Voda pro slony

Jacob Jankowski sice o svých vzpomínkách nemluvil, ale v jeho devadesátileté paměti zůstávaly. Přechovával v ní vzpomínky na dobu, kdy ho osud hodil do vlaku, v němž měl domov cirkus Benzini - nejúžasnější podívaná na světě. Vzpomínky na svět zalidněný podivíny a klauny, který byl plný zázraků, bolesti, zloby a vášně. Na svět s vlastními úzce vymezenými iracionálními pravidly, s vlastním pojetím života i smrti. Svět cirkusu byl pro Jacoba zároveň spásou i peklem. Přišel do něho, protože ho opustilo štěstí - zůstal bez rodiny a bez peněz a netušil, jak dál, dokud nepřistál na své lokomotivou tažené "lodi komediantů". Právě začínala krize a každý v tomhle třetiřadém cirkuse byl rád, že má alespoň nějakou práci. Marlenu, hvězdu volné drezúry koní, sem přivedla láska k nesprávnému muži, řediteli zvěřince s násilnickými sklony. Slonice Rosie se k cirkusu dostala jako obrovská šedivá naděje, nové číslo, které mělo cirkus zachránit. Jenže s Rosie nebylo možné žádné číslo nacvičit, nebyla schopná poslechnout ani jednoduché příkazy. Pouto, které mezi touto nesourodou trojicí vzniklo, bylo založené na lásce a důvěře a nakonec bylo pro všechny tři jejich jedinou nadějí na přežití....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/4588/voda-pro-slony-EqE-4588.jpg 4.3340
Literatura světová
Vydáno:, Tatran (Bratislava)

Water for Elephants (2006)

Kniha Voda pro slony

maha75

Naprosto úchvatný příběh, doporučuju přečíst! 5 hvězdiček je málo, dala bych víc :-)

Kulturnice

Skvělá kniha ze zajímavého prostředí, pro mne s hořkosladkým podtónem. Úchvatný popis plně a intenzivně prožitého života a uvědomění toho, že už končí. U knihy i u filmu jsem zamáčkla slzu. Viděla jsem jako první film, tak se mi pod Jacobem a Marlenou objevovali prostě Rob a Reese. Nevadily mi ani rozdíly kniha - film, neboť chápu, že film je prostě jiné médium...Knihu rozhodně doporučuji všem, kdo rádi dobrý příběh a věří na osud.

Ozinka

Krásná knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Už se těším na film.

ferda16
13.07.2018

Knížka byla moc hezká. Krásný příběh plný lásky, přátelství i zloby. Jsem ráda, že jsem nejprve četla a poté viděla film. Takže až nyní mám před očima krásnou Reese Witherspoon a Robert Pattinsona. Při filmu mi kápla i slzička.....

Ivka14
19.06.2018

Škoda,že jsem první viděla film,ale knížka je krásné napsána. Velice zajímavý námět na knihu. Takový druh knihy jsem necetla,ale velice příjemné mě to prekvapilo. Kdo videl film určitě si za Jacoba dosadil Robeta. Ale jak říkám jedna z mojich nejoblíbenějších knih. Doporučuji

Veronika33
23.02.2018

Napriek tomu, že pred knihou som videla film, ktorý nepatrí k mojim top, knihu som si užila. Knihu som si zamilovala, veľmi dobre sa čítala plná zaujímavých momentov, citov, situácií skrátka svet cirkusu ma úplne pohltil. Odporúčam a určite som ju nečítala naposledy. Kniha sa radí k mojím srdcovkám.

niknikita
31.01.2018

Opět jsem viděla film dříve, než se mi do rukou dostala kniha. No a hádejte, čí tvář jsem měla před očima v podobě Jacoba Jankowského?
Ten příběh Sara Gruen poskládala z faktů o historii cirkusů a povedlo se jí napsat krásný román...a to si troufám tvrdit, přestože opravdu nemám ráda cirkusy.

Imor
23.11.2017

Lepší komentář než "Anna 13" bych nenapsala. Knihu jsem zvolila do čtenářské výzvy 2017 a také na základě nádherného filmu, ale kniha byla pro mne opravdu zklamáním.