Váhání

Pokračování Mrazení. Vlkodlaci z Mercy Falls se vracejí. Teď, když se Grace a Sam našli, musí bojovat, aby mohli zůstat spolu. Pro Sama to znamená zúčtovat s minulostí, pro Grace vyhlížet budoucnost, která je čím dál nejistější. Do jejich příběhu však nečekaně zasáhne nový vlk jménem Cole, který bojuje se svými vnitřními démony a už navždy chce zůstat ve vlčí kůži. Sam si naopak stále nemůže zvyknout na svou lidskou podobu. Tolik se bojí, aby nepřišel o své nové štěstí s Grace. Jenomže netuší, že v Grace, uvnitř jejího těla, roste hrozba, která je může o jejich štěstí připravit... Bude láska dost silná na to, aby se poprala s osudem? Můžeme se vyhnout tomu, kým jsme?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/61522/vahani-wRZ-61522.jpg 4.1501

Vlci z Mercy Falls 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Argo

Linger, 2010

Kniha Váhání

Myslím že název váhání je trefný. Pořád váhám jestli vůbec pokračovat ve čtení. Jsem v jedenácté kapitole a pořád se neděje vůbec nic. Ani mezi Hráče a Samem, ani mezi vlky. Knihu odkládám a doufám že někde najdu sílu jednou pokračovat.

chaera

Musím říct, že tato kniha se mi líbila více než předešlá a já už mám rozečtené i Splynutí, ale až s touto sérií skončím, po dalších knihách této autorky už asi nesáhnu. Nepovažuji se za její cílovou skupinu a tak dám raději přednost jiným knihám. 4/5

LuckaH2

Není to vůbec můj typ knih, které bych obvykle četla, a nejsem asi ani věková kategorie, kterým jsou určené. Ale Mrazení se mi líbilo jako oddychovka, a stejně jsem brala druhý díl (a chystám se navázat hned třetím). Knihy hezky, až možná romanticky a naivně popisují vztah Grace a Sama, ale obsahují i jiné, ne tak kladné postavy. Věřím, že se v nich dospívající mohou snadno najít a překonávat tak svoje strasti. Ale i pro mě jako dospělou to je hezký únik.

anibeni
01.12.2018

Druhý díl mi přišel o něco slabší než ten první, nicméně zápletka mi přišla originální. Oproti prvnímu dílu zde bylo víc postav a celá kniha směřovala k tomu, že se role hlavním hrdinů obrátí... Jsem zvědavá, jak se vše vyřeší..

jitka7
29.10.2018

Tak zas opět děj o ničem, teda vlastně jeden či dva zvraty se tam stanou, které člověk po přečtení první knihy tak nějak očekává. Asi nejlepší je, že dorazil Cole s tím jeho šíleným mozkem a šílenou povahou.

Edice
06.04.2018

„Tu noc jsem pekl chleba, protože jsem nemohl usnout."

Ale jó, já té knížce těch pět tentokrát dám. Myslím, že si je dokázala zasloužit.

Ze začátku na mě postavy chvíli opět působily zvláštně. Ale na rozdíl od prvního dílu, to zde opravdu byla chvilková záležitost.
Děj osvěžil příchod nových zásadních postav, popřípadě větší zastoupení těch, které již známe. Troufám si říct, že se nám tak do rukou dostali další hlavní aktéři. A rozhodně to stálo za to.

Pokračování příběhu bylo opět velmi melancholické, až v některých okamžicích působilo přímo smutně. Na druhou stranu text ukázal, jak je celá kniha vlastně milá, jemná a jak z jednotlivých stránek čiší láska. Závěr by se vzhledem k tomu, jak citlivě je kniha napsaná, dal označit, až za srdceryvný. Rozhodně dokázal zvednou hladinu dychtivosti, s jakou jsem otáčela poslední stránky.

„Ano," přikývl. Lhaní mu nikdy nešlo.
„Výborně," řekla jsem. Ve lhaní jsem byla přebornice.

Jako jednu z... Né. Jako nejsilnější kapitolu, která mě naprosto vytrhla z mé reality a donutila pečlivě vnímat každé slovo a veškeré pocity z něho plynoucí, považuji kapitolu číslo 28, psanou z pohledu Colea. Tenhle kousek skládačky dýchá svým vlastním životem.

Nakonec jsem si druhý díl užila snad více než ten první. Nejspíš i proto, že jsem většinu postav znala již z předcházející knihy a nemusela se tudíž sžívat s úplně novým osazenstvem, světem ani stylem autorčina psaní. Navíc jsem objevila spoustu nových krásných citátů a zjistila, že poezie může být krásná, i když se zde ukazuje jen v malých útržcích (Nutně si potřebuji přečíst nějaké Rilkeho básně!). Jsem ráda, že mi stačí pouze se natáhnout k poličce, vytáhnout z ní a následně s chutí začít číst třetí díl. :)

Siwan
20.11.2017

Druhý díl mě hrozně nudil, asi to na chvíli odložím a vrátím se k téhle serii později. První díl fungoval, takže tomu zkusím dát za čas ještě šanci.

SábaLišková
06.09.2017