Nebe je všude

Sedmnáctiletá Lennie je knihomolka, má ráda muziku a svůj klarinet. Žije ve stínu své báječné sestry a trochu jí hraje druhé housle. Sedmnáct let se dělily o šaty, myšlenky, radosti i strasti. Ale teď je Bailey mrtvá a Lennie najednou přespává v domě smutku pod zamračenou oblohou. Jako by někdo vypnul nebe. Lennie se navíc do toho všeho zamiluje - poprvé ve svém životě a hned do dvou kluků. Joeho tajemný úsměv trumfne snad už jen jeho hudební talent a Toby je tichý pohodář, skejťák a hlavně Baileyina velká láska. Lennie z toho má pěkně zamotanou hlavu, jeden z kluků jí pomůže vymanit se ze smutku, druhý jí do něj naopak uvrhává. Lennie se pokouší vypsat si duši na každý kus papíru, který najde, ale pomůže jí to najít tu pravou cestu, svou vlastní melodii ve všem tom hluku na světě? Křehký a dojemný příběh o ztrátě a životě, palčivých pocitech bezmoci a nenávisti i lásce zároveň....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225830/nebe-je-vsude-5aa-225830.jpg 3.8380
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

The Sky is Everywhere, 2010

Kniha Nebe je všude

Karolína2425
08.12.2019

Nic moc, podivná až bláznivá hlavní hrdinka a zápletka s mrtvou sestrou a milostným trojúhelníkem je prostě už ohraná.

SknihouVrukách
28.11.2019

Na knihe sa mi hlavne páčil jazyk autorky,ale dej nič moc.

Kacennnka
04.11.2019

Jendy Nelson píše kouzelně a zvláštně. Tenhle příběh dýchá magický realismus a na knize je to hodně poznat. Příběh nenabízí mnoho zajímavého, ale formu, jakou je podaný, vás dostane.

Turtleee
15.09.2019

Cítím zklamání.

Linda02
01.09.2019

Tato kniha byla slabším kouskem mé oblíbené autorky.

LaDouceBrise
09.08.2019

Měla jsem chuť začít slovy „výjimečná kniha“, jenže ta zdaleka nevystihují to, jak úchvatná a okouzlující tahle kniha vlastně je. Jak je přímo nabitá pocity a myšlenkami a jak z ní tryskají barvy a tóny, které se slévají do o(c)hromující symfonie života. Během čtení jsem měla pocit, jako by pravidelně co pár stránek vybuchovalo celé nebe a po kousíčkách se mi snášelo k nohám...

Možná mé nadšení pramení z toho, kolik věcí mám s Lennie společných (tedy snad až na to, že já se ze svého spánku Šípkové Růženky ještě stále neprobrala).
Možná mě s ní spojuje láska k hudbě a až příliš romantická a poetická duše.
Možná jsem se zkrátka zamilovala do toho nudného, ošklivého, netalentovaného, ale vášnivého kytaristy, který skládá líbezné duety a sbírá střípky duše zlomené holky, již miluje.
Možná jsem prostě tak trochu blázen jako Lennie a její podivná rodina, a proto tu knihu tak zbožňuji.

Ať už to má jakýkoli důvod, nejspíš už jste přišli na to, že tady se kritiky nedočkáte. A co se týče Lennie a Tobyho, myslím, že tohle jen tak někdo nepochopí. Nejlépe to snad vystihla bábinka - když je člověk naprosto zničený a zoufalý žalem, dějí se různé nesmyslné věci, které není ani schopen sám vysvětlit. Přece jen, každý z nás truchlí jinak. Neexistuje nějaká šablona na správné truchlení.

Přestože v porovnání s Dám ti slunce se vám Nebe je všude možná bude zdát trochu povrchní a naivní, já jsem téhle knize naprosto propadla - patřím jí celým svým srdcem i duší jako Lennie Joeovi. A věřte nevěřte, být do ní takhle zblblá je opravdu nebesky krásný pocit. Jako by najednou nebe pohltilo vše kolem... Hmm, jak dildonické.

„Pamatuješ, jak to bylo, když jsme se políbili? Náruče a náruče světla padaly přímo na nás. Jako provaz spuštěný z oblohy. Jak se může slovo láska, slovo život vůbec vejít do úst?“

essidaven
12.07.2019

Překvapilo mě poměrně nízké hodnocení zde na databázi. Jelikož jsem měla to potěšení číst dílko Dám ti slunce a byla jsem z něj nadšená, tak se mi líbila i tato kniha. Je totiž stejně krásně bláznivě napsaná. Styl psaní a vyjadřování autorky mě zkrátka baví. Její postavy jsou velmi uvěřitelné a lidské a dokáže i v té ujeté smršti slov zahrát na vážnější notu. Hlavní téma bylo sice smutné, ale moc pěkně zpracované. Zpestření v podobě "básniček" (mimochodem hezky graficky udělané) krásně dokreslovalo příběh.

Romča11
10.07.2019

Je to moc hezká kniha o tom, jak se dívka vyrovnává se smrtí své sestry. Někdy je to opravdu těžké. A tady je to nádherně popsané. Rozhodně doporučuji :)