Mrazení

Mrazení https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33333/bmid_mrazeni-05W-33333.png 4 946 159

Vlci z Mercy Falls série

Světový bestseller o vlkodlacích. Dva hrdinové – Sam a Grace – a tři životy, které se osudově propojí v jeden příběh. Grace fascinují vlci žijící v lesích za domem jejích rodičů, zvláště jeden se žlutýma očima. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší a proměna obtížnější. Jednoho dne Grace potká chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby zůstal člověkem – jinak ztratí Grace i sám sebe, tentokrát už navždy.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Shiver , 2009

DarkFireflies
15.01.2012 4 z 5

Ze začátku to vypadá jako dost naivní a nezáživná četba, nakonec ale do sebe dokáže člověka vtáhnout. Příběh po celou dobu pěkně vrcholí, jediné, co mě zklamalo, byl příliš rychlý spád v posledních kapitolách, protože zatímco celá kniha byla , dá se říct, bez jakéhokoli spádu, nakonec se to hlavní událo ve třech kapitolách.
Jinak ale můžu knihu hodnotit jen a jen kladně - sice je to druh knih s příliš romantickým nádechem, ale autorka to dokázala pěkně podat. Psaní knihy z více pohledů se zde dá též počítat jako jasné plus. :)

Kaihomielisyys
20.11.2011 odpad!

Totální zklamání...to by mohl být podtitul knihy...dle mého názoru až příliš podobné Stmívání. Ne příliš originální a snadno předvídatelný děj...Jediné, co mohu hodnotit pozitivně, je grafické zpracování obálky. Ta je skutečně zdařilá.

Lucisatko
12.11.2011 5 z 5

Asi bych tuto knihu řadila mezi knížky pro teenegery, kvůli možná až přehnané romantice. Ovšem je tu velké ALE... je to čtivé, krásné, dojemné a jsou tam vlci. Miluju vlky a spisovatelka zřejmě také, jinak by je nedokázala tak nádherně popsat. Opravdu krásné zpracování, které se čte jedním dechem.

mis22
27.10.2011 5 z 5

Moc pěkná knížka, krásný příběh, na 100% doporučuji tomu kdo má rád nějaké to nadpřirozeno a romantiku :D. Pěkně čtivé je i pokračování Váhaní.

KateCullen
26.10.2011 4 z 5

Hezká knížka - jen... nemůžu si pomoct, ale připomínalo mi to Stmívání :)

Ree
21.10.2011 4 z 5

Romantika až na půdu. Pohádková láska vlka a skoro-vlčice. Rodiče, kteří ji nejdříve nechají málem zemřít v autě a potom se o ni nijak zvlášť nestarají. Trošku přitažené za vlasy, ale i tak mě to dokázalo ohromit. Sam je neuvěřitelná citlivka, ale která holka by ho občas něchtěla? :)

netty.vanity
21.10.2011 5 z 5

První díl série "Vlci z Mercy Falls"na mne původně působil trochu moc jednoduše.Postupem času si mě však Grace a především vlk(alá emař:D)Sam získali a jejich lásce jsem začala hodně fandit.Občas se tu najde pár dost sentimentálních momentů,ale dá se to překousnout.Vcelku to vlastně není nic světoborného,ale mě to dostalo:)Co bych po delším zvážení však určitě vytkla, jsou Samovy občasné Edwardovské komplexy. Snad se jich v dalším díle zbavil..

lukyli154
28.09.2011 5 z 5

Krásná kniha, která mě opravdu dostala. Dojemný romantický příběh.

Peťanka
22.08.2011 4 z 5

Popravdě - kdo by nechtěl i ve skutečnosti něco takového zažít, hlavně když je období, kdy ty nejkrásnější okamžiky prožíváte jen prostřednictvím knížek - je to krásná knížka, i když trošku taková ta děsně romantická slátanina, ale jo, přiznávám - líbila se mi. Jen konec mi tam moc neseděl, byl až moc šťastný, nemám ráda happyendy..

Hellou
29.06.2011 3 z 5

Oddechovka :) Trochu mi připomínala Stmívání :) Ale čte se to dobře, člověk nemusí nad ničím přemýšlet, romantika :)

kája14
02.06.2011 5 z 5

moc pěkná knížka, všem doporučuju:-)

Peace
29.05.2011 5 z 5

Romantika jako blázen, ale já jsem bláznem prostě ráda :o))

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Tcica
13.03.2011 2 z 5

Celou polovinu knížky jsem naprosto nechápala, jaký vztah mezi sebou hlavní hrdinové mají. Bylo mi ale strašně líto Jacka. Myslím, že konec měl skončit tou básničkou a prohlášením, že tomu přichází na chuť - neměl to být happy end, k týhle knížce mi to nesedlo. Dvě hvězdy za snahu. (Jsem hodně zvědavá na další díl)

izabelle
11.03.2011 4 z 5

Škoda že jí nemám jako knihu, četla jsem jí jen v e-booku, jak já je nemám ráda.
Ale páni. Vyměnit charaktery hlavních hrdinů - hrdinka stoická, přesně jak bylo napsáno a hrdina citlivka, si nevybere každý spisovatel, a asi ví proč. Kdo by to pak chtěl číst, cílová skupina jsou přeci týnejdžerky, které touží po dokonalých princích na bílém koni (či stříbrném volvu - ew).
Ale mě se to líbilo, netradiční a logické. Vždyť hlavní hrdinka se nestala 'vlkodlakem', ne proto, že by se tak Merlin, případně autor rozhodl, ale proto, že jí otec upekl v autě. Hlavní hrdina si žije ještě kratší život než obyčejný smrtelník, co to je proti nesmrtelným vlkodlakům. A tak vůbec. Teším se na pokračování. Ale víte co mě děsí? Ta věta obsahující "... uvnitř jejího těla, roste hrozba, ..." doufám, že nebude v těhu, jako hlavní hrdinka, myslim. Jestli jo, tak se naštvu.

Domča
22.02.2011 5 z 5

Z posledních několika stránek na konci se mi začínalo dělat na nic. Krásný je prolog Grace a Sama a Samova první kapitola v knihkupectví. Na konci to všechno zachránilo jediné:

„Grace," řekl jsem tiše. „Řekni něco."
„Same," hlesla a já ji strhl do náruče.

Angela01
17.12.2010 4 z 5

Knížka byla poutavá, hlavě co se mi líbilo bylo to že to bylo bráno ze dvou pohledů, to na mě opravdu zapůsobilo. Je fakt že děj byl zajímavý...hodně jako na horské dráze. Krásná romantika a najednou....wow....a o pár stránek dál je vše vyřešeno....ale čím blíž jsem byla konci tím víc mě to zajímalo a když jsem dočetla poslední stránku, málem jsem se zbláznila že ještě není pokračování :-)

Frakira
30.11.-0001 2 z 5

Tohle je vážně pro -náctileté publikum, a to se romantice nebráním :) jinak proti tomu v zásadě nic nemám...

jasmína
30.11.-0001

Doporučila mi ji kamarádka,ale mně se nelíbila, nevím proč, prostě mě nechytla..