Mrazení

Mrazení https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33333/bmid_mrazeni-05W-33333.png 4 946 159

Vlci z Mercy Falls série

Světový bestseller o vlkodlacích. Dva hrdinové – Sam a Grace – a tři životy, které se osudově propojí v jeden příběh. Grace fascinují vlci žijící v lesích za domem jejích rodičů, zvláště jeden se žlutýma očima. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší a proměna obtížnější. Jednoho dne Grace potká chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby zůstal člověkem – jinak ztratí Grace i sám sebe, tentokrát už navždy.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Shiver , 2009

4129
21.08.2019 2 z 5

Tato kniha mě chytla za srdce svojí jemností. Myslím že je to ideální kniha na zimní večery u krbu. Jednoduchý, pomalý děj o dívce zamilované do kluka kterému se může stát, že každý den bude jeho poslední. I když jsem byla s knihou spokojená, byli v ní situace a dějové zvraty, které postrádali logiku. Třeba vývin Shelby. První byla malou překážkou. Jen takovou dětskou nepříjemností. Potom se z ní stal zabiják toužící po moci, který se už několikrát pokusil zbavit někoho kdo mu stál v cestě. No a pak najednou úplně zmizí a objeví se léčba Meningitidou která postrádá logiku. Pořád si ale nedokážu představit o čem bude druhý díl.

Kukicka
23.07.2019 2 z 5

Mam rada tema vlkodlaci, upiri a to dohromady propletene s laskou. Tato kniha tema spnuje, ale na muj vek uz je bohuzel moc naivni. Jednoducha dejova linie, vse predvidatelne. Letme nezne polibky. Opravdu pravem patri do sekce deti a mladez a treba az me neteri bude 12 let, tak bych ji to asi i doporucila. Za me druhy dil uz ne. Nemuzu v tomto tematu uz dlouho najit neco co by me nadchlo. Kdyby nekdo mel nejaky tip, tak budu rada za zaslani zpravy.

chaera
27.06.2019 3 z 5

Dala jsem si po několika letech re-reading z nostalgie, ale bohužel kniha nenaplnila očekávání. Maggie Stiefvater sice píše úžasně, ale v knize se nic moc neděje, postavy jsou tuctové a děj je celkem předvídatelný. Nakonec jí dávám tři hvězdičky za originální nápad a styl psaní. 3/5

anet8843
21.06.2019 4 z 5

Dala jsem si rereading této knihy, protože jsem kdysi četla první dva díly série, ke třetímu jsem se nedostala, což mě mrzelo. Pamatovala jsem si to jako hodně dobrou knihu, zklamaná jsem nebyla, ale na pět hvězdiček to nebylo. Problém byl pro mě trochu přílišná rozvleklost děje, kniha nebyla dostatečně dynamická. Romantický příběh je výborný, sice trochu moc přeslazený, ale takový něžný. Vrhnu se na další díl, jsem zvědavá.

ElizabethB
28.05.2019 4 z 5

Do tejto knihy som šla s tým, že to bude priemerný príbeh, gýč v podobe Twilightu. No to som sa mýlila a kniha bola nad moje očakávania, zamilovala som si ju.
Od začiatku som si ju veľmi užívala a nič tam nebolo preromantizované, bolo to také pekné, milé. Páčil sa mi vzťah medzi Sam a Grace, no viac som mala rada Sama, bol taký... iný a jeho trápenie a depresívnosť (neviem, či sa to dá nazvať takto, no iné slovo mi nenapadá) mi pripadala skutočne veľmi silno emotívne spracovaná. Závidela som Grace, že ho mohla objať. Celkovo ich stretnutie a príbeh bol veľmi dobre spracovaný, hneď ma to zaujalo a vtiahlo do deja a nepustilo ma to von.
Áno, je síce pravda, že vlkolaci - alebo skôr vlci - neboli takí ako sú opisovaný v takých klasických fantasy knihách, ale môžem s určitosťou povedať že do tejto knihy by sa nič také ani nehodilo a postavy vlkov sú skrátka skvelé. A nápad premeny na vlka je takisto veľmi zaujímavý a myslím, že celkom originálny.
V knihe som našla jedno malé negatívum - asi v trištvrte knihy tam bola malá hádka, ktorá mi pripadala nezmyselná, ale to sa dalo ľahko prehliadnuť, pretože koniec bol totálne skvelý, emotívny a ja osobne sa priznám, že som ho preplakala. Toľko emócií, čo v nej bolo ma celkom odrovnalo a ja som mala chuť okamžite začať čítať druhý diel, avšak, bohužiaľ, ho ešte nemám.
Celý príbeh som žila so Samom, s Grace, takisto tam bolo pár krásnych myšlienok, odkazy na knihy a poéziu, čo mám ja osobne v knihách veľmi rada.
Takže ak si myslíte, že to je podobné Twilightu a takej gýčovosti, na to zabudnite a prečítajte si túto knihu, pretože toto nie je Twilight.

