Rozvíjej se, děťátko...

Kniha rozvíjej se děťátko je určena pro všechny nastávající rodiče, rodiče s dětmi a odborníky, kteří sledují, ovlivňují nebo stimulují psychomotorický vývoj dítěte do 1 roku. Přehledným, srozumitelným a poutavým způsobem popisuje, co, kdy, jakým způsobem, v jaké posloupnosti a proč by se mělo dítě do jednoho roku postupně naučit a jak mu můžeme přiměřeně pomáhat, aniž bychom je ve vývoji přetěžovali nebo omezovali. Publikace se skládá z knihy, do které je vložen plakát s přehlednou tabulkou psychomotorického vývoje dítěte do jednoho roku a brožurka ke každodennímu přehledu a záznamu rodičů. Kniha obsahuje 384 stran a přes 800 názorných ilustračních fotografií a obrázků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56377/rozvijej-se-detatko-WgS-56377.jpg 463
Literatura naučná, Rodina, Zdraví
Vydáno, Grada

Kniha Rozvíjej se, děťátko...

FlLys

Obsáhlá kniha plná nápadů jak se svým dítětem pracovat. Ale dost málo respektuje individualitu každého dítěte. Obdobné věty jako je: pokud dítě bylo v prvních měsících zahrnováno láskou, osmiměsíční úzkost má pak mírný průběh. To pak pro matky citlivějších dětiček může být docela depresivní. V podstatě je celá kniha postavena tak, že pokud dítě není pohybově podle tabulek, tak s ním rodiče dostatečně nepracujou.

Kajami

Velmi uzitecna kniha. Rada jsem ji kazdy mesic cetla, co bude mala umet noveho a jak ji v dovednosti podporit a ejhle uz ji mam doctenou.

veronika9761

Rozsahla kniha, ktera pomuze, kdyz clovek nevi o detech vubec nic. Je ale potreba se od ni odrazit a zakotvit u mnohem pratelstejsi literatury k detem. Tohle je jak ze stredoveku.

Jana297

Dobrá knížka, aby si rodiče udělali představu co by jejich miminko mělo v určité vývojové fázi zvládat. Včetně rad jak s miminkem komunikovat, zacházet, hrát a co rozhodně s miminkem nedělat... Knížku ale nelze brát jako nějaké dogma, kterého by se měl každý rodič přesně řídit, vždyť i každé dítě se vyvíjí jinak... Tato knížka splnila mé očekávání a určitě mi pomohla. Co se mi nelíbilo je často opakující se obrázky, texty, někdy příliš zdlouhavý popis.

PavlineCZka

Kniha pro me byla jeste vetsim zklamanim jako Nezna naruc rodicu.
Roztahane informace, opakujici se informace, opakujici se fotky, ty same jako v predchozi knize. ... celkove se to spatne cte a cloveka to ubiji...
Bohuzel je tam tak strasne mnozstvi opakujicich a i prebytecnych informaci, ze pak podle me neni laikovi jasne, co je opravdu dulezite. Myslim, ze by se kniha dala obsahnout na 25 % stran.

Gabi13

Lépe zpracovaná kniha než první od paní Kiedroňové o vývoji dítěte. Tato použita jako pracovní materiál při mé práci lektorky.

L_Into

Šikovná knížka s tipy na aktivity, které podpoří motoricky vývoj miminka. Víc bych v ní ale nehledala. Paní Kiedroňová je odbornice ve svém oboru, to jistě, jinak ale má své osobní názory, se kterými člověk nemusí úplně souznět. O tom, kdy začít svému dítěti nastavovat režim a jak se k němu chovat, si každý rodič rozhodne sám. Pokud by si chtěl nechat poradit, doporučuji spíše knihu dětského/vývojového psychologa než fyzioterapeutky a plavkyně :)

Anya636
23.10.2019

Zajímavé jako inspirace. Ale spíše nedoporučuji číst novopečeným maminkám, jen se člověk zbytečně stresuje, že vše není dle tabulek.