Nebe je všude

od:


KoupitKoupit eknihu

Sedmnáctiletá Lennie je knihomolka, má ráda muziku a svůj klarinet. Žije ve stínu své báječné sestry a trochu jí hraje druhé housle. Sedmnáct let se dělily o šaty, myšlenky, radosti i strasti. Ale teď je Bailey mrtvá a Lennie najednou přespává v domě smutku pod zamračenou oblohou. Jako by někdo vypnul nebe. Lennie se navíc do toho všeho zamiluje - poprvé ve svém životě a hned do dvou kluků. Joeho tajemný úsměv trumfne snad už jen jeho hudební talent a Toby je tichý pohodář, skejťák a hlavně Baileyina velká láska. Lennie z toho má pěkně zamotanou hlavu, jeden z kluků jí pomůže vymanit se ze smutku, druhý jí do něj naopak uvrhává. Lennie se pokouší vypsat si duši na každý kus papíru, který najde, ale pomůže jí to najít tu pravou cestu, svou vlastní melodii ve všem tom hluku na světě? Křehký a dojemný příběh o ztrátě a životě, palčivých pocitech bezmoci a nenávisti i lásce zároveň....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225830/nebe-je-vsude-5aa-225830.jpg 3.9343
Orig. název:

The Sky is Everywhere (2010)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (87)

Přidat komentář
Sisinka05
03. září

Lennie mi chvilkami opravdu lezla na nervi, konec se mi četl pomalu... příběh byl ale jinak fajn, milostný trojúhelník nějak moc nevadil. Všechny postavy mi byly sympatické, a všechny byly svým způsobem originální.
Doufám, že co nejdříve budu mít možnost přečíst si i Dám ti slunce.

LenysekC
23. července

Čteno v angličtině a líbilo se moc. Tahle autorka mě baví. Asi jak má kreativně zaměřené postavy, které si ujíždí na nejrůznějších věcech, to je fajn.

PetraBery
27. června

Jak se člověk vyrovnává se ztrátou blízkého člověka? Sedmnáctiletá Lennie píše básničky, které nechává na všech možných i nemožných místech… Vypráví a vzpomíná na svou zemřelou sestru Bailey, po jejíž smrti už nic nebude stejné. Kniha o první lásce, bolesti ze smrti a hledání sebe sama. Čtivé, s očekávatelným koncem, určené spíše dospívajícím.

Tyrkysová
19. května

Autorka dokáže velmi barvitě vystihnout pocity bezmoci, kterými Lennie prochází, současně však i poblouznění první lásky, stejně jako zmatenost plynoucí z rozpolcení citů hned ke dvěma "mužům jejího života". I přesto, že je kniha charakterizována jako Young Adult, najdou v ní jistě zalíbení i starší čtenáři (pravda, spíše čtenářky). Odmyslíme-li si řeč, sex a naivitu "náctiletých", která z některých pasáží čiší, najdeme i velkou hloubku a dojemný příběh o životě.

Niky034
17. února

Knížka byla super, originální, nápaditá, čtivě napsaná a poutavá.
První jsem od této autorky četla Dám ti slunce a ta mě zaujala o něco víc, proto ta jedna hvězdička dolů.

Ažula
12. února

Od této autorky jsem nejdříve četla Dám ti slunce a ta kniha mne naprosto uchvátila. Ovšem Nebe je všude už tak žhavé nebylo. Kniha je celkem hezky napsána a přečetla jsem ji za víkend, ale postava Lennie mě po dobu celé knížky patřičně vytáčela svým "vztahem" s Tobym. Nezlobte se na mě, ale do teď jsem nepochopila, proč to udělala. Osobně jsem tedy názoru, že si Joea nezasloužila. Protože on si tohle nezasloužil. Každopádně chápu, že happy end musí být. Za mě tedy stokrát lepší Dám ti slunce...

fruitbueno
17. ledna

Neupírám knize čtivost a neuvěřitelný drajv, bohužel se však ukázalo, že (už) nejsem cílová skupina a kniha mě neoslovila tak, jak by asi měla.

simona5843
04. ledna

Toto bolo zlé.Buď som už stará na takéto knihy alebo to bolo zlé,vyberte si :D Hlavná hrdinka Lennie sa nebezpečne priblížila k môjmu prvenstvu hlavných hrdiniek ktoré mám chuť ovaliť panvicou(prvé miesto si stále drží America,prepáčte mi ktorý milujú Selekciu).Lennie bola naivná,skákala od chalana k chalanovi a zaľúbiť sa počas toho ako smútim za sestrou mi prišlo trošku divne.V tom obdobii by to bolo posledné na čo by som myslela.Jej večne mrk mrk mrk mi zdvíhalo akurát krvný tlak.Presladený koniec ma už úplne dorazil.Mám rada sladké príbehy ale tu toho bolo veľa na konci.Knihu som nechcela ani dočítať ale zaťala som sa ale druhý krát ju už čítať rozhodne nebudem.Mám doma ešte Dám ti aj slnko tak dúfam že to také zle ako mrkajuca Lennie nebude.

