Moje srdce a jiné černé díry

od:

Moje srdce a jiné černé díry

Když máte pocit, jako byste místo srdce měli zoufale bezednou černou díru, která všechno spolkne, jaký smysl má každé ráno znovu vstávat? Aysel už nechce žít – čeká jen na vhodný okamžik, aby se rozžehnala se životem. Nemá ale odvahu udělat to sama. Když se přes internet seznámí s Romanem, zdá se, že našla skvělého komplice, aby uskutečnila svůj záměr. Jenže při plánování společné smrti Aysel začíná cítit, jak moc se na setkání s Romanem těší, jak lehké a plné světla dokáže její srdce být. A najednou je pomyšlení, že by to všechno skončilo, nesnesitelné... Aysel se pustí do boje. Za svůj život, za jeho život, za jejich lásku......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/306498/moje-srdce-a-jine-cerne-diry-y6R-306498.jpg 4.1103
Originální název:

My Heart and Other Black Holes (2015)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Přidat komentář
Anastazie0810
17. října

Tuhle knížku jsem si vybrala hlavně kvůli krásnému názvu a obálce..Přečetla jsem ji na jeden nádech, a na konci (ikdyž jsem se snažila) jsem stejně brečela. Silný příběh. Stojí za přečtení.

LaCoccinelle
14. září

Působivá kniha s ještě působivějším příběhem. Přečteno jedním dechem. Na konci jsem se neubránila slzám. Doporučuji k přečtení.

kristyna9348
13. září

Tahle kniha mi vyrvala srdce a pomalu zase vracela zpět.
Úžasná kniha. napínavý děj.
Určitě stojí za to si ji přečíst.

Avielin
04. srpna

Zajímavý náhled na nemoc... Dobře se mi příběh četl. Můžu jen doporučit.

PotterBara
06. července

Zajímavá kniha,ze začátku,se mi moc nelíbila,ale pak se to skvěle rozjelo. Sice to není kniha kterou bych hned někomu doporučila,ale ano,líbila se mi :).

LilianaFalcon
05. července

Silne tema, kteremu, ale neco chybelo... neco diky cemu bych si tu knihu chtela vzit do ruky a precist este jednou...

sardinka_kostk
12. června

Knížka byla odpočinková a dobře se četla. Děj je napínavý a do 240 strany jsem si nebyla vůbec jistá, jak knížka skončí. Doporučuji

Teri_book
06. června

Nemám slov...úžasný

Jůšo
28. května

Zajímavý a dobře zpracovaný nápad.
Po první schůzce Aysel a Romana jsem sice byla trošku na pochybách, ale pak se děj rozjel. Líbilo se mi, jak se mysl hlavní hrdinky pomalu rozjasňovala a svět jí přestával připadat tak temný.
Ale chtěla bych vědět, jak dopadlo setkání Aysel s jejím otcem a jak se Roman popral s dalším životem. Škoda že autorka už tyhle věci nenapsala.

sporran
20. května

Čtivá kniha a neobvyklé téma, mladické zoufalství Aysel a Romana, které je dohnalo k myšlenkám na sebevraždu. Myslím, že toto téma má reálné základy. U Aysel tolik ne, ale u Romana docela chápu jeho smýšlení. Co udělal Roman pro Aysel a co pak udělá ona pro něho.... Lidé by měli být ke druhým všímaví, ematičtí a vytáhnout je z černé díry. Kniha v duchu Hvězdy nám nepřály. Doporučuji oboje. Jen ten konec je jiný.

Gabi1372
16. května

Musím říct, že jsem se na tuhle knížku strašně moc těšila, ale nakonec jsem byla trochu zklamaná. Děj jako takový byl super, ale přišlo mi, že se Aysel z těch depresí dostala příliš rychle, a to jen díky klukovi, kterého neznala ani 2 týdny. Myslím si, že kdyby autorka trochu knihu rozvedla a některé nepotřebné informace by naopak vynechala, tak by kniha byla velmi dobrá. Samozřejmě se mi opět nelíbil konec, který byl už od začátku jasný. Pořád jsem čekala, že tam nastanou nějaké zvraty, ale pořád nic nepřicházelo. Proto tuhle knihu zařazuji mezi slabší, ale pokud hledáte nějakou oddechovku, tak by takhle kniha mohla být ta pravá.

Lucik87
30. března

Moc hezké. Podobné jako Všechny malé zázraky, které miluju, ale ne lepší. Mám pocit, že těch teenagerů, kteří chtějí skoncovat se životem, je nějak moc. Ale bylo to čtivé a oboum jsem fandila, aby vše dobře dopadlo.

Irimie
22. února

Knížka mi padla do ruky úplnou náhodou. Pravou depresi jsem nikdy neměla, ale i tak to pro mě byl strhující příběh a do pocitů hlavní hrdinky jsem se dost dobře vcítila. Určitě doporučuju.

