Moje srdce a jiné černé díry

Moje srdce a jiné černé díry

Když máte pocit, jako byste místo srdce měli zoufale bezednou černou díru, která všechno spolkne, jaký smysl má každé ráno znovu vstávat? Aysel už nechce žít – čeká jen na vhodný okamžik, aby se rozžehnala se životem. Nemá ale odvahu udělat to sama. Když se přes internet seznámí s Romanem, zdá se, že našla skvělého komplice, aby uskutečnila svůj záměr. Jenže při plánování společné smrti Aysel začíná cítit, jak moc se na setkání s Romanem těší, jak lehké a plné světla dokáže její srdce být. A najednou je pomyšlení, že by to všechno skončilo, nesnesitelné... Aysel se pustí do boje. Za svůj život, za jeho život, za jejich lásku......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/306498/moje-srdce-a-jine-cerne-diry-y6R-306498.jpg 4.2132

My Heart and Other Black Holes (2015)

Vydáno:, Argo

katee21

Milá knížka, kterou si každý musí zamilovat. Krásné napsaná, milé postavy a krásný příběh. Byla pro mě druhou s tématem o sebevraždě po "Všechny malé zázraky" a obě dvě knížky byly úchvatné. Vřele doporučuji. :)

kacka29

Tato kniha pro mě byla naprosto osudová. Prožila jsem si bolestivý rozchod a čím jiným se nechat pohladit po duši nežli novou knihou? Neměla jsem jasnou představu, jen jsem bloumala po knihkupectví a najednou mě do očí udeřil název této knihy, naprosto vystihující mé momentální pocity. Ale to není vše. Otevřela jsem ji a oko mi okamžitě padlo na jméno hlavního hrdiny - Roman. Jméno mého bývalého. V tom okamžiku bylo rozhodnuto.

MaxMervartová

Moc hezký příběh.

betule3

Tohle je přesně kniha, kterou si představím pod pojmem "příjemná víkendová oddechovka". Příběh je čtivě napsaný a postavy mi byly sympatické. Nenajdete tu žádné velké zvraty, ale čert to vem, mě to takhle bavilo.

Nicolka77

Do té knížky, jsem se úplně zamilovala♥
Knížku, jsem dostala od své nejlepší kamarádky, a jsem jí za to moc vděčná♥

Anna 13

Já myslela, že se do té knížky zamiluju...

Upoutala mě svou něžnou obálkou a naprosto jedinečnou anotací. Myslela jsem, že mi bude svým způsobem blízká, a že tak originální nápad bude nepředvídatelný a dojemný...

Já tomu nevěřila. To je jediný problém, který mám. Ale on je dost podstatný. Nevěřila jsem, že by se takhle někdo choval. Jak hlavní hrdinové přemítají nad sebevraždou je, myslím, velmi autentické, přesvědčivé. Ale pokud bychom šli hlouběji do niter postav, našli bychom jisté naděje a touhy, které by jim v tragickém činu mohli zabránit. Už jen fakt, že potřebují na dokonání svých činů "parťáka" je jistým znamením jejich podvědomí.
Přemýšlela jsem na tím příběhem dlouho a nenacházím v něm pravdivost. Strašně mi to během četby vadilo...

Jinak jsou však postavy nádherně zpracované, atmosféra příběhu temná i jiskřivá...
Autorka umí krásně vystihnout pocity, popisuje postavy, jako by byly skutečné... Filosofuje...
Konec však dle mého nebyl úplně dotažený, některé věci nevysvětlené...

Líbí se mi nápad, styl, jakým je kniha zpracována i postavy. Ale nevěřím tomu. Proto ubírám jednu hvězdu. Jinak jsem knihu nemohla pustit z ruky...
Škoda, že autorka téma nezpracovala ještě trochu vážněji a realističtěji... :(

Efeméra

Moje srdce a jiné černé díry jsem si koupila při svém pátrání po něčem, co by se vyrovnalo Všem malým zázrakům. Tato knížka je vlastně navzdory svojí květinové obálce (která se mi upřímně zase tolik nelíbí, i když mnohým ano) docela temná. Temná svými myšlenkami, ale také temná pro svůj děj, kdy na začátku každé kapitoly čtenář najde odpočet dní do společné plánované sebevraždy hlavních hrdinů Aysel a Romana. Zároveň je ale krásná. Čtivý text je protkaný pravdivými citáty a moc se mi líbilo, že se v nich autorce nějakým způsobem podařilo skloubit fyziku s filozofií. Moment, který rozhodl o tom, že knížku neohodnotím plným počtem hvězdiček, přišel s poslední čtvrtinou knihy. Aysel zjistí, že se do Romana zamilovala, a v tu chvíli jako kdyby se její deprese vypařila. Ano, sice tvrdí, že nezmizela, ale ve skutečnosti se tak nechová. Strhalo to jak celou knihu, tak samotnou problematiku deprese. Depresí jsem sice nikdy netrpěla, ale pochybuji, že je možné ji vyléčit přes noc anebo tím, že se prostě zamilujete. Konec knihy byl tedy příliš nereálný, příliš rychlý. Řešení hrdinčiny choroby se podle mě nacházelo trošku v jiné oblasti, než na kterou se soustředila autorka. Největší důvod, proč Aysel spadla do deprese, byla její rozpadlá rodina. A tu přitom Wargaová jen velmi povrchně odbyla. Je to škoda. Za mě 4 hvězdičky.

