Náhradní kluk

To je to nejhorší možné načasování! Když Gia dostane kopačky od svého přítele na parkovišti těsně před začátkem školního plesu, musí rychle něco vymyslet. Vždyť o něm svým přátelům vyprávěla už celé měsíce a tuto noc jim měla dokázat, že Bradley doopravdy existuje. A tak se rozhodne oslovit neznámého kluka a poprosí ho o laskavost – jestli by nemohl dvě hodiny předstírat, že je její přítel. A ona mezitím vymyslí, jak se dát s Bradleym zase dohromady. Akorát že po plese už nedokáže myslet na nikoho jiného než na svého náhradního kluka, kterého se ale nezeptala ani na jméno! Dokáže ho najít a vymotat se ze všech lží? A co se stane, až se do jejího života vrátí pravý Bradley?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/333295/nahradni-kluk-nM6-333295.jpg 4.3332

The Fill-In Boyfriend (2015)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Kniha Náhradní kluk

munka
dnes

Dostala som tip na túto knihu a neľutujem. Moje prvé a určite nie posledné stretnutie s touto spisovateľkou. Svieža oddychovka o mladých ľuďoch.

Merrit999

Super jako každá od Westové

Lokina

Ani tato kniha od Kasie West nezklamala. Moc mě to bavilo. Kniha měla plynulý děj, našlo se tam i pár trefných témat dnešní doby.
Knihu hodnotím jako pohodovou, čtivou, mile romantickou jednohubku, která vám vykouzlí úsměv na tváři.
A mě jistě čeká další autorčina kniha, na kterou se těším :-)

LexikLenx

Báječná knížka. Měla jsem ji rychle přečtenou, jelikož jsem se od ní nemohla odtrhnout. Nevím co víc k tomu říct než jen to, že kniha je úžasná!!!

Pedruska01

Zaujala mě už dávno a když se stalo, že od téhle autorky jsem měla k dispozici všechny 4 její knihy a ještě jsem ani žádnou nečetla, rychle jsem si to rozmyslela. Potřebovala jsem taky něco dejme tomu lehčího.
Hned od začátku se kniha četla velmi dobře a rozhodně jsem nečekala, že ji prostě nezavřu do doby, než ji dočtu celou. Šlo to jako po másle. Bylo to hrozně milé, krásné a úsměvné. Naprosto jsem si to užila, jsem víc než mile překvapena.
Hlavní hrdinka Gia, mi trochu neseděla v tom, že se tam praly dvě informace. Ona sama se považovala za "hodnou" holku a přitom z toho vyšla jako taková mrcha. Byla jsem na rozpacích a říkala jsem si, jak tuhle hrdinku můžu mít vůbec ráda? Nešlo to snadno a už vůbec ne rychle, ale to uvědomění si a následná změna se mi líbíla, proto Giu ráda opravdu mám.
Hayden - toho kluka jsem si zamilovala vlastně po pár řádcích od doby, co se objevil na scéně. Větu po větě, zmíňku po zmíňce, po jakýchkoliv gestech anebo po čemkoliv, co řekl mi kradl srdce, až si ho získal úplně a vlastně mu to nedalo žádnou práci. Měla jsem pocit, že někomu takovému nemůže být nějakých 17. Byl úplně někde jinde, výš. :)
Kdo mi naopak pil krev od začátku do konce byla Jules. Té mrše jsem měla chuť nekompromisně dát pěstí, kdykoliv se na ní narazilo. Bec, s ní mi to trvalo, ale ve finále byla skvělá. A rodiče Gii? Byli v jistých situacích... na to snad není slovo, prostě jak pominutí. Sama jsem se chtěla vzbouřit a zakřičet, co si o tom myslím. Takže štěstí, že jsem jen nestranný pozorovatel. :D
Autorka se mi už po první knize velmi osvědčila a vážně se těším na její další příběhy. A myslím, že to nebude trvat dlouho - její knížky jsem si už připravila. :D Tak nějak jsem si u toho nádherně a nečekaně odpočinula. Líbilo se mi to a dokázalo to ve mě vyvolat různé pocity - radost, vztek, bolest. Každopádně zavírala jsem knížku s debilním úsměvem na tváři o půl třetí ráno a bylo mi to naprosto jedno. :D Stálo to za to. Užila jsem si to a mohu to rozhodně jen doporučit. :)

ivousekk

Tak jo, priznavam. Oblibila jsem si knizky Kasie West, toto je uz treti v poradi, co jsem precetla, a bavila me stejne jako ty predchozi. Zase to bylo moc mile, sladke a romanticke cteni, ktere je skvela oddychova jednohubka. Autoka proste umi vtahnout do deje, takze se to cte uplne samo a najednou jste na konci. A ze jsou pribehy predvidatelne? Ano jsou, vite, ze dvojice spolu nakonec skonci. Ale ta cesta k tomu je pokazde jina.

