrázků, ale stejně jsem absolvovala kurz. Myslela jsem si jak bude vše super. Po narození miminka jsem byla vyplašená přemýšlela jsem jak to tam bylo a knihu otevírala stále dokola, abych neudělala chybu a neublížila miminku. Následně jsem se rozhodla řídit se mateřským instinktem a bylo to nejlepší. Od té doby jsem knihu neotevřela a užívala jsem si to vše jinak. Čtenář musí brát knihu s rezervou.

estrellka
20.07.2018

Jako základní přehled o správné manipulaci s dítětem je kniha užitečná, ale nic se nemá přehánět - spoustu věcí předkládá jako dogma a spíše prvorodiče dokáže vystresovat, co všechno dělají špatně. Samozřejmě většina rodičů se snaží pro své dítě udělat to nejlepší a neublížit mu právě třeba nevhodnou manipulací, ale podle této knihy bych se dítě skoro i bála vzít do ruky, předat někomu jinému. Knihu jsem přečetla, nicméně stejně jsem se řídila a řídím mateřským instinktem.

JessieEx
06.04.2018

Užitečná publikace pro novopečené rodiče! Pomocí fotografií a návodů učí jak s dítětem manipulovat, v jaké pozici nosit, jak zvedat. Co je pro dítě dobré v jakém věku a to od narození až do jednoho roku.
I přesto, že jsem se většinu těch praktik naučila v porodnici, kde jsem se svým nedonošeným děťátkem strávila celý měsíc, a později i na rehabilitacích, byla pro mě kniha prospěšná a dozvěděla jsem se i něco nového.
Video na DVD přiloženém ke knize vlastně defacto obsahuje stejné informace jako kniha, takže je zbytečné číst a ještě se na to dívat. Pokud máte málo času, bude vám stačit shlédnutí 40min. videa :)

zazvorek
13.03.2018

Byla bych snad radši, kdybych tu knihu vůbec neotevřela. Jako vyjukané prvorodiče, kteří předtím nikdy nedrželi mimino v náručí, nás dokázala akorát vystresovat a potlačit intuitivní zacházení s vlastním dítětem. Místo citlivého zacházení se pak snažíte mrně naštelovat do krkolomných pozic, ve kterých - jak očekáváte - vám má zůstat spořádaně ležet (v ose, haha). Jako inspirace fajn, upozorňuje taky na různé nešvary, v tomhle směru cenné. Pro nejisté rodiče ale cesta do pekel :-)

Anya636
12.02.2018

S manželem jsme navštívili kurz, četla jsem knihu i viděla CD. Speciálně díky videu se můžete vše perfektně naučit. Paní je velmi sympatická a fundovaná žena a jejími doporučeními o manipulaci se řídím, protože věřím, že mají hlavu a patu a ráda si nechám poradit. Pomohla nám zejména z počátku, kdy jsme si s tím novorozencem nevěděli úplně rady, například při předávání dítka z náruče do náruče. Ušetřila nám hodně nervů. Určitě doporučuji.

Knihomolová
06.02.2018

Oceňuji obrazový doprovod knihy. Vše je krásně vysvětleno a popsáno, pro nastávající rodiče jde určitě o velmi užitečný teoretický ,,návod k použití". Myslím, že je rozumné držet se doporučení a postupů v knize. Jak budou fungovat v praxi se ovšem teprve ukáže v budoucích měsících, takže své hodnocení možná ještě upřesním.

mateřství

Eva Kiedroňová