Konfu97
09.03.2019 4 z 5

Začátek krásného netypického příběhu typické lásky (dívka+vlkodlak). Ač je začátek trochu utahaný, čtenář se do děje po chvíli dostane a pak už se jen nechává unášet vlnou lásky a tajemství. Ač je příběh více o romantice než o akci, je krásný, propracovaný a pokračování také stojí za to :)

Alena_S
03.02.2019 4 z 5

Měla jsem stejný problém jako někteří další čtenáři, překonat první půlku :-) Už to holt není moje věková skupina, a proto si to nedovolím víc rozmazávat.
Ale jů, ten les!! Takhle mě naposledy nadchla atmosféra u Zimního měsíce (áno, taky vlci, doporučuju). Těším se na pokračování, jestli bude v podobném duchu, jen doufám v trochu méně táhlý děj ;-)

Angie_Missfit
21.01.2019 3 z 5

Po přečtení musím konstatovat, že zřejmě nejsem cílová skupina, pro kterou byla tato kniha napsána. Není špatná, ale chvílemi mě masivně nudila, protože se určité dějové sekvence objevovaly pořád dokola. Hlavní hrdinka byla zvláštním způsobem odtažitá, na svůj věk tak trochu suchá lípa, do níž jsem se prostě nedokázala vcítit. Místy to bylo dost přeslazené a naivní a přiznávám se - u některých pasáží jsem se ironicky ušklíbala! :-)
Přestože příběh byl docela dobře postavený a bylo tam pár zajímavých myšlenek, celé mi to přišlo trochu povrchní a ploché. Je mi tedy líto, kniha pro mě spadá do vlkodlačího teenage průměru a zázrak se tentokrát nekoná.

anibeni
27.11.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem měla v hledáčku už několik let, ale protože mě příběhy s vlkodlaky nebo upíry nijak nelákají, neměla jsem nutkání se okamžitě začíst. Až teď jsem si řekla, zkusím to. A co se nestalo, kniha mě velmi mile překvapila... Nečekala jsem zrovna takový příběh, ale asi právě proto se mi to tak moc líbilo... Jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál...

lusidka7636
15.11.2018 4 z 5

Při četbě mrazení mě chvilkami i mrazilo.Ale příjemně.Grace byla podle mého až moc paní dospělá na to že jí mělo být 17 let,Sam na svých 18 zase nepřekonatelný romantik.Přišli mi i bez těch vlčích záležitostí jako nesourodá dvojce,ale jak už to bývá,protiklady se přitahují.Trošku takový cukrkandl pro mladé,ale ráda jsem si knihu přečetla a odvážím se i pro pokračování.Přiznám se,že na konci knihy mi i slza ukápla ;-)

jitka7
29.10.2018 2 z 5

Strašně mě bavilo to téma. Jenže asi tak v půlce pak člověk zjistí, že je to vlastně pořád dokola a nic jiného se nedozvíte. Bavilo mě Samovo vzpomínání na současnou rodinu a ten kontrast s tou původní. Grace mě po pár stránkách přestala bavit úplně. Připadala mi jak zhrzená 50-ti letá žena, znuděná životem. Čekala jsem víc, už jen kvůli samotnému tématu. Myšlenka krásná, ale vlastně nijak moc nezpracovaná.

