Víš, že mi chybíš?

Strhující závěr bestsellerové série, která se v Británii zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih Je to rok, co Eden mluvila s Tylerem naposledy. Rok od té doby, kdy vyšli s pravdou ven, oznámili svůj vztah rodině a on ji pak zcela nepochopitelně opustil. Studium v Chicagu ji přivedlo na jiné myšlenky a pomohlo jí alespoň trošku zapomenout a jít dál. Teď se vrací na léto domů a není sama. Tyler přijíždí také. Eden už nechce otevírat staré rány, ale nevysvětlených otázek je tolik! Dozví se konečně, proč to Tyler udělal? Mají po tom všem, co mají za sebou, šanci na normální vztah, do kterého jim nikdo nebude mluvit? *DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskame má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/382418/vis-ze-mi-chybis-qwp-382418.png 4.2147

DIMILY (3.)

Did I Mention I Miss You? (2016)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

warca
29. listopadu

Blbost. Pokud byly předchozí díly slabé, tohle už je jen nepodstatná nepovedená tečka za celou hloupou sérií. Opět přitažené za vlasy. Nesmypatické hysterické postavy. Vyhrocené chování, nezáživné dialogy. Nedokázala jsem to dočíst.

Maruš.D
28. listopadu

Krásné zakončení celé série. Líbí se mi postupná progrese u hlavních postav. Smála jsem se, když se Tyler vrátil jakoby nic a čekal, že se svět nezměnil. Jsem ráda, že mu to Eden nedala zadarmo. Život je těžký a je super zalézt si ke knize, kde jsou postavy silné a věří v lepší budoucnost a jdou si za svým i přes všechny nástrahy života. Za mě palec nahoru za celou trilogii! :-))

veronika0382
19. listopadu

Je vidět, že Eden a Tyler v každém díle víc a víc dospívají. Jsou rozumnější, zkušenější a v tomto díle mě velice příjemně dostali a zaujali. Žádné bujaré večírky, drogy a alkohol, jako v prvním díle. I když, i tam to mělo svůj důvod, jak všichni víme. Ale, jak už to tak v životě bývá, oba vyspěli a posunuli se dál.
A to se mi moc líbilo. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Magič
15. listopadu

Tento díl byl že série nejslabší. Eden neví co chce každou stránku mění své názory. Nejde tu o nic víc než, že se všichni dohadaji a usmiri. Žádný wow efekt nečekejte.

Summer7

Tak jsem to konecne docetla. Nemohla jsem se dockat az treti dil vyjde, prvni dva jsem precetla jednim dechem behem par dnu. A toto ? Snad 3 mesice. Absolutne o nicem kniha. Kniha postrada snad vse, zadna romantika, napeti, vzruseni, dialogy o nicem .. ta rodinna dovolena, kde jsou vsichni, a porad jsou nasrani .. Velke zklamani bohuzel. Snad jen plusove body za Tylerovo usmireni s otcem a zalozeni centra. Tot vse. Na prvni dva dily vsak rada vzpomenu a jednou prectu znova :)

tinka99

Skvělé zakončení série... Těším se na doplňující knížku z pohledu Tylera....

Petra38

tak tohle byla vázne oddechovka ikdyz po tom sex mratonu co jsem cetla predtim jsem to skutecne uvitala :) zaver trilogie se zamwril navyreseni vsech vzniklych trablů.krome problemu s Deanem, ktery mi tak trchu chybel. Preci jen to byl nejlepsi pritel a podvedeny expritel tak jsem cekala usmireni. no nevadi i takhle to dopadlo dobre a dobrych koncu neni na svete nikdy dost :) mam z Tylera a Eden radost:)

PetraBery

Zakončení série se nese ve stejném duchu jako předchozí díly, takže co jsem očekávala, jsem i dostala. U Eden není posun v chování tak zřetelný jako u Tylera, přesto se dokázala postavit čelem své rodině i okolí. Romantická série nejen pro mladé, oddechovka, u které nemusíte tolik přemýšlet. Opět tak za 3,5.

evik7522

Přečteno a spokojenost stejně jako s prvním a druhým dílem :-) odpočinková literatura na víkend. Za happy end děkuji, kdyby nebyl, asi bych se na autorku zlobila.

Anet_410

Zázrak Eden nám konečně dospěla :) Dokonalý Tyler se nám ještě víc zdokonalil a upřímně kdo by takového Tylera nechtěl že? Díl se mi líbil nejvíc z celé série a musím říct že když jsem ho dočetla tak jsem byla docela zklamaná že to končí. Což po druhém díle považuju za úspěch. Na druhou stranu mě trochu zklamalo že Tylerovi stačilo se jenom párkrát usmát a prosit a Eden už s ním byla na cestě do Portlandu.
Hezké ukončení série.

