Rozvíjej se, děťátko...

Kniha rozvíjej se děťátko je určena pro všechny nastávající rodiče, rodiče s dětmi a odborníky, kteří sledují, ovlivňují nebo stimulují psychomotorický vývoj dítěte do 1 roku. Přehledným, srozumitelným a poutavým způsobem popisuje, co, kdy, jakým způsobem, v jaké posloupnosti a proč by se mělo dítě do jednoho roku postupně naučit a jak mu můžeme přiměřeně pomáhat, aniž bychom je ve vývoji přetěžovali nebo omezovali. Publikace se skládá z knihy, do které je vložen plakát s přehlednou tabulkou psychomotorického vývoje dítěte do jednoho roku a brožurka ke každodennímu přehledu a záznamu rodičů. Kniha obsahuje 384 stran a přes 800 názorných ilustračních fotografií a obrázků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56377/big_rozvijej-se-detatko-WgS-56377.jpg 472

Kniha Rozvíjej se, děťátko...

T.erez
17.03.2021

Kniha je vynikající, co se týče popisu psychomotorického vývoje - jaké pohyby by mělo dítě zvládat a které, jsou špatné. Dokonce mi ji doporučovala rehabilitační sestra, když jsem s malou chodila na vojtovku.
Nicméně zpracování textu není nic moc. Dost často se tam informace opakují a je to zbytečně zdlouhavé. Také je to psáno zbytečně dogmaticky, jako kdyby všechny děti měly zvládat to samé.

ZůzaSomolka
05.01.2021

Za mě dost užitečná kniha, neboť do mateřství jsem vstupovala ne moc informovaná, však ono to nějak dopadne. Kniha mi dala přehled, co by dítě mělo umět a co s ním kdy trénovat, aby se správně vyvíjelo. Kniha hodně odkazuje na Něžnou náruč rodičů, která podle mě stojí také za přečtení, ale Rozvíjej se, děťátko pro mě byla podnětnější. Jenom člověk musí přetrpět (nebo přeskočit) začátek, který připomíná reklamu na kurzy pro rodiče.

FlLys
10.10.2020

Obsáhlá kniha plná nápadů jak se svým dítětem pracovat. Ale dost málo respektuje individualitu každého dítěte. Obdobné věty jako je: pokud dítě bylo v prvních měsících zahrnováno láskou, osmiměsíční úzkost má pak mírný průběh. To pak pro matky citlivějších dětiček může být docela depresivní. V podstatě je celá kniha postavena tak, že pokud dítě není pohybově podle tabulek, tak s ním rodiče dostatečně nepracujou.

Kajami
16.09.2020

Velmi uzitecna kniha. Rada jsem ji kazdy mesic cetla, co bude mala umet noveho a jak ji v dovednosti podporit a ejhle uz ji mam doctenou.

veronika9761
14.09.2020

Rozsahla kniha, ktera pomuze, kdyz clovek nevi o detech vubec nic. Je ale potreba se od ni odrazit a zakotvit u mnohem pratelstejsi literatury k detem. Tohle je jak ze stredoveku.

Jana297
04.06.2020

Dobrá knížka, aby si rodiče udělali představu co by jejich miminko mělo v určité vývojové fázi zvládat. Včetně rad jak s miminkem komunikovat, zacházet, hrát a co rozhodně s miminkem nedělat... Knížku ale nelze brát jako nějaké dogma, kterého by se měl každý rodič přesně řídit, vždyť i každé dítě se vyvíjí jinak... Tato knížka splnila mé očekávání a určitě mi pomohla. Co se mi nelíbilo je často opakující se obrázky, texty, někdy příliš zdlouhavý popis.

PavlineCZka
06.05.2020

Kniha pro me byla jeste vetsim zklamanim jako Nezna naruc rodicu.
Roztahane informace, opakujici se informace, opakujici se fotky, ty same jako v predchozi knize. ... celkove se to spatne cte a cloveka to ubiji...
Bohuzel je tam tak strasne mnozstvi opakujicich a i prebytecnych informaci, ze pak podle me neni laikovi jasne, co je opravdu dulezite. Myslim, ze by se kniha dala obsahnout na 25 % stran.

Gabi13
18.02.2020

Lépe zpracovaná kniha než první od paní Kiedroňové o vývoji dítěte. Tato použita jako pracovní materiál při mé práci lektorky.