Luc.i Luc.i komentáře u knih

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

(SPOILER) Na knížku jsem se opravdu hodně těšila. Moc se mi líbí ten název, dává smysl vzhledem k ději a navíc krásně zní. Doma jsem teda díky sestře přestala název používat, protože je přece jenom delší a pro mě už to je prostě Snížka (Snowova knížka ❤).

O knížce jsem hodně slyšela a i když mám Hunger games ráda tak se neřadím k úplně obrovským fanouškům. Triologii jsem četla loni a myslím že jsem si ji mohla přečíst ještě před Snížkou, protože uprimne si z toho o Snowovi moc nepamatuju. A to co jsem si pamatovala se mi zde stejně neosvetlilo.

Ze začátku jsem se hodně bála, že to bude jen Snowova obhajoba. Nebyla, nebo alespoň Já ji tak rozhodně nevnímám. Snow je dobrá postava, která prošla velkým vývojem. Asi tak v polovině se změnil. Byl celkem nestalý, ale podle mě jen prostě pracoval s tim co znal z Kapitolu. Možná trochu pokrytec ale většinou jsem to nějak chápala. Těsně před koncem už ale ne, tak nějak jsem vůbec nevěděla jak to bude pokračovat a ani jsem nevěděla jak bych chtěla aby to pokračovalo. Taky jsem pak byla trochu otrávená z toho ze čtu vlastně z pohledu zaporáka , který mi vysvětlujete proč dělá to co dělá

Líbilo se mi že jsem mohla sledovat vývoj toho jak vznikal formát her v nichž byla Katniss. Co mě ale zklamalo tak byly samotné hry. Já nevím ale nedivím se ,že neměly sledovanost, protože mi prostě přišly takové nezáživné. Samotný průběh mi přišel vlastně o ničem a , i když to bude znit špatně, tak tam nabyla ani žádná "dobrá ", nebo prostě zajímavá /napínavá smrt. Hry mi vlastně trochu zkazili celý dojem z knihy.

Líbilo se mi spojení s písněmi i když chvílemi už mi to přišlo I zbytečné. Co mě teda celou dobu dostávalo byly jména, přečíst Coriolanus správě mi trvalo asi 5 kapitol. Celkem si cením toho, že některá jména přeložili. Anglicky sice celkem umím ale do souvislostí bych si třeba jméno Cívan nebo Koželuh nikdy nedala.

V knize byly některé hodně dobré zvraty a věci co jsem nečekala. Na začátku byl Snow celkem sympatický ambiciózní kluk z "bohaté" rodiny a na konci už byl vlastně takový jako ho znala Katniss, zajímavý vývoj.

Konec jak už jsem řekla jsem nečekala, i když jsem vlastně asi měla. Každopádně jsem ho musela chvíli zpracovávat. Knížka má své chyby ale jinak je fakt dobrá. Já jsem ale asi mela moc velká očekávání. Každopádně až si někdy znovu přečtu HG vrátím se i k Baladě a možná z ni budu nadšenější.

Celkem 4/5* a fanouškům doporučuju

06.03.2021 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knížku nejdřív četla moje mamka a po dočtení mi řekla že by jí zajímalo co si o tom budu myslet a tak jsem se do knížky taky pustila.
Musím říct že jsem od toho nic moc nečekala a nakonec to bylo vlastně celkem fajn. Moc hezky se to četlo, bavilo mě to a byla jsem zvědavá co bude dál. Knížka je ale celkem zmatená je tam hrozně moc jmen takže jsem se musela docela soustředit kdo je kdo. Asi všechny postavy mi byly dost nesympatické a vůbec jsem nechápala jejich chování. Trochu mi vadí, že v knížce není žádný normální funkční vztah. ... Taky nám s mamkou trochu trvalo než jsme se zorientovaly v záležitosti ohledně peněz která tam nebyla podle mě dostatečně vysvětlena. Konec vlastně žádný nebyl ale ani nevím jak bych si ho představovala. Celkem 3* ,dobrá, ale celkem zmatená knížka