Tofinka

Nádherná knížka, která mě vtáhla do děje a nepustila až do samého konce. Hned co jsem začala číst, jsem si musela vyhledat Mozartovo Requiem d moll a řeknu vám, číst tuto knížku společně s posloucháním této skladby je něco kouzelného... Celé bych to shrnula asi tak, že na mě kniha i skladba působily podobně - depresivně, smutně, ale když se pozorně zaposloucháte uslyšíte tam i tu naději a najednou to už není jen o tom smutku.

A teď k obálce. Upřímně tohle je asi jedna z mála knížek, kterou bych si koupila, i kdyby byla obálka naprosto příšerná. Anotace mě totiž tak zaujala, že jsem nemohla číst nic jiného, dokud jsem si tuhle knihu nepřečetla (k mému štěstí jsem samozřejmě nemohla knihu nikde sehnat :D).

Knihu rozhodně doporučiji... ❤

Francesca14
27.12.2017

Knížka mě dost zklamala, ačkoliv jsem si toho od ní ani od začátku moc neslibovala. Příběh ani hlavní postava mi nepřišly reálné, obzvlášť to, jak to celé skončilo. Taky jsem hlavní hrdinku neměla ráda, do příběhu jsem se nevžila a nijak zvlášť mě kniha nepohltila. Byla jsem ale zvědavá, jak to dopadne a chvílemi mě kniha i dojala, nebo rozesmála. Nebylo to nějak děsné čtení, ale do dokonalosti tomu chybělo mnoho. Hlavně promyšlenost psychiky hrdinů pokulhávala.

bajinecka
17.12.2017

Pozor, SPOILERy: Nerekla bych,ze se Aysel z deprese dostala rychle,podle me se z ni na konci knizky stale nedostala. Sice se uz nechtela zabit,ale to neznamena,ze je OK nebo happy. K pochopeni toho,ze se jiz neciti na sebevrazdu,ale chce bojovat, ji urcite mohlo stacit "jen" to,kdyz zjistila,ze na svete neni sama (predtim si nerozumela ani s rodinou,nyni ji nekdo naslouchal a chapal-coz je pro lidi s depresi nejdulezitejsi).
Knizka je sice spis Y/A,ale podle me se tez hodi pro lidi,kteri se ve svem zivote setkali s depresi u sebe nebo u jinych. Je zde pekne popsane,jak cloveka uzira "cerny slimak",ktery potlacuje jine pocity-vycitky,strach apod.

Allka
04.12.2017

Společně s Dám ti slunce je to ta nejlepší kniha, kterou jsem si letos přečetla. Od první do poslední stránky mi bušilo srdce jako o závod a tak strašně moc jsem se o Aysel i Romana bála a nevěděla jsem, jestli mám křičet, brečet, modlit se, nebo se usmívat nad tím, jak dokáží být oba i přes svůj úděl neuvěřitelně roztomilí.
Výtečná emoční smršť, která vás vtáhne do černé díry, ze které se vám už nikdy nebude chtít vylézt.

Anastazie0810
17.10.2017

Tuhle knížku jsem si vybrala hlavně kvůli krásnému názvu a obálce..Přečetla jsem ji na jeden nádech, a na konci (ikdyž jsem se snažila) jsem stejně brečela. Silný příběh. Stojí za přečtení.

LaCoccinelle
14.09.2017

Působivá kniha s ještě působivějším příběhem. Přečteno jedním dechem. Na konci jsem se neubránila slzám. Doporučuji k přečtení.

kristyna9348
13.09.2017

Tahle kniha mi vyrvala srdce a pomalu zase vracela zpět.
Úžasná kniha. napínavý děj.
Určitě stojí za to si ji přečíst.

Avielin
04.08.2017

Zajímavý náhled na nemoc... Dobře se mi příběh četl. Můžu jen doporučit.

PotterBara
06.07.2017

Zajímavá kniha,ze začátku,se mi moc nelíbila,ale pak se to skvěle rozjelo. Sice to není kniha kterou bych hned někomu doporučila,ale ano,líbila se mi :).

