Luc.i Luc.i komentáře u knih

Sirotek, bestie, špiónka Sirotek, bestie, špiónka Matt Killeen

Knížka se četla dobře, ale celkově mi na ní něco nesedlo.

Líbilo se mi téma příběhu, ještě jsem nečetla moc knížek z pohledu "špiona" za druhé světové války. O to víc mě zaujalo prostředí školy pro nacistické dívky.

Postavy byly celkem fajn ikdyz Saru jsem občas moc nechápala, její chování a tak.

Konec mi přišel trochu nedokončený nebo jakože, něco se vyřešilo ale přišlo mi že se vlastně moc za celou knížku nestalo.

Nejvíc mi vadilo , jak se tam na několika stránkách popisovalo, jak hlavní hrdinka trpí a je děsně zraněná a ztrácí vědomí a tak a pak najednou získala zatracenou sílu a byla vlastně úplně v pohodě a na další stránce ji už skoro nic nebylo.

Celkově dobrá knížka, jen mě moc nezaujala.3/5*

23.07.2021 3 z 5

Kolonie Kolonie Sam Marsden

Knížka mě úplně nenadchla ale vlastně se četla celkem dobře.

Sice mě to úplně nezklamalo protože jsem asi moc nečekala, ale nějak mě to ani během čtení moc nezajímalo a bylo celkem jasné co bude dál.

Eva byla celkem fajn, ale ale zbytek postav mi přišel nepropracovaný nebo se chovali jako psychopati.

Celkově mi to přišlo jako taková vesmírná divergence. Vlastně by mě docela zajímalo jestli to má mít další díl protože najednou to tak nějak skončilo a moc se toho nevyřešilo.

Knížka mě neurazila ani nenadchla ale nic překvapivého to nebylo. Celkem 3/5*

18.07.2021 3 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Já knížky Leigh Bardugo prostě miluju. Nejen že skvěle píše YA fantasy ale tahle knížka je úplně jiný žánr a taky je skvělá!

Úplně jsem nevěděla co od knížky čekat a vlastně mě tam pár věcí dost překvapilo.

Vybrat si jako prostředí jednu z nejznámějších univerzit na světě byl podle mě hodně dobrý tah. Líbilo se mi to prostředí utajované části Yale.

Musím teda říct že jsem byla trochu zmatená a chvíli mi trvalo než jsem se začala orientovat ve všech spolcích a tak . Jak jich tam bylo osm tak jsem vůbec nevěděla co je co.

Líbí se mi přehled spolků ikdyž bych ho klidně dala za začátek knížky za mapu (jo, přesně tak jak to má šest vran). Mapu v knížce vždycky uvítám a musím přiznat že jsem se do ní občas i dívala.

Postavy se mi líbily. Alex je super, jo občas se chová trochu na facku ale kdo ne. Darlington je zlatíčko a já POTŘEBUJU DRUHEJ DÍL!

Líbilo se mi protínání více časových linií a o zapojení šedých (hlavně ženicha a jeho příběhu ale vlastně o všech ostatních šedých které Alex potkávala.

Chvílemi tam na mě bylo možná až moc šedých a na konci se došlo k tomu že vlastně můžou úplně za všechno.....

"Pachatele" toho všeho jsem sice odhadla celkem brzo ale nechtělo se mi tomu moc věřit.

Devátý spolek je super knížka, je to jiný žánr než běžné čtu ale to mi vůbec nevadilo. Fakt se těším na druhý díl ( a všechny další) protože potřebuju vědět co bude dál. Konec byl celkem cliffhanger....
Celkem 4/5*

10.07.2021 4 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

(SPOILER) Druhý díl byl o dost slabší než ten první, ale to je u druhého dílů triologie celkem běžná věc.

Knížka je sice celkem čtivá, ale i když mě to vlastně bavilo tak vím že ten děj byl dost slabý.

Od začátku mi vadila Lou, chovala se úplně jinak než v prvním díle. Jo jasně , došlo mi že to je kvůli používání magie, ale stejně to nic neměni na tom ze mi to dost vadilo.

