Luc.i Luc.i komentáře u knih

Těžko uvěřitelný příběh Těžko uvěřitelný příběh Chris Colfer

Skvělá knížka. Mile mě překvapila protože jsem od ní moc nečekala ale bylo to fakt skvělý. Hrozně se mi líbil styl psaní. Děj se mi líbil a i když tam nebyly žádné velké zvraty tak jsem většinu nečekala. Všechny postavy jsem si oblíbila a líbilo se mi jak byly podány jednotlivé příběhy. Občas tam sice byly nějaké pravopisné chyby ale to se dalo přežít. No a konec? ......ten byl tak krásně hořkosladký. Musím říct že jsem to tak trochu čekala ale myslela jsem si že se to stane jinak. Mimochodem hrozně se mi líbí název a k příběhu krásně sedí.
5/5*. Krásná knížka u které jsem měla i slzy v očích. Myslím že nečtu naposled

02.06.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nádherná kniha. Hned od začátku jsem měla občas slzy v očích a to u knížek většinou nebrečím ale to prostě nešlo. Ta knížka je naprosto dokonale a citlivě napsána. Líbilo se mi protínání přítomnosti a Lininých vzpomínek . Všechny postavy jsem si oblíbila, a myslím že Andriuse a Jonase si nešlo neoblíbit. Měla jsem radost jak se nakonec ukázal Kreckij.
Autorka si vybrala neobvyklé ale dobré téma od kterého se nešlo odtrhnout. 5/5*
PS (OBSAHUJE SPOILERY ): Většinou nemám epilogy moc ráda ale tenhle mi přišel dobře vymýšlený a dostačující i když byl krátký. Ale vlastně mi i chyběl příběh setkání Liny a Andriuse i když takhle mám dost prostoru pro domyšlení si příběhu.

28.05.2020 5 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Knížka se mi líbila. Děj sice dost předvídatelný a bez větších převratů ale i tak jsem ráda že jsem ji přečetla. Od autorky to byla moje první knížka ale ještě si nějakou přečtu protože její styl se mi líbil. Jediné co mi vadilo bylo, že jsem některé vzkazy na začátku kapitol ani nemohla přečíst, sice chápu záměr ale kdyby to bylo napsané nějak líp tak bych to uvítala.
OBSAHUJE SPOILERY : Celá ta linka s Tobym mi přišla trochu přes čáru i když vím jaký byl záměr a Joe na druhou stranu byl až moc dokonalý žádná špatná vlastnost což působilo dost nereálně. Jinak Len a její rodina byly opravdu zvláštní až šílení že jsem se tomu občas až smála.
Celkem 4/5*

26.05.2020 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásná kniha. Sice předvídatelná ale to mi nevadilo. Čekala jsem sice trochu víc historie což by mi vůbec nevadilo ale i tak jsem si čtení užila. Všechny postavy jsem si oblíbila ale přišly mi trochu jednotvaré a to jim ubývalo na reálnosti. Líbil se mi I styl psaní i když jsem si na něj nejdříve musela zvyknout. 4/5*

23.05.2020 4 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Knížka byla sice naprosto předvídatelná a typická svého žánru ale přesně něco takového jsem teď potřebovala číst. Trefila se mi do nálady . Četlo se to samo a dej ubíhal. Žádné drama nečekejte ale stejně to bylo fajn. Nemám co vytknout 5/5*

19.05.2020 5 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Skvělá knížka. Už jsem viděla několikrát film který mám moc ráda. Knížka nezklamala , oproti filmu tam jsou nějaké rozdíly ale nevadilo mi to. Cirkusové prostředí se mi líbilo i když chvíli mi při představě ze to byla pravda bylo nepříjemně.
Celkem 4/5* , jsem ale ráda že jsem ji četla jen konec mě neoslovil