LilianaFalcon
05.07.2017

Silne tema, kteremu, ale neco chybelo... neco diky cemu bych si tu knihu chtela vzit do ruky a precist este jednou...

sardinka_kostk
12.06.2017

Knížka byla odpočinková a dobře se četla. Děj je napínavý a do 240 strany jsem si nebyla vůbec jistá, jak knížka skončí. Doporučuji

Teri_book
06.06.2017

Nemám slov...úžasný

Jůšo
28.05.2017

Zajímavý a dobře zpracovaný nápad.
Po první schůzce Aysel a Romana jsem sice byla trošku na pochybách, ale pak se děj rozjel. Líbilo se mi, jak se mysl hlavní hrdinky pomalu rozjasňovala a svět jí přestával připadat tak temný.
Ale chtěla bych vědět, jak dopadlo setkání Aysel s jejím otcem a jak se Roman popral s dalším životem. Škoda že autorka už tyhle věci nenapsala.

sporran
20.05.2017

Čtivá kniha a neobvyklé téma, mladické zoufalství Aysel a Romana, které je dohnalo k myšlenkám na sebevraždu. Myslím, že toto téma má reálné základy. U Aysel tolik ne, ale u Romana docela chápu jeho smýšlení. Co udělal Roman pro Aysel a co pak udělá ona pro něho.... Lidé by měli být ke druhým všímaví, ematičtí a vytáhnout je z černé díry. Kniha v duchu Hvězdy nám nepřály. Doporučuji oboje. Jen ten konec je jiný.

Gabi1372
16.05.2017

Musím říct, že jsem se na tuhle knížku strašně moc těšila, ale nakonec jsem byla trochu zklamaná. Děj jako takový byl super, ale přišlo mi, že se Aysel z těch depresí dostala příliš rychle, a to jen díky klukovi, kterého neznala ani 2 týdny. Myslím si, že kdyby autorka trochu knihu rozvedla a některé nepotřebné informace by naopak vynechala, tak by kniha byla velmi dobrá. Samozřejmě se mi opět nelíbil konec, který byl už od začátku jasný. Pořád jsem čekala, že tam nastanou nějaké zvraty, ale pořád nic nepřicházelo. Proto tuhle knihu zařazuji mezi slabší, ale pokud hledáte nějakou oddechovku, tak by takhle kniha mohla být ta pravá.

Lucik87
30.03.2017

Moc hezké. Podobné jako Všechny malé zázraky, které miluju, ale ne lepší. Mám pocit, že těch teenagerů, kteří chtějí skoncovat se životem, je nějak moc. Ale bylo to čtivé a oboum jsem fandila, aby vše dobře dopadlo.

Irimie
22.02.2017

Knížka mi padla do ruky úplnou náhodou. Pravou depresi jsem nikdy neměla, ale i tak to pro mě byl strhující příběh a do pocitů hlavní hrdinky jsem se dost dobře vcítila. Určitě doporučuju.

OndřejMergl
09.02.2017

Z knihy mám rozporuplné pocity. Přišlo mi, že se hlavní hrdinka dostává z deprese příliš lehce a mnohem více bych ocenil tragičtější konec. Chápu, že si autorka namluvila nějakou pohádku, aby se vyrovnala se svojí ztrátou a pomohla ostatním v podobné situaci, ale problematika depresí dle mého sahá mnohem hlouběji, kam se jí rozhodně zabrousit nepovedlo.

LiKa00
13.01.2017

Krásná knížka. Jedna z mála knížek o sebevraždě, která končí dobře. Taky dávám velké plus tomu krásnému obalu.

Janetka711
08.01.2017

Knížka mě v regálu zaujala krásným obalem, pak jsem si přečetla stručný obsah a ten mi přišel opravdu zajímavý a netradiční. Nevěděla jsem vůbec, co čekat. Knížka mě naprosto nadchla. Přečetla jsem ji v podstatě během jednoho dne, nešlo se odtrhnout. Byla v ní spousta pravdy a ten, kdo někdy depresi zažil či jen v životě poznal dlouhodobě těžké období, se s myšlenkami Aysel bude umět velmi ztotožnit. Já jsem si při jejím čtení uvědomila hodně věcí, které jsem si nepřipouštěla nebo je neuměla pojmenovat. Opravdu ji vřele doporučuji všem! Něco takového jsem si už dlouho potřebovala přečíst. Dokonce mě to donutilo napsat i svoji první recenzi na nějakou knihu.

lucka12
05.01.2017

Ahoj. nevím co dodat. kniha je naprosto úžasná a naprosto vystihuje to, jak jsou maličké věci důležité. Sama trpím depresemi. V nějaké recenzi jsem četla, že v knize se o tom píše, jako kdyby to byla volba. já takový pocit vůbec neměla. je to něco, s čím nechcete žít, co nenávidíte, ale taky už nemáte chuť s tím něco udělat, protože vše se zdá beznadějné. Doporučuji všem. Kniha skvěle vystihuje to, co dennodenně prožívám, ale nedokážu to pojmenovat. A taky velké plus knihy je, že nemá tak smutný konec jako třeba Všechny malé zázraky - osobně jsem ho teda čekala podobný. Doporučuju!!!

Cywiia
01.01.2017

Musím říct, že tahle knížka je opravdu úžasná ! Je to jedna z knih, kterou jsem přečetla do konce. Dokázala mě rozbrečet i rozesmát. Je to krásná kniha, u které jsem měla problém přestat číst. :)
Pěkně zachycuje pro co je třeba žít. :)

terkas2001
31.12.2016

Jedna z mála knih, co mě dokázala rozbrečet a rozesmát zároveň. Doporučuju všem, co moc nemusí přeslazený romány, u kterých hned víte, jak skončí.