Nebe je všude

Sedmnáctiletá Lennie je knihomolka, má ráda muziku a svůj klarinet. Žije ve stínu své báječné sestry a trochu jí hraje druhé housle. Sedmnáct let se dělily o šaty, myšlenky, radosti i strasti. Ale teď je Bailey mrtvá a Lennie najednou přespává v domě smutku pod zamračenou oblohou. Jako by někdo vypnul nebe. Lennie se navíc do toho všeho zamiluje - poprvé ve svém životě a hned do dvou kluků. Joeho tajemný úsměv trumfne snad už jen jeho hudební talent a Toby je tichý pohodář, skejťák a hlavně Baileyina velká láska. Lennie z toho má pěkně zamotanou hlavu, jeden z kluků jí pomůže vymanit se ze smutku, druhý jí do něj naopak uvrhává. Lennie se pokouší vypsat si duši na každý kus papíru, který najde, ale pomůže jí to najít tu pravou cestu, svou vlastní melodii ve všem tom hluku na světě? Křehký a dojemný příběh o ztrátě a životě, palčivých pocitech bezmoci a nenávisti i lásce zároveň....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225830/nebe-je-vsude-5aa-225830.jpg 3.8402
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

The Sky is Everywhere, 2010

Kniha Nebe je všude

Suzanne07
12.11.2020

Tahle kniha byla zvláštní, ale to se mi líbilo i u Dám ti slunce. Lennie. Většinu knihy jsem si říkala, jak může dělat tolik blbostí. A jednou jsem tu knížku málem zahodila, když nakráčela do školy v upnutých šatech. Vy, kdo jste to četli, víte proč. Toby. Ten mě celou dobu hrozně štval. Joe. To byla jedna z mála postav, které jsem měla na téhle knize ráda.
Ale líbilo se mi styl autorčina psaní a to, že kniha není úplně taková, jak je popsána v anotaci. A to se mi líbilo i u Dám ti slunce. Trochu zabíhala do mystična.
Doporučuji vám knihu jako jednohubku ❤

Akléda_
25.10.2020

Knížku bych rozdělila na třetiny. Prvních sto stran bylo fakt divných, byla jsem zmatená, říkala si jen wtf, vůbec jsem nechápala co se děje ani nevěděla kdo je kdo. Druhá třetina byla fajn, dalo se to číst, hlavní hrdinka se sice chovala trochu hloupě a úplně ne na svůj věk, ale dalo se to číst. A poslední třetina byla překvapivě fakt super a nechápu co v té knížce dělá, protože vůbec nesedí ke zbytku té knížky. V poslední třetině mi to přišlo reálné a fakt se mi to líbilo, bohužel to nezachránilo zbytek knížky. Také jsem moc nepochopila smysl různých popsaných útržků, často jsem měla problém je vůbec přečíst. I přes to, že jsem od knížky nic nečekala, jsem z ní po dočtení zmatená a rozpačitá.

Khaleesi-13
27.09.2020

Po knize jsem sáhla jen kvůli autorce, od které jsem četla její druhou knihu, Dám ti slunce, kterou nepokrytě zbožňuji. Miluju autorčin pohled na svět, její vyjadřování, postavení k smrti, rodinným vztahům a barvám.
Nebe je kniha spíše pro mladší čtenáře, ale to na její kvalitě nic nemění. Postava Lennon je moc dobře vykreslená, stejně s ostatními. Její zmatek cítíte na patře, stejně jako zoufalství.

MayaBu
13.09.2020

Jandy Nelson umí psát, to bezesporu. Navíc dokáže do svých knih kombinovat těžší témata a věnovat se jim tak, že jde pořád o "fajn oddechové čtení", které ale pořád má i trošku hloubku.

To ale bylo v případě Nebe je všude silně přehlušeno zkraty hlavní hrdinky (resp. jejího chování, které už po nějaké době čtenáře nutily protáčet oči), nedotažeností některých vedlejších postav (ehm, třeba zrovna jistý přespříliš dokonalý chlapec) a nereálností prostředí (na mě trochu moc kouzelných kytek a bláznivých příbuzných). Zatímco Dám ti Slunce byl YA příběh nutící k zamyšlení obsahující špetku romantiky, mám pocit, že tady šlo (bohužel) především o romantiku a to ještě lehce podivnou (bez toho milostného trojúhelníku by bylo na světě lépe). 2 - 2,5*

tadobra
26.08.2020

dam ti slunce je mozna moje nejoblibenejsi kniha vubec. nebe je vsude bylo jedno velke zklamani. je to, jako by ty knihy psaly dve rozdilne osoby.
tato kniha byla nezajimava, hlavni hrdinka me stvala svymi fakt debilnimi ciny.
mrzi me to, dam ti slunce bylo vazne skvely.

Luc.i
26.05.2020

Knížka se mi líbila. Děj sice dost předvídatelný a bez větších převratů ale i tak jsem ráda že jsem ji přečetla. Od autorky to byla moje první knížka ale ještě si nějakou přečtu protože její styl se mi líbil. Jediné co mi vadilo bylo, že jsem některé vzkazy na začátku kapitol ani nemohla přečíst, sice chápu záměr ale kdyby to bylo napsané nějak líp tak bych to uvítala.
OBSAHUJE SPOILERY : Celá ta linka s Tobym mi přišla trochu přes čáru i když vím jaký byl záměr a Joe na druhou stranu byl až moc dokonalý žádná špatná vlastnost což působilo dost nereálně. Jinak Len a její rodina byly opravdu zvláštní až šílení že jsem se tomu občas až smála.
Celkem 4/5*

LilKure
19.05.2020

Od autorky jsem četl I'll give you the sun, což pro mě byl důvod, proč jsem zkusil i The sky is everywhere.
Příběh nebyl příliš dechberoucí, Lennie spíše neoslovila, ale co bych chtěl pochválit byly postavy Gram a strýčka Biga. Zároveň bych ocenil zasazení do příjemného prostředí, které skvělo lesy a tajnými lagunami řeky.
Vyzdvihnul bych ještě propojení s poezií, která příjemně dotváří atmosféru truchlící Lennie.
Dějovou linku s Matkou bych možná i zredukoval.

Konečný verdikt: Příjemné počtení, pěkné provedení, ale existují i lepší.

YA-girl
25.04.2020

Na knize se mi hodně líbil vypravěčský styl, pěkně se mi to četlo; a i když v ději nebylo nic, co by mě mohlo nějak překvapit, stejně mě to ve výsledku dojalo.