LuckaH2 LuckaH2 komentáře u knih

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Četla jsem podruhé a opět skvělé. Popisy hub, jidla od Mroze voní skrz stránky. Emoce Sisi, jako by člověk byl v její hlavě.

18.01.2020 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Mezi 3 a 4. Slabší od tohoto autora. Některé pasáže zbytečně dlouhé, zase další úraz, další nehoda, prislo mi to moc. Konec mi to osvetlil,takže jsem se na to divala "lépe". Některé chvíle strašidelné, vsuvky jak funguje mozek, když se mu něco děje. To me bavilo.

12.01.2020 3 z 5

Příběh věčného studenta Příběh věčného studenta Jiří Vydra

Ilustracne i příběhove krasna kniha, ktera sice nema moc stran, ale zase se da nad nekterymi ilustracemi premyslet déle. Ponura atmosféra na vas dýchne.

28.12.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Škoda, ze jsem si ji nevazala na dovolenou na hory:-) napínavé, ledové, strasidelne, místy moc prekombinovane, tolik vražd,ale přečteno jednim dechem.

28.12.2019 4 z 5

Ratajský les Ratajský les Aleš Palán

Fascinuje mě období komunismu, takže mě kniha zaujala již tématem, které je z části podle skutečnosti. Bavily mě i tři časové linky, i kdyz že začátku jsem měla problém se zorientovat. Celou knihu se pak ve mě praly pocity, kdo je vlastně oběť a kdo "ten špatný", co všechno může někomu projít a co ne...

21.12.2019 5 z 5

A na stromech les A na stromech les Adam Hošek

Poezie není moje silná stránka a ani jí moc nevyhledávám. Básně tohoto autora jsou však i pro mě srozumitelné, ale zároveň ne plytké nebo povrchní. V jednoduše znějících větách se často skrývá obsah k velkému zamyšlení. Skvělá četba!

28.11.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Vím, že vlastně skoro každý spisovatel zaslouží obdiv, že napíše příběh. Ale někdy ho jen vypráví. U této knihy(a vlastně všech knih této autorky) mám ale pocit, jako by prozila všechny postavy. Opět jsem si knihu užila, prolinani ich formy a přítomnosti s vyprávěním o otci, az se minulost s přítomnosti potkaji....skvělé

28.10.2019 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Čtivé. Zajímavé vidět příběh z více pohledů - ale jak již bylo napsáno, bylo těch pohledů tady až moc a pak najednou konec knihy, který nebyl koncem příběhu. Jako oddechovka dobrý, ale pro mě by bylo zajímavější kdyby žen bylo o polovinu méně a byla větší sonda do jejich pohledů.

08.10.2019 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Kniha se mi četla dobře, zajímavá zápletka i vložené náznaky osobního života Fabiana Riska. Jen mi vadilo, že Fabian byl tolikrát v ohrožení. A možná mi vadilo, že byl vrah tak geniální (i když to asi není nereálné). Každopádně se to četlo dobře, určitě si přečtu i další díl(y).

30.09.2019 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Knihu jsem dočetla s velkým sebezapřením do půlky odhodlaná, že chci vědět konec. Ale nešlo to, prostě jsem nedočetla. Přišlo mi to tak překombinované, psychické nemoci, někdo mě honí a chce zabít...

23.09.2019 2 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Za mě krásně napsaný příběh. Vila a její okolí popsány tak, že jsem měla pocit, že tam moc chci být. Příběh rodiny mě bavil, jejich život, lásky, strasti. Trošku mi přišel divný skok, kdy rodina emigruje a najednou skok do komunismu (Zdenka, Tomáš), ale pak se to propojilo s Hanou, takže mi to dávalo smysl. Na konci jsem byla dojatá. Je zajímavé, že dějiny jsou tu popsány skrz vilu a její osud (potažmo osud jejích obyvatel) a funguje to.

11.09.2019 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Výborný příběh, je nutné si neustále připomínat zvěrstva minulých režimů, doporucuji k přečtení . Líbily se mi části vyhlášek a úryvky z Rudého prava, dokresluje dobu děje. Kniha je velmi čtivá, možná
i díky jednoduššímu jazyku. Hvezdicku dolu za to, že mi někde chyběly hlubší popis situace, pocitu postav, bylo to stručné. Možná je to ale i plus, sama se nemohu rozhodnout:-)A chápu, ze vzhledem k časové ose by kniha mela dvakrát tolik stran.

06.08.2019 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

První příběh me bavil nejvíce a i nejvíce zasáhl. Přemýšlela jsem dlouho po přečtení, jak se da lidmi manipulovat. Druhý je zajímavý, ze je psaný jen v emailech. A šokující je i náboženský fanatismus. Třetí příběh o využívání pupecnikove krve me ale nevzal vůbec.

21.07.2019 4 z 5

Písařka ze Sieny Písařka ze Sieny Melodie Rose Winawer

Anotaci knihy jsem četla před dlouhou dobou a teď jsem jen začetla. Takže jsem byla v šoku, když najednou byla hlavní hrdinka ve středověku, protože je to prostě proti mému racionálnímu uvažování;-)ale pak jsem se do příběhu ponořila a užívala jsem si středověký život, popis chodu kláštera, intriky i lásky, pozadí morove epidemie... A najednou byl konec a mě bude Gabriel a Beatrice chybět!

21.07.2019

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Kniha je čtivá, ale chvilemi těžko uvěřitelná, hlavní postava na to že byla lékařka, vystupovala trochu jako James Bond. Do popisu krajiny me autorka také moc nevtahla (jsem možná namlsaná od Petera Maye).

11.07.2019 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Knihu jsem přečetla během dvou dnů,nemohla jsem se odtrhnout. Příběhy jedné malé vesnice, kde obyvatelé žijí své "obyčejné" životy, přesto kniha není obyčejná. Každá kapitola a její části jsou vyprávěny jinými postavami, všechny se ale nakonec prolínají v jednu dědinu. Je to také dobrý trénink paměti, pamatovat si, kdo je čí syn, snacha či dědeček:-)

26.06.2019 5 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Za mě jako ostatní dva díly oddechovka, je to svým způsobem pohádka. Nic moc v tom nehledám, jinak postava Cole se mi taky moc líbila, někdy je potřeba odrazit se ode dna. A ten otevřený konec beru naopak jako plus.

19.06.2019 4 z 5

Váhání Váhání Maggie Stiefvater

Není to vůbec můj typ knih, které bych obvykle četla, a nejsem asi ani věková kategorie, kterým jsou určené. Ale Mrazení se mi líbilo jako oddychovka, a stejně jsem brala druhý díl (a chystám se navázat hned třetím). Knihy hezky, až možná romanticky a naivně popisují vztah Grace a Sama, ale obsahují i jiné, ne tak kladné postavy. Věřím, že se v nich dospívající mohou snadno najít a překonávat tak svoje strasti. Ale i pro mě jako dospělou to je hezký únik.

17.06.2019 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Oproti Šelmě jsem zklamaná. Bylo to čtivé, ale nesedla jsem si z toho na zadek jako z Šelmy, kde bylo přidanou hodnotou víc zajímavostí ze světa vědy. Přišlo mi to chvílemi, že vědec je James Bond a ještě geniální, až neuvěřitelné. Ani námět ne moc originální. Chybělo mi jakékoliv slovní ukončení s otcem chlapce, kterého celou dobu hledal (ano, střih tam byl...). No prostě pro mě průměrný trhiller.

06.06.2019 3 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Krásný příběh, úžasné ilustrace!

12.05.2019 5 z 5