Gerda: Příběh velryby

Gerda: Příběh velryby https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375544/bmid_gerda-pribeh-velryby-TiM-375544.jpeg 4 476 135

Gerda série

Laskavé vyprávění o podmořském světě s působivými ilustracemi. Malá velryba Gerda si užívá spokojené dětství. Jednou se však přihodí něco nečekaného a Gerda zůstane sama, bez rodiny. A tak osamocená a smutná bloudí oceánem, až nakonec potká nové přátele. Kosatky, tučňáky, racky nebo třeba chobotnice. Od každého kamaráda se dozví nejen zajímavosti o jejich životě, ale především o fascinujícím světě, kterým proplouvá. Najde nakonec malá Gerda to, co hledá?... celý text

a304
15.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Pěkné ilustrace probudily zájem Ondráška naučit se číst. Všechny knížky slovenského autora potěší celou rodinu.
Doporučuji, dnes je hodně aktuálním všem dětem zajistit pocit bezpečí a lásky od dospěláků.

Bája89
23.02.2022 3 z 5

Něžné a milé čtení s nesmírně smutným nádechem. Zato ty ilustrace a barvy, to mě naprosto dostalo.

Atlantis
02.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Jsem asi cynik, ale mně se na Gerdě líbily hlavně ilustrace. Ty jsou totiž skvělé, úžasně barevné a je radost na ně pohledět. Ale příběh? Meh. Hodně krkolomný, dost se skáče v čase a rozuzlení? Snad neprozradím moc, když řeknu, že dcera jen s vykulenýma očima zírala a ptala se, jak to dopadlo s rodiči. 3,5*

Sabča92
31.01.2022 4 z 5

Gerda má bezpochyby nádhernou podobu. Kniha je pastvou pro oči, opravdu chválím ilustraci a barvy. Námět je také krásný, ale příběhově to mohlo být za mě trošku lepší.

happy-smile
25.12.2021 4 z 5

Příběh docela průměr, ale ilustrace jsou prostě nádherné.

mončičák42
05.12.2021 4 z 5

Překrásně ilustrovaná kniha, doslova pastva pro oči. Jednu hvězdičku strhávám za příliš krátký děj, dle mého názoru by se dal tento podmořský příběh více propracovat. Samozřejmě jsme dokoupili pokračování, ale ta prodleva asi zavinila to, že se syn s Gerdou tolik nezžil, jako tomu bylo třeba u Kocoura Modroočka, který je podstatně obsáhlejší, než oba díly Gerdy dohromady, a znatelně delší čas strávený s hrdinami příběhu v něm pak vyvolal mnohem větší čtenářský zážitek. Já tedy doporučuji pořídit si rovnou oba díly Gerdy.

Any999
22.11.2021 5 z 5

Já moc líbí

robin9739
18.11.2021 4 z 5

Knihu táhnou na vyšší level úžasné a dechberoucí ilustrace. Příběh je o dost slabší ale pro malé čtenáře ucházející.

anna.zahy
31.08.2021 5 z 5

Kdyby tam nebyly tak krásné ilustrace, tak bych dala čtyři hvězdičky.

capricornus
23.08.2021 3 z 5

Ilustrace nádherné, příběh pokulhává...

ElikaS
15.05.2021 5 z 5

O Gerdě jsem toho strašně moc slyšela a nebyla snad jediná skupina věnující dětským knihám, kde by ji maminky nedoporučovaly. Takže jsem na ní byla moc zvědavá. A musím říct, že pozitivní recenze na tuto knížku jsou rozhodně oprávněné. Mě i synovi se knížka moc líbila. Ilustrace jsou nádherné a příběh je také moc pěkný – něžný, poučný. Mám ráda pohádky, které mají co říct, a to tato knížka splňuje.

MilackovaN
12.05.2021 5 z 5

Nádherná knížka s ještě hezčími ilustracemi. Pro děti, které mají rádi podmořský svět jako dělaná. I mě se velmi líbil příběh Gerdy a ráda si přečtu pokračování.

Nixa
21.04.2021 5 z 5

Ilustrace nádherné a příběh se nám také moc líbil :)

Karolin77
09.04.2021 5 z 5

Krásný příběh. Naprosto překrásné grafické zpracování. Líbilo se mi, že se v knize řeší i věci typu - je normální mít strach a další.
Krásně zpracované a knížka Vás pohladí po duši. Jak jsem řekla pastva pro oči tak i pro uši ;)
5/5*

ElaJel
12.02.2021 2 z 5

Ilustrace nádherné, příběh veliké zklamání.

Majdoslava
31.01.2021 5 z 5

Příběh tolik originální nebyl, ale ilustrace byly přenádherné.

klaudia2722
28.01.2021 4 z 5

Ilustrácie naprosto úžasné, príbeh je takým chudobným príbuzným Malého princa. Krásna myšlienka, ale niečo tomu chýba.

Martooni
26.01.2021 4 z 5

Přečteno s dětmi. Překrásné ilustrace. Příběh neurazí.

deny_ba
21.01.2021 5 z 5

Přečtena jedním dechem s krásným pocitem u srdce. Opravdová srdcovka! Příjemné čtení, úžasné ilustrace,krásný příběh.

Kristulda
14.01.2021 3 z 5

Tuto knihu jsem koupila díky nadherným ilustrací, ovšem příběh mě zklamal, což mě dost mrzí. Dcera to měla stejně, obrázky se jí moc líbí, ale příběh jí vůbec nezaujal. Opravdu velká škoda.

sourozenci velryby pro děti od 4 let

Adrián Macho
slovenská
2018  82%Gerda: Příběh velryby
2019  87%Gerda: Příběh moře a odvahy
2022  86%Stane se zázrak
2021  90%Gerda: Malá veľrybka
2018  0%Gerda - kufrík (kosatka)

Kniha Gerda: Příběh velryby je v