luckomar - Přečtené 67


Buddhismus pro zaneprázdněné
? - červenec 2018
Buddhismus pro zaneprázdněné 2015, D. Michie

Z knihy jsem si odnesla chuť posilovat svou mysl každodenním cvičením, ale nemůžu říct, že byla kniha prinosnejsi než Dalajlamova kočka. I tak, je zde spoustu pěkných pohledu na svět.


Vejce a já
? - červen 2018
Vejce a já 2008, B. MacDonald

Za mne velké špatné! Vubec nebavila a ani mi nepřišla vtipná. Nebyl to můj šálek kávy. Ale každý jsme original.....urcite někomu sedne.


Komu straší ve věži
červen 2018 (18.-21.)
Komu straší ve věži 2018, M. Rejfová

Vtipná, napínavá a zábavná oddychovka. Doporučuji :)


Nebe je naše
? - červen 2018
Nebe je naše 2018, L. Allnutt

Já si myslím, že kniha není špatná, ale nechala jsem se hodně stáhnout komentáři ostatních a čekala jsem bůh ví co. Nemůžu říct, že mne kniha dojala. Od začátku bylo jasné, jak osud chlapce dopadne. Více jsem cítila znechucení při alkoholickém řešení problému. Kniha určitě zajímavá a odkrývá určité životní téma, ale já bych jí nedoporučila.


Deset malých černoušků
? - červen 2018
Deset malých černoušků 2009, A. Christie

Já jsem mile překvapená. Říkala jsem si, že to je taková životní povinnost, přečíst něco od Agathy... Ale musím říct, že to bylo příjemné, svižné a překvapující čtení. Knihu jsem vdechla za jedno odpoledne a doporučuji! :)


V pasti lží
květen 2018 (15.-30.)
V pasti lží 2018, B. Paris

Kniha se četla velmi rychle. Dopomohly tomu krátké kapitoly. :) Příběh zajímavý a konec překvapivý a zajímavý. Bavila


Verše psané na vodu
? - květen 2018
Verše psané na vodu 2002, B. Mathesius

Nejhezčí poezie, kterou znám :) ...něžná, romantická, bolestná. Tato sbírka básní je opravdový skvost.


Za zavřenými dveřmi
duben - květen 2018
Za zavřenými dveřmi 2017, B. Paris

Kniha se mi líbila a hezky (rychle) se četla ;)


Ostrov
duben 2018 (18.-22.)
Ostrov 2008, V. Hislop

Kniha nemá vyloženě špatný příběh. Tím více, když si představíte, že všechno je podle pravdivého příběhu, ale musím říct, že jsem se velkou část knihy trápila čekala jsem konečně na tu pointu. Kniha velmi detailně popisuje prostředí na Spinaloze, ale jak vypadá takový malomocný jsem si musela vyhledat. Mne osobně kniha bavil prvních 20 stránek a posledních 30 stránek. Myslím si ale, že jsem obětí dnešní literatury plné fascinujících příběhů.


Po dobrém, nebo po zlém?
? - duben 2018
Po dobrém, nebo po zlém? 2007, Z. Matějček

Knihu jsem četla jako pedagogickou knihu pro referát do školy. Musím říct, že jsem čekala že to bude čtivější (jak se o panu Matějčkovi mluví). Kniha vlastně popisuje stále dokola určité životní situace ve výchově dítěte, ale autor nikdy pořádně neřekne co je tedy to správné, co by měl dotyčný dělat. Vždy nechá téma tak nějak otevřené a nevyřešené.


Najděte si svého marťana
březen - duben 2018
Najděte si svého marťana 2008, M. Herman

Super kniha nejen o výchově dítěte. Musím říct, že několik odstavců jsem už dávno znala z jiné pedagogické literatury nebo psychologické. Každopádně ... kniha je velmi zábavná, poučná a rozhodně doporučuji přečíst všem, kteří mají co do činění s dětmi, a nebo se chtějí jen poznat a například změnit některé návyky. Já třeba od přečtení více dodržuji slovo a mapa života mi taky hodně dala.