28.02.2021 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Nádherná knížka! Opět aurorka ukázala ne úplně známou část historie a Já se nemohla nabažit. Atmosféra byla vykreslená naprosto výstižně. Smála jsem se když bylo něco vtipného, brečela jsem, když hrdinové smutnili, měla jsem strach a byla jsem napjatá když jsem nevěděla kam to může pokračovat. Všechny postavy jsem si oblíbila i když ne všem jsem úplně rozuměla. Zápletku jsem tak trochu odhadla předem ale bylo tam toho mnohem víc a i když je knížka celkem dlouha, díky krátkým kapitolám a napínavému ději se četla strašně snadno. Byly tam krásné myšlenky a Danielovo fotografování považuji za zajímavou a příjemnou vsuvku. Tak nějak jsem čekala romantickou linku kýčovitější, tohle mi přišlo přirozené a líbil se mi vztah mezi Anou a Danem. Konec se tak nějak dal tušit i když se mi líbí ze byl jen v náznacích. Některé části by mohly být malinko víc popsané a vysvětlené, ale stejně jsem hrozně ráda, že mám knížku u sebe v knihovně a určitě se k ní vrátím. Celkem 5/5* Doporučuji všem věkovým kategoriím.
-"Zrovna když si housenka myslela, že svět končí, stal se z ní motýl "❤

19.02.2021 5 z 5

Milionkrát June Milionkrát June Emily Henry

Neměla jsem od knížky moc očekávání. Představovala jsem si to jako romantarnu a proto mě fantasy prvek mile překvapil. Knížka dobře ubíhala a chtěla jsem zjistit jak to vlastně bude. Chvílemi mi to přišlo trošku matoucí. Postavy byly celkem fajn. Líbilo se mi celkové pojetí příběhu.
Celkem 4/5* je to pěkná knížka
PS: (OBSAHUJE SPOILERY)
Přišlo mi trochu divný že se tomu vlastně nikdo nepodivoval, že vidí ducha kterýmu říká Peřinka, že vidí starý vzpomínky a tak. Hlavně u Hannah mě to trošku zaráželo protože tam byla vykreslena celkem jako intelektuál ale nepřipadalo ji divný nic z toho co jí June říkala.

08.02.2021 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Četla jsem jako četbu k maturitě a proto jsem od toho moc nečekala. Opravdu mě to mile překvapilo, chvílemi by z toho bylo úplně smutno a mělo to hrozně ponurou atmosféru, ale co jiného by se dalo čekat od tohoto tématu. Některé části mě úplně nebavily ale od jiných jsem se vůbec nemohla odtrhnout jak to bylo napínavé. Celá knížka působí hrozně reálně, situace, vztahy lidí, pocity a myšlenky Pavla i jeho kamarádů. Zatím jedna z nejlepších knih co jsem četla v rámci povinné četby. Celkem 5/5*

04.02.2021 5 z 5

Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Vanessa Jones

Knížka se mi moc líbila. Sice jsem ji někde vyděláa srovnávanou s High school musical což vůbec nechápu, ale to je vlastně jedno. Mě to chvílemi připomínalo 4. sérii Glee. Nettie byla hrozně fajn hlavní hrdinka a většinou jsem ji chápala. Celé se to moc dobře četlo i když chvílemi byly některé situace až moc vyhrocene nebo mi nedávaly moc smysl. Romantická linka byla fajn a Nettie kamarádi taky. Fajn knížka 4/5*

29.01.2021 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Asi jsem udělala chybu,že jsem sérii nečetla vkuse všechny díly za sebou. Na třetí jsem čekala než se v knihovně uvolní a mezitím jsem přečetla celou vampyrskou akademii. A to je ten problém,na začátku VA jsem měla pocit že je to hrozně podobný griše a teď naopak u Griši mi všechno připomínalo VA. Vlastně jsem měla pocit že by tohle mohl být první díl. Vážně nechce to někdo zkusit číst od třetího dílu? Všechno tam hrozně dlouho trvalo a závěr byl zase hned pryč. Nikolaj je prostě láska, jak já se těším na Zjizvenýho krále. Asi to bude tím že Nikolaj je podobnej charakter jako kaz z šesti vran a ty já miluju a kaze obzvlášť. V griše mám příště problém z hlavní hrdinkou, Alina mi děsně leze na nervy Mal mi tady už tolik nevadil ikdyž je až moc dokonalej a šlechetnej. Pořád tak nějak shipuju Alinu a Temnyje ikdyž nechápu proč. Temnyj je tak skvělej zaporak že to není možný. Některý části v knížce byly překvapivý a četlo se to dobře ale chvílemi v tom byl trošku zmatek. Líbil se mi i doslov (potom) ten to tak hezky uzavřel, ikdyž to jsem vlastně vůbec nečekala. Těsně před koncem jsem už z aliny fakt nemohla dál ikdyž jsem doufala,že to není tak jak to vypadá. To by mě dost zklamalo ikdyž zvrat by to byl parádní. Série je to fajn a jsem ráda že budu mít přečtený všechny knížky z Grishaverse ikdyž pochybuju že se ke griše, narozdíl od šesti vran ještě někdy vrátím. Celkem 4/5*

