Lubisek Lubisek komentáře u knih

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

PÁNI..Bezprostředně po dočtení hodnotím knihu a musím přiznat, že byla opravdu fantastická. Pro mě je to první setkání s autorkou a jsem nadmíru spokojen. Prvních 70-90 stránek bylo velmi náročných (spoustu cizích jmen, cizích názvu měst a ulic). Nebylo vůbec jednoduché se v ději zorientovat, ale po uplynutí této části se děj rozvíjel velice rychle a byl prostě jedním slovem DOKONALÝ. V knížce se objevuje spoustu hlavních postav, a tak jsem si mohl najít právě tu nejoblíbenější. Na knížce je navíc fantastické, že každou kapitolu vypráví jiná postava. Občas se přesouváme ze současnosti do minulosti a dozvídáme se o tom, co se hlavním hrdinům přihodilo, což nakonec v příběhu hraje nemalou roli.

PS: Samotné provedení knihy je skvělé - samo o sobě to naznačuje neuvěřitelnou kvalitu knihy. Jsem opravdu UNEŠENÝ.

SPOILER (malý) - Příběh končí zcela otevřeně a jsem rozhodně zvědav, jestli bude druhý díl alespoň stejně kvalitní jako ten první. Poslední kapitola mě zcela nadchla. Byl jsem rád, že autorka nezapomněla vysvětlit, co se stalo, když se Kaz potkal v Ledovém paláci s Pekkou.

10.02.2019 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

I přestože je knížka z mého pohledu spíše určená dívčímu pohlaví, jednoznačně jsem si ji musel přečíst. Jedná se opravdu o velmi silné téma. Rozhodně není tajemstvím, že se nedočkáme žádného happy endu, což se k této knížce samozřejmě hodí, jelikož popisuje svět takový, jaký je - bez různých přikrášlených pasáží. Jediné, co mi úplně nevyhovovalo byl styl psaní, takový různorodý. Samozřejmě se ovšem chystám přečíst další knihy autora, tentokrát již se šťastnějším koncem. :) Jinak je na knize úplně úžasný závěr, kdy čte Hazel poslední dopis od Guse - NÁDHERA. Těším se, že si konečně budu moci pustit i filmové zpracování.

31.01.2019 4 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

PÁNI..! Jinak ani začít nemohu. No..vlastně tedy začnu od konce - knížce jednoznačně musím udělit plný počet hvězdiček už jen z toho důvodu, že jsem ji přečetl (spíše zhltal) za dvě krátká odpoledne (knížka sice není nejtlustější, ale žádný hubeňour to také není). Nebojím se slov, že je to pro mě zatím jedna z nejlepších knih, které jsem kdy přečetl (nepočítám-li Harryho Pottera samozřejmě). Nesmírně mi vyhovoval styl psaní. Čtení opravdu neuvěřitelně rychle utíkalo a velice rychle jsem si také zvykl na skákání z horní poloviny stránky do dolní (kvůli poznámkám pod čarou). Příběh je neuvěřitelně promyšlený - uchvátilo mě rozebrání témat, která jsou dosti odlišná, ale zároveň mají něco společného (holokaust, náboženství, homosexualita, znásilnění, přátelství, nenávist a v neposlední řadě samozřejmě sebevražda, ke které se schyluje již od prvních stran). Jak vše nakonec dopadne? Úplně na konec musím říct, že opravdu jediné, co bych knize vytknul je trochu uspěchaný závěr. Celá kniha se odehrává prakticky během jednoho dne, události plynou velmi rychle, což je skvělé. Když se však dostáváme do závěru, těšil jsem se na nějaké delší vysvětlování, rozebírání, zamyšlení,... Místo toho závěr utekl stejně jako celá kniha, což mi přišlo trochu smutné, jelikož mám pocit, že právě závěr mohl tuto knihu pozvednou na ještě vyšší úroveň, než na které se nachází. :)

21.01.2019 5 z 5

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Musím přiznat, že se mi kniha dostala do ruky tak trochu náhodou, ale vůbec toho nelituji. Na detektivce je velmi příjemné, že se odehrává v dostihovém prostředí. Je vidět, že Dick Francis přesně věděl, jak vše na dostizích probíhá a zdárně to zakomponoval i do děje prvního příběhu. Hlavní postava - Alan York je mi už od začátku velmi sympatická. Má roli jakéhosi amatérského Sherlocka Holmese, která se mu ovšem daří nadmíru dobře. Zápletka je naprosto úžasná. Napětí je až do konce. I na té úplně poslední stránce se ještě odehrává něco důležitého a my netušíme, jak to dopadne. OBROVSKÉ PŘEKVAPENÍ PRO MĚ! :)

