Gerda: Příběh velryby

Gerda: Příběh velryby https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375544/bmid_gerda-pribeh-velryby-TiM-375544.jpeg 4 476 135

Gerda série

Laskavé vyprávění o podmořském světě s působivými ilustracemi. Malá velryba Gerda si užívá spokojené dětství. Jednou se však přihodí něco nečekaného a Gerda zůstane sama, bez rodiny. A tak osamocená a smutná bloudí oceánem, až nakonec potká nové přátele. Kosatky, tučňáky, racky nebo třeba chobotnice. Od každého kamaráda se dozví nejen zajímavosti o jejich životě, ale především o fascinujícím světě, kterým proplouvá. Najde nakonec malá Gerda to, co hledá?... celý text

knedlik
24.06.2018 3 z 5

Nádherné ilustrace, které mi evokovaly krásnou Píseň moře a možná i kvůli tomu jsem od příběhu čekala daleko víc. Dle mého vkusu mohl být ucelenější a hlubší. A když už naráží na ty velké globální problémy (což je samozřejmě dobře!), tak by si to dle mého zasloužilo o kousek víc prostoru. Přesto má putování Gerdy své kouzlo a při pohledu do jejích smutných očí vás bolí u srdce.

Ještě bych dodala, že jsem knihu netestovala na dětech, takže je dost dobře možné, že přesně tato forma je ta správná, jen já to přes ty dospělácké oči nevidím :-)

fis.rena
23.06.2018 5 z 5

Nádherná knížka,ilustrace kouzelné,bezkonkurenční. Příběh se čte pěkně a vybízí dítě k otázkám směřující na rodiče,což je dobře. Nad obsahem knihy by se měl zamyslet i dospělý člověk,k čemuž mu dopomůže právě dítě svými otázkami proč a co to všechno je a z jakého důvodu se to velrybám děje. Prostě paráda,s dcerkou doporučujeme.

Hilda_
23.06.2018 2 z 5

Dvě hvězdičky za nádherné ilustrace. Příběh katastrofa.

hana1070
19.06.2018 3 z 5

Ilustrace jsou rozhodně výborné. Ale ten příběh... Připadá mi to jak Paul Coelho pro nejmenší. Já vím, že má miliony obdivovatelů, ale tohle já nějak nedávám...

"Kamkoliv se vydáš, kohokoliv potkáš a cokoli na světě zažiješ, zůstaň vždy sama sebou. Tvé srdce tě povede správným směrem. Je to kompas našeho života. Naslouchej mu, Gerdo, a jistě nalezneš, co hledáš."

prestiggio
19.06.2018 3 z 5

Čítalo sa dobre, ale pre deti mohol byt pribeh veselší.

Efča59
18.06.2018 5 z 5

Nádherná. Čteme a prohlížíme s dcerou pořád dokola. Zamilovaly jsme se obě.

Zuzvil
18.06.2018 4 z 5

Na knížku jsem se já osobně strááášně těšila, rozhodně víc, než dcera :-) Ilustrace jsou bezkonkurenční a absolutně dokonalé, pro nás tvoří hlavní "gró" knížky. Příběh je také velice hezký, ale upřímně, za mě jsem čekala asi víc, úplně neumím uchopit v čem konkrétně, ale asi jsem čekala hlubší myšlenku. Putování oceánem a pozvání nových přátel je úžasné, ale ten závěr byl pro mě takový nějaký nijaký...

RyonMathrin
14.06.2018 5 z 5

Překrásné ilustrace přes celou stránku, krátké kapitoly, takže čtení "vydrží" i menší děti. Jemné, něžné, hezké. Doporučuji.

Mánička178
11.06.2018 5 z 5

Něžný a láskyplný příběh, které děti učí, že v životě člověka potká mnoho strastí, ale i díky nim se dá najít na zdánlivě těžkých situacích spoustu pozitivního. O tom, proč se nevzdávat, proč poslouchat své srdce, o tom, jak důležitý je domov...

Aniday
10.06.2018 5 z 5

úžasně nádherná po všech směrech 8)

nakavusterezou
05.06.2018 5 z 5

Krásný příběh, který chytí za srdce. V příběhu jsou skryty věci, které by člověku mohly pomoct či jim otevřít oči. O nádherných ilustracích ani nemluvím ♥

-Annett-
04.06.2018 5 z 5

Kniha má nádherné ilustrace a nádherný motivující a poučný text pro děti. Myslím, že i když nejsem cílová skupina, tuto knihu si ještě někdy přečtu.

Mirime13
26.05.2018 5 z 5

Nádherný příběh a ještě nádhernější ilustrace. Nejen pro děti, ale i pro starší.

aydam
25.05.2018 5 z 5

Lehce smutnější příběh pro děti. Nádherné ilustrace. Mít děti, určitě koupím.

Ďumbierka
20.05.2018 5 z 5

Zatiaľ najkrajšia detská knižka, ktorú som čítala. Krásne ilustrácie, poučný príbeh aj pre deti J pre dospelých. Pohladí po duši a je to jeden zo skvostov v mojej knižnici. Snáď sa raz bude páčiť aj mojim deťom a vnúčatám.

sourozenci velryby pro děti od 4 let

Adrián Macho
slovenská
2018  82%Gerda: Příběh velryby
2019  87%Gerda: Příběh moře a odvahy
2022  86%Stane se zázrak
2021  90%Gerda: Malá veľrybka
2018  0%Gerda - kufrík (kosatka)

Kniha Gerda: Příběh velryby je v