Tajemství jógy
? - březen 2018
Tajemství jógy 2017, J. Bittleston

Kniha dokonale popisuje původ jógy a i pozice. Co ale oceňuji nejvíce, je jak hezky jsou v knize vyobrazené chyby, kterým by se mělo při cvičení vyvarovat. Musím říct, že mě tato kniha posunula v józe o něco dál. Knih o józe je na trhu spousta a ne zrovna lehce se vybírá ta pravá. Musím přiznat, že jsem nejprve šla podle vzhledu, ale když jsem otevřela, byla jsem překvapená, jak hezky jsou vyobrazené právě ty chyby, které často dělám.


Slepá mapa
? - březen 2018
Slepá mapa 2013, A. Mornštajnová

Kniha čtivá.. zvolila jsem ji jako druhou po tak fascinující Haně. Byla to trošku chyba, protože Hanu nemůže jen tak něco strčit do kapsy. I tak se mi příběh líbil, několikrát překvapil a bavil. Znovu bych ale nečetla.


Kladivo na čarodějnice
? - březen 2018
Kladivo na čarodějnice 1963, V. Kaplický

Kniha je psaná hezky. Je to úplně jiný styl ale mě prostě přišlo, že se v ději nic moc neděje. Stále dokola zajimali ženy a soudili. Měla jsem problém knihu dočíst.


Žízeň
leden 2018 (14.-21.)
Žízeň 2017, J. Nesbø

Mám knihy od Nesba vážně ráda, ale tento díl se mi zdál vážně zdlouhavý. Možná to bylo proto, že navazoval na díl Policie. Trošku mě nudilo, že jsme od 1/3 věděli kdo vraždí. Každopádně rozuzlení opět super.


Hana
? - leden 2018
Hana 2017, A. Mornštajnová

Dlouho jsem nečetla tak rychle... Hrozně mě tato kniha překvapila... Autorka je vážně výborná vypravecka. Příběh mne několikrát dojal a knihu DOPORUČUJI!


Sofiin svět
říjen - prosinec 2017
Sofiin svět 2006, J. Gaarder

Za mě tedy NE! Vůbec jsem se nemohla zacist a hrozně mě rozcilovala myšlenka může, který posílá malé holce dopisy... Ikdyz vzdělávací. Je to plne myšlenek a dějin filozofie, ale já se nebyla vůbec schopna soustředit a něco si z toho odnést.


Smrt je mým řemeslem
? - listopad 2017
Smrt je mým řemeslem 2005, R. Merle

Mne kniha nezaujala a jednoduše jsem jí nebyla schopná dočíst. Asi jsem divný tvor, když vidím to hodnocení.


Kocour Fiškus a vánoční skřítek
říjen - listopad 2017
Kocour Fiškus a vánoční skřítek 2002, S. Nordqvist

Miluji knihy o všetečném kocourovi Fiškusovi a především krásné kresby kreslíře Svena. Doporučuji


Šlehačková oblaka
říjen - listopad 2017
Šlehačková oblaka 2017, T. Salte


Není co závidět: Obyčejné životy v Severní Koreji
? - říjen 2017
Není co závidět: Obyčejné životy v Severní Koreji 2014, B. Demick

Perfektní kniha .. nevím co víc dodat


Léčebný kód
? - říjen 2017
Léčebný kód 2012, A. Loyd

Kniha by nemusela být tak dlouhá, ale je pravda, že tady jde především o přesvědčení a víru. Víru v to, že si můžeme sami pomoci. Mě se kniha líbila ale ne vždy si dokážu ihned podle návodu pomoci.


Než jsem tě poznala
? - září 2017
Než jsem tě poznala 2013, J. Moyes

Kniha je prostě zajímavá a stojí za přečtení. Člověka strhne a konec překvapí. Musím ale říct, (a nestává se to často) že film se mi líbil více


Já a pan Darcy
? - srpen 2017
Já a pan Darcy 2012, A. Potter

Nevím no, ze začátku jsem si říkala... Hlavně neotevitej databázi a nečti názor ostatních. Nenech se stáhnout! Třeba se ti to bude líbit. Navíc jsem knihu získala na doporučení me kamarádky. Nenapadlo mě, že to bude takove. V posledních kapitolách mě otravovalo číst cokoli jiného než přímou řeč. Za mě divný!


Na zvířatech záleží
? - srpen 2017
Na zvířatech záleží 2009, M. Bekoff

Kniha která donutí přemýšlet. Přemýšlet nad tím, že zvířata chápou a cítí ...jen to bohužel nedokážou zdělit lidskou řečí.


