Mrazení

Světový bestseller o vlkodlacích. Dva hrdinové – Sam a Grace – a tři životy, které se osudově propojí v jeden příběh. Grace fascinují vlci žijící v lesích za domem jejích rodičů, zvláště jeden se žlutýma očima. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší a proměna obtížnější. Jednoho dne Grace potká chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby zůstal člověkem – jinak ztratí Grace i sám sebe, tentokrát už navždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33333/mrazeni-CB4-33333.jpg 4828

Vlci z Mercy Falls 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Argo

Shiver, 2009

Kniha Mrazení

Kacennnka
02. listopadu

Romantický fantasy příběh, který zahřeje u srdce. Dýchá z toho Stmívání, ale hlavní hrdiny budete mít rádi a Sam nechce Grace sežrat ani nemá podivně stalkerské vlastnosti, takže fajn. Jinak text je naprosto skvělý, vyprávění autorky velice příjemné a příběh vás několikrát opravdu dojme.

Nikoll2

Díky skvělému ději a postavám, které si zkrátka musíte zamilovat, jsem si čtení této knížky užívala od začátku do konce.

Tato kniha mě chytla za srdce svojí jemností. Myslím že je to ideální kniha na zimní večery u krbu. Jednoduchý, pomalý děj o dívce zamilované do kluka kterému se může stát, že každý den bude jeho poslední. I když jsem byla s knihou spokojená, byli v ní situace a dějové zvraty, které postrádali logiku. Třeba vývin Shelby. První byla malou překážkou. Jen takovou dětskou nepříjemností. Potom se z ní stal zabiják toužící po moci, který se už několikrát pokusil zbavit někoho kdo mu stál v cestě. No a pak najednou úplně zmizí a objeví se léčba Meningitidou která postrádá logiku. Pořád si ale nedokážu představit o čem bude druhý díl.

Kukicka

Mam rada tema vlkodlaci, upiri a to dohromady propletene s laskou. Tato kniha tema spnuje, ale na muj vek uz je bohuzel moc naivni. Jednoducha dejova linie, vse predvidatelne. Letme nezne polibky. Opravdu pravem patri do sekce deti a mladez a treba az me neteri bude 12 let, tak bych ji to asi i doporucila. Za me druhy dil uz ne. Nemuzu v tomto tematu uz dlouho najit neco co by me nadchlo. Kdyby nekdo mel nejaky tip, tak budu rada za zaslani zpravy.

chaera

Dala jsem si po několika letech re-reading z nostalgie, ale bohužel kniha nenaplnila očekávání. Maggie Stiefvater sice píše úžasně, ale v knize se nic moc neděje, postavy jsou tuctové a děj je celkem předvídatelný. Nakonec jí dávám tři hvězdičky za originální nápad a styl psaní. 3/5

anet8843

Dala jsem si rereading této knihy, protože jsem kdysi četla první dva díly série, ke třetímu jsem se nedostala, což mě mrzelo. Pamatovala jsem si to jako hodně dobrou knihu, zklamaná jsem nebyla, ale na pět hvězdiček to nebylo. Problém byl pro mě trochu přílišná rozvleklost děje, kniha nebyla dostatečně dynamická. Romantický příběh je výborný, sice trochu moc přeslazený, ale takový něžný. Vrhnu se na další díl, jsem zvědavá.

ElizabethB

Do tejto knihy som šla s tým, že to bude priemerný príbeh, gýč v podobe Twilightu. No to som sa mýlila a kniha bola nad moje očakávania, zamilovala som si ju.
Od začiatku som si ju veľmi užívala a nič tam nebolo preromantizované, bolo to také pekné, milé. Páčil sa mi vzťah medzi Sam a Grace, no viac som mala rada Sama, bol taký... iný a jeho trápenie a depresívnosť (neviem, či sa to dá nazvať takto, no iné slovo mi nenapadá) mi pripadala skutočne veľmi silno emotívne spracovaná. Závidela som Grace, že ho mohla objať. Celkovo ich stretnutie a príbeh bol veľmi dobre spracovaný, hneď ma to zaujalo a vtiahlo do deja a nepustilo ma to von.
Áno, je síce pravda, že vlkolaci - alebo skôr vlci - neboli takí ako sú opisovaný v takých klasických fantasy knihách, ale môžem s určitosťou povedať že do tejto knihy by sa nič také ani nehodilo a postavy vlkov sú skrátka skvelé. A nápad premeny na vlka je takisto veľmi zaujímavý a myslím, že celkom originálny.
V knihe som našla jedno malé negatívum - asi v trištvrte knihy tam bola malá hádka, ktorá mi pripadala nezmyselná, ale to sa dalo ľahko prehliadnuť, pretože koniec bol totálne skvelý, emotívny a ja osobne sa priznám, že som ho preplakala. Toľko emócií, čo v nej bolo ma celkom odrovnalo a ja som mala chuť okamžite začať čítať druhý diel, avšak, bohužiaľ, ho ešte nemám.
Celý príbeh som žila so Samom, s Grace, takisto tam bolo pár krásnych myšlienok, odkazy na knihy a poéziu, čo mám ja osobne v knihách veľmi rada.
Takže ak si myslíte, že to je podobné Twilightu a takej gýčovosti, na to zabudnite a prečítajte si túto knihu, pretože toto nie je Twilight.

Konfu97

Začátek krásného netypického příběhu typické lásky (dívka+vlkodlak). Ač je začátek trochu utahaný, čtenář se do děje po chvíli dostane a pak už se jen nechává unášet vlnou lásky a tajemství. Ač je příběh více o romantice než o akci, je krásný, propracovaný a pokračování také stojí za to :)