Gerda: Příběh velryby

Laskavé vyprávění o podmořském světě s působivými ilustracemi. Malá velryba Gerda si užívá spokojené dětství. Jednou se však přihodí něco nečekaného a Gerda zůstane sama, bez rodiny. A tak osamocená a smutná bloudí oceánem, až nakonec potká nové přátele. Kosatky, tučňáky, racky nebo třeba chobotnice. Od každého kamaráda se dozví nejen zajímavosti o jejich životě, ale především o fascinujícím světě, kterým proplouvá. Najde nakonec malá Gerda to, co hledá?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375544/gerda-pribeh-velryby-TiM-375544.jpeg 4.1347

Gerda 1.

Literatura slovenská, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, CPress

Kniha Gerda: Příběh velryby

ElikaS

O Gerdě jsem toho strašně moc slyšela a nebyla snad jediná skupina věnující dětským knihám, kde by ji maminky nedoporučovaly. Takže jsem na ní byla moc zvědavá. A musím říct, že pozitivní recenze na tuto knížku jsou rozhodně oprávněné. Mě i synovi se knížka moc líbila. Ilustrace jsou nádherné a příběh je také moc pěkný – něžný, poučný. Mám ráda pohádky, které mají co říct, a to tato knížka splňuje.

MilackovaN

Nádherná knížka s ještě hezčími ilustracemi. Pro děti, které mají rádi podmořský svět jako dělaná. I mě se velmi líbil příběh Gerdy a ráda si přečtu pokračování.

Nixa

Ilustrace nádherné a příběh se nám také moc líbil :)

Karolin77

Krásný příběh. Naprosto překrásné grafické zpracování. Líbilo se mi, že se v knize řeší i věci typu - je normální mít strach a další.
Krásně zpracované a knížka Vás pohladí po duši. Jak jsem řekla pastva pro oči tak i pro uši ;)
5/5*

ElaJel

Ilustrace nádherné, příběh veliké zklamání.

Majdoslava

Příběh tolik originální nebyl, ale ilustrace byly přenádherné.

klaudia2722

Ilustrácie naprosto úžasné, príbeh je takým chudobným príbuzným Malého princa. Krásna myšlienka, ale niečo tomu chýba.

Martooni

Přečteno s dětmi. Překrásné ilustrace. Příběh neurazí.