25.01.2021 4 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Skvělý zakončení série. Akademie je fakt boží. Určitě se k ní někdy vrátím a těším se až si přečtu pokrevní pouta. Poslední díl byl fakt dobrej. Bylo to napínavý, chvílemi opravdu hodně, a byly tam super zvraty. Vražedkyně jsem odhadla až když to bylo skoro jasné a to jsem nečekala. Rose i Dimitrij jsou prostě krásnej pár. Dopadlo to moc hezky a bylo to prostě příjemný čtení. Celkem 4/5*
Jinak nejlepší ze série je pro mě Stínem políbená (už jen ten název je nádhernej)

19.01.2021 4 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Tahle série je prostě strašně čtivá, každý díl se čte skoro sám. Pro mě byl teda nejlepší třetí díl a v dalších knížkách už jsou jen sem tam fakt dobře a napínavé momenty. Taky mě Rose už čím dál víc vadí , vždycky má nějaký slabší moment což mi v prvních dílech vůbec nepřišlo. Závěr dílů byl celkem zajímavý a už se těším na poslední oběť, která doufám sérii dobře uzavře. Českem 4/5*

10.01.2021 4 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Super knížka, stejně jako celá série. Oproti předchozímu dílu mě to sice tolik nebavilo ale stejně super. Chvílemi mi dej přišel celkem zbytečně zdlouhavý. Některé chvíle byly fakt napínavé ikdyž jsem tušila jak to dopadne. Líbila se mi část když byla Rose v Baje to bylo fajn. Od začátku mě zajímalo co je Abe zač a bylo to super. Rose me někdy za půlkou začala malinko štvát ale pak to zase šlo. Celkem 4/5*

05.01.2021 4 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Ta knížka byla boží!! Vánoční, milá, oddechová vtipná. Dostala jsem co jsem čekala. Obálka je krásná a příběh jsem si moc užila. Bylo to hodně předvídatelné a šlo by to napsat líp ale nápad byl originální. Postavy byly fajn, hrozně jsem si užívala ty rodinné vztahy. Bylo to vtipný že jsem se u toho smála a celkově to bylo fakt příjemný. Už se těším až to budu příští rok číst po dnech jak se odehrává děj. Sice jsem ji četla až po štědrém dnů ale to mi vůbec nevadilo, je to skvěle vánoční. Postavy byly všechny hrozně fajn a oblíbila jsem si je. Soph nejednala buď,coy tak jak bych chtěla ale stejně ji mám jako hrdinku ráda a Olivia je skvělá.
Super knížka celkem 5/5* za milej oddychovej romantickej vánoční příběh.
PS: OBSAHUJE SPOILERY!!!
Wes byl od začátku nejlepší a ikdyž byly některý rande skvěly tak Wes je prostě top. Hrozně se mi líbil nápad s párty ošklivých svetrů. Na konci jsem teda čekala že babička vybere Wese a myslím že by se mi to líbilo o malinko víc ale stejně super.

29.12.2020 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Knížka se mi líbila, čekala jsem vánoční nenáročnou romantiku a to jsem i dostala takže za mě spokojenost. Knížka se fakt hezký čte a má dobrou, příjemnou atmosféru. Je taky vtipně napsaná, že jsem se u ní i zasmala. Příběhy se mi líbili všechny, nejvíc asi ten první (miluju křiváky a jsem ráda že mě autorka nezklamala) . Nejmíň mě bavila asi ta prostřední, ikdyž byla asi nejvtipnější ale já prostě úplně nemusím Johna Greena. Taky mi přišlo že byla prakticky o ničem.... Ta třetí to pěkně uzavřela a bylo to prostě fajn. Postavy se mi líbili ikdyž jsem v nich měla malinko zmatek (jako pardón ale člověka zmate když se nějaký, očividně holce, říká Vévoda). Film jsem neviděla, ale slyšela jsem o něm a asi se podívám, ikdyž moc nečekám. Měla jsem knížku s netflixovou obálkou a co tak vím tak dej filmu knížce moc neodpovídá což pak vysvětluje že postavy na obálce nejsou jako ty v knížce. Ale co , příjemný vánoční čtení 4/5*

21.12.2020 4 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Sice jsem se tomu dost bránila ale ...tahle série je prostě dobrá. Jakože hodně dobrá. Postavy skvělý. Děj neskutečně ubíhá. Romantická linka je boží. Má to zvraty. Je tam napětí. Sem tam nějakej vtip. Čte se to samo a je to prostě strašně fajn. Těším se na další díl,5/5*.
PS:(obsahuje SPOILERY)!!!!
Rose je pořád stejně fajn hlavní hrdinka,čehož si fakt cením. Dimitrij je naprosto boží a pro to u mě nemá Adrian žádnou šanci v milostným trojúhelníku. Konec jsem sice měla vyspoilerovanej ale stejně mě to celkem zasáhlo a hodně navnadilo na další čtení protože prostě náš Soudruh Dimka.