Citový život zvířat
? - srpen 2017
Citový život zvířat 2017, P. Wohlleben

Kniha není špatná, ale měla jsem dojem,že se pořád dokola bavíme o těch samých zvířatech. Celkové shrnutí je pozitivní, protože jsem se dozvěděla nové věci a kniha je sympaticky rozdělená do krátkých kapitol.


Saeculum
červenec 2017 (05.-10.)
Saeculum 2014, U. Poznanski

Kniha se četla hezky. Nedocházelo k žádnému odbihani od děje, a tak člověk stále jen polykal a polykal. Rozuzlení a celkový příběh byl zajímavý a napínavý.


Prsatý muž a zloděj příběhů
červen - červenec 2017
Prsatý muž a zloděj příběhů 2008, J. Formánek

Nemohu dát víc hvězdiček, a to přesto, že tato kniha donutila moji osobu k mnoha pocitům. K pláči, zlosti, lítosti i soucitu.


Tajná láska
? - červen 2017
Tajná láska 1996, L. Lanczová


Všemi dary obdarovaná
? - květen 2017
Všemi dary obdarovaná 2016, M. Carey (pseudonym)

Začátek knihy mě hrozně zaujal a bavil... po chvíli a asi za polovinu knihy už mé nadšení vyprchávalo. Příběh je zajímavý, ale čekala jsem toho asi víc než jen takovou obyčejnou zombie mlátičku. Konec už jsem četla vážně z donucení. Asi to není žánr pro mě.


Spi sladce
? - květen 2017
Spi sladce 2015, R. Abbott

Napínavá četba. Na posledních listech jsem dýchala za hrdinku.


Dva proti říši
? - květen 2017
Dva proti říši 2007, J. Šulc


Gottland
? - květen 2017
Gottland 2007, M. Szczygieł


Chlapec na vrcholu hory
? - květen 2017
Chlapec na vrcholu hory 2017, J. Boyne


Tajná kniha
? - květen 2017
Tajná kniha 2015, G. Samak


Dalajlamova kočka a síla meditace
březen - duben 2017
Dalajlamova kočka a síla meditace 2016, D. Michie


V lese visí anděl
březen 2017 (04.-30.)
V lese visí anděl 2015, S. Bjørk (pseudonym)

Detektivka pěkná,ale nevím proč se mi k ni špatně dostávalo. Vůbec se mi to nechtělo číst. Asi je to tím, že jsem si sama v sobě udělala averzi na zlo a věděla jsem, že mě v té knize nic hezkého nečeká. Překvapil mě zvrat na konci knihy, proto 3 hvězdičky ;)


Dalajlamova kočka a umění příst
únor - březen 2017
Dalajlamova kočka a umění příst 2014, D. Michie

Oproti prvnímu dílu je tato kniha více semknutá dohromady. Provází jí několik dějů, na jejichž rozuzlení si musí čtenář počkat do konce. Rychleji se mi četl první díl, ale druhý mi taky přinesl něco nového a konec mě dojal, i když vlastně ani nevím proč. Cítila jsem najednou hrozně zvláštní a krásný pocit, když jsem se vžila do děje a představila si přítomnost Dalajlámy. Určitě doporučuji přečíst.


Deník fejsbukové matky
? - únor 2017
Deník fejsbukové matky 2016, L. Nachtigallová

Kniha se četla rychle, ale několikrát jsem úplně ztratila pozornost a některé statusy měla problém dočíst. Občas to bylo vtipné, občas jsem si říkala že je to přehnané, občas mi přišlo, že se autorka snaží udělat jen dobrý dojem na okolí... Já nevím.. Trošku bych to prirovnala ke knize od Geislerové.


Zákeřná Ebola
únor 2017 (16.-26.)
Zákeřná Ebola 1996, R. Preston

Kniha nebyla špatná. Ze začátku jsem byla omracena tim, jak je to strhující a nechutné. V druhé polovině mě zaujalo, jak je kniha smutná a vážně jsem v jednu chvíli měla na krajicku, protože mi bylo líto opic, na kterých se testovalo. Konec už mě ale nudil. Měla jsem trošku problém dočíst.


1 2 >