20.01.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Možná se budu trochu od ostatních lišit, ale za mě je tento díl srovnatelný s prvním (spíše i lehce horší). Hadrový panák byla prostě novinka, případ, který jsme tady ještě neměli. No a Loutkař je lehce na podobný způsob, a proto mě to už nechytlo na 100%. Občas jsem se ztrácel v pasážích (přeskakování a nová jména). Co mi velmi vadilo, je to, že i když je kniha stavěná jako druhý díl Hadrového panáka, ve kterém byl hlavním vyšetřovatelem William Fawkes (Wolf), tak se v tomto díle prakticky vůbec neobjevuje. Baxterová je taktéž skvělou postavou, ale Wolfa rozhodně nepředčila. Zápletka nakonec parádní. Oceňuji styl psaní a i to, že se na začátku prakticky dozvídáme konec (ovšem jen částečně). Jen mě trochu mrzí zbytečně urychlený závěr (u Hadrového panáka jsem si ho užil daleko více). Nakonec se vším všudy nezbývá než udělit o hvězdičku méně, tudíž 5 hvězdiček. Uvidíme, co nám přinese třetí a tuším, že závěrečný díl série. Rozhodně budu kupovat. :)

11.01.2019 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Fantastický debut Daniela Colea. Knížka je naprosto čtivá, děj rychlé ubíhá. Vše je zapříčiněno rychlými kapitolami a taktéž rychlostí ubíhajících dnů. Hlavní postava, kterou představuje detektiv seržant Fawkes je mi velmi sympatická. Celkově je děj opravdu promyšlený a v některých pasážích se objevuje i napětí. Celou dobu je čtenář v očekávání, kolik lidí (vybraných vrahem) nakonec přežije. Zda-li vůbec někdo. Rozuzlení je velmi zajímavé a docela nečekané. Líbí se mi spojitost toho, co se v knize událo před čtyřmi lety a co teprve nyní (v roce 2014). Kdo je tedy nakonec zodpovědný za smrt všech lidí? Konec je trochu neuzavřený, a tak se velmi těším na druhý díl. :)

31.12.2018 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Kniha je dělaná pro všechny fanatiky Harryho Pottera. Famfrpál prostě neodmyslitelně k Harrymu patří, a tak je super se o něm dozvědět něco více. Knížka je opět fantasticky ilustrovaná a velmi přehledně rozdělena do kapitol (dle mého názoru lépe, než je tomu u Fantastických zvířat a kde je najít). Sečteno, podtrženo, parádní knížka, i když z bradavické knihovny za mě jednoznačně vedou Bajky barda Beedleho. :)

25.12.2018 5 z 5

Jako obrovský fanoušek Harryho Pottera je pro mě naprostou nutností vlastnit tuhle knížku. Je dokonale rozdělena do jednotlivých úseků. Obzvláště se mi líbí úvod, ve kterém se dozvídáme o tom kdo, nebo co je vlastně zvíře. Hlavním obsahem knížky jsou samozřejmě zvířata od A do Z obsahující celkem 81 zvířat. V hlavních knihách celé ságy některá byla zmíněna, ovšem zde je máme abecedně krásně zařazeny a jsou zde vypsány jejich základní vlastnosti. Konečně jsem v nejlepším obraze. :)

24.12.2018 5 z 5

Nejfake - 10 let pod maskou Nejfake - 10 let pod maskou Renata Šťastná

Nejfake opět nezklamal. Za mne rozhodně nejlepší český YouTuber. Každé jeho video má určitou pointu, a tak je super sledovat neustále nová a nová videa. Knížka rozhodně splnila očekávání. Líbí se mi, že je doplněna o různé úkoly, i když jsem ani jeden v knížce nevypracoval (jelikož si ji nechci ničit psaním do ní). Dá se říci, že je spíše pro mladší publikum, ale Nejfake točí videa pro mladší lidi, tudíž se není čemu divit. Nejfake potvrdil, proč je mým nejoblíbenějším YouTuberem, jelikož knížka přesně vystihuje jeho tvorbu. Pro opravdové fanoušky rozhodně super knížka. Navíc po dlouhé době je to kniha s úplně jinou tematikou (biografie). Spokojenost. :)

22.12.2018 4 z 5

Rudý vlk Rudý vlk Liza Marklund

Poslední knížka ze série. A musím přiznat, že ani v nejmenším nezklamala. Začátek je velmi rychlý - dozvídáme se o Ragnwaldovi a prakticky celou dobu známe totožnost vraha. Nebo ne? Jsem velmi rád, že jsem konečně tuhle sérii dočetl. Taktéž velmi oceňuji to, že poslední kniha je ta nejpovedenější. Jde rozhodně vidět, že se Liza během psaní velmi zlepšila. Konec (přibližně kolem 380. stránky) je naprosto úchvatný a napínavý. Od této chvíle se již od knížky nedají odlepit oči. Velmi příjemné překvapení. :)

16.12.2018 5 z 5

Prime time Prime time Liza Marklund

Minulý díl mě opravdu velmi uchvátil - zápletka byla prostě dokonalá. Tenhle díl mě zase ale trochu zklamal. Líbil se mi námět - 12 podezřelých je super, ale velmi rychle podezřelí začali ubývat a po první polovině jsem již tušil kdo je vrahem. Prozrazení vraha a celkově závěr mi přišel takový nijaký - nezajímavý. Rozhodně se dalo si s tím více vyhrát. Na druhou stranu ale oceňuji vložený příběh do knížky o Torstensonovi. Za mě ale zatím nejhorší kniha ze série a proto uděluji jen 3 hvězdy. :)

