Nebe je všude

Sedmnáctiletá Lennie je knihomolka, má ráda muziku a svůj klarinet. Žije ve stínu své báječné sestry a trochu jí hraje druhé housle. Sedmnáct let se dělily o šaty, myšlenky, radosti i strasti. Ale teď je Bailey mrtvá a Lennie najednou přespává v domě smutku pod zamračenou oblohou. Jako by někdo vypnul nebe. Lennie se navíc do toho všeho zamiluje - poprvé ve svém životě a hned do dvou kluků. Joeho tajemný úsměv trumfne snad už jen jeho hudební talent a Toby je tichý pohodář, skejťák a hlavně Baileyina velká láska. Lennie z toho má pěkně zamotanou hlavu, jeden z kluků jí pomůže vymanit se ze smutku, druhý jí do něj naopak uvrhává. Lennie se pokouší vypsat si duši na každý kus papíru, který najde, ale pomůže jí to najít tu pravou cestu, svou vlastní melodii ve všem tom hluku na světě? Křehký a dojemný příběh o ztrátě a životě, palčivých pocitech bezmoci a nenávisti i lásce zároveň....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225830/nebe-je-vsude-5aa-225830.jpg 3.9306

The Sky is Everywhere (2010)

Vydáno:, CooBoo

Irsaf

Moc pěkně napsano...

Lokina

Od J. Nelson jsem četla Dám ti slunce, které se mi velice líbilo a oslovilo mě. Takže přišla i na řadu další kniha z její tvorby.
Příběh byl čtivě napsaný, doplňovaný útržkami, které psala Lennie. V první polovině mi Lennie někdy připomínala chováním nerozhodného, nevrlého mopsíčka, který neví ke kterému z páníčků dřív se svou oddaností a náklonností. Nakonec si ale uvědomila, co doopravdy cítí a hlavně k tomu správnému klukovi. No ale po zvratu, který nastal, se vše v dobré obrátilo a konec přešel do krásného, naivního a očekávávaného finiše.
Co se mi v knize líbilo, bylo popisování, jak se každý jinak vyrovnával se smrtí blízkého člověka či jejím odchodem od rodiny, to jak Lennie psala různé útržky o ztrátě, bolesti a vyrovnání se s tím, bábi zase se svými bolavě upřímnými dopisy či obrazy, určené její dceři.
Nebyla to jaká Bůh ví extra četba, ale někdo si tam své pasáže najde, ať už romantická duše nebo osoba zkropená žalem. :-)

Anna 13

Původně jsem chtěla dát hvězdy čtyři, ale nakonec jsem se rozhodla pro plný počet, protože mne to neuvěřitelným způsobem nadchlo.
Kniha Dám ti slunce od této autorky je asi lepší, ale i Nebe.. má své kouzlo. Dokonale popisuje pocity, jakými jsou ztráta, bolest, žal, samota, láska, deprese...
Její románky jsou lehké, nevinné, barevné a milé. Ideální pro letní čtenářskou pohodu. Narozdíl od Dám ti slunce je kniha méně filosofičtější, ale mne to zas až tak nevadilo.

Za ten ohňostroj emocí prostě dávám pět!!!

Market = )

To bylo smutný a krásný, až mi srdce usedalo. Už nejsem věkově cílová skupina, ale knížka se mi vážně moc líbila. Bezva postavy (až na ten Velikánův knír teda...), dialogy, citlivě a podle mě hrozně uvěřitelně pojatý tak vážný a smutný téma... Četla bych dál a dál (jen bych si vždycky sem tam pobrečela). Jediný, co mě trochu mrzelo, bylo poměrně hodně překlepů a chyb typu špatného skloňování v překladu. To si knížka nezasloužila :-).

Mišpule9918

Tato kniha je první, kterou jsem od autorky četla. Strašně dlouho mě trvalo než jsem se do knihy pořádně začetla. Příběh je pěkný až na to jak hlavní hrdinka pořád myslí na sebe jak ona se cítí neuvědomuje si že lidé z její blízkosti to také trápí. Ten její milostný příběh mě také moc neoslovil. Když knihu shrnu moc mě nenadchla čekala jsem trochu víc. Každý si na knihu udělá svůj vlastní názor, někomu se může líbit jiným zase ne.

NalinnMane

Patří mezi moje nejoblíbenější knihy, ale musím říct, že Dám ti slunce mě oslovila mnohem víc.

petra4080

Naprosto o ničem.

Jass

Pokud by to byla první kniha, co bych od autorky četla, pravděpodobně bych byla nadšená i přes ten ohavný milostný trojúhelník. Takhle jsem si jen pořád říkala, že "Dám ti slunce" bylo lepší. Průběh byl vcelku jasný, musím říct, že mě nic nepřekvapilo, přesto to bylo úžasné, obzvlášť Joe :D .

bubblebut

Moc se mi líbila stylistika celé knihy, byla opravdu procítěná a některé pasáže byly prostě dokonalé. Super!

