Rozvíjej se, děťátko...

Kniha rozvíjej se děťátko je určena pro všechny nastávající rodiče, rodiče s dětmi a odborníky, kteří sledují, ovlivňují nebo stimulují psychomotorický vývoj dítěte do 1 roku. Přehledným, srozumitelným a poutavým způsobem popisuje, co, kdy, jakým způsobem, v jaké posloupnosti a proč by se mělo dítě do jednoho roku postupně naučit a jak mu můžeme přiměřeně pomáhat, aniž bychom je ve vývoji přetěžovali nebo omezovali. Publikace se skládá z knihy, do které je vložen plakát s přehlednou tabulkou psychomotorického vývoje dítěte do jednoho roku a brožurka ke každodennímu přehledu a záznamu rodičů. Kniha obsahuje 384 stran a přes 800 názorných ilustračních fotografií a obrázků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56377/rozvijej-se-detatko-WgS-56377.jpg 4.146
Literatura naučná, Rodina, Zdraví
Vydáno · Grada

Kniha Rozvíjej se, děťátko...

jjirkafranek

Super knížka, pro všechny mladé rodiče. Dozví se zajímavé věci ze života, co v kterém měsíci dělat s dítětem, aby správně prospívalo. Knihu jsem koupil na oficiálních stránkách kennyshopu https://www.kennyshop.cz/rozvijej-se-detatko-kniha-plus-brozur-plus-plakat/ a dostal jsem aji plakát, takže spokojenost. Člověk má vše na očích a ví, co má dělat.

Daenerys.Tar

V knize je podrobně popsané co všechno by miminko mělo ovládat v jakém měsíci, doplněné spoustou fotografií. Zároveň je tam i hodně tipů jak si s dítětem hrát a zároveň ho správně rozvíjet. Souhlasím ale s ostatními, že některé informace se opakují stále dokola.

dark.ma93
25.07.2018

Užitečné, nicméně berte to s rezervou :)

knih.sasa
01.06.2018

Četla jsem jako vzdělávací materiál jak se má mé rozvíjet dítko. Vše beru s rezervou, není třeba se tímto dogmaticky řídit, ale jako první kniha pro získání náhledu vývoje dítěte, je to velice dobře zpracovaná knížka. Mnoho obrázků. Někdy pro mě trochu nesrozumitelný popis vs. obrázek, ale mě nikdy moc návody nešly. Občas rozvláčnělý popis nebo se opakující pasáže teoretické informace, i proto je kniha opravdu tlustá. Pro rychlou orientaci bych ocenila někdy větší zkratkovost. Přiložené CD a mapu vývoje hodnotím kladně. Odkazy na předešlý díl mě moc nepotěšily, vzbuzovaly ve mě pocit, že ji taky musím přečíst a když jsem se k ní dostala, moc nového jsem se navíc nedozvěděla. Informace/celé pasáže se opakovaly i napříč oběma knihami.

JessieEx
10.04.2018

Na mě příliš nepřehledná publikace, mnoho informací se opakuje nejen v této knize pořád dokola, ale objevují se tu i informace z předešlé publikace Něžná náruč rodičů. Tabulky "co by mělo dítě už umět v určitém věku" jsou dle mého zbytečné a tolik se tu opakující. Naopak si cením důležitých informací, které rodiče učí, jak jemně rozvíjet jednotlivé dovednosti, zda je vůbec rozvíjet a jak na sebe jednotlivé pokroky navazují.

simona5r
30.01.2018

Užitečná kniha pro novopečené rodiče radící ohledně psychomotorického vývoje. Samozřejmě ne všechny rady jsou ideální a je potřeba mít svůj rozum a na vše si udělat vlastní názor. Co mě ale značně rozčilovalo, byly častokrát se opakující informace. Kniha tak mohla být mnohem kratší, což by určitě rodiče ocenili, protože času na čtení je málo. Vhodné číst měsíc po měsíci tak, jak se vám zrovna vyvíjí vaše dítko.

chromanna
19.06.2017

Kniha, potažmo celá edice Šťastné dítě, mi přijde jako užitečná pomůcka pro rodiče, kteří neumí moc používat intuici a dělají s dětmi zbytečné chyby. Největší omyl je, když se na doporučeních z knihy sveřepě lpí. Hodně rodičů je pak zbytečně vystresovaných a investují peníze do něčeho, co pak ani třeba nevyužijí. V řadě tvrzení jsem se osobně s autorkou neztotožnila - používání peřinky u novorozenců, nošení v baby vaku místo v šátku, nošení dítěte v klokánce zády k rodiči, bazírování na nastavování denního režimu, prapodivná teorie o kojení ("nežádoucí mísení čerstvého a natráveného mléka"), nezvládnutí ohlašování vyměšování do 18 m, manipulace rodičem pláčem do 1 roka, potřeba nechat dítě vyplakat. Některé rady mi pomohly při nastavování vlastních pravidel péče (i mimo domácí prostředí) - např. různé vhodné způsoby manipulace s dítětem, nenošení dítěte v rukách ve vertikální poloze dokud nesedí, nepomáhat nepřipravenému dítěti předčasnými praktikami v rychlejšímu psychosomatickém vývoji (neposazovat, nevodit předčasně za ruce), předměty na hrazdičce ve vzdálenosti 15 cm od sebe (předcházení šilhání). Není na škodu, že autorka dělá osvětu v tomto směru, ale je třeba číst s nadhledem! S rezervou.

hanninka21
11.04.2017

Doporučuji!

TIP: Máte rádi Databázi knih?

psychomotorika vývoj a výchova dětí péče o děti kojenci

Eva Kiedroňová
česká, 1963