Gerda: Příběh velryby

Laskavé vyprávění o podmořském světě s působivými ilustracemi. Malá velryba Gerda si užívá spokojené dětství. Jednou se však přihodí něco nečekaného a Gerda zůstane sama, bez rodiny. A tak osamocená a smutná bloudí oceánem, až nakonec potká nové přátele. Kosatky, tučňáky, racky nebo třeba chobotnice. Od každého kamaráda se dozví nejen zajímavosti o jejich životě, ale především o fascinujícím světě, kterým proplouvá. Najde nakonec malá Gerda to, co hledá?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375544/big_gerda-pribeh-velryby-TiM-375544.jpeg 4.1404

Kniha Gerda: Příběh velryby

kamibe

No, četla jsem povedeněji napsané příběhy podobného zaměření. Nabídnu sousedovic chlapci, zda se mu zalíbí.

kokrokr

Krásné ilustrace, text nic moc.

Lucisatko

Na knihu jsem slysela samou chvalu a tak jsem mela asi prehnane ocekavani. Me prisla jako by to byl vycuc z nejakeho romanu. Dceru moc nezaujala, jen diky krasnym ilustracim si ziskala jeji pozornost. Pribeh je hezky, ale mohl byt trosku lepe rozepsany.

Varjohukka

Něco mezi 3* a 4*
Začínaly jsme číst na několikrát.
Dcerku příběh moc nezaujal, ale ilustrace jsou moc krásné.
Mně přišel příběh hrozně osekaný a jakoby nedopsaný, několikrát jsem kontrolovala, jestli jsem nepřeskočila nějaké stránky, najednou skok a vyprávění bylo zas někde jinde.

Briv

Knížku jsem půjčovala v knihovně s tím, že si ji přečtu nejdříve sama a pak ji nabídnu i synovi. Přiznám se, že jsem na ni slyšela velkou chválu a tak jsem měla možná přehnané očekávání. Synek v té době neměl ještě ani tři roky a tak si myslím, že je to spíš pro starší.
Jak už je zmíněno v jiných komentářích, tak mi vadilo, že tam není vše vysvětleno a navíc mi připadala fakt dost smutná. Ilustrace jsou moc krásné, ale syn má raději ty realističtější. Přemýšlím, pro jakou věkovou skupinu je určená.

Antibabiš

Moc hezká knížka poutavý příběh a pěkné ilustrace.

Tarey

Příběh nezaujal ani mě, ani syna (necelé 3 roky). Vlastně je dost o ničem, velmi osekaný. Četli jsme před spaním - je to jednorázovka na jeden večer. Za celý měsíc, co jsme ji měli půjčenou, se k ní nechtěl vrátit (jiné knížky čteme třeba 10x). 3* za ilustrace

a304

(+ SPOILER) Pěkné ilustrace probudily zájem Ondráška naučit se číst. Všechny knížky slovenského autora potěší celou rodinu.
Doporučuji, dnes je hodně aktualním všem dětem zajistit pocit bezbečí a lásky od dospěláků.