Pohřbený život

Pohřbený život https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333679/mid_pohrbeny-zivot-lcV-333679.jpg 4 322 105

Někdy i obyčejný školní úkol může změnit váš život. Joe Talbert měl na hodinu literatury sepsat životopis někoho neznámého. A rozhodl se pro Carla Iversona, umírajícího usvědčeného vraha. Během jejich rozhovorů Joeovi dojde, že byl Carl odsouzen neprávem, a rozhodne se jeho jméno očistit. Nemohl si však vybrat nic nebezpečnějšího než bojovat za očištění zahořklého starce, jehož kdysi odsoudili za hrůzný zločin.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Life We Bury , 2014

MonikaV
24.10.2017 4 z 5

Čtivé, stránky rychle ubíhaly.

josska
22.10.2017 4 z 5

Opět knížka,která se četla sama,napínavá a ten konec super

Kacule88
15.10.2017 5 z 5

Velmi zajímavý příběh,knížku jsem četla jedním dechem.

DavidKeller
11.10.2017 5 z 5

Parádní, drsna atmosféra, americké zimní městečko :) které vás nenecha v klidu do poslední stránky, těším se na další knihu od autora :)

Olga.S
17.09.2017 5 z 5

Tak tohle se čte opravdu samo! Takhle napínavý příběh jsem dlouho nečetla. Od začátku knihy jsem měla tip na a vraha, ale až na konci knihy jsme byla vyvedena z omylu.

Kerberos
05.09.2017 4 z 5

Nesouhlasila bych s tím,že je kniha zdlouhavá,přečetla jsem ji v jeden deštivý den.Na prvotinu dobré.

Eve_linnka
03.09.2017 3 z 5

Pohřbený život je oddechové čtení, ale v tomto případě by neměla být kniha označována jako thriller! Což je chyba českých knihkupectví i databází knih. Jde spíše o román s detektivní zápletkou. Thriller je žánr, který by měl ve čtenáři vyvolat silné napětí z toho co přijde. Nervy i představivost pracují a čtenář není schopen knihu odložit. U thrilleru musíme cítit nějaké emoce! A to se mě bohužel u této knihy nestalo :-(

Liduka
31.08.2017 5 z 5

Sice jsem původně chtěla dát 4 hvězdičky za ten pomalejší rozjezd a neustálé odbočování z hlavního příběhu k Jeremymu, ale ten konec to vynahradil. Jen mě mrzí, že tam autor nepopsal, co se vlastně v ten osudný den seběhlo mezi vrahem a Crystal.

Lenka.Vílka
21.08.2017 5 z 5

Tahle kniha se čte sama. Joa jsem si hned oblíbila. Jeho osobní život byl stejně dramatický, jako hledání pravdy o životě vraha, které vzniklo nejdřív jako seminárka do školy, aby se z toho stalo něco mnohem víc, něco na čem neskutečně záleží.
Jako bonus beru to, že knihu jenom nečtete. Autor vás donutí o tom všem přemýšlet. Protože se pracuje s dvěmi teoriemi. Buď je Carl vinný a naprostý psychopat, čímž by se vysvětlovalo jeho chování u soudu a potom. Nebo je nevinný a za vším tím je mnohem víc, proč šel ochotně do vězení. V jedné kapitole jsem byla za jednu variantu, v další za druhou a neustále se to střídalo. Takhle já posuzuji kvalitu knihy. Stále nové teorie, které mi víří v hlavě, že mám strach knihu odložit. A tak čtu a čtu. Stejné pocity jsem měla při čtení knihy Hrob mé sestry. Jestli to v tomhle případě dopadlo jako v Hrobu, musíte si Pohřbený život přečíst, ať to zjistíte. Za sebe nadšeně doporučuji.

ankaras
18.08.2017 5 z 5

A-asi povedené :).

evasamankova
11.08.2017 5 z 5

Skvělá napínavá detektivka se sympatickým a uvěřitelným hrdinou, který byl takovým roztomilým slonem v porcelánu.
Žádné násilné kombinování, překrucování už odhaleného atd.
V jisté jednoduchosti je největší krása.
Opravdu vydařená kniha!

Hella
11.08.2017 5 z 5

Velmi povedený příběh! Moc pěkně se četl, nutno pochválit autora (překladatele?) za úžasný cit k jazyku; kniha chytila a nepustila, dokud nebylo téměř na jeden zátah přečteno. Hlavní hrdina Joe i vedlejší postavy Carl a Lila velmi sympatičtí a reální. Za sebe moc doporučuji a těším se na další knihy.
P. S.: A v žádném případě to není literatura typu Young Adult, jak kdosi níže píše.

dominika2585
09.08.2017 5 z 5

V tomto případě je i 5 hvězd málo. Knížka se četla sama, zhltla jsem jí během dvou dnů. Takovéhle příběhy odsouzených mě baví, tenhle příběh mi trochu připomněl seriál Odložené případy, kdy se případy vyřeší až po letech a mnohdy to dopadne tak jak zrovna vůbec nečekáte. Celý příběh jsem byla hezky napnutá, a s každou další stránkou jsem musela vědět co bude dál. Doufám, že u nás dojde i na vydání pokračování! :)

Matita310
22.07.2017 5 z 5

Tak tahle knížka se četla sama. Skvělý příběh. Knížka se mi moc líbila. Už teď se těším na pokračování. Doporučuji všem.

Jana77
13.06.2017 5 z 5

Skvěle napsané. Soukromý život hlavního hrdiny, pátrání v minulosti umírajícího vraha, prostě za mě fakt dobrý.

nevřelka
04.06.2017 2 z 5

Tak tohle byla extra porce nudy. Knihu jsem četla pomalu, samotný závěr mi nezvedl tep ani náhodou. Zvraty žádné, celé to směřovalo tam, kde to i skončilo. Už opravdu nebudu kupovat knihy s poutači v knihkupectví. Utracený peníze.

Danago
03.06.2017 2 z 5

Tak toto je rozhodně psáno pro mladší čtenáře a já bych to zařadila do YA literatury. Celé je to velice naivní a předvídatelné. Sice čtivé , ale není to knížka pro staršího protřelého čtenáře.

SBH
28.05.2017 2 z 5

Kniha není ani thriller, ani detektivka. Neobsahuje dost gradujícího napětí, popisuje rodinné vztahy, není to dobrá detektivka, protože osoba pachatele je čtenáři představena až na úplném konci příběhu (deus ex machina). Hrozně předvídatelné, pachatele si autor vycucá z prstu. Závěr je akční, ale naprosto klišé.
Oceňuji kvalitní překlad včetně vysvětlivek amerických historických pojmů.

Roubas
13.05.2017 5 z 5

Kniha dotýkající se hodně závažných témat, která má jedinou chybu, a tou je její rozsah. Neměl bych problém číst ještě dalších 200 stran. Joe je sympaťák, se kterým se bez problému čtenář ztotožní během několika prvních stránek. Přišlo mi, že závěr druhé třetiny ztrácel maličko dech a obával jsem se jestli se dostaví napínavé finále. Dostavilo. Celá poslední třetina knihy je jedna velká, zasněžená, thrillerová jízda. A - asi se mi to prostě hodně líbilo.

Marluksa
08.05.2017 4 z 5

Žádná zbytečná omáčka, což oceňuji. Plynulý příběh bez zbytečností. Styl autora se mi zamlouvá, určitě si vyčíhnu další jeho dílo.