Magič

Nenáročná oddechová kniha. Jak už má spisovatelka ve zvyku, začátek příběhu se rozjede jak nic až je to trochu přitažené za vlasy. Poté příběh poklidně plynul a postavy se rozvíjely. Mě se kniha velmi líbila, skončila tak trochu otevřeně a romantika tam nebyla mermomocí narvána.

happy19

Nastínění reality o tom,jak média hýbou dnešním světem!Četla se velmi hezky,zváštní tím,že postrádá scény "přitažené za vlasy ";-D..což osvěží!Bravo:-)

DK197
21.11.2018

Výborná odpočinková knížka. S diskutabilním poselstvím o nefunkční rodině a závislosti na sociálních sítích. Diskutabilní proto, jelikož nesouhlasím se vším, jak to autorka podala. I vykreslené to mohlo být lépe. Ale milostná linka byla fajn a hlavní hrdina mě bavil.

Maruš.D
17.10.2018

To bylo po dlouhé době, co jsem si opravdu moc oblíbila hlavní ženskou postavu -Giu-. I přesto, že na začátku byla povrchní, sobecká a udělala pár chyb, moc se mi líbilo, jak si vše uvědomila a poučila se z toho. To, jak se k ní Hayden zachoval muselo být bolestivé, ale na druhou stranu ho chápu. Kniha se mi opravdu hodně líbila. Je to sice oddychové čtení, ale já byla napjatá jak u nějaké kriminálky. Určitě doporučuji :-))

Etule
14.10.2018

Moc hezká knížka se sympatickými postavami. Rozhodně se mi zamlouval náhradní Bradley a jeho sestra Bec. :) Trošku mě mrzí, že jsme se nakonec nedozvěděli, jestli se dala dohromady se svým vyvoleným, ale třeba nám autorka napíše Bečin vlastní příběh.
Líbilo se mi, jak se z povrchní a do sebe (a internetu) zahleděné holky, stává pohodářka.

adela2230
30.09.2018

Knížka se mi líbila, bylo zajímavé jak je mladá generace ovlivněna. Četla se jedním dechem.

Mišule_11
23.09.2018

Tahle kniha se mi líbila, dobře se mi četla a také ubíhala..! :) Nápad s problémem najít sama sebe u hlavní hrdinky se mi také zamlouval a ještě, když v tom byla zapletená láska, byla jsem spokojená! :) Příjemná oddechová, i když možná už ne věkem úplně kniha pro mě, ale našla jsem se tam i já :)

elik-play5518
19.08.2018

Krásně napsaná kniha

Zlatinka.Emilly
27.07.2018

Pěkný příběh o mladých lidech, hlavně tady došlo na zpytování sama sebe a o tom to myslím bylo. Někteří adolescenti (raději latinské slovíčko, než anglické) si myslí, že se svět bude točit jen kolem nich. A tady Gia narazila. Uvědomila si však, že není pěkné, když v síle své party se posmívá druhým. Dostala za vyučenou a podle toho, jak příběh skončil, její srdíčko nebylo zkažené, jen se nechala omývat tímhle světem. Poznala, že může žít i jinak a co mě zase štve? Zase otevřený konec knihy. Jak to dopadlo s jejím vztahem s Haydenem si může každý domyslet ale co její nejlepší kamarádka Claire? Co její další kamarádky? Jak skloubila vztahy s nimi, pokud jí odpustily a vzaly opět mezi sebe, se vztahem k Bec? Žila od této doby dvojí život nebo její přátelé přijali Bec mezi sebe? Strašně moc otazníků a ty já nemám ráda :) Ale jinak super a určitě si od této spisovatelky ještě něco přečtu.

eva7919
13.07.2018

Velmi čtivá kniha , bezvadné vyprávění příběhu. Čte se na jeden zátah. I když nejste již náctiletí, tak vás příběh prostě chytne. Někdy není na škodu si připomenout, co prožívají naše děti za problémy s vrstevníky a také jejich způsob řešení.

koala
12.07.2018

Pozor zápletka! Přečteno za dva dny ... to mám ráda, když se knížka zakousne, svižně plyne a nepustí. Navíc nabízí i něco k přemýšlení. Jediné, co mi v závěru hodně vadilo, bylo nedotažení s Jules, která byla z mého pohledu nejen zákeřná lhářka a intrikánka, ale až nebezpečná psychopatka, která se rozhodla, že někomu zničí život a ukradne mu jeho pozici. Když opominu to, že to nakonec Gie prospělo a charakterově ji to posunulo k větší vyzrálosti, stejně tam postrádám prostě nějakou spravedlnost, zadostiučinění, minimálně prokouknutí z Claiřiny strany. Nějaké výmluvy na těžkou rodinnou situaci neberu ... ani to by nikoho nemělo opravňovat k takovému chování.

