Luc.i Luc.i komentáře u knih

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Moc knížek o holocaustu jsem sice zatím nečetla ale tahle mě úplně nezaujala. Děj mi přišel hrozně pomalý a občas se i nic nedělo. A zase v části s doktorem kde jsem čekala hrozivou scénu ze které mi bude úzko tak se všechno seběhlo až moc rychle a to me taky celkem zklamalo. Taky mě úplně nesedl styl psaní a po celou knížku jsem si na něj nezvykla. Příběh byl vlastně vyprávěn z Chaimova pohledu ale v ER formě což mi přišlo hrozně zvláštní. Postavy se v knížce nijak zvlášť nevyvijeli ale to mi ani nevadilo. Ke konci už mi to přišlo i pritazene za vlasy nebo jsem odtušila co se stane. 3/5*

06.08.2020 3 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Takhle knížka mohla být delší. Jelikož mám Čtyřku ráda (ale kdo ne že jo) tak se to hezky četlo a dozvěděla jsem se i něco co v původní triologii nebylo. Akorát mi teda přišlo že občas dělala autorka z hlavního hrdiny nevyrovnanou osobnost nebo nějakýho chudáčka ikdyž tak v předchozích dílech vůbec nevystupoval. Jinak se mi ale knížka líbila a Tobias je pořád stejně boží. 4/5*

30.07.2020 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

(SPOILER) Po Rezistenci, která mě zklamala jsem moc nečekala ale třetí díl se mi jako závěr série líbil. Sice mi přišlo že se tam celkem opakuje děj z druhého dílu jen trošku předkládaný ale jinak fajn. Tady se dost věcí vysvětlilo což se mi líbilo a věci tak zapadly do sebe. Postavy zase občas jednaly trochu nelogicky (Ehm jakože třeba Tris jen tak chtěla poslat bráchu na skoro jistou smrt, ikdyž jsem jí to stejnak nevěřila).
Věděla jsem jak kniha dopadne ale čekala jsem to jinak a v mých představách to bylo akčnější
Celkem 4/5*

30.07.2020 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

První díl se mi hodně líbil a proto mě tenhle celkem zklamal. Tris mě v tomhle díle trochu rozčilovala a chvílemi jsem ji vůbec nerozuměla a absolutně jsem se s ní nedokázala zžít. Tobiasovo chování mě taky někdy trochu zaráželo a těším se až se o něm dozvím víc. Děj knížky mě úplně nebavil a nic mě úplně nepřekvapilo. Myslím že měla větší potenciál než autorka využila. Další díl si přečtu a doufám že bude lepší než tenhle 3/5*

24.07.2020 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

(SPOILER) Ke knížce jsem se dlouho nemohla dostat ale nakonec jsem ráda že jsem si ji přečetla. Knížka mě kupodivu bavila prakticky od první stránky. Ten svět je naprosto dokonalej a skvěle promyšlenej.Postavy se mi líbily, Čtyřka je samozřejmě nejvíc ❤ ale i hlavni hrdinka mi po většinu příběhu přišla sympatická . Trochu mě vadil hodně uspěchaný konec ale těším se na další díly. Celkem 4,5/5* skvělá knížka
PS:Asi jsem beznadějnej romantik ale přišlo mi naprosto kouzelný když vzal Tobias Tris do svý krajiny strachu. Jedno z nej romantickejch gest úplně boží. ...

19.07.2020 4 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Kvůli poměrně nízkému hodnocení tady na databázi jsem od knížky moc nečekala ale mile mě překvapila. Je to dobrý válečný román s promyšleným dějem a sympatickou hlavni hrdinkou. Kniha je taky napsána dobrým stylem a je čtivá takže jsem ji přečetla za den. Občas byly ale v knížce nějaké nepřesnosti nebo se myšlenky opakovaly, stejně ale dávám 4/5*. Jsem ráda že jsem si ji přečetla.