Viky.nox

Nápad sice nebyl moc originální, ale zpracování bylo příkladné a ačkoli se mi básničky, které Lennie psala všude, kde mohla, četly někdy hodně těžko kvůli pravopisu, musím knihu hodnotit jedině kladně. Přece jenom ne každý máme čitelný rukopis. Je moc hezky doplněna úvahami a člověk se velice rychle vžije do její situace a soucítí s ní.

anibeni

Kniha, která je nabitá emocemi, nevyřčeným tajemstvím a rozpačitým chováním hned od samého začátku.. tato kniha se musí dočíst, aby byla správně pochopena.. Líbilo se mi to...

BetyN.
12.12.2016

Z knihy mám velmi smíšené pocity. Kniha mě zaujala svou obálkou.
Na jednu stranu jsem se ze začátku nemohla začíst a příběh je o tématu, kterým se zabývá řada knih, takže to ve výsledku není ani nějak originální. Ale autorka velmi pěkně píše a bylo to hezké a oddychové čtení.

_alen14_
20.10.2016

Kniha mě ze začátku (tak 50 stran) nudila a nezaujala, ale řekla jsem si, že je škoda jí nedočíst a jsem ráda, jelikož mě kniha úplně vtáhla do děje. Soucítila jsem s Lennie a Joea jsem chápala... Kniha mě také zajuala z toho důvodu, že jsem také knihomolka a ,,hudebnice" to slovo nemám moc v lásce, ale budiž. Jsem vážně ráda, že jsem ji nezahodila a dočetla, protože je propracovaná a geniální.

Heyhey
08.10.2016

Nečekané, propracované do detailu, dojemné. A v neposlední řadě nádherný jazyk a sloh.

CrazyDuck15
20.09.2016

Nejdřív mi dělalo problém se s knihou a s Len samotnou sžít, kvůli nemorálnímu chování co se týče Tobyho, ale později jsem všemu lépe porozuměla a už se nemohla o knihy odtrhnout. Všechny pocity jsou v knize skvěle rozebrány a vysvětleny. Stala se z toho opravdu pěkná knížka, kterou možná v budoucnu přečtu znovu.

AndyK
16.09.2016

Zpočátku rozpačité pocity vystřídalo nakonec pochopení a dojetí. Problém do příběhu se ponořit nakonec vystřídala potřeba knížku přečíst ještě před spaním, děj se co děj. Co na tom, že jsem do práce spala jen tři hodinky :-) Ano, knížka se mi nakonec přece jen líbila, ale nutno podotknout, že žádné velké překvapení se nekonalo - děj byl pro mě trošku předvídatelný, ale asi jsem zrovna vychytala tu správnou dobu na čtení - vůbec mi to nevadilo, naopak. Na konci jsem se usmívala možná stejně, jako když Lennie poprvé spatřila svého vášnivého kytaristu...

Litocha
02.09.2016

Působivý a neobvykle napsaný příběh o snaze vyrovnat se se ztrátou nejbližšího člověka. Snad každá postava byla více či méně excentrická, ale přesto působily uvěřitelně. Zaujal mě autorčin styl, její nečekané postřehy a neotřelá přirovnání. A některé z básniček, které Lennie trousila okolo sebe, mě zasáhly. Na to, že se tam toho (z hlediska akce) zase tolik neděje, mě tahle knížka až nečekaně upoutala.

margoj
01.09.2016

Začátek knihy byl pěkná pitomost. Nechápala jsem pointu knihy, netušila jsem, proč ji autorka napsala - bez takové kniy by se svět obešel. Občas jsem se zasmála, ale to bylo všechno. Ale potom, co se dala dohromady s Joem to začínalo být zajímavé. Když jsem tuto knihu dočetla, měla jsem úsměv na tváři. Ani ne proto, že jí Joe odpustil (spíš jsem chtěla ať jí nedopustí, nebo ať je alespoň větší drama), ale z toho, že si člověk z této knihy něco odnese. Hodně jsem se nasmála, a myslím si, že si ty 4 hvězdičky zaslouží.

maya_frydl
25.08.2016

Teď jsem jí dočetla a jsem toho plná, takže to tady teď rychle vyplivnu :). Knihu jsem zhltala bohužel jen za jedno odpoledne. Suše samotný příběh mě příliš nezaujal: hlavní postavě zemřela sestra, její máma utekla, a samozřejmě: milostný trojúhelník. Ale i tyto ohrané scenérie dokázala JN dokonale propojit a udělat z nich tak nádherné dílo s nenahraditelnou osobitostí této autorky. Kniha mi po přečtení hodně dala a některé věci jsem si díky ní uvědomila, stejně jako u autorčiny další knihy I'll Give You the Sun (Dám ti Slunce).
SPOILER
Achjo. Najde se tu někdo kdo shipoval Lennie s Tobym? Jako Joeovi a Lennie jsem to přála.. Ale..