OndřejMergl
09. února

Z knihy mám rozporuplné pocity. Přišlo mi, že se hlavní hrdinka dostává z deprese příliš lehce a mnohem více bych ocenil tragičtější konec. Chápu, že si autorka namluvila nějakou pohádku, aby se vyrovnala se svojí ztrátou a pomohla ostatním v podobné situaci, ale problematika depresí dle mého sahá mnohem hlouběji, kam se jí rozhodně zabrousit nepovedlo.

LiKa00
13. ledna

Krásná knížka. Jedna z mála knížek o sebevraždě, která končí dobře. Taky dávám velké plus tomu krásnému obalu.

Janetka711
08. ledna

Knížka mě v regálu zaujala krásným obalem, pak jsem si přečetla stručný obsah a ten mi přišel opravdu zajímavý a netradiční. Nevěděla jsem vůbec, co čekat. Knížka mě naprosto nadchla. Přečetla jsem ji v podstatě během jednoho dne, nešlo se odtrhnout. Byla v ní spousta pravdy a ten, kdo někdy depresi zažil či jen v životě poznal dlouhodobě těžké období, se s myšlenkami Aysel bude umět velmi ztotožnit. Já jsem si při jejím čtení uvědomila hodně věcí, které jsem si nepřipouštěla nebo je neuměla pojmenovat. Opravdu ji vřele doporučuji všem! Něco takového jsem si už dlouho potřebovala přečíst. Dokonce mě to donutilo napsat i svoji první recenzi na nějakou knihu.

lucka12
05. ledna

Ahoj. nevím co dodat. kniha je naprosto úžasná a naprosto vystihuje to, jak jsou maličké věci důležité. Sama trpím depresemi. V nějaké recenzi jsem četla, že v knize se o tom píše, jako kdyby to byla volba. já takový pocit vůbec neměla. je to něco, s čím nechcete žít, co nenávidíte, ale taky už nemáte chuť s tím něco udělat, protože vše se zdá beznadějné. Doporučuji všem. Kniha skvěle vystihuje to, co dennodenně prožívám, ale nedokážu to pojmenovat. A taky velké plus knihy je, že nemá tak smutný konec jako třeba Všechny malé zázraky - osobně jsem ho teda čekala podobný. Doporučuju!!!

Cywiia
01. ledna

Musím říct, že tahle knížka je opravdu úžasná ! Je to jedna z knih, kterou jsem přečetla do konce. Dokázala mě rozbrečet i rozesmát. Je to krásná kniha, u které jsem měla problém přestat číst. :)
Pěkně zachycuje pro co je třeba žít. :)

terkas2001
31.12.2016

Jedna z mála knih, co mě dokázala rozbrečet a rozesmát zároveň. Doporučuju všem, co moc nemusí přeslazený romány, u kterých hned víte, jak skončí.

okureček
23.12.2016

Knížku jsem přečetla za jediný den, jak mě tak moc zaujala! Vážně pěkně se to četlo. Trošku mi to připomnělo příběh Hvězdy nám nepřály - taky ho vyprávěla sympatická holka, kluk byl předtím nadějný sportovec, zápletka byla vcelku podobně pochmurná, ale co se mi na této knize líbilo více, že dopadla dobře + se mi i lépe četla. Bylo zde mnoho důvodů k slzám, ale čas od času mě knížka donutila se usmát. Já doufám, že se od této spisovatelky dočkáme více knih, protože tato má celkem nadějnou budoucnost. Ode mě si zaslouží 5*.

warca
26.11.2016

Skutečně dojemný příběh o tom, proč je tak krásné žít. Autorka skvěle vystihla všechny ty Ayseliny pocity. Příběh měl spád a byl opravdu čtivý.

AjinQa
30.10.2016

Tahle kniha je dokonalá pro fanoušky knihy Všechny malé zázraky a Uvnitř mé hlavy.
Opravdu mě udivovalo, jak autorka dokázala z tak depresivního tématu udělat i celkem vtipnou knihu.
Aysel mi jako vypravěčka neuvěřitelně sedla. Hlavně svým humorem. Hned mi přirostla k srdci a opravdu jsem se bála konce, jak to s ní dopadne.
Děj si myslím, že nepokulhával a byl tak akorát na těch 260 stran.
Knížku určitě doporučuji, pěkně se čte a ubíhá rychle. Na konci vaše oči nezůstanou suché.
Určitě hodnotím 5*

kalinkacz
18.09.2016

Pokud od knihy nic moc nečekáte, tak vám slibuji, že budete mile překvapeni... Knihu bych směřovala ke všem, co četli nebo se chystají číst knihu "Všechny malé zázraky" a tuto tématiku vyhledávají.. Je to sice né úplně komplikovaný příběh, ale má spád a hrdinům budete jednoduše fandit a přát si celkem logický konec.. Já knihu od poloviny nebyla schopná odložit, takže můj požadavek na odreagování určitě splnila a mohu ji doporučit!

Grafoy
15.09.2016

Spíš pro mladší, ale vcelku milé.