Bouře přehled

Bouře
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500621/bmid_boure-yq4-500621.png 4 294 294

August Strindberg série

1. díl >

Nad poklidnou vesničkou se stahují mračna. První díl atmosférické detektivní série. Stockholmský finančník August Strindberg se rozhodl pověsit kariéru na hřebík a otevřít si vetešnictví. Jenže s jeho příjezdem do ospalé pobřežní vesničky jako by tu veškerá idyla skončila – za bouřlivé noci zmizí oblíbená místní učitelka. Policie v čele se sympatickou Marií Martinssonovou bezvýsledně prohledává okolí a atmosféra mezi starousedlíky houstne. Co se vlastně přihodilo? A proč v Augustovi roste přesvědčení, že klíč k vyřešení záhady má v rukou právě on?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Stormvakt , 2020


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bouře. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (89)

Markéta.
13.06.2024 5 z 5

Autorku jsem neznala, nevěděla jsem, co čekat. Knize nemám co vytknout. Bavila mě od začátku až do konce. Těším se na její další díla!

bigben
12.05.2024 4 z 5

Outsider ve vesnici, kam kdysi jezdíval, s myšlenkou na bazar a do toho tajemství a záhady minulosti. Vyšetřování případu zmizelé ženy propojí všechny aktéry vč. policistky týrané manželem. Za mě trochu zbytečná dějová linka.


TeaPeter
23.04.2024 3 z 5

Ke knize jsem přistupoval jako k začátku série, takže jsem jí odpustil veeelmi pomalý rozjezd až někam do tří čtvrtin. Ale jsem si jistý, že na tomto úvodu do geografického i lidského místopisu budou stavět i další díly. Normálně bych čekal, že tato část bude mít maximálně třetinový rozsah. Pak se už odehrával děj vlastní detektivky. Námět nebyl špatný, jen mi nebylo úplně jasné, proč se zcela nesouvisející motiv domácího násilí vyskytoval hned u dvou postav. Možná ale, že je to v současném Švédsku tak velké téma, že to v knize prostě být musí. Karla mi bylo opravdu líto; určitě bych uvítal, pokud by se v dalším díle alespoň naznačilo, co s ním bylo dál. A doufám, že si Marie najde čas, aby si s Augustem zašla na kafe dříve než v desátém díle - tedy když uvážíme to pomalé tempo švédského venkova.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Vychází Jenom nestvůra, Jako stín a další knižní novinky (40. týden)

02.10.2022


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Bouře v seznamech

v Právě čtených5x
v Přečtených366x
ve Čtenářské výzvě47x
v Doporučených14x
v Knihotéce160x
v Chystám se číst246x
v Chci si koupit45x
v dalších seznamech4x