Pohřbený život

Pohřbený život https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333679/mid_pohrbeny-zivot-lcV-333679.jpg 4 322 105

Někdy i obyčejný školní úkol může změnit váš život. Joe Talbert měl na hodinu literatury sepsat životopis někoho neznámého. A rozhodl se pro Carla Iversona, umírajícího usvědčeného vraha. Během jejich rozhovorů Joeovi dojde, že byl Carl odsouzen neprávem, a rozhodne se jeho jméno očistit. Nemohl si však vybrat nic nebezpečnějšího než bojovat za očištění zahořklého starce, jehož kdysi odsoudili za hrůzný zločin.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Life We Bury , 2014

Illaa
06.05.2017 3 z 5

Ze začátku mě čtení moc bavilo. V průběhu příběhu napětí bohužel nijak negradovalo. Akčnější místa byla trochu odfláknutá a uspěchaná. Za přečtení to ale určitě stálo.

zbožňuju_knihy
30.04.2017 5 z 5

Kniha je naprosto skvělá, čte se jedním dechem, vše do sebe pěkně zapadá a zhruba v půlce nabírá vše rychlý spád-Joe to bere do svých rukou, tlačí ho čas a on se snaží přijít na kloub tomu, jak to před 30 lety vlastně bylo, aniž by domýšlel, co se nejen jemu může stát. Kniha mne bavila jako celek a byly chvíle, kdy jsem měla chuť přetočit listy a zjistit KDO teda? a JAK vlastně? Teď už se jen můžu těšit na pokračování :-).
Nesmím zapomenout na uvedené zážitky z Vietnamu, které knihu posunuly ještě výš a díky kterým jsme si mohli udělat obrázek o "vrahovi" Carlovi.
Určitě doporučuji ;-)!

zuzana2599
23.04.2017 4 z 5

Vydařený debutový thriller okořeněný sympatií a empatií obou hlavních hrdinů - Joea i jeho přítelkyně Lily. Oblíbila jsem si také postavu autistu Jeremyho. Poslední třetina příběhu nabrala na obrátkách a líbila se mi ze všeho nejvíc. Také mě závěr knihy dojal a ráda si tedy přečtu další pokračování tohoto románu a setkám se tak znovu se svými oblíbenci.

Ewik
13.04.2017 4 z 5

Nejen obálka, ale i námět knihy mě ihned zaujal. Bylo to něco, co neukazovalo na klasickou detektivku nebo podobnou divočinu. Mnohovrstvý komorní thriller začínající jako nevinná seminární práce do školy, kde nemáte jinou možnost volby. Citlivý příběh o starých křivdách, složitých osudech, přátelství, naději a velkém odhodlání.

Místy mi bylo hodně smutno. Nejen kvůli Carlovi, umírajícímu na rakovinu a trpícímu odsouzením a předsudky druhých, ale také kvůli Joeovi potýkajícím se s vlastními kostlivci. Autor odvedl velmi dobrou práci, zahrál na city tak, že celá ta tíha nespravedlnosti a křivdy na mě dolehla jako tuhá minessotská zima.

Pozvolné odhalování pravdy bylo strhující, ke konci velmi napínavé, a Joeovo zarputilé přesvědčení fascinující. Konec mě dojal a já děkuji autorovi za zajímavé a čtivé dílo. A co jsem si z toho odnesla? Že je opravdu velmi důležité si na člověka udělat svůj vlastní názor.

Mischone
12.04.2017 4 z 5

Není to klasická detektivka, díky tomu, že vše začalo díky seminárce do školy. Máme zde alespoň nový nápad, nový pohled, něco jiného než "klasiku" :) Joe je samostatný, snaživý a dost vyspělý na svůj věk. Chování jeho matky mu ukázalo jak může být život těžký. Musí se také postarat o svého bratra který je autista, ví že to není jednoduché, ale nevzdává to, nic nezahodí jen tak protože je to těžké. Dozvíme se s čím vším se musí Joe poprat, že se děj netočí jen kolem Carla I., ale že i Joe má svůj život a své starosti. Je to příběh plný odhodlání, odkrývání pravdy a nových informací.
No a ta obálka, není prostě dokonalá? :)