12.07.2020 4 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Super oddechová knížka. Od autorky už jsem četla Po tvém boku, která se mi teda líbila o trošku víc ale stejně jsem si i tuhle knížku užila. Pěkně se to četlo, děj hezky ubíhal a postavy jsem si oblíbila 4/5*

12.07.2020 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Na čtení jsem se těšila a možná i proto mě kniha trochu zklamala ale stejně jsem ráda že jsem si ji přečetla. V budoucnu si ji chci přečíst znovu protože bych řekla že je to kniha kde bude druhé čtení ještě lepší protože lépe pochopím všechny myšlenky.Líbilo se mi jak autorská vykreslila postavu Theodora Finche a oblíbila jsem si ho.Celkem 4/5*
(Po druhém přečtení):
Tak jo, ke knížce jsem se teda nakonec opravdu vrátila a za mě DOKONALÝ! Na poprvé mě trochu zklamala a už se mi do čtení po druhé moc nechtělo ale jsem za to fakt ráda. Stojím si za tím že to je na po druhý mnohem lepší. Víc jsem to pochopila a bylo to prostě skvělý. Jak už jsem věděla co se tak trochu bude dít tak jsem mnohem víc vnímala že k tomu směřuje. Zvyšuju na 5/5*

08.07.2020 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Od knížky jsem neměla úplně největší očekávání, asi proto že to bylo od autorky Selekce, kterou miluju. Knížky bych ale úplně nesrovnávala. Siréna si mi líbila I když se tam chvílemi nic nedělo a občas se knížka opakovala. Stejně jako u Selekce jsou tady zvláštní jména na která jsem si nemohla úplně zvyknout. Dobrá zajímavá knížka, 4/5*

04.07.2020 4 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Knížka mě úplně neoslovila. Styl psaní se mj celkem líbil i když mi přišlo že se autorka dost opakovala. Námět byl asi dobrý i když stejně mi po přečtení není všechno jásné a občas tam byly nějaké nesrovnalosti. Nejvíc mi na celé knížce vadila hlavni hrdinka, ta mě posledních sto stran úplně vytáčela, pořad tam o sobě prohlašovala, jak je nesobecká a přehlížená, přitom většinu rozhodnutí v knížce dělala stejně jen pro sebe. Král duchů mi přišel napsaný celkem dobře, líbilo se mi střídání jeho povah a jak se jeho nýnější Já mísilo s tím minulým. 3/5* do druhého dílů se zatím nepustí. PS: Vůbec jsem nepochopila dějovou linku s Josefem.

01.07.2020 2 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Původní triologii jsem četla dvakrát než jsem se dostala k povídkové knížce. Opravdu jsem si užívala vrátit se do svého oblíbeného knižního světa. Povídky se mi líbily všechny a klidně bych si přečetla celý příběh z jiných pohledů.
KRÁLOVNA: Tahle povídka se mi opravdu líbila a zajímal by mě další vývoj vztahu krále a královny.
PRINC: Jelikož je Maxon moje oblíbená knižní postava tak jsem se na jeho pohled hodně těšila a líbilo se mi, že autorka pro jeho pohled vybrala zrovna první setkání s Americou. Čekala jsem sice že nám Maxonův pohled víc odhalí vztahy s otcem ale nebyla jsem zklamaná.
STRÁŽCE: Aspenův pohled se mi líbil asi nejmíň protože mi nepřišlo že bych dostala nějaký nový pohled jako to bylo u ostatních.
MILÁČEK: Tahle povídka byla skvělá a hrozně jsem si oblíbila Cartera takže jsem ráda že jsem si o jejich vztahu mohla přečíst.
Z POHLEDU CELESTY- Tady si myslím že by se daly vybrat jiné části příběhu na to, abychom pochopili lépe ten vývoj její osobnosti. Co mě tady trochu překvapilo byl obrázek Celesty, protože u ostatních se celkem ztotožňovaly s mými představami ale Celestu jsem si představovala úplně jinak.
KOMORNÁ: Nejsem úplně fanda vztahu Lucy a Aspena ale povídka mi přišla zajímavá a obě postavy jsem chápala.
DRUHÉ VÝROČÍ: Tohle byla krásná tečka za příběhem Maxona a Mer. Bylo to hezky napsaná a celkově se mi to moc líbilo.
CO DĚLAJÍ TEĎ: Krátké příběhy finalistek Selekce mě úplně neoslovily ale chápu že nám autorka chtěla nastínit jak Selekce změnila jejich životy.

Celkově se mi knížka moc líbila a čtení jsem si užila. Obrázky byly hezkým zpestřením. Celkově 5/5* a myslím že se k ní vrátím.

