Gerda: Příběh velryby

Gerda: Příběh velryby https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375544/bmid_gerda-pribeh-velryby-TiM-375544.jpeg 4 476 135

Gerda série

Laskavé vyprávění o podmořském světě s působivými ilustracemi. Malá velryba Gerda si užívá spokojené dětství. Jednou se však přihodí něco nečekaného a Gerda zůstane sama, bez rodiny. A tak osamocená a smutná bloudí oceánem, až nakonec potká nové přátele. Kosatky, tučňáky, racky nebo třeba chobotnice. Od každého kamaráda se dozví nejen zajímavosti o jejich životě, ale především o fascinujícím světě, kterým proplouvá. Najde nakonec malá Gerda to, co hledá?... celý text

anoti

31.12.2020 4 z 5

Překrásné ilustrace!

jackketch
01.12.2020 1 z 5

Jednu hvězdičku dávám za ilustrace a jednu za to, že se kniha líbí mé čtyřleté dceři. Mě ne. Příběh nemá hlavu ani patu

Adelhyskova
30.10.2020

Tuhle knížku jsem četla před spaním sestřence a musím uznat, že je moc pěkná. A ty ilustace? To je fakt krása.

Cabiria
29.09.2020 1 z 5

Krásné ilustrace a za ně hvězdička.

muchomurka
16.08.2020 4 z 5

Krásné ilustrace i celkem silný příběh. Byla v něm spousta náznaků, někdy až moc, ale každý si o tom může pak přemýšlet po svém a vzít si z toho, co potřebuje. Sice se mi nelíbil smutný nádech, ale život je i takový. Uvidím, co na to naše prďolka, až do ní doroste.

broskev28
16.07.2020 3 z 5

Jak už napsali mnozí - ilustrace úžasné, ale příběh mě zklamal. Je opravdu slabý, a to nejen obsahově (i mě by nejvíc zajímalo, kde jsou zbylí členové rodiny, a lapsů v moudrech bych našla víc), ale také jazykově. Čeština (zřejmě) není mateřským jazykem Kataríny Belejové, škoda.
Tak jen doufám, že si malí čtenáři užijí alespoň ten krásný (pod)mořský svět. A že se na rozdíl ode mne tučňákům s fraky ve stylu vyšívaných krojů aspoň zasmějí.

Marta1996
29.05.2020 5 z 5

Krásná kniha, krásný příběh a plno ponaučení.

blackoutzuzi
12.05.2020 5 z 5

Fotogenická kniha, božsky ilustrovaná a s hořkosladkým příběhem z podmořského světa :)

lyrra
04.05.2020 1 z 5

Krásná ilustrace. Nedotažený příběh, slabé jazykově, přestože nálada je příjemná (snoubí se s ilustracemi). Utrpěla jsem očekávání a tudíž byla pro mě kniha zklamáním.

lena.o.knihach
15.04.2020 4 z 5

Gerda je tak roztomilá velryba. Ilustrace v celé knize jsou nádherné a já se na každé straně rozplývala.

Ani mi nevadilo, že byl příběh trochu rychle odbitý. Děti by asi u knihy stejně tak dlouho nevydržely, kdyby byl text rozsáhlejší.

Jako pohádka na dobrou noc je to ale trochu neprakticky obrovská kniha. Ale na jednu stranu to chápu, je to přece o velrybě, musí být obrovská. Ale na druhou stranu se s ní hůř manipuluje. A teď si vemte, že by byla ještě silná. Díkybohu za tak tenoučký příběh.

kristeen
04.04.2020 2 z 5

Knížka byla zklamáním. Až na ilustrace... Ten příběh se nám zdál příliš zjednodušený a jakoby nedotažený, naopak se tam věnuje prostor tklivým popisům a ekologické agitaci...což děti nudí a vlastně tomu moc nerozumí. Co přesně se Gerdě stalo není zcela zřejmé (i přes výmluvnou ilustraci), konec je najednou tak nějak stručný a ukvapený. Upřímně nechápu, proč knížka měla takovou reklamu, je spousta lepších...např. téměř nepovšimnutá Rajsa a tygr.

michaela3542
22.03.2020 4 z 5

Krásné ilustrace. Syn ještě v knize nenašel zalíbení, protože stále preferuje spíše hledací knížky a nebo ty vyloženě klukovské autíčkové a příběhy a pohádky ještě předčítat nechce. Ale to je v pořádku, kniha je tak pro 4-5 leté děti, tak má ještě čas. Text mi přijde pro děti přiměřený, jednoduchý krátký a dojemný příběh. Ilustrace jsou hlavní důvod, proč knihu pořídit. Přeci jen obrázky jsou i pro malé děti důležitější. A není problém si příběh domyslet a k obrázkům povídat něco více :).

Kíťovec
30.01.2020 3 z 5

Ilustrace jsou nádherné, ale příběh bohužel není až tak propracovaný.

Pasadenka
14.01.2020 3 z 5

Hezká knížka s roztomilým příběhem a hezkou grafikou. Ideální pro malé i velké, takové kraťoučké pohlazení na zimní večer. Jen škoda toho textu, mohl být lepší. :(

Bauriska
06.01.2020 3 z 5

Kniha je všude vychvalovaná a já jakožto obdivovatelka krásně ilustrovaných dětských knížek jsem si ji moc přála. Ilustrace jsou skutečně nádherné. Příběh začal slibně filosoficky. Dokonce mě napadla jistá podoba s Malým prince ( ne příběhem, ale tím, že na první pohled dětský příběh by mohl skrývat moudra života), ale to byl jen první nádech. Pak bych najednou konec knihy a mě došlo, že ten nadějný potenciál, který kniha měla, byl bez pardonu promrhán.

Vincenzoci
03.01.2020 3 z 5

Ilustrace bomba, příběh slabší.

kuky921
01.01.2020 4 z 5

Překrásná knížka, co se týče ilustrací. Příběh by za mě velmi plochý nezářivný, ale dceři se líbil. Takže asi nejsem cílová skupina :-)

Anetidlo
30.12.2019 1 z 5

Ilustrace nádherné, skvostné - o tom žádná. Příběh pokulhává, je utahaný a nezáživný. Jazyk je chudý. Ani mou tříletou neteř příběh nezaujal. A to stačilo pouze příběh více rozvést, více si s příběhem pohrát. Po takovém humbuku očekává člověk více.

Minky
28.12.2019 3 z 5

Pohádka o masakru velryb a o dcerce, která nikdy nezjistí proč je z ní ze dne na den sirotek :-( je to škoda, na pohled nádherná kniha.

sourozenci velryby pro děti od 4 let

Adrián Macho
slovenská
2018  82%Gerda: Příběh velryby
2019  87%Gerda: Příběh moře a odvahy
2022  86%Stane se zázrak
2021  90%Gerda: Malá veľrybka
2018  0%Gerda - kufrík (kosatka)

Kniha Gerda: Příběh velryby je v