Peťule159

Takže :) Musím se přiznat, že jsem tento díl dočetla, jen abych dočetla serii. Protože mě druhý díl celkem odradil....ale tím, že měl otevřený konec jsem neodolala a musela si přečíst ten poslední díl.
Byla jsem mile překvapena, změnami které se objevili jak u Taylera tak u Eden. Díl se mi celkově líbil.

ves.lucie

Konečně dočteno :-) tento díl byl podle mě nejpovedenější .. Eden se nechovala jak bláznivá žárlivka, naopak dokázala, jak umí být parádně naštvaná a Tyler .... jako by to byl úplně jiný člověk, povedlo se vyladit jeho charakter a je z něj vlastně bezvadný kluk, který pochopil, jak se k tomu má postavit. Kdo mě neskutečně štval a to po dobu celé série byl otec Eden. To byl neskutečný blb! Pro mě byla tato série taková ta "na jedno přečtení"

sd1992

Skvělý díl.. :) Konec byl naprosto úžasný a fakt mě to bavilo. Je mi trochu líto, že tam už nebyla žádná zmínka o Deanovi, ani o Tiffani, abychom věděli co bylo dál.. :) Třeba se k tomu autorka vrátí ve 4. knize z pohledu Tylera, na kterou se taky už těším. :-D

lucie2952
04. záříodpad!

Na závěrečný díl jsem se tak těšila, nemohla jsem se dočkat až knihu budu číst. Ale takovou slátaninu jsem opravdu nečekala. Romantika na bodu mrazu. V knize se skoro vůbec nic nedělo. Dialogy byly tak trapné, že jsem je musela přeskočit a vlastně jsem přeskočila snad vše, co jsem mohla. Cca 50 stran do konce jsem na to už neměla nervy a přeskočila rovnou na poslední kapitolu, abych se dozvěděla jak to dopadne. Dopadlo to přesně tak jak jsem čekala. Nijak zvlášť.. Nemohu jinak, musím dát odpad. Tohle se opravdu nedalo. Škoda papíru...

1moniccka

Můj názor na třetí a poslední je dobře že to už skončilo tenhle díl byl hrozně slabí. A málo se tam toho děla jen se potkaly a už bylo skoro vše zapomenuto čekala jsem teda že to bude něco víc po roce odloučení. A hlavně žádná romantika a konce kapitol byly takové useklé a pokračovaní nikde.

laura

Nebyla špatná, dobře se četla, bavilo mě to a byla jsem napjatá, co se bude dít... Jenže se jaksi vlastně nic nedělo. V podstatě tahle série mohla skončit 2. dílem a o nic bychom nepřišli. Přišlo mi to celé nedotažené, nevyužité, čekala jsem, že se bude Tyler víc snažit, že se budou muset zase sbližovat, protože odcizení bylo příliš dlouhé a bolestné, že to znovu mezi nimi zajiskří a jo, skončí happy endem. Leč ani ta romantika tam jaksi nakonec nebyla - v jednu chvíli ho odmítá a pak skok (a vy si domyslete, co bylo nebo nebylo) a jsou opět pár... Přečteno za 3 dny a za čtivost 3 hvězdičky, jinak celkem zklamání, i když, pokud vezmeme celkovou vyzrálost hrdinů, tak tam bodovali...

Petra.M

Kdybych shrnula všechny 3 díly, tak každý měl své plusy i minusy. První se mi zdál nejdynamičtější, dělo se tam toho nejvíc, hýřilo to emocemi, ale naopak postavy byly chvílemi na nervyjdoucí a nevyspělé.
Druhý díl byl přechodný, byly tam fajn pasáže, dobře popsané prostředí New Yorku, ale na mě to bylo až moc zdlouhavé a statické.
Tento třetí díl byl sympatickým zakončením příběhu Tylera a Eden, ale prostě mi tam chybělo takové to "kořeníčko". Začátek byl slibný - Tylerův návrat, společný rodinný výlet, a navíc se Eden chovala už trošičku důstojněji. Perfektní okolnosti, ale nedostatečně využité. Eden se nenechala moc dlouho přemlouvat, Tyler se párkrát usmál a už spolu fičeli do Portlandu. A tam to všechno bylo dokonalé, jedinečné, bezchybné. Takovým způsobem se vlastně vyvíjela celá druhá půlka knihy a stejně tak i skončila. Za happy end jsem sice ráda, ale prostě mi to přišlo strašně snadné.
Ale i tak autorce děkuji za dobrou YA trilogii, při jejímž čtení jsem se jak usmívala, tak uronila pár slz.

salča

V prvním díle byli Tyler a Eden velmi mladí,občas nesnesitelní a já jsem přemýšlela,čím se mohla tato série zařadit mezi prvních 5 YA.
Nějak mi to ale nedalo a stejně jsem sáhla hned po pokračování se zvědavostí,kam se oba po dvou letech posunou.Tyler částečně vyspěl a tento díl se mi líbil daleko víc.
No a poslední?Kromě toho,že ke konci konečně dospěla i Eden,tak tady Tyler dosáhl neskutečné proměny.Kromě lásky a odpuštění našel i svůj správný směr v životě.
Myslím,že každá z nás by chtěla potkat toho "nového"Tylera.
Byla to prostě milá,pohodová,letní romantika a já ze čtyř hvězdiček na začátku zvyšuji na pět na konci.