17.12.2020 5 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

První díl byl super rozjezd. Knížky se vlastně strašně lehko a rychle čtou, ehm ehm přečetla jsem ji za jeden den. Druhý díl mě bavil víc než první,už tam bylo trochu víc akce a jak znám postavy tak je to pro mě snazší. Oceňuji prolog, protože ikdyž jsem předchozí díl četla nedávno malá rekapitulace neškodí. Rose je pořád stejně dobrá hlavní hrdinka jako v prvním dílu,mám ji fakt ráda. Lissa mi tady vadila už o trochu míň takže super, ehm ehm vůbec to asi nebylo tím že tam nebyla tak často. Dimitrij je pořád moje láska a obávám se Adrian nemá šanci na tom nic změnit. Super čtení,těším se na další díl. Celkem 4,5/5*

13.12.2020 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Do knížky, vlastně celé série, se mi moc nechtělo, ale nakonec jsem byla mile překvapená. Bylo mi řečeno že první díl není úplně nejlepší protože se to tam jen rozjíždí a je pravda že se tam nic moc nedělo,ale bylo to fajn čtení. Rose je jako hlavní hrdinka super, Lissu moc nemusím a Dimitrij je samozřejmě boží. Chvílemi mi to připomínalo grišu, ale to bylo asi tím že jsem ji četla nedávno. Dobrá knížka,těším se až se děj víc rozjede. Celkem 4/5*

12.12.2020 4 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Začala jsem to číst s tím že jsem nevěděla co čekat. Ty první asi dva nebo tři příběhy byly krásné, to jsem si říkala že to bude skvělá knížka, bohužel ty další byly nic moc. Jsou to takové pohádky pro starší ale je to tak hezky napsané. To ani nemluvím o designu, ty obrázky jsem si zamilovala... Celkem tak 4/5*

06.12.2020 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Autorka prostě umí psát. Ta knížka je super, děj dává smysl, dobře se čte, hezky ubíhá. Největší problém mám s postavami, Alinu jsem nemusela ani v prvním díle ale tady mi přišla ještě horší a nějakej extra fanoušek Mala taky nejsem. Nevíc to vylepšil Nikolaj, on je prostě skvělej a Temnyje mam pořád ráda i když je to dost zaporák. V poslední kapitole jsem byla opravdu zmatená, mela jsem chuť řvát, brečet a někoho praštit. ...to byl zvrat. Konec mi nic moc nevysvětlil ale těším se na další díl. Celkem 4,5/5*

30.11.2020 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

(SPOILER) Začala bych tím že MILUJU Šest vran, ta knížka je vážně dokonalá. Takže vím že autorka psát umí. Podle hodnocení jsem teda nic moc nečekala, ale mě se to vlastně líbilo. Postavy byly sympaticke, děj se mi líbil, něco mě i překvapilo něco mě naštvalo (jako haló ale udělat mi z Temnyje největšího zlouna...). Postavy byly fakt dobrý a vlastně od půlky jsem vůbec nikomu nevěřila. Těším se na pokračování. Celkově 5/5* fakt se mi to líbilo a hezky se to četlo. Je to teda úplně jiných 5 hvězdiček než jsem dala šesti vranám ale protože je to super knížka tak nevím jak jinak.

23.11.2020 5 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Knížku jsem přečetla v rámci povinné četby na střední. Moje minula poezie z povinné četby byl Evžen Oněgin a to pro mě bylo fakt utrpení, takže se mi do Těžké hodiny moc nechtělo, ale nakonec to bylo vcelku dobré. Některé básně/ balady se mi líbili více ( Balada o nenarozeném dítěti , Balada o snu, Slepí muzikanti, Muž ) u kterých se mi líbila jak myšlenka tak verše. Jiné už byly horší, například hned první, Těžká hodina se mi nelíbila. Jiné jsem zase úplně dobře nechápala si myslím. Celkově to ale bylo dobré a možná dam poezii ještě šanci i mimo školu protože některé rýmy jsem si vyloženě užívala. Celkem 4/5*

19.11.2020 4 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Podle hodnocení tady jsem moc nečekala, ale mě se kniha fakt líbila. Nebylo to sice nic přelomového ale to prostředí jsem si zamilovala. Líbili se mi i postavy a to poselství které knížka měla. Bylo to dost surové a krvavé ale bylo to podané jako YA takže v pohodě. Chvílemi to nedávali největší smysl ale ta mě dobrá knížka. 4/5*

18.11.2020 4 z 5