PetiJelinkova
23.08.2016

Krásná kniha ... Po přečtení si člověk uvědomí hodně věcí ...

rarášek
22.08.2016

Já nevím, moc mě to nechytlo. Jediný, co se mi na tom všem líbilo, byly ty poschovávané básně, které napsala a které Joe objevil. :)

KaileyBlot
16.08.2016

Tahle knížka byla krásná a divná zároveň. Vážně, takhle smíšené pocity ve mně ještě žádná kniha nevyvolala.
Lennie se chovala dost podivně, ale, když vezmeme v potaz situaci, asi to jinak nešlo. A jak sama zmínila: "Takhle normální lidi netruchlí.", což je fakt pravda a naprosto to celou knihu vystihuje.
Celou dobu jsem se ale tak nějak nedokázala začíst, nevím proč.
I tak to ale bylo zajímavé čtení.

misulef
09.07.2016

Takhle rozporuplné pocity ve mně snad ještě žádná knížka nezanechala... Na jedné straně mě uchvacuje ten úžasný styl psaní, který je pro Jandy Nelsonovou tak charakteristický, na druhé straně to pro mě bylo kolosální zklamání. Příběh nebyl vyloženě špatný, ale, uhm, nejspíš to ani nedokážu vyjádřit. Patrně je to tím, že mi začíná být fyzicky špatně z toho klišoidního milostného trojúhelníku, jako by snad YA romány nemohly být o ničem jiném. Taky mě neskutečně mrzela každá dějová nesrovnalost, byť sebemenší, měla jsem dojem, jako by byla pěstí do oka.
Je to, jako kdyby se zpěvák se zlatem v hrdle pokusil obecenstvo ohromit tím, že zazpíval "Ovčáci, čtveráci".
Kdybych si tuto knížku přečetla před Dám ti slunce, nejspíš bych ji hodnotila trochu mírněji, ale ta propast mezi DTS a NJV je tak nepřeklenutelná, že nejsem schopná to hodnotit lépe.
Ovšem nechci nikoho odrazovat od přečtení, tahle knížka za přečtení rozhodně stojí - jen mi bohužel nedala tolik, kolik jsem od ní chtěla.

Baraliska
27.06.2016

Zajímavá knížka. Je to tedy spíše oddechová knížka, ale i tak se mi moc líbila :)

spencer
31.05.2016

Ze začátku jsem se do knížky nemohla vůbec dostat. Později se to zlepšilo, ale některé části mi přišli příliš nudné. Nápad je to originální, ale s hlavní hrdinkou jsme si příliš nesedly.

TerraNova
24.05.2016

Co k tomu dodat. Chytla mě svojí jedinečností tak, že jsem jí nemohla položit a proto jsem jí měla během jednoho dne přečtenou. Je to taková z části smutná z části romantická a z části bláznivá knížka. Ale asi to nebude šálek kávy pro každého - pro mě byl. :)

klarinka9974
18.05.2016

Skvělý, čtivý příběh o nešťastné ztrátě mladé dívky, o zlomeném srdci a přešlapů všude okolo. Do této knihy jsme se ponořila a vyplula z ní až na samotném, šťastném konci. Moc se mi příběh líbil a těším se na další knihy od této autorky.

Attia
15.05.2016

Kniha byla neskutečně bláznivá! Až jsem si říkala, jestli z ní nezačínám trochu bláznit taky, hlavní hrdinka a její rodina jsou docela silný šálek kávy! Ale to spíš v dobrém slova smyslu, ačkoliv oproti Dopisům na konec světa, které jsem četla před tím, je Nebe o něco slabší.

Lístečky jsem občas ani nerozluštila, ale považuji je za hezký a nakonec dobře využitý nápad.

MíšaK.
09.04.2016

Knížka byla sice poměrně čtivá, ale nudná. Některé pasáže moc zdlouhavé a příběh nijak originální. Za mě asi ne, četla jsem lepší knížky. Jediné, co bylo hezké, byly básničky, které by mohli být lépe k přečtení.

Milášek
22.03.2016

Velmi rychlé čtení.... Je pravda, že v reálném životě by Lenni asi trpěla víc ze ztráty sestry. Měla jsem teda co dělat abych přečetla její vzkazy, které pohazovala(totálně naškrábané :D). Ale myslím si, že to příběhu dodalo něco navíc.