Vůně deště

Třeťačka Pavla žije společně s rozvedenou maminkou ve starém klidném bytě v centru města, studuje na zdravotním lyceu, věnuje se svým koníčkům, má fajn kamarádky i pár dobrých přátel a na starosti pouze to, kam jít o víkendu zapařit či kde sehnat prima kluka, do kterého by se mohla zamilovat, aby kámoškám a jejich klukům nedělala křena. Velkou naději skýtá David, slibně se rozvíjející známost přes Internet, se kterým se prozatím osobně nesešla. Ve chvíli, kdy se máma rozhodne vyřešit bytový problém přestěhováním ke svému příteli, vdovci se čtyřmi dětmi, je po klidu a vše vzhůru nohama. Pavla rázem není jedináček a její noví potenciální sourozenci dělají vše pro to, aby jim bydlení ve Vesně, vile na samotě za městem, co nejvíc znepříjemnili. A aby všeho nebylo málo, objeví se kluk, který by mohl být tím pravým, kdyby.. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/121/vune-deste.jpg 4.2306
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Víkend

EvikU.

Je to prima oddechovka.

Doubravka1975

čtivá, oddechová knížka, i když posílat svoje lechtivé fotky emailem kamarádovi z netu mi přijde hodně naivní

Mišule_11

Čtivá oddechovka od autorky, která nikdy nezklame! :) Pavlu i Mariana jsem si oblíbila hned! Naopak její maminky mi bylo líto. Škoda, že se ji Luboš nikdy nezastal a Martu s dvojčaty bych propleskala hned!

amanek
29.11.2016

Pěkná oddechovka, zavzpomínala jsem si na první lásky:-)

alena67
02.11.2016

čtivá, oddychová knížka

Jája92
21.10.2016

Knížku mám doma a ráda se k ní vracím :-)

MíšaK.
12.08.2016

Naprosto super čtivá kniha. U této musím také vyzdvihnout, že jsem se občas fakt skvěle zasmála. Pavla mi byla hodně sympatická a její maminka naivní. Dvojčatům bych nejradši vrazila takovou facku až by druhou chytli o futra. Evidentně teta Marta zas tak dobrou výchovu neprovedla. U Luboše mě hodně mrzelo, že se Dity nikdy nezastal. Z kamarádek jsem měla asi radši Lejlu. Mariana jsem si také oblíbila už jen proto, jak se zachoval, přestože mu udělala to, co mu udělala, a bylo mi jasné, že se něco stane. Co se týče Sabiny snad, ani nemusím komentovat. Život není spravedlivý.

Ann98
31.07.2016

Nemohla jsem se odtrhnout. Moc hezký příběh! Hlavní hrdinka je sympatická, hodná a má smysl pro humor. Dvojčata Eliška a Jakub byli nevychovaní spratkové! Proplesknout je oba dva! Mrzelo mě, že se Luboš Pavliny maminky nikdy nezastal (ani před dvojčaty ani před tetou Martou). Vítek byl skvělý klučina, bylo vidět, že má Pavlu opravdu rád. Mariana bych brala všemi deseti! Překvapil mě, že Pavle pomohl i potom, co mu provedla. Byl to formát. Sabina byla neuvěřitelná mrcha. Nechápu, jak mohla vyváznout jen s napomenutím!
KDYŽ JI MILUJEŠ, NENÍ CO ŘEŠIT ...

Mišutkaseky
30.05.2016

Velmi překrásná kniha vžila jsem se do role Pavly a Marian i když jsem ho neviděla dokázala jsem si ho vybavit . Nejlepší kapitola na konci duhy hlavně červené tričko a boxerky

Kekik
26.02.2016

Velmi citlivá kniha, o které přemýšlíte po přečtení- Vážně to tak bylo ???
Moc jsem všem přála, aby jim to vyšlo. Osud tomu chtěl jinak. Jak to nakonec v příběhu o hledání štěstí a lásky dopadlo, se dozvíte po přečtení.
Pavla se dostala do opravdu nepříjemných situací. Zjistíte, že se nedá věřit nikomu, zvláště ne písmenkám na internetu. Ale to si již přečtěte v další krásné knížce.

Sabka123
11.01.2016

Překrásná kniha! Naprosto splnila mé očekávání! Byla vtipná, někdy i dojemná, napínavá a docela dobře skončila. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila a někdy mi jí bylo líto. Martu, Elišku a Sabinu jsem přímo nenáviděla! A Mariana jsem si zamilovala. No prostě skvělá kniha, přečtená jedním dechem. Velmi mě překvapila.

Jajina555
05.11.2015

Celkem povedená kniha, myslím, že by si ji měly přečíst mladé slečny, je poučná, líbil se mi konec.

steph.tey
25.10.2015

Tato kniha JE velmi povedená! Vážně se mi líbila, nic takového jsem nikdy předtím nečetla. Do ruky se mi dostala náhodou a jsem za to ráda!!!

tisha8409
04.07.2015

Jsem v půlce a vůbec mě to nebere....Tuším, že blbovi z Libka naletěla a dle mě se dá dohromady s tím nevlastním bráchou...ale zda tomu tak bude se nechám překvapit.. ty knihy se totiž dají lehce předvídat.
Jaksi nezaujala.