19.05.2020 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tahle knížka je naprosto boží! ! Jedna z nejlepších co jsem kdy četla. Od autorky jsem nic jiného nečetla a neznala jsem ten svět, proto jsem byla skoro do poloviny trochu ztracená. Asi i proto že je tam hodně názvů a zvláštních slov. Knížka měla skvělou atmosféru, gangy, zbraně, spodina společnosti. Nejlepší na knížce jsou ty postavy . Myslím že Kaze si nešlo nezamilovat (teda alespoň mě ) protože on je jedna z nejlepších postav vůbec, je dokonalej. Ostatní jsem si taky oblíbila a kupodivu mě nikdo nerozčiloval a přišlo mi ,ze všichni jednají logicky. Celý děj byl dobře promyšlený a knížce hodně pomohlo střídání pohledů. Na konci bylo pár nedořešených otázek ale myslím že na ně v druhém díle dostaneme odpovědi .
DOKONALÁ KNÍŽKA 5/5*
PS: určitě nečtu naposledy...

14.05.2020 5 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Odpočinkové čtení stejně jako předchozí díly. Eden už mě tady vůbec nerozčilovala což beru jako úspěch a Tyler je každým dílem lepší. Celkově 4*

10.05.2020 4 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Od knížky jsem moc nečekala a už po pár stránkách se mi zalíbila, což mě překvapilo, jelikož většinou mi trvá než se do knížky dostanu. Od začátku jsem se u knížky usmívala a první půlka byla skvělá. Konec jsem ale odhalila už někdy v půlce , sice jsem si pořád říkala že to tak nebude ale bylo. Líbila se mi forma zpracování a některé grafy nebo konverzace jsem si opravdu užívala. Skvělá knížka 4* za konec.
PS: ani nevím proč ale hrozně mě rozčilovalo oslovení "Olly"...

07.05.2020 4 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Fajn čtení, knížka neurazila ale vlastně ani nijak zvlášť nenadchla. Bylo to čtivé ale tak nějak se dalo všechno očekávat, nic mě nijak zvlášť nepřekvapilo. Z postav mi nikdo nevadil . Průměrná knížka 3/5*

28.04.2020 3 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Knížka mě velmi mile překvapila. Byla skvělá! Děj mě úplně vtáhl a bylo to ohromně čtivé, napínavé a strašně jsem chtěla vědět jak to bude pokračovat a jak to skončí. Kniha rozebírala různorodá témata a stejně to do sebe zapadalo. Líbil se mi i jazyk a použití přirovnání. Chvílemi tam byly i myšlenky k zamyšlení a výjimečně mi vůbec nevadili poznámky autora , bez nich bych se asi ztrácela.
5/5*

24.04.2020 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Lepší než první díl. Myslím že knížce pomohla i změna prostředí protože New York tam byl popsanej úplně skvěle a ta jeho atmosféra byla z knížky cítit.Postavy jsem si oblíbila o trochu víc, ale celkově se mi dějová linka a chování postav líbilo víc. Konec jsem tak nějak čekala protože jak líp čtenáře nalákat na další díl že?Četlo se to hezky a i když mě knížka chvílemi rozčilovala líbila se mi. Celkově 4*

22.04.2020 4 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Ze začátku jsem chtěla knížku odložit. Dočetla jsem a nakonec celkem dobrý, část před koncem se mi i líbila, konec už zas moc ne. Nejhorší byla hlavní hrdinka, přišla mi strašně hloupá a i když byla jen o rok mladší, oproti ostatním se chovala jak děcko. Většinou se hrdinu oblíbím ale Tyler, byl sice v pohodě, ale nějak zvlášť jsem si ho neoblíbila.
3,5/5*

19.04.2020 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

No teda. Příběh velmi čtivý, že se nedalo odtrhnout. Skvěle napsány pocity i zaporák. Vůbec jsem to takhle nečekala. Ze čtení mi bylo chvílemi až úzko. Pak když jsem knihu ale dočetla připadalo mi ze mi tam něco chybělo, sice nevím co ale konec byl na mě až moc v náznacích. Ale knížka byla skvělá a líbila se mi i když tento žánr běžně nečtu.