Některé části příběhu mi přišly úplně zbytečné a trochu jsem je i nechápala, na konci opět neuzavrena situace a jen malý náznak toho co se bude dit. Některé věci se odehrávaly úplně jinak než jsem čekala a musím i říct že při uzavírání společenství jsem pořád jen čekala až je někdo zradi. Nakonec to bylo jinak než jsem čekala.

Knížka je pěkně čtivá ale dej teda nic moc. Miluju ty postavy, až na výjimky jsou všichni desne fajn a mam je rada. Na konci bych možná i brečela ale přišlo mi to uspěchané a než jsem se vzpamatovala byl konec.

Celkem dávám tak 3,5/5* , průměrný druhý díl. Těším se na třetí ale nevím jestli se mi ještě někdy bude chtít Krev a med číst

02.07.2021 3 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Čarodějnice mě většinou z nadpřirozených bytostí zajímají nejmíň ale tahle knížka je skvělá!

Jasně hlavní linka trochu připomíná příběh Niny a Matthiase od Leigh Bardugo, ale když je to dobrej příběh tak proč ne.

Postavy jsou skvělý, Lou I Reida jsem si hned zamilovala. Oba jsou úžasný a spolu ještě víc. Bylo celkem jasný jak se jejich vztah bude vyvíjet ale i tak jsem si to děsně užila.

Je teda pravda, že jsem čekala, že se manželi stanou úplně jinak ale tohle bylo skvělý a pro mě neokoukaný a nový.

Nejhorší postava je Jean Luc , chápu že je to tak asi napsaný naschvál ale on je fakt příšernej a hodně mě vytáčí, vlastně nevím proč se s ním Reid kamarádí.

Magický systém se mi líbí, ikdyž mi chvilku trvalo než jsem se do toho dostala. Konec byl napínavý a většinu věcí jsem nečekala.

Je super,jak se tam během knížky všechno propojilo!

Knížka je úžasně čtivá, nemohla jsem se odtrhnout a těšila jsem se co bude dál. Ze začátku mě tam trochu rozptylovala ta sprostá slova, pak jsem si ale zvykla a bez toho by to nebylo ono. Miluju jak byl Reid ze začátku nervózní z Lou prostorekosti a celkově každá narážka na prsatou Lidku me rozesměje.

Mám ke knížce sice pár výhrad ale nic vážného, celkově jsem si to užila. Jak děj, tak postavy, tak dialogy. Knížka je to skvělá a těším se na pokračování. Celkem 5/5*

27.06.2021 5 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Mám ráda příběhy s druhé světové války a tohle je téma, se kterým jsem se setkala poprvé a jsem za to ráda. Všechny postavy se mi líbily ikdyž jsem párkrát nechápala proč se chovají zrovna takhle.
Příběh mi přišel docela naivní, ale nečtu válečnou (romantickou) beletrii kvůli faktům. Některé části byly naopak zase docela drsné a názorné.
Proč je do knížky zapojený i pohled Luciana mi bylo záhadou až do samotného konce a i po tom vysvětlení mi to není úplně jasné.
Celkově mě konec asi trochu zklamal, protože mám pořád otázky a klidně by to mohlo být na další díl. Přijde mi, že je tam toho hodně co by se dalo ještě řešit.
Knížka se mi až na pár výhrad líbila a moc hezky se četla, těšila jsem se jak to bude pokračovat. Celkem 3,5/5*

17.06.2021 4 z 5

Bílá past Bílá past Maureen Johnson

(SPOILER) Na tuhle knížku jsem se tak straaaašně těšila ! A nezkalamala mě ani trošku ...

První dva díly jsem četla někdy loni na podzim (musím teda říct že ten na podzim, když bylo sychravo to mělo úžasnou atmosféru), jenže třetí vyšel až letos na jaře a než se objevila Bílá past i u nás v knihovně tak to chvilku trvalo. Každopádně jsem si před velkým finále dala rereading předchozích dílů a nejen že se mi líbily pořád stejně ale i jsem si osvěžila podrobnosti.

