Víš, že mi chybíš?

Víš, že mi chybíš? https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382418/bmid_vis-ze-mi-chybis-gHH-382418.png 4 619 113

DIMILY série

Strhující závěr bestsellerové série, která se v Británii zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih Je to rok, co Eden mluvila s Tylerem naposledy. Rok od té doby, kdy vyšli s pravdou ven, oznámili svůj vztah rodině a on ji pak zcela nepochopitelně opustil. Studium v Chicagu ji přivedlo na jiné myšlenky a pomohlo jí alespoň trošku zapomenout a jít dál. Teď se vrací na léto domů a není sama. Tyler přijíždí také. Eden už nechce otevírat staré rány, ale nevysvětlených otázek je tolik! Dozví se konečně, proč to Tyler udělal? Mají po tom všem, co mají za sebou, šanci na normální vztah, do kterého jim nikdo nebude mluvit? *DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskame má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Did I Mention I Miss You? , 2016

Mišule_11
02.01.2019 5 z 5

Ani do třetice jsem nebyla zklamaná! :) Se zvědavostí jsem dočetla příběh Eden a Tylera až do úplného konce, kdy jsem si přála, aby vše dopadlo,tak jak má..! :)
Za mě nejen poslední díl, ale celá série byla čtivá, napínavá a určitě stála za přečtení, i když mi to ani dlouho netrvalo..! :)
Ačkoli jsem celou dobu nechápala chování otce Eden a jak s ním vůbec mohla jeho matka být..vždyť každý otec by měl být ráda, za to že má dítě!

Gabriela456
24.12.2018 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se hodně těšila. Miluji Tyleru a Eden.

Jessie26
17.12.2018 4 z 5

Je to prostě holčičí román. S tímto úsudkem jsem začala číst první díl a s tím samým přesvědčením končím třetím dílem. Je to fajn svým způsobem bezstarostný svět, kde dobro vítězí, přátelství je nekonečné a některá rozhodnutí dětinská a unáhlená, ale vzato kolem a kolem oddychovka a takový návrat do ,,mladých" pohádkových let.
Za mě fajn.

warca
29.11.2018 1 z 5

Blbost. Pokud byly předchozí díly slabé, tohle už je jen nepodstatná nepovedená tečka za celou hloupou sérií. Opět přitažené za vlasy. Nesmypatické hysterické postavy. Vyhrocené chování, nezáživné dialogy. Nedokázala jsem to dočíst.

Maruš.D
28.11.2018 5 z 5

Krásné zakončení celé série. Líbí se mi postupná progrese u hlavních postav. Smála jsem se, když se Tyler vrátil jakoby nic a čekal, že se svět nezměnil. Jsem ráda, že mu to Eden nedala zadarmo. Život je těžký a je super zalézt si ke knize, kde jsou postavy silné a věří v lepší budoucnost a jdou si za svým i přes všechny nástrahy života. Za mě palec nahoru za celou trilogii! :-))

veronika0382
19.11.2018 5 z 5

Je vidět, že Eden a Tyler v každém díle víc a víc dospívají. Jsou rozumnější, zkušenější a v tomto díle mě velice příjemně dostali a zaujali. Žádné bujaré večírky, drogy a alkohol, jako v prvním díle. I když, i tam to mělo svůj důvod, jak všichni víme. Ale, jak už to tak v životě bývá, oba vyspěli a posunuli se dál.
A to se mi moc líbilo. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Magdyla.8
15.11.2018 2 z 5

Tento díl byl ze série nejslabší. Eden neví co chce každou stránku mění své názory. Nejde tu o nic víc než, že se všichni dohadaji a usmiri. Žádný wow efekt nečekejte.

tinka99
19.10.2018 5 z 5

Skvělé zakončení série... Těším se na doplňující knížku z pohledu Tylera....

Petra38
18.10.2018 4 z 5

tak tohle byla vázne oddechovka ikdyz po tom sex mratonu co jsem cetla predtim jsem to skutecne uvitala :) zaver trilogie se zamwril navyreseni vsech vzniklych trablů.krome problemu s Deanem, ktery mi tak trchu chybel. Preci jen to byl nejlepsi pritel a podvedeny expritel tak jsem cekala usmireni. no nevadi i takhle to dopadlo dobre a dobrych koncu neni na svete nikdy dost :) mam z Tylera a Eden radost:)

PetraBery
15.10.2018 3 z 5

Zakončení série se nese ve stejném duchu jako předchozí díly, takže co jsem očekávala, jsem i dostala. U Eden není posun v chování tak zřetelný jako u Tylera, přesto se dokázala postavit čelem své rodině i okolí. Romantická série nejen pro mladé, oddechovka, u které nemusíte tolik přemýšlet. Opět tak za 3,5.

evik7522
09.10.2018

Přečteno a spokojenost stejně jako s prvním a druhým dílem :-) odpočinková literatura na víkend. Za happy end děkuji, kdyby nebyl, asi bych se na autorku zlobila.

Anet_410
05.10.2018 5 z 5

Zázrak Eden nám konečně dospěla :) Dokonalý Tyler se nám ještě víc zdokonalil a upřímně kdo by takového Tylera nechtěl že? Díl se mi líbil nejvíc z celé série a musím říct že když jsem ho dočetla tak jsem byla docela zklamaná že to končí. Což po druhém díle považuju za úspěch. Na druhou stranu mě trochu zklamalo že Tylerovi stačilo se jenom párkrát usmát a prosit a Eden už s ním byla na cestě do Portlandu.
Hezké ukončení série.