14.04.2020 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Skvělá knížka. Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Četla se sama. Přečetla jsem ji za den a bylo mi to líto. Některé scény byly úplně dokonalé že jsem se u toho rozplývala nadšením. Postavy všechny skvělé a přišly mi i velmi reálné čehož si cením. Vztah a celé jeho budování bylo skvěle popsané. Nejdřív jsem chtěla dát jen 4* ale po poslechnutí soundtracku nemůžu nedat 5* je skvělej. Líbilo se mi že jsou texty v knížce a bylo bezva ze posouvaly děj a skvěle tam seděly, vyjadřovaly pocity hlavních hrdinů. Možná by mi vyhovovalo víc kdyby byly texty anglicky ale chápu že ne každému by to sedlo. Překlady textů byly skvěle zpracované Já mám teda vždycky ráda zmíňku o nějaké písničce v knize ale tohle bylo ještě lepší protože ty písničky byly pro tenhle příběh. Super nápad.

14.04.2020 5 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Začnu nejdřív novelou
Gideon se mi v původní triologii vždycky líbil, i když nebyl úplně výrazná postava. Proto jsem se na jeho příběh těšila. Asi mě úplně nezklamal ale v těch částech z minulosti se on i Sav chovali úplně divně a nelogicky takže to mě moc nebavilo ale část z přítomnosti byla Dobrá. Takže tak 3,5*
Eastona jsem měla ráda od začátku a bylo mi jásný že v sobě skrývá víc. Příběh se mi líbil i když jeho skoro neustálá opilost mě už vytáčela protože pak jednal úplně nelogicky, i když toho pak litoval tak to prostě byly velký chyby. Líbilo se mi jak si budovaly s Hartley vztah. Přijde mi až komické jak je tam banda puberťáků s temnou minulostí. Vadilo mi jak autorky z Elly udělaly ukňučenou semetriku, protože předešlé díly taková vůbec nebyla. Konec byl vzhledem k předešlým koncům předvídatelný ale na další dil asi chvíli počkám.Celkově tak 4* ,protože opět velmi čtivé
Zajímal by mě vztah dvojčat s Lauren protože je to čím dál zvlastnejsi.
Série je to opravdu dobrá a doporučuji.
PS: po čtyřech dílech přiznávám ze bych se Royaly zničit nechala a chvílemi mě opravdu ničili.

09.04.2020 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Knížka se mi líbila, byla čtivá, měla spád, bylo to napínavé a i když jsem vraha odhadla spravne tak jsem chtěla vědět motiv. Předchozí díl se mi líbilo víc. Nejvíc mě tady rozčiloval Steve, ještě snad nikdy mě žádná postava nevadila tolik pokaždé když se tam objevil tak bych tu knížku nejradši zahodila. Opravdu dobře napsaný charakter

05.04.2020 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Pro mě lepší než první díl. Lepší děj a víc to utíkalo. Dobrá kniha. Royalovi jsem si fakt oblíbila, Ella je stejně super jako v jedničce. Líbilo se mi stridani pohledů, knížce to pomohlo.

03.04.2020 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Čtivé, předvídatelné, milé a sexy. Knížka se mi líbila postavy jsem si oblíbila, Ella je skvělá. Ten konec byl fakt dobrej. JedIné co mi vadilo, i když za to si můžu sama, tak jsem čekala ze to bude opravdu královská rodina a ne jenom pořádný zazobanci. Těšila jsem se na atmosféru jako měla a selekce ale jinak super.

31.03.2020 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

moc hezká kniha. Styl stejně Dobrý jako u prvního dílu, i když ten se mi líbil o trošku víc. Spencera jsem si celkem oblíbila. Dawn byla skvělá líbila se mi linka s jejím psaním. Nolan byl skvělej. Ze začátku jsem sice furt čekala na Alie a Kadena ale nakonec jsem si oblíbila a nový pár.

27.03.2020 4 z 5