ZNellyZ
07.07.2018

Čekala jsem tuctový román, který bude do konce předvídatelný, proto jsem dost překvapená, že jsem knížku přečetla během jednoho dne. Sympatické hlavní postavy a hlavně skvěle provedená zápletka, která se může zdát na první pohled neustále opakující a nudná.

Jass
05.06.2018

Obsahuje mini-SPOILERY kupříkladu, pokud nechcete znát jméno náhradního Bradleyho...
Tohle mě vážně tak neskutečně bavilo. Líbilo se mi, jak byla hlavní hrdinka sebejistá a sympatická, a přitom ne stoprocentně pozitivní postava. Která se ale postupně měnila.... A pak je tu Hayden... ach... a Bec, kterou snad nejde nemilovat. A zajímavě proměnlivý vztah k jejím kamarádkám, trošku mě překvapila ta nedořešenost s Claire, a až do konce negativně provedená Jules. Čekala bych to trochu sluníčkovější... Ale naštěstí to vyrovnává - ještě jeden slastný vzdech na konec... ach... Hayden...
EDIT I když mám daleko lepší věci na práci, pořád přemýšlím o tom sebepotvrzování... ne, že bych si při čtení myslela, že se mě to netýká, ale celkem jsem se od toho distancovala, protože nejsem zrovna fanda sociálních sítí. Pak mi ale došlo, že to vlastně funguje i tady... koho nepotěší, když mu někdo "olikuje" komentář... Nicméně naštěstí to na mě stále nemá takový vliv, abych nedoceněné komentáře mazala :D

anishta
10.05.2018

Ze začátku jsem kvůli tomu všemu lhaní moc hlavní postavě nefandila, ale nakonec byla potrestána, ale stejně to dopadlo dobře. Celkový dojem z knihy je velmi dobrý a těším se na autorčiny další knihy.

PetraBery
08.05.2018

Nejsem cílová skupina, ale vzhledem k tomu, že se mi líbila jiná kniha autorky, sáhla jsem v knihovně i po této. A jsem spokojená. Lehce svižně psaný příběh, kde sledujeme hlavní hrdinku Giu a její peripetie nejen s láskou. Náhradní Bradley mi byl sympatický od začátku a nejvíc mě bavila Bec. Povedená oddychovka nejen pro náctileté.

Ažula
05.05.2018

Co mě zaujalo nejvíc? Postavy.
Fakt mě baví to, jak vypadají prvoplánově. A přitom nejsou.
A navíc ten konec? Za mě to nemohlo skončit lépe. Konečně jsem našla knížku, kde není ani klasický předvídatelný obr happyend ani strašná tragédie. Jasně, každá knížka si žádá jiný konec. Ale mně so tohle líbilo, protože to za mě bylo neobvyklé.
A jako bonus jsem to přečetla jedním dechem během pár hodin.
Co víc chtít?

Meridea
23.04.2018

Velmi hezky psaná kniha, přečetla jsem ji prakticky jedním dechem :-)

PetraL.
20.04.2018

Knížka se mi velice líbila.Má začátku běžný děj, ale jen ten nápad hledat kluka na parkovišťi.Kamarádka mi jednou řekla, že to prý patří ke knižním odpadům.Neptejte se mě kde to vzala, podle mě je to pěkná blbost, protože tahle knížka je úplně fantastická.Pro milovníky dívčích románů úplná pecka.

nelaargi
19.04.2018

Velmi pěkná knížka. Moc dobře se mi četla a do hlavní hrdinky jsem se dokázala velmi dobře vcítit. Všem vřele doporučuji.

Ocásek
17.04.2018

Pěkná knížka! Na začátku mi byla hlavní hrdinka malinko nesympatická, ale to se během příběhu rychle změnilo. Zaujalo mě téma knížky a zajímavé řešení situace, které hlavní hrdinku potkalo. Těším se na další knížku od autorky.

liletka_a
21.03.2018

Opravdu velmi sladká, pře sladká kniha. :) Na to, že cílovou skupinou jsou náctileté slečny, já si jí i tak užila! Gia byla možná trošku nafoukaná, ale do Jules měla fakt daleko...A ten konec, kde jí vlastně všechno prošlo moc nechápu. Hayden, krásné jméno, krásný kluk, který roztaje nejedno dívčí srdce...:)) První kniha od této autorky a rozhodně nekončím!

malazluta
01.03.2018

Celý příběh byl poněkud naivní, ale to mi vlasně ani nevadilo. Knižka se četla dobře a to nejsem zrovna cílová skupina.

veveronka
25.02.2018

výborné jako vždy

mina_harker
20.02.2018

Velice příjemná kniha pro mladší generaci. Příběh rychle odsýpá, postavy prodělávají určitý vývoj, což mi v mnoha knihách chybí. Citlivě popsané konflikty s rodiči, přáteli i hledání vlastní identity.