Já ten příběh prostě miluju. Líbilo se mi jak se příběhy prolínaly. Jsem ráda za ty flashbacky z minulosti protože ty tomu dodávaly atmosféru navíc odhalovaly tajemství ke kterým se Stevie ještě nedobrala. Stevie je super hlavní hrdinka ,občas už jí bylo trochu moc ale jinak paráda, David mě tady malinko rozčiloval ale dalo se to přežít. Vlastně všechny postavy byly fajn a nějakým způsobem jsem si je oblíbila. Celá ta -Edward King- dějová linka by tam ani nemusela být, ale byla to vždycky příjemná změna. Knížka byla napínavá ( když se ke konci knížky zaklapl ten poklop tak jsem skoro nedýchal ...) a ikdyž některý části případu jsem odhalila sama tak samotného viníka jsem nevypátrala (byla jsem si celkem jistá, že to je Larry nebo doktorka Quinnová...). Možná jsem byla trošku zklamaná z toho že pak Stevie s viníkem víc nepromluvila a on neodhalil svůj pohled na věc a nedodal detaily, ale nevadí. Celá linka z minulosti byla skvělá, mám ráda historii a třicátý léta jsou úžasný! Líbilo se mi jak to bylo celé vyřešené a jak se všechno odhalovalo. Celkem jsem se těšila na to,jak to s Alice teda bylo a tohle byl zajímavý závěr, který jsem sice nečekala ale potěšil mě.

Vůbec by mi nevadil ještě nějaký doplňující díl nebo tak něco, protože pořád mám pár nezodpovězených otázek (co se stalo Frankie? Byla s Eddiem, nebo se po zavření akademie rozešli?Vrátilo se Alice tělo na Elingham? A další.....) Ale moc s tím nepočítám.

Jenom ještě mi taky vrtá hlavou PROČ se knížka jmenuje Bílá past a nepřeložili prostě originální název knížky. Jinak obálky jsou skvělý, nejradši mám tu Němého viníka ale všechny jsou krásný! Taky bylo v knížce celkem dost chyb ale na to jsem už jaksi zvyklá....

Celkově jsem fakt spokojená, celá série je boží, atmosféra, příběh, postavy, dvě časové linky... VŠECHNO ! Tohle je parádní zakončení série a já se k ní, myslím jednou vrátím.
Všem doporučuji!

Celkem 5/5*

09.06.2021 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Knížka se mi líbila. Oba hlavní hrdinové byly moc fajn a celkově se mi i děj líbil. Všechny postavy mi byly sympatické a líbily se mi i jejich příběhy a jak jsme odhalovali minulost.
Knížky o mladých lidech s nemocemi čtu celkem často a tahle podle mě patří mezi ty lepší.
Na konci jsem samozřejmě slzela ale jinak se mi to fakt líbilo. Konec byl na mě trochu moc otevřený ale alespoň si můžu domyslet jak bych byla ráda aby to bylo dál. Vlastně jsem nečekala,této takhle dopadne ale jsem celkem spokojená.
Celkem 4/5* a myslím že kdo má tohle téma rád tak se mi to bude líbit

04.06.2021 4 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Knížka mě celkem zklamala a musela jsem se do čtení občas i nutit.

Celý knižní svět mě vlastně moc nezaujal. Moc jsem nepochopila význam poštovních balónků a o tom jak mě iritovalo slovo " krásčí " se ani nebudu víc vyjadřovat.

Hlavni hrdinka mi přišla v porovnání se zbytkem knížky celkem v pohodě. Ostatní postavy nic moc. August se mi od začátku moc nepozdaval, Amber mi přišla divná no a Sophia. ... no comment, pokaždý když se tam objevila tak mě rozčilovalačím dal víc - naprosto příšerná postava.
Nejvíc jsem si od začátku oblíbila Rémyho a jsem ráda jak se děj s nim vyvíjel.

