luckomar - Přečtené 54


Kladivo na čarodějnice
? - březen 2018
Kladivo na čarodějnice 1963, V. Kaplický

Kniha je psaná hezky. Je to úplně jiný styl ale mě prostě přišlo, že se v ději nic moc neděje. Stále dokola zajimali ženy a soudili. Měla jsem problém knihu dočíst.


Žízeň
leden 2018 (14.-21.)
Žízeň 2017, J. Nesbø

Mám knihy od Nesba vážně ráda, ale tento díl se mi zdál vážně zdlouhavý. Možná to bylo proto, že navazoval na díl Policie. Trošku mě nudilo, že jsme od 1/3 věděli kdo vraždí. Každopádně rozuzlení opět super.


Hana
? - leden 2018
Hana 2017, A. Mornštajnová

Dlouho jsem nečetla tak rychle... Hrozně mě tato kniha překvapila... Autorka je vážně výborná vypravecka. Příběh mne několikrát dojal a knihu DOPORUČUJI!


Sofiin svět
říjen - prosinec 2017
Sofiin svět 2006, J. Gaarder

Za mě tedy NE! Vůbec jsem se nemohla zacist a hrozně mě rozcilovala myšlenka může, který posílá malé holce dopisy... Ikdyz vzdělávací. Je to plne myšlenek a dějin filozofie, ale já se nebyla vůbec schopna soustředit a něco si z toho odnést.


Smrt je mým řemeslem
? - listopad 2017
Smrt je mým řemeslem 2005, R. Merle

Mne kniha nezaujala a jednoduše jsem jí nebyla schopná dočíst. Asi jsem divný tvor, když vidím to hodnocení.


Kocour Fiškus a vánoční skřítek
říjen - listopad 2017
Kocour Fiškus a vánoční skřítek 2002, S. Nordqvist

Miluji knihy o všetečném kocourovi Fiškusovi a především krásné kresby kreslíře Svena. Doporučuji


Šlehačková oblaka
říjen - listopad 2017
Šlehačková oblaka 2017, T. Salte


Není co závidět: Obyčejné životy v Severní Koreji
? - říjen 2017
Není co závidět: Obyčejné životy v Severní Koreji 2014, B. Demick

Perfektní kniha .. nevím co víc dodat


Léčebný kód
? - říjen 2017
Léčebný kód 2012, A. Loyd

Kniha by nemusela být tak dlouhá, ale je pravda, že tady jde především o přesvědčení a víru. Víru v to, že si můžeme sami pomoci. Mě se kniha líbila ale ne vždy si dokážu ihned podle návodu pomoci.


Než jsem tě poznala
? - září 2017
Než jsem tě poznala 2013, J. Moyes

Kniha je prostě zajímavá a stojí za přečtení. Člověka strhne a konec překvapí. Musím ale říct, (a nestává se to často) že film se mi líbil více


Já a pan Darcy
? - srpen 2017
Já a pan Darcy 2012, A. Potter

Nevím no, ze začátku jsem si říkala... Hlavně neotevitej databázi a nečti názor ostatních. Nenech se stáhnout! Třeba se ti to bude líbit. Navíc jsem knihu získala na doporučení me kamarádky. Nenapadlo mě, že to bude takove. V posledních kapitolách mě otravovalo číst cokoli jiného než přímou řeč. Za mě divný!


Na zvířatech záleží
? - srpen 2017
Na zvířatech záleží 2009, M. Bekoff

Kniha která donutí přemýšlet. Přemýšlet nad tím, že zvířata chápou a cítí ...jen to bohužel nedokážou zdělit lidskou řečí.


Citový život zvířat
? - srpen 2017
Citový život zvířat 2017, P. Wohlleben

Kniha není špatná, ale měla jsem dojem,že se pořád dokola bavíme o těch samých zvířatech. Celkové shrnutí je pozitivní, protože jsem se dozvěděla nové věci a kniha je sympaticky rozdělená do krátkých kapitol.


Saeculum
červenec 2017 (05.-10.)
Saeculum 2014, U. Poznanski

Kniha se četla hezky. Nedocházelo k žádnému odbihani od děje, a tak člověk stále jen polykal a polykal. Rozuzlení a celkový příběh byl zajímavý a napínavý.


Prsatý muž a zloděj příběhů
červen - červenec 2017
Prsatý muž a zloděj příběhů 2008, J. Formánek

Nemohu dát víc hvězdiček, a to přesto, že tato kniha donutila moji osobu k mnoha pocitům. K pláči, zlosti, lítosti i soucitu.


