Osudný polibek přehled

Osudný polibek
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215721/mid_havrani-bratrstvo-osudny-polibek-syU-215721.jpg 4 406 406

Šestnáctiletá Lila se narodila do rodiny senzibilů a jasnovidců. Ve svém osudu má napsáno, že až políbí svou pravou lásku, dotyčný zemře. Lila se proto rozhodne, že nikdy nikoho líbat nebude. Kluci ji nezajímají a hlavně ne ti z Havraního bratrstva, party bohatých studentů místní elitní školy. S těmi jsou jenom potíže. Jenže když ve své první jasnovidné vizi spatří Ganseyho, vůdce Havraního bratrstva, který má během příštího roku zemřít, nedokáže ho vyhnat z hlavy. Když se s ním pak setká tváří v tvář, polibek smrti se stane reálnou hrozbou...... celý text

Romány Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Argo

The Raven Boys , 2012

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Osudný polibek. Přihlašte se a napište ho.

broskev28
15.07.2024 4 z 5

Zuřím a vztekám se, protože po dočtení téhle knihy jsem zjistila, že všechny tři další díly téhle série jsou k dispozici pouze ve slovenštině. Nakladatelství Argo má u mě velké tučné mínus, protože mně se Osudný polibek četl skvěle a vůbec jsem nepochybovala, že se pustím i do dalších dílů. Tohle je podraz na nás čtenáře, já sice slovenštinu celkem zvládám, ale nemám možnost se dostat ke slovenským knihám, takže pro mě série skončila.
Anebo mám jiný nápad: pojďme písemně a mailově „bombardovat“ nakladatelství Argo, ať pokračuje ve vydávání série. Kdysi se nám čtenářům něco podobného povedlo se sérií Tetování krví u nakladatelství Fragment – pravda, tam šlo jen o vydání posledního dílu, kdežto tady chybí tři knihy, ale i tak bych to nevzdávala.
Případně řízená pomlouvačná kampaň: fuj Argo, hanba!!! Fakt jsem naštvaná.

Marta1996
07.07.2024 4 z 5

Dlouho, dlouho mi trvalo zvyknout si na autorky styl, ale nakonec se to povedlo a já musím říct že atmosféra, kterou chtěla autorka navodit, byla udělaná skvěle.

Kate3003
01.07.2024 3 z 5

Do knihy jsem měla trošku problém se začíst, protože se rozjíždí opravdu velmi pozvolna a celkově styl psaní není úplně čtivý. Je zde dost vycpávky a popisů, ale málo dialogů. Děj sledujeme z tří různých pohledů, kdy bych řekla že dva jsou ty hlavní, které se pravidelně střídají a občas autorka přidá třetí asi aby nám to více zamotala.
Zápletka tykající se odhalování záhady energetických linií i vše kolem duchů, posmrtného života a jasnovidectví bylo zajímavé, ale autorka se možná snažila natlačit až moc témat dohromady a někdy jsem se v tom ztrácela. Jedná se o první díl tetralogie takže je to takový ten úvod do celého světa, ale některé části mi přišly zbytečné a nic neříkající.
V knize je poměrně dost postav, ale autorce se povedlo většinu z nich poměrně dobře rozlišit takže jsem si je mezi sebou moc nepletla, což beru jako velké plus. Hlavní postavy byli poměrně sympatické a bavila mě jejich dynamika. Zaujalo mě jak byla vykreslena Blue, taková normálně nenormální středoškolačka, která není tak úplně typická hrdinka YA knih.
I když některé části knihy byli trošku krkolomné tak jsem zvědavá na další díl. Pořád totiž zbylo dost nezodpovězených otázek.
Za poskytnutí knihy k rezenci velmi děkuji Albatros media

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Osudný polibek v seznamech

ve Čtenářské výzvě20x

Štítky knihy

kouzla láska romantika pro mládež

Autorovy další knížky

Maggie Stiefvater