Celkově příběh nebyl nic extra ale líbil se mi konec, nic překvapivýho ale bylo to fajn takže bych si možná přečetla další díl. ...
Celkem 3/5*

13.05.2021 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Tohle je podle mě solidní zakončení série. Jude mi tady přišla nejlepší a celkově jsem si to fakt užila. Jak jsem četla díly hned za sebou tak teď už jsem byla v Zemi víl jako doma a fakt jsem si to prostředí užívala. Moc se mi líbil začátek, narozdíl od předchozích dílů mi přišlo že se to tentokrát rychle rozjelo. Líbila se mi zapletka s Taryn, to bylo podle mě hodně dobře vymyšlený. Od začátku jsem měla problém věřit Grimě Mog (doufám, že ti píšu dobře) ale nakonec jsem si ji jako postavu i oblíbila. Zápletka na konci mi přišla taková typická YA ale to nevadí. Cardan je prostě boží a celkově jsem si jejich hate love/ slow burn vztah fakt užívala. Konec se mi taky zamlouval ale možná jsem čekala nějakou pomstu,ale nevadí. Celkově super zakončení série a dávám 5/5*

PS: všimla jsem si, že v prvním díle se ty Madocově věci co si namáčí v krvi říkalo kápě, ale tady to už byla čepice. Jako nevím ale přišlo mi to trochu úsměvný....

02.05.2021 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Tak už jsem si na tu myšlenku zabijáckých víl zvykla a ten svět mám čím dál radši. Tenhle díl se mi líbil o trošku víc než ten první a bylo to hlavně proto ze tady nebyl tak dlouhý rozjezd. Děj pěkně ubíhal, těšila jsem se na to co přijde a chvílemi jsem byla fakt napjatá. Bylo tam několik super zvratů . Jude už mi tady vadila o trošku víc než v prvním díle, ale pořád se to dalo vydržet. No a Cardan, ten je prostě čím dál skvělejší, těším se na jeho vývoj ve třetím díle protože ten konec. .. Celkově se na třetí díl dost těším a myslím že by mohl být hoodně dobrej.
Celkem 4,5/5* Lepší než první díl

25.04.2021 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Na knížku jsem se moc těšila a byla jsem na ni zvědavá. O vilách jsem ještě nic nečetla a tak mi chvíli trvalo než jsem se tak nějak smířila s tim, že jsou to takový celkem krvežíznivý bestie a ne víly ala Zvonilka.
Ten svět je ale super, sem tam mi něco přišlo trošku divný nebo nelogický ale jinak jsem si to moc oblíbila a líbila se mi tam ta atmosféra.
Postavy mi taky přišly fajn. Jude je dobrá hlavni hrdinka, mela i slabší chvilky ale jinak jedna z nej hlavních hrdinek, protože ty mě většinou spíš rozcilujou. No a Cardan. ...od začátku je tam celkem evidentní jak se to bude zhruba odvíjet ale jo Já ho mám ráda.
Děj byl chvílemi takový spíš o ničem ale pak v druhé knize pár hodně dobrých zvratů a ten něj už jsem pak celkem čekala ale stejně to bylo naprosto boží a užila jsem si to moc.
Celá knížka má taky moc hezký design, ne úplně obálku ale jinak super. Mapa je skvělá, obrázek u čísel kapitol taky.
Jsem celkem zvědavá jak se to bude dál vyvíjet a těším se na další díl.
Celkem4/5*

18.04.2021 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Pro začátek bych chtěla napsat, že jsem storku četla a dost se mi líbila. ... ale možná to mělo zůstat jen v aplikaci. Nebudu tady nijak rozebírat ten hype kolem knížky kterej na jednu stranu chápu ale na druhou mě celkem odrazoval . Knížku bych si nekoupila ale kdy jsem na ni narazila v knihovně tak proč ne?
Knížka sama o sobě je takovej průměr, děj předvídatelnej, zápletka spíš nebyla. Nijak mě to nenadchlo a celkově mě ten příběh asi nesedl ("nenávidím ho ale už ani nevím proč " a na jednou BUM "navždycky "). Trevis i Liam byly celkem fajn v rámci možností. Ava byla asi nejvíc super (Možná zvazim i přečtení druhého dílu o ní). No a Mei - no coment, jsem zvykla na nesympatický hlavni hrdinky a to zejména u romantickejch příběhů ale tohle bylo dost. ...
Knížka má moc hezké design a líbilo se mi i zapojení chatů a obrázky. Jediný co,tak mi přišlo že se fakt blbě drží ale to mohl bejt jen Můj problém.
Knížka byla občas vtipná až jsem se smála nahlas ale občas i nelogická nebo malinko trapna. Přišlo mi že reference na filmy a seriály tomu spíš uskodily, ale to mohlo připadat jen mě protože jsem viděla snad jen The Greatest Showman a znala jsem písničku od Taylor Swift. Harry Potter jde mimo mě. ...
Celkově to byla taková průměrná knížka, asi jsem ráda že jsem si ji přečetla ale o nic bych nepřišla kdybych ji vynechala. Celkem 3/5*