Tajná láska
? - červen 2017
Tajná láska 1996, L. Lanczová


Všemi dary obdarovaná
? - květen 2017
Všemi dary obdarovaná 2016, M. Carey

Začátek knihy mě hrozně zaujal a bavil... po chvíli a asi za polovinu knihy už mé nadšení vyprchávalo. Příběh je zajímavý, ale čekala jsem toho asi víc než jen takovou obyčejnou zombie mlátičku. Konec už jsem četla vážně z donucení. Asi to není žánr pro mě.


Spi sladce
? - květen 2017
Spi sladce 2015, R. Abbott

Napínavá četba. Na posledních listech jsem dýchala za hrdinku.


Dva proti říši
? - květen 2017
Dva proti říši 2007, J. Šulc


Gottland
? - květen 2017
Gottland 2007, M. Szczygieł


Chlapec na vrcholu hory
? - květen 2017
Chlapec na vrcholu hory 2017, J. Boyne


Tajná kniha
? - květen 2017
Tajná kniha 2015, G. Samak


Dalajlamova kočka a síla meditace
březen - duben 2017
Dalajlamova kočka a síla meditace 2016, D. Michie


V lese visí anděl
březen 2017 (04.-30.)
V lese visí anděl 2015, S. Bjørk (pseudonym)

Detektivka pěkná,ale nevím proč se mi k ni špatně dostávalo. Vůbec se mi to nechtělo číst. Asi je to tím, že jsem si sama v sobě udělala averzi na zlo a věděla jsem, že mě v té knize nic hezkého nečeká. Překvapil mě zvrat na konci knihy, proto 3 hvězdičky ;)


Dalajlamova kočka a umění příst
únor - březen 2017
Dalajlamova kočka a umění příst 2014, D. Michie

Oproti prvnímu dílu je tato kniha více semknutá dohromady. Provází jí několik dějů, na jejichž rozuzlení si musí čtenář počkat do konce. Rychleji se mi četl první díl, ale druhý mi taky přinesl něco nového a konec mě dojal, i když vlastně ani nevím proč. Cítila jsem najednou hrozně zvláštní a krásný pocit, když jsem se vžila do děje a představila si přítomnost Dalajlámy. Určitě doporučuji přečíst.


Deník fejsbukové matky
? - únor 2017
Deník fejsbukové matky 2016, L. Nachtigallová

Kniha se četla rychle, ale několikrát jsem úplně ztratila pozornost a některé statusy měla problém dočíst. Občas to bylo vtipné, občas jsem si říkala že je to přehnané, občas mi přišlo, že se autorka snaží udělat jen dobrý dojem na okolí... Já nevím.. Trošku bych to prirovnala ke knize od Geislerové.


Zákeřná Ebola
únor 2017 (16.-26.)
Zákeřná Ebola 1996, R. Preston

Kniha nebyla špatná. Ze začátku jsem byla omracena tim, jak je to strhující a nechutné. V druhé polovině mě zaujalo, jak je kniha smutná a vážně jsem v jednu chvíli měla na krajicku, protože mi bylo líto opic, na kterých se testovalo. Konec už mě ale nudil. Měla jsem trošku problém dočíst.


Šok z bohů
únor 2017 (13.-16.)
Šok z bohů 2007, E. v. Däniken

Daniken je super, ale tato kniha mě zase až tak nepřesvědčila. I přesto se to četlo rychle a bavily mě obrázky. :)


Pěšky mezi buddhisty a komunisty
leden - únor 2017
Pěšky mezi buddhisty a komunisty 2016, L. Zibura

Kniha není špatná. Autor popisuje svou cestu Nepálem a Čínou velmi vtipně. Básničky použité jako oživení knihy považuji za vkusné a zábavné. Ilustrace knihy jsou hezké a knížce dodají šmrnc. Navíc se člověk dozví i něco zajímavého, ale ke konci knihy jsem měla pocit, že se pořád dokola opakuje to samé. (dostane najíst, najde si místo ke spaní, dostane najíst, najde si místo ke spaní ...atd..) Toto dílo jsem četla opravdu hrozně dlouho a mnohdy jsem se přemlouvala k tomu, abych si na knížku udělala čas, ale šlo taky o to, že knížka neobsahuje žádnou zápletku. I tak, slušná práce a za mě 3 hvězdičky. :)


Na západní frontě klid
? - únor 2017
Na západní frontě klid 1967, E. M. Remarque

Jo, tak vzhledem k tomu, že to bylo čtené jako povinná četba dobrý ... Byla to jedna z knížek, kterou jsem si chtěla u maturity vytáhnout, protože ten příběh mě zaujal.