Rea1307
03. ledna

Kniha není napínavá ani originální. Pořád se tam opakuje to samé. Smutek nad ztrátou sestry a láska ke dvoum klukům. Líbily se mi ale zajímavé postavy. Hlavně Lennin strýček a Joe.

Irsaf
04.09.2017

Moc pěkně napsano...

Lokina
04.09.2017

Od J. Nelson jsem četla Dám ti slunce, které se mi velice líbilo a oslovilo mě. Takže přišla i na řadu další kniha z její tvorby.
Příběh byl čtivě napsaný, doplňovaný útržkami, které psala Lennie. V první polovině mi Lennie někdy připomínala chováním nerozhodného, nevrlého mopsíčka, který neví ke kterému z páníčků dřív se svou oddaností a náklonností. Nakonec si ale uvědomila, co doopravdy cítí a hlavně k tomu správnému klukovi. No ale po zvratu, který nastal, se vše v dobré obrátilo a konec přešel do krásného, naivního a očekávaného finiše.
Co se mi v knize líbilo, bylo popisování, jak se každý jinak vyrovnával se smrtí blízkého člověka či jejím odchodem od rodiny, to jak Lennie psala různé útržky o ztrátě, bolesti a vyrovnání se s tím, bábi zase se svými bolavě upřímnými dopisy či obrazy, určené její dceři.
Nebyla to jaká Bůh ví extra četba, ale někdo si tam své pasáže najde, ať už romantická duše nebo osoba zkropená žalem. :-)

Anna 13
18.08.2017

Původně jsem chtěla dát hvězdy čtyři, ale nakonec jsem se rozhodla pro plný počet, protože mne to neuvěřitelným způsobem nadchlo.
Kniha Dám ti slunce od této autorky je asi lepší, ale i Nebe.. má své kouzlo. Dokonale popisuje pocity, jakými jsou ztráta, bolest, žal, samota, láska, deprese...
Její románky jsou lehké, nevinné, barevné a milé. Ideální pro letní čtenářskou pohodu. Narozdíl od Dám ti slunce je kniha méně filosofičtější, ale mne to zas až tak nevadilo.

Za ten ohňostroj emocí prostě dávám pět!!!

Market = )
14.08.2017

To bylo smutný a krásný, až mi srdce usedalo. Už nejsem věkově cílová skupina, ale knížka se mi vážně moc líbila. Bezva postavy (až na ten Velikánův knír teda...), dialogy, citlivě a podle mě hrozně uvěřitelně pojatý tak vážný a smutný téma... Četla bych dál a dál (jen bych si vždycky sem tam pobrečela). Jediný, co mě trochu mrzelo, bylo poměrně hodně překlepů a chyb typu špatného skloňování v překladu. To si knížka nezasloužila :-).

Mišpule9918
30.07.2017

Tato kniha je první, kterou jsem od autorky četla. Strašně dlouho mě trvalo než jsem se do knihy pořádně začetla. Příběh je pěkný až na to jak hlavní hrdinka pořád myslí na sebe jak ona se cítí neuvědomuje si že lidé z její blízkosti to také trápí. Ten její milostný příběh mě také moc neoslovil. Když knihu shrnu moc mě nenadchla čekala jsem trochu víc. Každý si na knihu udělá svůj vlastní názor, někomu se může líbit jiným zase ne.

NalinnMane
23.07.2017

Patří mezi moje nejoblíbenější knihy, ale musím říct, že Dám ti slunce mě oslovila mnohem víc.

petra4080
19.06.2017

Naprosto o ničem.

Jass
30.05.2017

Pokud by to byla první kniha, co bych od autorky četla, pravděpodobně bych byla nadšená i přes ten ohavný milostný trojúhelník. Takhle jsem si jen pořád říkala, že "Dám ti slunce" bylo lepší. Průběh byl vcelku jasný, musím říct, že mě nic nepřekvapilo, přesto to bylo úžasné, obzvlášť Joe :D .

bubblebut
15.02.2017

Moc se mi líbila stylistika celé knihy, byla opravdu procítěná a některé pasáže byly prostě dokonalé. Super!

Viky.nox
03.02.2017

Nápad sice nebyl moc originální, ale zpracování bylo příkladné a ačkoli se mi básničky, které Lennie psala všude, kde mohla, četly někdy hodně těžko kvůli pravopisu, musím knihu hodnotit jedině kladně. Přece jenom ne každý máme čitelný rukopis. Je moc hezky doplněna úvahami a člověk se velice rychle vžije do její situace a soucítí s ní.

anibeni
17.01.2017

Kniha, která je nabitá emocemi, nevyřčeným tajemstvím a rozpačitým chováním hned od samého začátku.. tato kniha se musí dočíst, aby byla správně pochopena.. Líbilo se mi to...