09.04.2021 3 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Tohle je hodně silná knížka. Líbilo se mi jak se Lex chovala, líbily se mi její myšlenky a celkově jsem si ji jako hlavní postavu oblíbila. Od začátku jsem měla občas problém abych se nerozbrečela, na konci jsem nevydržela. Ten konec. ... Ano, bylo to celkem předvídatelný ale stejně, to jak to autorka napsala. Líbily se Lex myšlenky, vztahy i lehka romantická linka.
Tahle knížka je fakt Krásná a nějakým způsobem mě dostala, doporučuji ji všem kteří mají rádi tady ty těžší témata. Celkem 5/5*

07.04.2021 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

(SPOILER) Možná to bude tím, že jsem knížku četla hned po druhém dílu, takže už jsem byla na postavy zvykla ale přišlo mi že tady Lara Jean byla ze všech třech dílů nejsnesitelnější. Opět se to hezky četlo, bavilo mě to, zasmála jsem se chvílemi to bylo trochu vážnější.
Bohužel nás Lara Jean pořád nepřestala "otravovat " s tim že ještě s nikym nespala a opakovala to sna na každý druhý stránce. Trochu mě vlastně i překvapilo ze za celou triologii k ničemu nedošlo. ..
Samozřejmě mi bylo od začátku jasný že nakonec bude s Peterem, ale stejně mám nejradši Johna Ambrose McClarena. Prostě ten večírek ze čtyřicátých let ve druhým díle je nejvíc.
Když se na konci Lara Jean s Peterem rozešla tak jsem byla překvapena, ale nadšená každopádně mě dost naštvalo když se k sobě vrátili "protože nejsou jako všichni ostatní ". Taky mě trochu mrzí že to bylo ukončeno takhle narychlo klidne bych snesla ještě nějakej skok třeba o pul roku nebo tak něco.

Knížka a celá série se mi líbili ale asi už to nepotřebuju číst znova, bylo to fajn a možná někdy kouknu i na filmy.
Celkem 4/5* Dobrý zakončení triologie

02.04.2021 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

K druhému dílu jsem se dostala skoro půl roku po tom co jsem přečetla první,takže si už moc detaily nepamatuju. Ale vlastně se mi to líbilo. Je to fajn, milý oddechový, romantický, misty naivní, misty otravný a občas jsem se smála jak blázen. Knížka není úplně žádná prevratna novinka co se děje tyče ale to jsem ani nečekala. Trošku mi vadí, že jsem si úplně neoblíbila žádnou postavu. Jakože Lara Jean he fajn ale občas na facku a Peter ten mě spis jen rozčiluje. Některý scény byly fakt moc hezký třeba celej ten večírek ve stylu 40. let. Trošku mě mrzí že tam víc nebyl Josh ale John je taky super. Čekala jsem ze se teda objeví dřív ale nevadí. Na další díl se celkem těším, protože mě zajímá jak to dopadne, i když myslím že vím. Každopádně bych byla ráda překvapena protože mám takovej pocit ze fandím tomu kdo v milostným trojúhelníku neuspěje a to se moc nestává. Fajn knížka 3,5/5*

30.03.2021 4 z 5

Dívky, které slyšely plakat moře Dívky, které slyšely plakat moře Elizabeth Blackwell

