Lubisek Lubisek komentáře u knih

Výzva Výzva Michael Grant

Popravdě, tuto knížku jsem si koupil jen kvůli její ceně. A také mě zaujal popisek na zadní straně (a celkově i obálka). Nakonec se z toho vyklubala docela dobrodružná knížka s fantasy motivy. To nikdy nezklame. :)

28.10.2018 3 z 5

Charakter mlčel a mluvilo tělo Charakter mlčel a mluvilo tělo Halina Pawlowská

Měl jsem pocit, že již dlouho dobu nečtu, a tak jsem si řekl, že to musím změnit. Jen jsem neměl příliš mnoho času, a proto jsem sáhl po nejtenčí knížce, kterou jsem měl zrovna po ruce. A musím říct, že jsem udělal docela dobře. :D Byly chvíle, kdy jsem se při čtení nesmírně bavil. Na druhou stranu byly momenty, kdy jsem musel kontrolovat obálku a přesvědčit se, že čtu stále stejnou knihu. :D Ale nakonec musím uznat, že to byly příjemně strávené 3 dny čtením. :)

28.10.2018 3 z 5

Úžasné, že se fanouškům Harryho Pottera dostávají stále nové a nové příběhy, které nám připomínají tenhle skvělý kouzelnický svět. Knížka naprosto identická s filmem. Nutno však podotknout, že kdybych neviděl dříve film, jen stěží bych se v ní dokázal bezchybně orientovat. :)
Už teď se těším na druhý díl, který nás čeká již za okamžik.

28.10.2018 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Úžasná knížka..neustále se vracím a čtu bajky pořád dokola. Jen mě mrzí, že jich je zde pouze 5. Bajku jsem vždy přečetl velmi rychle, kdežto u komentáře Albuse Brumbála jsem se musel pozastavit a přemýšlet. Škoda, že nám J. K. Rowlingová nenadělila ještě nějaké 3, nebo 4 bajky. Jinak knížka dokonale ilustrovaná. Prostě jedním slovem KRÁSA.

28.10.2018 5 z 5

Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Jody Revenson

Tahle knížka prostě nemůže chybět ve sbírce každého Potterheada. Nádherně ilustrovaná a zpracovaná.

28.10.2018 5 z 5

Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 2 - Neobyčejné bytosti Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 2 - Neobyčejné bytosti Ramin Zahed

Jednoduše úžasná knížka pro ty největší fanoušky Harryho Pottera.

Studio 6 Studio 6 Liza Marklund

Rozhodně lepší díl než Exploze. Ale stále mě dost mrzí zbytečné zdlouhavé popisy. Ocenil bych více napětí. Zároveň je to ale něco odlišného, než klasické krimi knížky. Doufám, že díly budou postupně gradovat a dočkáme se skvělého dílu. :)

16.10.2018 4 z 5

Atentátnik Atentátnik Liza Marklund

Pro mě byla Exploze jednou z prvních krimi knížek. Musím říct, že nebyla špatná, ale že by mi vyrazila dech rozhodně ne. Příjemné povídání na oddych. Trochu mě mrzí, že je v knize zbytečně zdlouhavé popisování práce ve Večerníku. Nejtěžší je zvyknout si na švédské názvy ulic a postav, ale rozhodně to není nemožné. :) Na konec jsem se velmi těšil, ale musím přiznat, že mě docela zklamal, kvůli velmi dlouhému vypravování (prakticky o ničem). ZDLOUHAVÉ. Jinak jsem s knížkou velmi spokojen a ihned si beru druhý díl.

23.09.2018 4 z 5

Skvelý život Skvelý život J. K. Rowling (p)

Skvělá knížka, jen bohužel za 20 minut přečtená. Je krásné uvědomit si, jak těžký měla J. K. Rowlingová život. Skvěle zpracované, nádherně ilustrované. Zkrátka kniha plná mouder, které si člověk musí přečíst aspoň 5krát. Příjemná kniha, určitě stojí za to přečíst, ale ne kupovat. Radši si ji půjčit. Přečíst a pak zase vrátit. To bohatě stačí, pokud ji ovšem nechcete do sbírky. :)

30.08.2018 4 z 5

Sám sebe řadím mezi ty největší fanoušky Harryho Pottera. Jelikož jsem ovšem ke knížkám neměl nějaký vřelý vztah, tak jsem až do letošního roku žádnou knihu ze série o tomhle mladém čaroději nečetl. I když jsem filmy viděl přinejmenším 10krát, tak od první chvíle, kdy jsem začal číst úvodní díl jsem litoval, že jsem se do toho nepustil již dávno. Všech 7 dílů jsem přečetl velmi rychle, a i když jsem věděl, jak vše dopadne musím uznat, že J. K. Rowlingová je prostě autorka s velkým A. Včera jsem dočetl poslední díl a okamžitě jsem se vrhl na "osmý" díl Harryho Pottera. Vůbec jsem netušil, co očekávat, ale hrozně jsem se těšil, že konečně poznám něco nového. Vůbec mi nevadilo, že je kniha psaná formou scénáře. Naopak, spíše jsem to uvítal. Je to něco úplně jiného, zajímavého. A teď po dočtení jsem maximálně spokojen. Samozřejmě, vůbec to není něco jako prvních 7 dílů, ale tím je to právě skvělé. Velmi se mi líbilo, že jsem si mohl představit, jak asi postavy vypadaly. Prostě použít fantazii. S námětem jsem také spokojen, jen mi maličko vadilo, že jde poznat, že knihu nepsala naše milovaná J. K. Rowlingová. Nejoblíbenější postavou je pro mě určitě Scorpius. Dále se mi líbí také změna Draca. Naopak mi přijde, že Jack Thorne někdy vložil do úst Harryho Pottera věty, o kterých si myslím, že by je v životě neřekl. Celkový dojem je u mě ovšem naprosto skvělý. Knihu hodnotím NAD OČEKÁVÁNÍ (jen to bohužel až moc rychle opět skončilo). A jestli je tu ještě nějaký potterhead, nebo i menší fanoušek Harryho Pottera, který se zdráhá přečíst tuhle knížku, tak já ji můžu jen vřele doporučit. Teď nezbývá nic jiného, než čekat, jestli nám toto trio dopřeje ještě nějakou radost a dočkáme se třeba pokračování. :)

30.08.2018 5 z 5