MarKy95

Krásné zakončení série! Ráda se budu k těmto knihám :)

Abnička

Vážení, jestli je tady někdo, kdo si předešlé dva díly nezamiloval, tak teď má příležitost. Naše postavy nám totiž dospěly. (A to už jsem si myslela ve druhém díle) Ale tady se setkáváme už s dospělými lidmi, kteří už musejí myslet na svou budoucnost. Oba dva už si něčím prošli a to je poznamenalo.
Na této knize si musela dát autorka hodě práce. Teda, alespoň to tak vypadá, protože tohle není jen tak ledajaký “Á plus” román. Tady se nám odvíjí opravdový příběh, který nebudete schopni odložit. Jednak proto, že to nebude možné a taky, že ani nebudete chtít.
Autorka nám dovedla postavy ke konci. A teď je na vás, jestli zjistíte zda k dobrému či tomu smutnému. (Já osobně pár slziček uronila)
Tak neváhejte a do knihy se ihned pusťe!
No Te Rindas!

jani.ruzicko

Musím říct, že za mě je toto nejlepší díl série. Paradoxně je to většinou ten první, ale v tomto případě to tak není. =)

Tyler už konečně dospěl a srovnal se a Eden k tomu také spěla v celém díle. Teď už konečně chápu, proč byly postavy v prvním díle tak nesnesitelné a nepříčetné a já je nemohla vystát... sledovat tu jejich proměnu bylo vlastně děsně super :)

Příjemný závěr série a mohu doporučit. =)

Kiwicatko

Vsechny tri dily prectene za dva dny a ten treti je nejlepsi :-)
Nejsem vekove cilena skupina, ale i presto nebo snad prave proto si dokazu uzit v letnim obdobi takovej peknej sladkej pribeh ;-)
A Tylerovi bych dala mozna ty facky i dve a zadnou omluvu za ne. Co si jako mysli? Roztoci takovej masakr, pak odejde na rok pryc, necha ji v tom placat a nakonec prijde s usmevem a jako "Zlato, sem doma. Proc nemas radost?" Trouba.... :-) V tu chvili jsem za ni byla tak nastvana, ze muze byt rad, ze tam byla ona a ne ja :-D

prcek19

První dva díly sem četla v elektronické verzi, na tento sem se velmi těšila, tak sem si ho objednala už v předobjednávce a nelituji..skvělá série..po konci druhého dílu sem se nemohla dočkat až se dozvím, co se stane dál..autorka opět nezklamala a doufám, že se od ní dočkáme dalších knih :-)

Lyra.

Nejlepší, miluju tenhle příběh.

betule3

Třetí díl byl za mě nejlepší. Vůbec jsem se od knížky nedokázala odtrhnout a hltala jsem každé slovo.
Kam se sakra poděla ta nevyspělá Eden s dětinským smýšlením? KONEČNĚ taky dospěla a začala se chovat normálně. A Tyler... to je prostě zlatíčko. :) Celý díl se mi moc líbil a podle mě je to skvělé zakončení série, ke které se někdy zase ráda vrátím

Airin

Byl to pěkný příběh, kterým autorka dobře završila sérii DIMILY. Knížka se četla sama, bylo to oddychové počteníčko. Možná jsem čekala něco trochu víc, něco trochu jiného, ale i tak to celkem ušlo :)
Více v recenzi bookhunter :)

Elliee

Nádherné zakončení 3 dílu... Eden a Tyler si zasloužili HAPPY END! Knížka se mi moc líbila a rozhodně se zase jednou vrátím ke všem dílům! Knížka dokazuje že rodinu si každý nevybírá a že všechno zlé je k něčemu dobré.. Já knihu rozhodně doporučuji!

leník511

Krásný konec, ale za mě asi nejslabší díl.

Evka3814

Super zakončení této série. Opět kniha nezklamala,čtivý příběh plný lásky,odpouštění. Také dokazuje že si člověk rodinu nevybírá. Romantika se vším všudy,můžu jen doporučit

Defiiiii

Krasne zakonceni serie a i krasnej konec.
Jen by to chtelo pak novelu, zda se pak rodina bavila dal, zda jammie se s tim smiril.
Zda nakonec i Dean jim odpustil a nakonec, zda i oni dva si zalozili rodinu.
Jinak opravdu neni co vytknout.