1v8na
07.08.2014

jediným slovem - výborné

simonit
16.06.2014

Veselý, vtipný příběh který mě hodně bavil. Do role Pavly jsem se dokázala vžít a přišla mi moc sympatická:)

Marčullkas
23.07.2013

Je pro mě těžké hodnotit zpětně knížky, které jsem před Xxx lety četla, ale na Lanczovou se nedá jen tak zapomenout. Provázela naši generaci:) Dnes bych sáhla po jiné literatuře

KikiEli
18.07.2013

Poměrně zajímavý příběh... Nejvíce se mi na Lanczovkách líbí obyčejné hrdinky. Tentokrát je i její princ poměrně obyčejný kluk. Možná právě proto se k této knížce tak ráda vracím. :) za nejlepší část považuji kofolové vyznání lásky. Nicméně hvězdička šla dolů. Přeci jen se tahle knížka od těch ostatních zase tak moc neliší.

barbucha1569
30.06.2013

Knížka, která mi připoměla bezstarostná středoškolská léta. Sice mi přišlo trochu přitažený za vlasy, že Pavla byla tak pitomá a poslala neznámému Davidovi svoji lechtivou fotku, ale jinak příběh neměl chybu. Hlavně přátelství kamarádek a opora ve svém klukovi, když se Pavlina choulostivá fotka ocitla na netu se mi líbila.

luky123
27.06.2013

Jedna z mých nejmilejších knížek od Lanczové. Vtipná, romantická... super oddechové čtení :-)

herotabe53
27.04.2013

Nevím, asi jsem z té knížky zklamaná. Přijde mi to trochu nereálné, ale to je jen můj názor:).
Asi fajn knížka, když někdo chce zavzpomínat na středoškolská léta:)

Ditula
08.02.2013

Tato knížka patří dle mého žebříčku k těm nejlepším lanczovkám :-) Je to humorný, romantický román, se spousty krásných a zábavných scének a také poukázaní na různé vztahy - kamarádi, nepřátelé, sourozenci :-)

Paithe
06.01.2013

Jeden z důvodů, proč jsem si ji přečetla bylo stejné jméno. Ve všech knihách, co jsem zatím četla, to s hrdinkou stejného jména moc dobře nedopadlo. Takže, když jsem narazila na Vůni deště, už jen podle té obálky mi bylo jasné, že to určitě bude šťastnější příběh. Mé tušení bylo správné. Sympatická hrdinka s osudem propleteným starostmi, radostmi, humorem.... prostě jaký život bývá. :)
Tady se zase projevil úžasný spisovatelčin styl psaní. Nechyběly humorné okamžiky a situace, u kterých se prostě nedalo nesmát, velké množství romantiky, kamarádky, na které se můžete spolehnout a s nimiž můžete zažít příjemné chvíle.
Kniha zaručeně stojí za přečtení. Jestli máte rádi smích a romantiku, neváhejte! :) Pro mě je to určitě jedna z nejoblíbenějších lanczovek. :)

Dep8
15.12.2012

Klasická oddechovka, kde si přijdou na své ti, kteří se museli v životě konfrontovat se sourozenci. Nápad s pomstychtivou spolužačkou rovněž dobrý a příjemně zpestřil. Jinak běžný román.

vykyi
09.12.2012

Vůně deště měla být jakýsi vtip od mé mamky. Hlavní hrdinka se jmenuje stejně a i navštěvovala stejný obor, jako kdysi já. V 16 pro mě bomba a zároveň první setkání s Lanczovou, ale tuhle knížku už nic od ní nepřekonalo. :)
Kromě vražedného skoro bratříčka jsem zbožňovala i Vítka, který byl nádherně roztomilý. :)

marci132
23.10.2012

Tahle knížka byla moje první od Lanczové a žádná jiná se mi potom od ní nelíbila :)

Lady S.
18.08.2012

Kniha mě moc nezaujala. Má i lepší knížky.

Alexxandra
04.06.2012

Zabavný příběh,od Lenky je to jedna z mých nej knih:)Fakticky skvělá všem dospívajícím doporučuji

Lucka66
15.04.2012

Tuhle knížku jednoduše zbožňuji :) Možná proto že to byla první knížka od Lanczové, kterou jsem přečetla, nebo protože hlavní hrdinka studuje stejnou školu jako já..nevím. Každopádně příběh mě strašně zaujal a bavila jsem se až do konce! A ten konec s kofolou mě rozesmál :)

Romčuška
10.04.2012

Zakázané ovoce chutná nejvíce :)) jo jo asi vím jak se cítí holka ze zdravky která se zamiluje do zadaného... :)))