12.11.2018 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

PROSTĚ KONEC JAK SE PATŘÍ! Neuvěřitelné. Jestli to takhle měla J. K. Rowlingová promyšlené od začátku, tak opravdu klobouk dolů. Neuvěřitelné zápletky. V knížce se řeší viteály, relikvie smrti a hlavně příběh o Bezové hůlce je opravdu skvostný. Vše do sebe zapadá opravdu neuvěřitelně. Pokud je zde nějaký fanatik, který viděl pouze filmy, rozhodně se může stát, že některé scény nepochopí, a proto je nutné přečíst si celou ságu. Příběh se do první poloviny odehrává mimo bradavice, zpočátku se to rozvíjí pomalu, ale zhruba v té první polovině se to zlomí velmi rychle. Od té doby už se nedá přestat číst. Závěrečný duel je milionkrát lepší než ve filmu. OPRAVDU SKVĚLÁ TEČKA. ;)

11.11.2018 5 z 5

Oproti předchozím dvěma dílům se v 6. dílu dočkáváme jakéhosi útlumu. Ale to má také něco do sebe. Řeší se zde hlavně okolnosti ohledně Voldemorta. Můžeme vidět první zmínku o viteálech, které hrají v celé sérii opravdu tu nejdůležitější roli. Napětí se nám dostává až na konci dílu, ale opravdu to stojí za to. Také jsou v knížce skvěle popsána Harryho a Brumbálova sezení, to mi ve filmu opravdu chybí. A velkou roli začíná hrát Severus Snape - jedna z nejlepších a nejpropracovanějších postav v knize. Nutno podotknout, že občas se děj táhne, dočítáme se hlavně o lásce hlavních hrdinů a jejich životních problémech. Ale samozřejmě nejde udělit jinak než 5 hvězd.

11.11.2018 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Nikdy by mě nenapadlo, že dokážu přečíst 800 stran za tak krátkou dobu. Harry Potter - prostě nejlepší série. Tento díl je opravdu skvělý, spousta stránek, napětí, dozvídání se nových a nových věcí. Můžeme pozorovat posun od "pohádky" k opravdu napínavému příběhu. Na závěr opravdu epická bitva! Kdo vyhraje? A co se událo? Nenechte si ujít tento díl. A hlavně vás nesmí odradit tloušťka knížky. :)

11.11.2018 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Harry Potter a Ohnivý pohár - můj nejoblíbenější film. Proto jsem se velmi těšil na knížku a dopadla také na výbornou. Můžeme v ní vidět spoustu rozdílností, což je paráda. Například Winky. Ta ve filmu opravdu velmi chybí. Jen mě trochu mrzel pozvolný začátek a poté malinko urychlený průběh turnaje. Ovšem závěrečné kapitoly byly naprosto fascinující. :)

10.11.2018 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih z této série. (Možná, že i nejlepší) Skvělá zápletka, nečekané rozuzlení. Když jsem jako malý sledoval film, moc jsem ho nechápal, a proto jsem rád, že jsem se konečně dostal k tomu, abych si díl přečetl. :) Jen nejsem zrovna velký fanda obraceče času, ale jinak naprostá bomba.

10.11.2018 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Knížky ze série Harryho Pottera se podle mě nedají slovně hodnotit. Prostě úžasná kniha. Nejlepší je na knížce jednoznačně konec. Kdo viděl pouze film, tak by neměl zapomenout přečíst i knihu. ;)

10.11.2018

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter? Prostě srdcovka. Jestli jsem každý film viděl patnáctkrát, tak je to možná málo. :D Ale nikdy jsem nepřečetl knížky, a tak jsem se rozhodl to napravit. Letos během pár měsíců jsem všechny dočetl a jsem ohromen. Hodnocení prvního dílu? Naprosto báječné. Harry Potter a kámen mudrců - začátek této pro mě nejlepší ságy na světě. Rozhodně doporučuji přečíst si knihu všem fanouškům, kteří viděli pouze filmy. A vůbec všem lidem. Podle mého je Harry Potter prostě série, kterou by si měl přečíst každý člověk. :)

30.10.2018

Svědek Svědek Liza Marklund

Svědek je prvním dílem z této série, kterému jsem udělil 5 hvězd. Za mě opravdu zatím nejlepší díl. Konečně mě kniha dokázala naplno vtáhnout do děje. Úžasná zápletka a nečekané rozuzlení. Obojí dodalo knize velké plus. Prostě a jednoduše velká spokojenost. Již teď mám rozečtený 4. díl a jsem plný očekávání. :)

29.10.2018 5 z 5

Past Past Michael Grant

Když už jsem přečetl 1. díl této minisérie, tak jsem prostě musel dočíst i díl 2. Nakonec čtení uteklo rychle a byly také pasáže, které mě bavily.

28.10.2018 3 z 5