Pohřbený život

Někdy i obyčejný školní úkol může změnit váš život. Joe Talbert měl na hodinu literatury sepsat životopis někoho neznámého. A rozhodl se pro Carla Iversona, umírajícího usvědčeného vraha. Během jejich rozhovorů Joeovi dojde, že byl Carl odsouzen neprávem, a rozhodne se jeho jméno očistit. Nemohl si však vybrat nic nebezpečnějšího než bojovat za očištění zahořklého starce, jehož kdysi odsoudili za hrůzný zločin....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333679/big_pohrbeny-zivot-lcV-333679.jpg 4.2278
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

The Life We Bury, 2014

Kniha Pohřbený život

Prateri

Není neškodných omylů - o to je to horší, pokud člověka na základě těchto omylů odsoudí a pohřbí ho na doživotí ve vězení. Ztratí přátelé, práva i svou čest. Tak to mne zasáhlo v této knize nejvíce. Čtivá kniha, kde dva studenti dokáží víc než vyšetřující kriminalisté a soudy. Zajímalo by mne, kdo a jak nahradí neprávem odsouzenému člověku ztracená léta. To snad ani nejde. Čest usvědčením pravého viníka je vrácena, ale roky života?

Skoupka
09.07.2021

Nebylo to úplně špatné, ale žádné velké napětí, čtení jedním dechem nečekejte.

Janík511
18.05.2021

Další napínavá kniha od zajímavého autora. Příběh trochu jednodušší oproti jeho další u nás vyšlé knize, ale já si příběh užila. Autor píše čtivě, takže i jednodušší příběh se mi líbí. Každopádně vraha jsem tušila už od půlky knihy.

SimonaP
14.04.2021

Ale jo. Nakonec se mi to docela líbilo. Jednoduše psané, až to skoro připomínalo příběh pro teenagery.

Mikuše-Ivet
13.04.2021

Na mě kniha měla docela pomalý rozjezd, ale dobře se četla a za půlkou se to rozjelo. Řekla bych, že to byla fajn oddychovka

moudivlacek
25.03.2021

Až budete někdy naříkat, jak máte život těžký a jak je na vás nespravedlivý, sedněte si a vezměte tuto knihu do rukou.
Je to příběh člověka, který byl odsouzen za vraždu a teď umírá. Náhodou je seznámen s Joem, studentem, který má psát životopis neznámého člověka. Joe navíc má nelehký život, bratra autistu a matku, která se o ně nikdy nestará. Joe sice má stejný názor jako všichni kolem - vrah dívky je lidská zrůda. Co když ale najednou dotyčný poví, že by mělo být vše jinak. Joe a jeho sousedka Lily začínají odkrývat pravdu. A to je dost děsivé.
Příběh o tom, že někdy odsoudíme člověka, aniž bychom znali pravdu. Ponaučení je nasnadě. Milovníkům tohoto žánru doporučuji.

kneslova
18.03.2021

Docela dobře se čte.

Ophelie
30.01.2021

Kniha se četla dobře, zajímavá zápletka a postava Joea mi byla hodně sympatická. Rozuzlení na konci bylo překvapivé (kdo byl nakonec tím skutečným vrahem). Taková příjemná oddychovka.