PapayaD
28.06.2018 4 z 5

Hezký příběh, i když jsem čekala více akce a méně romantiky. 4*

Veronika33
06.05.2018 odpad!

Kniha ma nezaujala, nudila. Určite je vhodná cca do 12-13 rokov, pre starších čitateľov už musí pôsobiť naivne, detinsky. Škoda.

šneki
16.03.2018 3 z 5

Pomyslných 3,5, které se ale úplně nedají zaokrouhlit na 4... Celkem oddechovka.

Edice
09.03.2018 4 z 5

"Na tváři nesem věčný úsměv smrti."

Před malou chvílí, za poslechu vhodně zvolené hudby, jsem dočetla Mrazení... Při včerejším čtení mi snad i nějaká slzička ukápla... A dnes jsem v očích chvíli opět cítila, teď již známou, vlhkost.

Jelikož jsem si knihu časem zamilovala, tak se mi do začátku mého komentáře příliš nechce, ale nezmínit své prvotní pocity z ní, by také nebylo fér.
Již si plně nedokáži vybavit, proč mi ze začátku Grace nebyla příliš sympatická. Něco mi vadilo v jejím přístupu k ostatním. Navíc tím jejím počátečním opakováním "Můj vlk. Můj vlk. Můj vlk" mi přišla dětinská. Nepřidaly tomu ani její vztahy s ostatními nebo jejich vzájemné chování, reakce (myslím tím především její kamarádky), které mi přišlo zvláštní.
Tento počáteční menší oříšek s Grace se mi naštěstí podařilo překročit při prvním silném okamžiku. A tím byla hrozba Samovi první proměny, kterou se Grace zdárně povedlo odvrátit.
Začala jsem si také uvědomovat, že zde bude roli silné, nezávislé postavy zastupovat právě Grace a Sam bude naopak tím citlivým avšak svým způsobem také silným článkem. Příjemná změna oproti jiným knihám.

"Musí to být hrůza, když zabíjíme. Určitě jsme ta nejhorší smrt ze všech."

Celý příběh je protkán melancholií, podivným smutkem, okamžiky, kdy se mi po zádech proháněl mráz, bolestivým pocitem nedostatku času, který byl hlavním hrdinům, ale né jen jim, dán...
Ale je také plný kouzelných i dojemných chvílí, lásky přesahující hranice jednoho druhu a především naděje.

Kniha je napsaná, tak upřímným a čistým stylem, že vám nakonec přiroste k srdci. Pokud k němu nepřirostla již na začátku.
Mně k srdci přirostla. Je a vždy bude první knihou, která mě dokázala dojmout. Moc se těším a jsem upřímně zvědavá na další díly.

LuckaH2
05.03.2018 5 z 5

V ramci foceni knih pro knihovnu jsem tuhle knihu i precetla. Nejsem cilova skupina (vekove ani zanrove),presto se mi pribeh moc libil. Krasne popsane nejen emoce,ale i to jak vlk citi, jak ma Grace vyvynutejsi cich. A v neposledni rade vtipne hlasky typu "a co jim reknu? mami, tati, vzali jsme se, nebojte pelicha jen cast roku?:-)" odpocinkova kniha, ze ktere mam hezky zazitek ze cteni.

LucyBooks
13.01.2018 5 z 5

Krásně napsaná knížka, i když je smutná.

Aureline
22.10.2017 4 z 5

Krásný, lyrický a bolestně smutný. Mrazení je více introspektivní než většina knih YA a někdy je kritizován za to, že je příliš pomalý nebo laskavý, ale zjistila jsem, že je krásně psaný, tragický a nádherný. Samova zoufalá snaha udržet si svou lidskost je neuvěřitelně bolestná a jeho srdečný vztah s Grace je hluboce citový a sladký. Je to kniha, která na mě křičí pokaždé, když ji přečtu.

SábaLišková
06.09.2017 5 z 5