BetyN.
12.12.2016

Z knihy mám velmi smíšené pocity. Kniha mě zaujala svou obálkou.
Na jednu stranu jsem se ze začátku nemohla začíst a příběh je o tématu, kterým se zabývá řada knih, takže to ve výsledku není ani nějak originální. Ale autorka velmi pěkně píše a bylo to hezké a oddychové čtení.

_alen14_
20.10.2016

Kniha mě ze začátku (tak 50 stran) nudila a nezaujala, ale řekla jsem si, že je škoda jí nedočíst a jsem ráda, jelikož mě kniha úplně vtáhla do děje. Soucítila jsem s Lennie a Joea jsem chápala... Kniha mě také zajuala z toho důvodu, že jsem také knihomolka a ,,hudebnice" to slovo nemám moc v lásce, ale budiž. Jsem vážně ráda, že jsem ji nezahodila a dočetla, protože je propracovaná a geniální.

Heyhey
08.10.2016

Nečekané, propracované do detailu, dojemné. A v neposlední řadě nádherný jazyk a sloh.

CrazyDuck15
20.09.2016

Nejdřív mi dělalo problém se s knihou a s Len samotnou sžít, kvůli nemorálnímu chování co se týče Tobyho, ale později jsem všemu lépe porozuměla a už se nemohla o knihy odtrhnout. Všechny pocity jsou v knize skvěle rozebrány a vysvětleny. Stala se z toho opravdu pěkná knížka, kterou možná v budoucnu přečtu znovu.

AndyK
16.09.2016

Zpočátku rozpačité pocity vystřídalo nakonec pochopení a dojetí. Problém do příběhu se ponořit nakonec vystřídala potřeba knížku přečíst ještě před spaním, děj se co děj. Co na tom, že jsem do práce spala jen tři hodinky :-) Ano, knížka se mi nakonec přece jen líbila, ale nutno podotknout, že žádné velké překvapení se nekonalo - děj byl pro mě trošku předvídatelný, ale asi jsem zrovna vychytala tu správnou dobu na čtení - vůbec mi to nevadilo, naopak. Na konci jsem se usmívala možná stejně, jako když Lennie poprvé spatřila svého vášnivého kytaristu...

Litocha
02.09.2016

Působivý a neobvykle napsaný příběh o snaze vyrovnat se se ztrátou nejbližšího člověka. Snad každá postava byla více či méně excentrická, ale přesto působily uvěřitelně. Zaujal mě autorčin styl, její nečekané postřehy a neotřelá přirovnání. A některé z básniček, které Lennie trousila okolo sebe, mě zasáhly. Na to, že se tam toho (z hlediska akce) zase tolik neděje, mě tahle knížka až nečekaně upoutala.

margoj
01.09.2016

Začátek knihy byl pěkná pitomost. Nechápala jsem pointu knihy, netušila jsem, proč ji autorka napsala - bez takové kniy by se svět obešel. Občas jsem se zasmála, ale to bylo všechno. Ale potom, co se dala dohromady s Joem to začínalo být zajímavé. Když jsem tuto knihu dočetla, měla jsem úsměv na tváři. Ani ne proto, že jí Joe odpustil (spíš jsem chtěla ať jí nedopustí, nebo ať je alespoň větší drama), ale z toho, že si člověk z této knihy něco odnese. Hodně jsem se nasmála, a myslím si, že si ty 4 hvězdičky zaslouží.

maya_frydl
25.08.2016

Teď jsem jí dočetla a jsem toho plná, takže to tady teď rychle vyplivnu :). Knihu jsem zhltala bohužel jen za jedno odpoledne. Suše samotný příběh mě příliš nezaujal: hlavní postavě zemřela sestra, její máma utekla, a samozřejmě: milostný trojúhelník. Ale i tyto ohrané scenérie dokázala JN dokonale propojit a udělat z nich tak nádherné dílo s nenahraditelnou osobitostí této autorky. Kniha mi po přečtení hodně dala a některé věci jsem si díky ní uvědomila, stejně jako u autorčiny další knihy I'll Give You the Sun (Dám ti Slunce).
SPOILER
Achjo. Najde se tu někdo kdo shipoval Lennie s Tobym? Jako Joeovi a Lennie jsem to přála.. Ale..

PetiJelinkova
23.08.2016

Krásná kniha ... Po přečtení si člověk uvědomí hodně věcí ...

rarášek
22.08.2016

Já nevím, moc mě to nechytlo. Jediný, co se mi na tom všem líbilo, byly ty poschovávané básně, které napsala a které Joe objevil. :)


TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

pro dospívající mládež (young adult) smrt láska hudba přátelství

Autor a jeho další knihy

Jandy Nelson

Jandy Nelson
americká, 1965

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených5x
v Přečtených482x
v Čtenářské výzvě27x
v Doporučených45x
v Knihotéce139x
v Chystám se číst280x
v Chci si koupit91x
v dalších seznamech5x