Mrazení

Světový bestseller o vlkodlacích. Dva hrdinové – Sam a Grace – a tři životy, které se osudově propojí v jeden příběh. Grace fascinují vlci žijící v lesích za domem jejích rodičů, zvláště jeden se žlutýma očima. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší a proměna obtížnější. Jednoho dne Grace potká chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby zůstal člověkem – jinak ztratí Grace i sám sebe, tentokrát už navždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33333/big_mrazeni-CB4-33333.jpg 4903

Vlci z Mercy Falls 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Argo

Shiver, 2009

Kniha Mrazení

Miliamka
04.10.2021

Neříkám, že je to špatné. Ale bylo to špatné pro mě. Být mi asi o 20 let míň, nejspíš bych tuto knihu milovala. Ale pro mě to bylo moc uplakané, roztáhlé a navíc mi připadalo, jakoby postavy měnily charakter podle toho, jak se to zrovna hodilo. Do dalších dílů se pouštět nebudu.

Karolin77
09.08.2021

Odpočinkový AY příběh, který do pár týdnů skoro zapomenete a nic ve Vás nezanechá.
I když teď co jsem napsala jsem myslela vážně, knížka se mi ve skutečnosti docela líbila.
Autorka píše čtivě a knížka hezky utíká.
Postavy neměli hloubku a nijak zvlášť jsem si je neoblíbila. Romantická linka mezi hlavními hrdiny mi přišla svým způsobem uspěchaná. Což mi nijak zvlášť nevadilo, co mi ale vadilo bylo to, že mezi hlavními hrdiny nebyla žádná chemie.
Děj hezky plynul a bavil mě.
Co ale bylo na knížce nejlepší, byli vlkodlaci ( taky hlavně kvůli nim jsem se do knížky pustila ) Byli zajímavě zpracování. Líbili se mi,ale na jednu stranu mi jich bylo spíše líto,než že bych chtěla být jednou z nich.
Když to celé shrnu knížka je dobrá, ale je vhodná spíše čtenářům okolo 13 let. Těm se bude zaručeně líbit. Znovu bych se do ní asi nepustila a nejsem si jistá, jestli se budu pouštět do pokračování. Ale zaručeně nelituji,že jsem si knížku přečetla.
A i když to teď vypadá,že jsme jsme tento titul zkritizovala, vlastně musím říct,že ho můžu doporučit, ale jak jsme psala spíše mladším čtenářům a teď nechci tvrdit, že by se nemohl líbil i těm starším.
Lepší průměr 3,4*/5*

ElessaRiverbow
05.05.2021

Knihu jsem četla už kdysi před lety, kdy se mi dostala pod ruku úplnou náhodou a tehdy se mi líbila a přišla mi lepší. Příběh je jednoduchý a vcelku čtivý. Líbilo se mi, jak se střídaly pohledy obou hlavních hrdinů. Grace mi přišla sympatičtější než Sam, protože ten se někdy choval strašně přecitlivěle, až mi to opravdu vadilo. Další věc, která mě na knize vytáčela, byl jejich vztah. Přišel mi až moc uspěchaný a někdy vcelku nereálný. Konec skončil tak, jak jsem předpokládala. Kdyby tam ale nebyla poslední kapitola, kde se Sam vrátí, možná by mě to ke čtení dalšího dílu lákalo víc.

karolina5333
03.02.2021

Roky zapomenutá knížka v knihovně, u které jsem si řekla, že než ji pošlu někomu dál, tak si ji přečtu. Byť dávno nejsem cílovka, myslím, že jsem udělala dobře. Je to pěkná romanťárna, která se čte dobře a vlastně všechny postavy mě bavily.
Myslím, že 4* si to ve svém žánru zaslouží. A vzhledem k tomu, že mám v knihovně i druhý zapomenutý díl, pokračuju dál :D

Padfoot
06.01.2021

Sam vlkodlak a Grace puberťačka zblázněná do vlků. Příběh je prostý až primitivní, ale i tak se mi líbil a je mi celkem sympatický, že si autorka ani na žádnou vysokou literaturu nehraje. Je to tak trochu Malá mořská víla naopak, takže ani moc nejde nedržet té mladé lásce palec. Aspoň jeden.

Bórborka
28.12.2020

Možná jsem náročná, ale od knihy jsem čekala více.
Děj byl naprosto o ničem a zápletka jednoduchá. V nějakých situacích chybí přirozená návaznost. Všechny postavy se vyznačovaly jedním charakterovým rysem - chameleon - tedy, že se jejich osobnost měnila, jak autorka uznala za vhodné, i přes to ovšem ani jeden z hrdinů nebyl sympatický.
Jazyk, kterým je knížka přeložena je fádní, bez jakéhokoliv náboje (tedy až na slovo "fištrón").
Knihu bych nedoporučila ani mladší věkové kategorie, jelikož by jí mohla odradit od čtení.

daza.dt
10.12.2020

Kniha zbyla na polici v knihovně mezi horory - tak jsem po ní sáhla, zařazení v knihovně úplně nevychytali. Ale ok je tam vlkodlak, tedy je to "horor". :)
Milé čtení, taková oddychovka na dobrou noc. Pro cílovku asi ideální, ale to já už tedy nejsem.

Alnima
06.11.2020

Četla jsem již dříve, ale kniha ve mně moc vzpomínek nezanechala. Vlastně skoro žádné.