Vůně deště

Třeťačka Pavla žije společně s rozvedenou maminkou ve starém klidném bytě v centru města, studuje na zdravotním lyceu, věnuje se svým koníčkům, má fajn kamarádky i pár dobrých přátel a na starosti pouze to, kam jít o víkendu zapařit či kde sehnat prima kluka, do kterého by se mohla zamilovat, aby kámoškám a jejich klukům nedělala křena. Velkou naději skýtá David, slibně se rozvíjející známost přes Internet, se kterým se prozatím osobně nesešla. Ve chvíli, kdy se máma rozhodne vyřešit bytový problém přestěhováním ke svému příteli, vdovci se čtyřmi dětmi, je po klidu a vše vzhůru nohama. Pavla rázem není jedináček a její noví potenciální sourozenci dělají vše pro to, aby jim bydlení ve Vesně, vile na samotě za městem, co nejvíc znepříjemnili. A aby všeho nebylo málo, objeví se kluk, který by mohl být tím pravým, kdyby.....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/121/vune-deste.jpg 4.2374
Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Víkend

Kniha Vůně deště

DominaCZ

Pořád o ní většina zde horuje, tak jsem si chtěla zavzpomínat na mladý časy a zkusit ji
Kniha je ... zvláštní.
Divná.
Odrazuje mě.

Pavla mi nesedí.
Její matka mě štve díky zaslepenosti a plazením se před parchanty svého nového partnera, k němuž se i s Pavlou nakrachnily a teď se diví, že se to puberťákům nelíbí.

Okamžiky hovorů (velmi "chytrých a přínosných", jak už u mladých bývá) kamarádek ve vyučování či posezení v klubíku mě neberou, přeskakuju je.

Trochu mě štve, že "nevlastního bráchu" okamžitě zaujala, on ji taky, a i když se ona ze skrýše dívá na to, jak on ve svým pokoji koná tělesnou aktivitu s holkou, při níž holka křičí rozkoší tak, až to vzruší i Pavlu v té skrýši, přesto se přitahují od první chvíle, ach ano, on chce ji a ona jeho ...
MNĚ TO PROSTĚ NESEDÍ.

Pamatuju si sérii Blíženců nebo Radky, to mi přišlo přínosnější a mluvilo to o závažnějších tématech, než úchylech, co z nány vymámí nahou fotku.

zdazilek

Jako oddechovka super, skvěle se četla a já se od ní odreagovala. Nepatřím do cílové skupiny ale občas neuškodí si přečíst něco pro náctileté.

Pejuška

Krásná knížka pro příjemný relax. Po dlouhé době jsem se zase vrátila ke své oblíbené autorce a nelituji. Příběh se četl samo, několikrát jsem se fakt pobavila, a konec byl kouzelný.

Leona91

Příjemná knížka se četla skoro sama. Velmi se mi líbil konec knihy s použitím kofolu a vyznáními lásky. Originální nápad.

veronika9700

Lenka Lanczová, díky ní jsem začala mít ráda čtení. Vůně deště je moje nejoblíbenější kniha od této autorky. Hodně jsem se u ní nasmála a vlastně jsem u této knihy poprvé zažila i strach a to v jedné části kdy Pavla slyší divné zvuky které vychází ze zazděných dveří. Je zajímavé vidět, kam až sem se od čtení sladkých románů od Lanczové ve čtení dostala, a vidět čeho jsem se dřív bála, je to teď humorné ale i tak musím tuto knihu hodnotit plným počtem hvězdiček.

devilona91
10.10.2018

Oblíbenkyně mezi knížkami od Lanczové, trapasy hlavní hrdinky mě vždy dostanou do kolen. Navíc se mi líbí zajímavý konec.

Ana72154
17.08.2018

Tato kniha patří mezi moje nejoblíbenější. Lenka Lanczová je výborná spisovatelka. Kniha člověka pohltí a nutí ho dočíst jí až do konce

gladya
07.03.2018

Jsem skoro o dvě generace starší než čtenářky, pro které je knížka určená. Byla jsem zvědavá, co čtou dnešní dívky ve věku, kdy moje generace četla Šmahelovou nebo Rudolfa. V rámci žánru celkem dobré. Zdá se mi, že je to určeno spíš mladším čtenářkám než je hlavní hrdinka, Pavla se na 18 let na internetu chová docela naivně. No, možná se pletu.

Lenka Lanczová

Lenka Lanczová