Pýcha a předsudek
? - únor 2017
Pýcha a předsudek 2008, J. Austen

Knížka je podle mé maličkosti krásná ...


Dalajlamova kočka
leden 2017 (24.-29.)
Dalajlamova kočka 2013, D. Michie

Je to krásná kniha nejen o kočce (což samo sebou pohladí po duši milovníky koček), ale také kniha o všemožných pocitech a buddhistickém pohledu na věc (na pocit). V mém případě mi přišla kniha do cesty v pravý okamžik, kdy jsem opravdu potřebovala oddych a pochopit určité věci, které se mi míchaly jak vajíčka v hlavě. Zajímavé až kouzelné bylo, jak se člověk vcítil do problému daného Dalajlámovo návštěvníka a současně i malé přítelkyně kočky a dokázal si sám přidat nějaký příklad ze své sbírky pocitů. Já jsem z knihy nadšená a četla se velmi rychle. ;)


Továrna na sny
? - leden 2017
Továrna na sny 2016, A. Songe (pseudonym)

Knížka, která zahřeje na srdci, a pokud jste alespoň trošku kreativní a zasnění a máte rádi klid, přírodu a vůbec přítomnost, tak Vás kniha dokonce sebere. Našla sem se v ní a mimo jiné jsem v ní taky našla spoustu krásných mouder, které jsou jednoduše pravda!! Tahle slečna by si zasloužila nějakého pořádného nakladatele a výstavku svých knížek na prostředku v Neoluxoru, protože tam patří!


Aristokratka na koni
? - leden 2017
Aristokratka na koni 2016, E. Boček

Prostě dobrý :) Prostě vtipný a prostě je to perfektní příběh. Je jasné, že to bude trochu slabší než první díl, který člověka překvapí stylem autorova psaní a donutí Vás se zasmát i nahlas, ale spíš než slabší si myslím, že si člověk prostě už zvykne na ten styl a ví, že může čekat srandu a když není na každé stránce alespoň jedna vtipnost, tak tu knihu odsoudí. Pro mě to bylo zase dobré a jsem ráda, že jí mám doma.


Aristokratka ve varu
? - leden 2017
Aristokratka ve varu 2013, E. Boček

Četla jsme knihy postupně za sebou a musím říct, že jsem byla nadšená .. dokonce sem si je přála všechny k narozeninám, protože mít trochu humoru v knihovně se vždy vyplatí ... Za mě sranda a odpočinek od reality.


V tomto domě straší
? - listopad 2016
V tomto domě straší 2016, J. Boyne

Koupila jsem si jí na základě příznivé recenze jedné vlogerky, která tvrdila, že se jí zdály i ošklivé sny. Těšila jsem se na podobnou knihu jako byla mnou přečtená kráska - Pamatuji si Vás všechny od Yrsi, ale bohužel. Četlo se to hezky, o tom žádná, ale zmiňovaný strach nepřišel.. Musím ale ocenit ten konec!! Po přečtení poslední věty, ze mě vylétlo ,,HUSTÝÝ" :D


Chlapec v pruhovaném pyžamu
? - září 2016
Chlapec v pruhovaném pyžamu 2008, J. Boyne

Byla to rychlovka, ale za to kvalitní! Její konec mě dojal a ještě chviličku jsem nad ním přemýšlela. Dokonce jen mé převyprávění mojí rodině, dohnalo maminku k pláči. Klidně bych si přečetla ještě jednou! :)


Stavitelé mostů
? - září 2016
Stavitelé mostů 2014, J. Guillou

Pro mě skoro 600 stránek, které se dají přečíst jedině, když na Vás doma na poličce nečekají jiné knihy. Třeba kdybych si jí vzala na dovolenou tak to přečtu, ale takhle? S pravdou ven - KNIHU JSEM NEDOČETLA. Nemůžu říct, že by tato kniha nebyla hezky napsaná, jen mi tam chybí ta pointa. Čekat skoro celou knihu, jestli oba bratři postaví most, mě vážně neoslovilo.


Města pro lidi
? - září 2016
Města pro lidi 2012, J. Gehl


Navždy
? - září 2016
Navždy 2012, L. Jánská

Knížku jsem přečetla zejména proto, že autorka je moje bývalá učitelka na právo. Knížka mě zaujala a především asi proto, že jsem nečetla žádné Stmívání a podobné žánry, a proto to bylo pro mě něco nového. Líbil se mi popis prostředí, do kterého byly hlavní postavy zasazeny a člověk si mohl jen krásně přestavovat. :) Za mě 5 hvězd, protože autorka je plně vytížená žena, která si splnila svůj sen a podpořila českou tvorbu. ;)


1 2 >