Moc hezká kniha, neměla jsem moc velká očekávání, ale knížka mě příjemně překvapila. Moc hezky se to četlo a byla jsem zvědavá co bude dál. Líbilo se mi že se stridaly pohledy postav i časové úrovně.Všechny hlavní hrdinky mi byly sympatické a jejich příběhy se mi líbily. O titanicu jsem knížku ještě nečetla takže to bylo fajn a doporučuji všem kdo mají rádi historické motivy. 4/5*

26.03.2021 4 z 5

Mrazivá kletba Mrazivá kletba Jen Calonita

Už jsem pár reteligů četla a tenhle byl celkem odlišný, protože se hodně podobal předloze. Děj byl sice jinačí ale jinak tam byly vlastně scény i repliky jako z filmu. Někdy se dána scéna lišila pouze sestrou která v ní byla a to mi přišlo hodně zajímavý a hodně dobrý. Jinak se mi líbilo jak to bylo vymýšlené a hezky se to četlo, ale nic mě tam úplně nepřekvapilo a nebyl to žádný wow zážitek prostě taková příjemná průměrná knížka. Hodně mi tam teda vadili gramatické chyby a překlepy kterých tam bylo hodně. Někdy by i stačilo kdyby si k překladu pustili film. ... (a taky tam v mojí nejoblíbenější scéně z filmu s Oukenem místo opalovací krém bylo sluneční krem a co to vlastně je)
Dobrá knížka ale znovu si ji nepřečtu 3/5*

21.03.2021 3 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Četla jsem to v rámci povinné četby a bylo to vlastně celkem fajn. Já jsem od toho ale moc nečekala. .. Myslela jsem si že budu mít víc problém s jazykem ale to bylo v pohodě. Díky krátkým kapitolám se to rychle četlo. Ze začátku mě styl celkem Mátl (nemohla jsem se zorientovat, co je realita a co je jen přání hlavního hrdiny. Zápletka byla celkem snadno odhalitelna, ale stejně jsem něco předpokládala jinak. Chování postav jsem úplně neschavalovala ale asi se dalo pochopit. Atmosféra byla taková ponura a depresivní, až jsem pak i čekala kdy snadno to zlomi a konečně mu něco vyjde. Libilo se mi, jak tam byla ukazaana vesnická společnost. Ne žeby mi priběh pri sel nedoreseny ale vime vlastne jakto presne bylo. Autor nám nabízí hodně pohledů a teorií ale co je pravda? ...
Nebylo to úplně špatné celkem 3/5*

16.03.2021 3 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Miluju šest vran a sérii Griša jsem taky nějak prezila. Jedním z důvodů proč jsem četla a dočetla Grišu bylo právě i to, že jsem si chtěla přečíst Zjizveného krále. Přišlo mi že jsem se tak líp orientovala a měla jsem všem přehled. Plus mám přečtenou i Trnitou řeč na kterou tam bylo pár narážek (nebo na ty příběhy z ni ) a to me teda hodně potěšilo i když ji zas tak ráda nemám.
Každopádně i když je král příběhem spíš podobný grise (až na tu nejhorší hlavni hrdinku ) tak styl psaní byl kvůli střídání pohledů spíš jako šest vran. Přišlo mi zvláštní ale vlastně i Dobrý ze všichni až na ninu popisovaly skoro stejnou dějovou linku.
Vlastně jsem úplně nepochopila proc tam má Nina své kapitoly ale příběh to byl zajímavý a jsem ráda že jsem zjistila jak zije po příběhu Prohnileho města.
Nikolaj je naprosto skvělej a mam ho fakt ráda a se Zojou se skvěle doplňujou. Nemůžu se dočkat dalšího dílu protože prostě čekám mezi nima NĚCO (mrk mrk, prosíííím).
Děj se mi líbil I když jsem byla chvílemi zmatená ale to se u Bardugo prostě stává. Hlavně tu část vrase jsem musela chvíli zpracovat co se vlastně děje. Bylo to napínavé zajímavé a prostě super. Na konci trošku cliffhanger a proto se těším na další díl.
Celkem 5/5* Doporučuji všem fanoušků Grisha Verse a jsem ráda že ji mám ve své knihovně protože je nádherná a určitě nečtu naposledy. ❤

13.03.2021 5 z 5