Písařka ze Sieny

Záhadný deník ze 14. století spojí dva lidi napříč časem. Pro milovníky románů Dívka s perlou nebo Cizinka. Strhující love story a zároveň napínavý historický detektivní příběh, v němž se stírají hranice mezi minulostí a přítomností. Beatrice Trovato, mladá doktorka neurochirurgie z New Yorku, sice dobře ví, jak funguje lidský mozek, ale v záležitostech srdce se zrovna moc nevyzná. Po nenadálém úmrtí svého bratra, který žil v Itálii, letí jako jeho jediná dědička z New Yorku do Sieny. Bratr jí nechal dům a k tomu složku s výsledky svého bádání, zabývajícího se tajnými dějinami tohoto toskánského města v dobách jeho naprostého zmaru během morové epidemie ve 14. století. Beatrice se stále hlouběji noří do tajemství, které jí zanechal, a jednoho dne narazí na deník malíře fresek Gabriela Accorsiho, na jehož obrazu ke svému překvapení zahlédne svou vlastní tvář. Minulost a přítomnost se záhadně protnou a Beatrice se ocitne v roce 1347 v Sieně, těsně před propuknutím morové rány. S pomocí Gabriela odhalí zlovolné spiknutí, jehož důsledky zasahují až do stovky let vzdálené budoucnosti. V okamžiku, kdy si černá smrt začíná vybírat první oběti, se Beatrice musí rozhodnout, do které doby skutečně patří....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372639/big_pisarka-ze-sieny-r6q-372639.jpg 4.1152

Vydáno: , Metafora

The Scribe of Siena, 2017

Kniha Písařka ze Sieny

AlenaF

Cizinka trochu jinak, ale celkem dobré čtení, nenáročné.

lenka7679

Ztotožňuji se s komentáři, které zmiňují zdlouhavé a nezáživné popisy. Detektivní linka vlastně žádná není, jelikož vše je jasné již od prvních stránek. Romantická linka je, tedy vlastně spíše také není. Kdo by si nepřál na chvilku uniknout o pár století zpět a zažít epickou lásku. Tady ta láska zapadla mezi řádky a já si nejsem vůbec jistá, co jsem to četla. Jak jindy utíkám od všeho ke knihám, tak tentokrát jsem dělala všechno, abych utekla od knihy. Nápad dobrý, provedení špatné.

Terka357

Odevšad slyším chvály na skvěle vystavěný děj a výbornou detektivní zápletku, ale mě kniha nijak zvlášť nenadchla. Autorka měla sice super nápad s prolínáním dvou časových rovin a černá smrt je také velmi atraktivní téma, ale tím pro mě plusy končí. Za prvé, ta vypravěcí forma byla prosím co? Kombinace ich formy, skrz kterou promlouvala hlavní postava, a er formy, která byla vyhrazena všem ostatním postavám, na mě působila dosti přeplácaně. Navíc jsme se díky tomu vyústění celé detektivní zápletky dozvěděli prakticky na začátku. Napětí tedy také nula, opravdu zajímavá pro mě byla pouze pasáž, v níž se ve velkém rozmáhala černá smrt. A konečně, dlouhé popisy si podle mě může dovolit pouze mistr pera, jako například Victor Hugo. Autorčino zdlouhavé vykreslování každé hlouposti mě tak brzy začalo nudit.
Z milostné linky jsem neměla ani motýlky v břiše, i přestože vzít si středověkého malíře je tak trochu můj tajný sen. Tady na mě ta chemie ale příliš nefungovala, i když nedokážu říct, čím to bylo.

Jenny46

Historický román a prolínání dvou časových linii, cestování časem do středověké Itálie - barvité popisy tehdejšího způsobu života. Příběh vášnivé lásky za časů černé smrti, nebezpečné intriky...
Krásné dobrodružství jsem si užila .o))

carcassonna

Pre milovníkov Dívky s perlou a Cizinka.
Dívka s perlou to nie je ani z rýchliku, skôr Cizinka a Jíst,meditovat, milovat - obe knihy nižší priemer, aj keď aspoň trochu zábavné.
Toto bola rozťahaná nuda, kde nám autorka namiesto toho, aby postavy konali a činmi posúvali dej, radšej všetko dopodrobna opíše a "našrubuje" tak, aby jej to sedelo - čitateľ je nepodstatný.
Jedna hviezda za nápad a obálku, inak je to umelé, odfláknuté a neznesiteľne domýšlavé. Škoda.

marara

Knihu tohoto typu jsem si právě potřebovala přečíst. Nic složitého, ale plné fantazie. Jaké by to bylo ocitnout se v renesanční Itálii? Nebýt morové epidemie, tak musím říct, že Beatriči Trovato docela rozumím. I když bych tam nechtěla žít natrvalo, taková dovolená by se mi určitě moc líbila. Učarovala mi také její fascinace prací písařky.

TerezaKlima

Poměrně komplikovaný děj a rámec knihy. Netypická detektivka, která mě ohromila především kulisami, do nichž byla zasazena.

mcabr

Moc hezká kniha,dobře se četla.