Peťule159
24.09.2018 5 z 5

Takže :) Musím se přiznat, že jsem tento díl dočetla, jen abych dočetla serii. Protože mě druhý díl celkem odradil....ale tím, že měl otevřený konec jsem neodolala a musela si přečíst ten poslední díl.
Byla jsem mile překvapena, změnami které se objevili jak u Taylera tak u Eden. Díl se mi celkově líbil.

ves.lucie
23.09.2018 4 z 5

Konečně dočteno :-) tento díl byl podle mě nejpovedenější .. Eden se nechovala jak bláznivá žárlivka, naopak dokázala, jak umí být parádně naštvaná a Tyler .... jako by to byl úplně jiný člověk, povedlo se vyladit jeho charakter a je z něj vlastně bezvadný kluk, který pochopil, jak se k tomu má postavit. Kdo mě neskutečně štval a to po dobu celé série byl otec Eden. To byl neskutečný blb! Pro mě byla tato série taková ta "na jedno přečtení"

sd1992
23.09.2018 5 z 5

Skvělý díl.. :) Konec byl naprosto úžasný a fakt mě to bavilo. Je mi trochu líto, že tam už nebyla žádná zmínka o Deanovi, ani o Tiffani, abychom věděli co bylo dál.. :) Třeba se k tomu autorka vrátí ve 4. knize z pohledu Tylera, na kterou se taky už těším. :-D

lucie2952
04.09.2018 odpad!

Na závěrečný díl jsem se tak těšila, nemohla jsem se dočkat až knihu budu číst. Ale takovou slátaninu jsem opravdu nečekala. Romantika na bodu mrazu. V knize se skoro vůbec nic nedělo. Dialogy byly tak trapné, že jsem je musela přeskočit a vlastně jsem přeskočila snad vše, co jsem mohla. Cca 50 stran do konce jsem na to už neměla nervy a přeskočila rovnou na poslední kapitolu, abych se dozvěděla jak to dopadne. Dopadlo to přesně tak jak jsem čekala. Nijak zvlášť.. Nemohu jinak, musím dát odpad. Tohle se opravdu nedalo. Škoda papíru...

1moniccka
31.08.2018 4 z 5

Můj názor na třetí a poslední je dobře že to už skončilo tenhle díl byl hrozně slabí. A málo se tam toho děla jen se potkaly a už bylo skoro vše zapomenuto čekala jsem teda že to bude něco víc po roce odloučení. A hlavně žádná romantika a konce kapitol byly takové useklé a pokračovaní nikde.

laura
28.08.2018 1 z 5

Nebyla špatná, dobře se četla, bavilo mě to a byla jsem napjatá, co se bude dít... Jenže se jaksi vlastně nic nedělo. V podstatě tahle série mohla skončit 2. dílem a o nic bychom nepřišli. Přišlo mi to celé nedotažené, nevyužité, čekala jsem, že se bude Tyler víc snažit, že se budou muset zase sbližovat, protože odcizení bylo příliš dlouhé a bolestné, že to znovu mezi nimi zajiskří a jo, skončí happy endem. Leč ani ta romantika tam jaksi nakonec nebyla - v jednu chvíli ho odmítá a pak skok (a vy si domyslete, co bylo nebo nebylo) a jsou opět pár... Přečteno za 3 dny a za čtivost 3 hvězdičky, jinak celkem zklamání, i když, pokud vezmeme celkovou vyzrálost hrdinů, tak tam bodovali...

Petra.M
27.08.2018 4 z 5

Kdybych shrnula všechny 3 díly, tak každý měl své plusy i minusy. První se mi zdál nejdynamičtější, dělo se tam toho nejvíc, hýřilo to emocemi, ale naopak postavy byly chvílemi na nervyjdoucí a nevyspělé.
Druhý díl byl přechodný, byly tam fajn pasáže, dobře popsané prostředí New Yorku, ale na mě to bylo až moc zdlouhavé a statické.
Tento třetí díl byl sympatickým zakončením příběhu Tylera a Eden, ale prostě mi tam chybělo takové to "kořeníčko". Začátek byl slibný - Tylerův návrat, společný rodinný výlet, a navíc se Eden chovala už trošičku důstojněji. Perfektní okolnosti, ale nedostatečně využité. Eden se nenechala moc dlouho přemlouvat, Tyler se párkrát usmál a už spolu fičeli do Portlandu. A tam to všechno bylo dokonalé, jedinečné, bezchybné. Takovým způsobem se vlastně vyvíjela celá druhá půlka knihy a stejně tak i skončila. Za happy end jsem sice ráda, ale prostě mi to přišlo strašně snadné.
Ale i tak autorce děkuji za dobrou YA trilogii, při jejímž čtení jsem se jak usmívala, tak uronila pár slz.

salča
24.08.2018 5 z 5

V prvním díle byli Tyler a Eden velmi mladí,občas nesnesitelní a já jsem přemýšlela,čím se mohla tato série zařadit mezi prvních 5 YA.
Nějak mi to ale nedalo a stejně jsem sáhla hned po pokračování se zvědavostí,kam se oba po dvou letech posunou.Tyler částečně vyspěl a tento díl se mi líbil daleko víc.
No a poslední?Kromě toho,že ke konci konečně dospěla i Eden,tak tady Tyler dosáhl neskutečné proměny.Kromě lásky a odpuštění našel i svůj správný směr v životě.
Myslím,že každá z nás by chtěla potkat toho "nového"Tylera.
Byla to prostě milá,pohodová,letní romantika a já ze čtyř hvězdiček na začátku zvyšuji na pět na konci.