29.06.2020 5 z 5

Všechno je v pohodě Všechno je v pohodě Nina LaCour

Námět byl dobrý ale zpracování mě neoslovilo. Příběh mi přišel nepromyšlený a pořád jsem čekala něco víc. Hezká obálka, četla se dobře, ale nijak víc mě nezaujala 3/5*

26.06.2020 3 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Skvělá knížka! Námět je velmi originální. Obálka krásná. Hlavni myšlenka důležitá. Knížka předčila moje očekávání a jsem ráda že ji mám ve své knihovně protože se k ní ráda vrátím. Líbilo se mi sledovat cestu hlavni hrdinky a byla jsem zvědavá jak se ke konci dopracujeme. Linka se sudičkou a Šancí mě ze začátku trochu mátla ale pak se mi líbila. Šance byl super postava. Líbila se mi hlavni myšlenka knížky a byly v ní krásný citáty. 5/5*

24.06.2020 5 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Přesně takovou knížku jsem ted potřebovala! I když se mi že začátku zdálo ze to bude trochu vážnější téma tak to autorka podala tak mírně, že je z toho skvělá letní oddechovka ze které srší léto a to mi přišlo vhod. Postavy jsem si oblíbila líbil se mi celý příběh i poměrně zřejmá zápletka. Itálie je tady naprosto skvěle popsaná a hned bych tam vyrazila. 5/5* skvělý čtení

21.06.2020 5 z 5

Rose pod palbou Rose pod palbou Elizabeth Wein

Verity jsem nečetla, ale v budoucnu to určitě napravím. Knížka se mi líbila i když styl mi úplně nevyhovoval a občas jsem byla trochu zmatená z toho co se tam děje. Jinak příběh byl hezký a hodně se mi líbil začátek knížky a vlastně i to jak se celý děj vyvíjel i když jsem k tomu občas nějaké výhrady měla. 4/5*

18.06.2020 4 z 5

Moje srdce a jiné černé díry Moje srdce a jiné černé díry Jasmine Warga

Knížku jsem přečetla za odpoledne takže o čtivosti nepochybuju. Knížka se četla skvěle občas jsem se usmívala ale taky jsem měla slzy v očích. Těžké téma autorka velmi citlivě zpracovala. Líbilo se mi to spojení s fyzikou. Kniha má hezký název který mě zaujal a nádhernou obálku. Krásná knížka s důležitou myšlenkou a sympatickými postavami. 5/5*
PS: Myslím že by nemusel být špatný druhý díl protože je tam dost neuzavřených témat.

14.06.2020 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Skvělá knížka! Moje druhá knížka od autorky a tahle se mi teda líbila mnohem víc. Mám ráda autorky styl psaní a jak jsou její knížky poetické. Knížka se dobře četla a bavila mě. Všechny postavy jsem si oblíbila a přišly mi reálné i když tam samozřejmě byly nějaké stereotypy. Taky jsem tam viděla trochu podobu s autorčinou knihou Nebe je všude ale nevadilo mi to. Knížka byla k zamyšlení a chvílemi krásně pozitivní, občas jsem se zasmála a někdy mi bylo smutno. Prostě paráda. 5/5* a nečtu naposledy.

14.06.2020 5 z 5

Ještě jeden den Ještě jeden den David Levithan

Pro začátek jsem nečekala že to bude příběh první knihy z jiného pohledu. Vadilo mi některé věci číst znova a občas jsem měla pocit že je to tady i jinak než v prvním díle. Některé části se mi tady ale líbily trochu víc. Taky jsem trochu čekala ze se tady dostanu trochu víc odpovědí hlavně co se týká Justina ale to se nestalo. 3/5* stejně jako první díl.

11.06.2020 3 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Úplně nevím co ke knížce napsat. Příběh mi přišel zajímavý ale tak nějak jsem pořád na něco čekala. Líbilo se mi jak se tam prolinaly různé životní příběhy. Postavy jsem si nijak zvlášť neoblíbila. Přečtu si druhý díl protože už ho mám doma z knihovny a doufám že mě mile překvapí. 3/5*

08.06.2020 3 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Knížka se mi líbila. Od autorky je to moje první knížka ale styl mi sedl takže určitě přečtu ještě nějakou. Moc se mi líbily hlavní postavy a celkově jsem si čtení užila i když ke konci to byl trochu zmatek a přišlo mi to dost otevřené. Nicméně jsem zjistila že je i pokračování takže až vyjde tak ho určitě přečtu. Jedna z věcí co mi vadila celou knížku byl název Uhlíkov, ja nevím ale do toho děje a stylu mi to absolutně nesedělo a taky mě to dost rozptylovalo. Celkově 4/5*

07.06.2020 4 z 5